Nádej pre odstrčených. Hlavný hygienik odobril vznik novej športovej bubliny

Hlavný hygienik SR Ján Mikas podporil vytvorenie karanténneho centra pre slovenských vrcholových športovcov. Pokiaľ návrh schváli aj Ústredný krízový štáb SR, vzniknúť by malo v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere v Šamoríne.

30.10.2020 11:39
Ján Volko Foto: ,
Ján Volko by mal byť jedným zo športovcov, ktorí sa budú pripravovať v Šamoríne.
1

V piatok o tom informoval splnomocnenec vlády SR pre šport Karol Kučera na facebooku. "Pripravujeme pre ťažké časy, ktoré nás ešte čakajú, karanténne športové zázemie, ‚športovú bublinu‘ pre vrcholových športovcov v Olympijskom tréningovom centre v X-Bionic Sphere.

Aby sa mohli pripravovať, ostali fit a necestovali v týchto časoch na ďaleké sústredenia. Je to na dobrej ceste, od hlavného hygienika sme podporu dostali, na budúci týždeň to bude schvaľovať ÚKŠ," napísal Kučera na sociálnej sieti.

Alexandra Štuková sa špecializuje na krátke...
Slovenská štafeta (zľava Zapletalová, Ledecká,...
+27Leto Alexandre Štukovej pristane.

Koncept karanténneho strediska tlmočili Jánovi Mikasovi i jeho zástupcovi Jurajovi Lovásikovi v piatok 23. októbra prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, športový riaditeľ SOŠV Roman Buček a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a strelkyňa Danka Barteková.

Hlavný hygienik si vypočul od predstaviteľov SOŠV i zástupkyne športovcov informácie o problémoch, ktoré v súčasnosti trápia slovenský šport.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba