Zrušia olympiádu? Coe: Nedá sa presúvať donekonečna

Prezident Svetovej atletiky (WA) Sebastian Coe sa obáva, že olympiáda v Tokiu sa neuskutoční ani na budúci rok. Pôvodne sa mala športová smotánka stretnúť toto leto, no hry museli preložiť pre pandémiu koronavírusu.

29.04.2020 19:14
Olympic Qualifying One Day Away Foto: ,
Pôvodne sa mala športová smotánka stretnúť toto leto, no Hry museli preložiť pre pandémiu koronavírusu.
1

Viacerí odborníci sa vyjadrili, že bez účinného lieku alebo vakcíny si nevedia predstaviť organizáciu takého veľkého podujatia. Hrozba zrušenia OH straší aj šéfa atletiky: „Je jasné, že olympiádu nemôžete presúvať donekonečna. Jedného dňa dospejeme do bodu, keď budeme musieť dať jasnú odpoveď, ale ja dúfam, že sa k nemu ešte neblížime.“

Za pravdu mu dávajú aj vyhlásenia Medzinárodného olympijského výboru, ktorý spoločne s japonskými organizátormi vylúčil možnosť ďalšieho odkladu. Ak situácia nedovolí konanie hier, Tokio o ne definitívne príde.

„Úprimne dúfam, že túto pandémiu porazíme. Nechcem špekulovať o vývoji vakcíny, nevyznám sa v tom, ale verím, že na tom pracujú mnohé špičkové tímy,“ citovala Coea agentúra AP.

Novému termínu olympiády museli ustúpiť aj atletické podujatia. Majstrovstvá sveta v Eugene presunuli na rok 2022, vtedy sa však uskutočnia aj Hry Commonwealthu.

„Všetko sa nakopilo na jedno leto, to nás trochu znervózňuje,“ povedal Coe, ktorého však najviac trápia aktuálne komplikácie s Diamantovou ligou: „Samozrejme, chceme opäť súťažiť čo najskôr, ale prvoradá je bezpečnosť. Nemôžeme riskovať zdravie celej komunity.“

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Svetová atletika #Sebastian Coe #OH 2020 #koronavírus