MOV rozptyľuje obavy. Hry v Tokiu vraj choroba neohrozí

04.03.2020 20:14
koronavírus, Čína
Ilustračné foto Autor:

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) neuvažuje o zrušení alebo odložení olympijských hier v Tokiu 2020 pre obavy zo šírenia koronavírusu.

Exekutíva MOV je presvedčená o úspechu hier pod piatimi kruhmi, ktorú sú plánované na 24. júla až 9. augusta. Jej členovia si vypočuli správu o všetkých doteraz prijatých opatreniach na riešenie situácie v súvislosti s koronavírusom.

V polovici februára bola vytvorená spoločná pracovná skupina, do ktorej boli zapojení MOV, organizačný výbor Tokio 2020, predstavitelia hostiteľského mesta, japonskej vlády a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). MOV je spokojný s prijatými opatreniami, ktoré tvoria dôležitú súčasť tokijských plánov na usporiadanie bezpečných hier.

MOV bude aj naďalej sledovať odporúčania WHO. Zároveň ocenil veľkú jednotu a solidaritu športovcov, národných olympijských výborov, medzinárodných federácií a vlád. Uvítal ich úzku spoluprácu a flexibilitu, pokiaľ ide o prípravy na hry a a najmä kvalifikačné podujatia. Všetky zúčastnené strany naďalej úzko spolupracujú pri riešení problémov s koronavírusom.

#Tokio 2020
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku