Barteková dekorovala slovenských medailistov, K4 je osobná záležitosť

20.08.2016 20:22
Danka Barteková, K4
Slovenská strelkyňa a členka MOV Danka Barteková tlieska posádke K4 počas medailového ceremoniálu. Autor: ,

Danke Bartekovej sa ušla pocta za ostatných 24 hodín až dvakrát dekorovať olympijskými medailami slovenských športovcov.

V piatok večer ako členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) odovzdala zlato Matejovi Tóthovi za celkový triumf na chodeckej päťdesiatke, v sobotu predpoludním zavesila medaily na krk členom strieborného štvorkajaka. Na Hrách XXXI. olympiády až päť cenných kovov odovzdala svojim krajanom.

"Je pre mňa obrovská česť odovzdávať medaily takýmto športovcom. Momentálne sú pre naše Slovensko obrovská reklama a môžeme byť na nich hrdí. Osobne som bola veľmi rada, že som ju mohla dať Maťovi, pretože ho poznám. Je to veľmi príjemný skromný človek, od piatka asi aj národný hrdina a národný poklad. Nemusím hovoriť, že K4 bola moja osobná záležitosť, keďže priateľ Peter Likér trénuje K4 a s chalanmi som prežila časť prípravy. Pre mňa to bol emotívny moment a poplakala som si v piatok aj v sobotu,“ prezradila 31-ročná športová strelkyňa Danka Barteková, ktorá si tieto disciplíny vybrala zámerne. "Mala som možnosť vypýtať si odvetvia, ktoré som chcela. Vybrala som si streľbu, chôdzu aj štvorkajak. Netajím sa tým,“ pokračovala.

Bronzová v skeete žien na OH 2012 v Londýne totiž chcela oceňovať prioritne Slovákov. "Boli to jediné disciplíny, ktoré som si vypýtala. Nevyšiel mi iba trap mužov, kde som medaily síce odovzdávala, ale švagor David Kostelecký skončil štvrtý a naši dvaja chalani sa, bohužiaľ, nedostali do semifinále. Povedzme, že mám dvojtretinovú úspešnosť,“ poznamenala.

Sobotňajšie finále K4 sledovala Danka Barteková v blízkosti cieľa. "Boli to tri minúty neskutočných nervov. Vedela som totiž, koľko chalani obetovali pre tieto tri minúty. Bola som svedkom odopierania a všetkej práce. Som na nich hrdá a veľmi rada, že to takto spravili,“ dodala.

Rodáčka z Trenčína je veľmi rada, že má možnosť odovzdávať medaily. "Každý ceremoniál prináša obrovské emócie. Dekorujete človeka, ktorý dal do svojho výkonu neskutočné množstvo práce. Viem, že keď niekomu dávam medailu na krk, tak ju dávam aj jeho rodine a realizačnému tímu. Poteším tým obrovské množstvo ľudí. Som aspoň malou súčasťou toho všetkého,“ vysvetlila D. Barteková.

Z Ria bude Danka Barteková odchádzať s príjemnými spomienkami, hoci si medailu nevystrelila. "Môj športový výkon síce nebol na úrovni, aby som mohla byť aspoň trochu spokojná. Čo sa však týka mojich ostatných povinností ako členky MOV, bola to pre mňa nesmierne náročná olympiáda, ale zároveň pekná,“ dodala slovenská členka MOV.

#Rio 2016: Slováci #Danka Barteková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet Rose Camomile Red

Sweet Rose Camomile Red

35,87
Sweet Alstroméria Karafiát pink

Sweet Alstroméria Karafiát pink

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk