Online: Ruské hádzanárky majú prvé zlato, basketbalistky USA šieste po sebe

Slovenskí rýchlostní kanoisti Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka získali v olympijskom finále K4 na 1000 m striebornú medailu! Sobotňajšie dianie v Riu sledujeme online.

20.08.2016 14:35 , aktualizované: 21.08.2016 05:20
Hádzaná, Rusko, OH 2016 Foto: ,
Ruské hádzanárky oslavujú zlato z olympijského turnaja v Riu.

5.18 Volejbal – Čínske volejbalistky sa po dvanástich rokoch vrátili na olympijský trón. Už vo štvrťfinále vyradili Brazílčanky, ktoré kraľovali dvom predchádzajúcim olympiádam, a vo finále zdolali Srbsko 3:1.

5.02 Vodné pólo – Majstri sveta Srbi zdolali vo finále 11:7 Chorvátov, ktorí obhajovali zlato z Londýna 2012.

4.34 Futbal – Brazílčania prvýkrát v histórii vyhrali olympijský turnaj. Domáca reprezentácia vo finále v remizovala v základnej hracej dobe i po predĺžení s Nemeckom 1:1 a v rozstrele zvíťazila 5:4.

4.28 Atletika – Vytrvalec Mohamed Farah zopakoval na hrách v Riu de Janeiro double z Londýna. Po behu na 10.000 metrov zvíťazil aj na polovičnej trati a ako prvý britský atlét v histórii vybojoval štvrté olympijské zlato.

23.50 Moderný päťboj – Rus Alexander Lesun triumfoval v novom olympijskom rekorde 1479 bodov, o sedem bodov prekonal úradujúceho svetového šampióna Pavla Tymoščenka z Ukrajiny, bronzovú medailu zavesili na krk Mexičanovi Ismaelovi Hernándezovi.

23.48 Moderná gymnastika – Vo finále viacboja zvíťazila 20-ročná Ruska Margarita Mamunová so súčtom 76,483 bodu, na striebornom stupienku klasifikovali s odstupom 0,875 bodu jej krajanku Janu Kudriavcevovú (75,608 b.), bronz si odnáša Ukrajinka Ganna Rizatdinovová (73,583 b.).

23.19 Zápasenie – Víťazom vo voľnom štýle do 86 kg sa stal Rus Abdulrašid Sadulajev, striebro získal Selim Yasar z Turecka, bronz Šarif Šarifov z Azerbajdžanu a J'den Cox z USA.

23.07 Skoky z 10 m veže – Zlato si vybojoval Číňan Čchen Aj-sen (585,30), druhý skončil Mexičan Germán Sánchez (532,70), tretí Američan David Boudia (525,25).

22.39 Vodné pólo – Taliani získali bronzové medaily po víťazstve nad Čiernou Horou 12:10.

22.20 Basketbal – Američanky si v súboji o zlaté medaily poľahky poradili so Španielkami, ktoré zdolali 101:72. Celým turnajom prešli bez zaváhania a potvrdili tak svoju dlhoročnú dominanciu nad svetovým basketbalom.

22.00 Hádzaná – Rusky zvíťazili vo finále olympijského turnaja nad Francúzskom 22:19. Ruský tím prešiel celým turnajom bez straty jediného bodu a zaslúžene získali prvé olympijské zlato (v minulosti za čias Sovietskeho zväzu boli dvojnásobnými víťazkami OH – 1976, 1980).

20.42 Box – Kubánec Arlen López si vybojoval zlato do 75 kg, s Bektemirom Melikuzievom z Uzbekistanu si poradil 3:0.

20.12 Volejbal – Bronzové medaily získali Američanky po víťazstve nad Holanďankami 3:1.

20.06 Box – Favorizovaná Britka Nicola Adamsová obhájila v hmotnostnej kategórii do 51 kg zlatú medailu z Londýna 2012, Sarah Ourahmouneovú z Francúzska zdolala presvedčivo 3:0.

20.04 Box – Kubánec Robeisy Ramírez získal zlato v kategórii do 56 kg po víťazstve 2:1 nad Američanom Shakurom Stevenson.

19.57 Futbal – Hráči Nigérie sa tešia z bronzu po tom, ako zdolali Honduras tesne 3:2. V 80. min nastúpil v drese víťazného tímu obranca AS Trenčín Madu Kingsley.

19.25 Vodné pólo – Bronzové medaily získali Taliani po tesnej výhre nad Čiernou Horou 12:10.

19.24 Horská cyklistika – Švédka Jenny Rissvedsová získala zlato v pretekoch cross country s náskokom 37 sekúnd pred Poľkou Majou Wloszczowskou, na bronzovej priečke finišovala Kanaďanka Catharine Pendrelová s mankom 1:26 min.

zväčšiť Šťastná víťazka cross country horských... Foto: SITA/AP, PAUL HANNA
Jenny Rissvedsová Šťastná víťazka cross country horských cyklistiek Jenny Rissvedsová v obklopení fotografov.

19.12 Golf – Park In-bee z Kórejskej republiky ovládla štvorkolovú súťaž s 268 údermi, až o päť úderov za ňou skončila Novozélanďanka Lydia Koová, bronz si vybojovala Číňanka Šan-šan Feng.

18.52 Triatlon – Víťazkou medzi ženami sa stala favorizovaná Američanka Gwen Jorgensenová s náskokom 40 sekúnd pred Švajčiarkou Nicolou Spirigovou-Hugovou, tretia bola s odstupom 45 sekúnd Vicky Hollandová z Veľkej Británie.

18.22 Basketbal – Bronzové medaily si zavesili na krk basketbalistky Srbska, úradujúce majsterky Európy si v dueli o 3. priečku poradili s Francúzkami 70:63 (27:27).

18.18 Hádzaná – Nórky si odnášajú z Ria bronz, obhajkyne prvenstiev z predchádzajúcich dvoch OH zdolali v zápase o 3. miesto Holanďankay 36:26 (19:13).

17.53 Rýchlostná kanoistika – Moldavský reprezentant Sergej Tarnovskij pre doping prišiel o bronzovú medailu, ktorú si vybojoval v utorok v C1 na 1000 m, Slovák Vincent Farkas sa v celkovom poradí sa posunie z 11. na 10. miesto.

16.48 Bedminton – Číňan Čchen Lung Lee zdolal vo finále dvojhry Čchonga Weja z Malajzie po 74 minútach 2:0 na sety. Viac

15.16 Rýchlostná kanoistika – Slovenský štvorkajak získal striebornú medailu! Zlato berú Nemci, bronz Česi. Viac

zväčšiť Posádka slovenského štvorkajaka si vychutnáva... Foto: SITA, Martin Medňanský
Štvorkajak, gratulácie Posádka slovenského štvorkajaka si vychutnáva gratulácie k olympijskému striebru.

15.15 Rýchlostná kanoistika – V polovici trate sú Slováci druhí!

15.12 Rýchlostná kanoistika – Slovenskí reprezentanti Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka začali boj o medailu na kilometrovej trati disciplíny K4.

15.00 Rýchlostná kanoistika – Maďarky Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková, Tamara Csipesová a Krisztina Fazekasová-Zurová triumfovali za 1:14,193 min v K4 na 500 m, striebro získali Nemky (1:15,094) a bronz Bielorusky (1:16,619).

14.54 Bedminton – Dvojnásobný a ešte stále úradujúci olympijský víťaz vo dvojhre Lin Tan zostane bez medaily, v súboji o 3. miesto podľahol Číňan Dánovi Victorovi Axelsenovi 1:2.

14.39 Rýchlostná kanoistika – Nemeckí reprezentanti Sebastian Brendel a Jan Vandrey v čase 3:34,912 min zvíťazili v C2 na 1000 m, druhí skončili Brazílčania Erlon De Souza Silva a Isaquias Queiroz Dos Santos (3:44,819), bronz patrí ukrajinskému tandemu Dmytro Jančuk, Taras Miščuk (3:45,949).

14.29 Rýchlostná kanoistika – Brit Liam Heath získal časom 35,197 zlato v K1 na 200 m, druhý finišoval Francúz Maxime Beaumont (35,362), bronz Španiel Saúl Craviott a Nemec Ronald Rauhe s rovnakým časom 35,662 s.

Viac na túto tému: #Rýchlostná kanoistika #Rio 2016