Online: Slovenská radosť i český hnev. Aj taký bol utorok v Riu de Janeiro

V utorok sa olympijskej medaile dočkalo konečne aj Slovensko. Dianie v Riu de Janeiro pokračuje ďalej a my sme ho v utorok sledovali online.

09.08.2016 16:24 , aktualizované: 10.08.2016 05:20
Rio 2016, olympijské kruhy Foto: ,
Olympijské kruhy namaľované na tvári mladej diváčky v Riu de Janeiro.
debata (7)

04.48 – Plávanie: Medailový rekordman všetkých čias najprv triumfoval v pretekoch na 200 metrov motýlik, keď o 0,04 s zdolal vo finiši Japonca Masatoa Sakaieho. Svoju 25. medailu z hier potom pridal v štafete na 4×200 metrov voľný spôsob ako finišman. viac.

4.22 – Plávanie: Maďarka Katinka Hosszúová získala tretie zlato. Po 100 m znak a 400 m polohových pretekov vyhrala aj krátku polohovku.

01.18 – Tenis: Svetová tenisová jednotka Serena Williamsová na olympijských hrách v Riu de Janeiro žiadnu z medailí nezíska. O obrovské prekvapenie na úkor obhajkyňa zlata sa v osemfinále dvojhry postarala Jelina Svitolinová, ktorá favorizovanú Američanku porazila 6:4, 6:3 – viac.

23.32 – Skoky do vody: Aj tretie zlato v skokoch do vody získala Čína. V súťaži synchro z desaťmetrovej veže vyhrali Čchen Zuo-lin a Liou Chuej-sia. Druhé skončili Jun Hoong Cheong a Pandelela Rinongová, ktoré sa postarali o prvý cenný kov pre malajzijskú výpravu.

23.04 – Vodný slalom: Prečítajte si rozhovor s Matejom Beňušom – viac i ohlasy členov jeho rodiny a športových osobností – viac.

Číňanka Deng Weiz pri svojom víťaznom... Foto: SITA/AP, Mike Groll
Deng Weiz, vzpieranie, rio 2016 Číňanka Deng Weiz pri svojom víťaznom vzpieračskom pokuse.

22.42 – Vzpieranie: Číňanka Teng Wej získala zlato vo váhovej kategórii do 63 kg vo svetovom rekorde. Majsterka sveta z posledných dvoch šampionátov deklasoval konkurenciu celkovým výkonom 262 kg, svetové maximum prekonala aj v nadhode (147 kg).

21.28 – Basketbal: Obhajcovia strieborných medailí z Londýna 2012 Španieli sú po dvoch zápasoch v základnej B-skupine stále bez víťazstva. Po prehre 70:72 s Chorvátmi v otváracom súboji ťahali za kratší koniec aj proti domácim, ktorým podľahli dokonca ešte tesnejšie – 65:66.

20.48 – Vodný slalom: Bravóóó Matej Beňuš. Slovenský reprezentant získal v Riu prvú slovenskú medailu. 28-ročný Bratislavčan si vypádloval medzi vodnými bránkami striebornú medailu – viac.

Matej Beňuš so zlatou medailou z Ria de Janeiro. Foto: SITA, Martin Medňanský
Matej Beňuš Matej Beňuš so zlatou medailou z Ria de Janeiro.

19.54 – Tenis: Brit Andy Murray nasadený ako druhý zvládol aj druhú časť svojho pokusu o obhájenie zlata vo dvojhre na olympijských hrách. Šampión z Londýna 2012 zvíťazil v 2. kole nad Argentínčanom Juanom Monacom v pohode 6:3, 6:1.

19.20 – Vodný slalom: Matej Beňuš vo svojej olympijskej premiére bude bojovať o medaily. V semifinále kategórie C1 na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro Beňuš obsadil 8. miesto – viac.

18.18 – Volejbal: Rusi, ktorí v Riu de Janeiro obhajujú olympijské zlato z Londýna, utrpeli na hrách prvú prehru. Tím okolo vlajkonosiča ruskej výpravy pri slávnostnom začatí Sergeja Teťuchina nečakane podľahol 1:3 Argentíne.

17.50 – Cyklistika: Členovia olympijského výboru z Čiernej Hory sa stali obeťami lúpežného prepadnutia v Riu de Janeiro. Neznámi ozbrojení páchatelia donútili zastaviť vozidlo troch funkcionárov na diaľnici z letiska a odcudzili im všetky osobné veci. Počas incidentu neutrpel nikto zranenia.

15.20 – Cyklistika: Češka Martina Sáblíková nepôjde stredajšie olympijské preteky v časovke. Medzinárodná športová arbitráž (CAS) zamietla jej žiadosť – viac.

13.24 – Gymnastika: Yuriho van Geldera vylúčili z holandskej výpravy pre porušenie vnútorných pravidiel. Majster sveta v cvičení na kruhoch z Melbourne 2005 už odcestoval do vlasti.

12.00 – Dráhová cyklistika: Austrálčanku Melissu Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu počas pondelkového tréningu na velodróme v Riu de Janeiro verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch.