Brazílčania hlásia 72 % predaných lístkov do Ria

20.07.2016 13:40
OH 2016, golf
Pohľad na olympijské golfové ihrisko v Barra da Tijuca. Autor: ,

Kto si nechal kúpu lístkov na olympijské hry v Riu de Janeiro (5.- 21. 8.) na poslednú chvíľu, výrazne ušetril.

Fanúšikovia zo zahraničia až doteraz nakupovali vstupenky cez rôzne spoločnosti, ktoré si zväčša účtovali špeciálne poplatky, a navyše, v menej výhodnom kurze k brazílskej mene. Napríklad Američania nakupujúci prostredníctvom CoSportu za lístok v cene 500 realov zaplatili 215 dolárov plus 20 percent servisných poplatkov za cenu letenky. Po dohode organizátorov OH s oficiálnym predajcom lístkov v zahraničí už záujemcovia môžu nakupovať vstupenky v reálnej cene na brazílskom trhu. Organizátori pristúpili k tejto zmene od 1. júna aj vzhľadom na slabý predaj lístkov v zahraničí. Ak si teda dnes kúpi Američan vstupenku v hodnote 500 realov, zaplatí iba 150 dolárov a navyše – bez poplatkov. „Táto novinka v predaji lístkov má obrovský význam pre fanúšikov, ktorí sa chystajú do Brazílie. Cenu si môže každý pozrieť v reálnych číslach a kúpiť si lístok priamo z internetovej stránky,“ uviedol Donovan Ferreti, riaditeľ zodpovedný za predaj vstupeniek na OH 2016

Dva týždne pred začiatkom najväčšieho športového sviatku organizátori pripravili pre fanúšikov ešte jedno prekvapenie: do predaja zaradili posledných 100 000 lístkov. Ich predaj sa spustí vo štvrtok napoludnie. „Máme ešte lístky na všetky športy. Je to teda jedinečná šanca ako si ich zabezpečiť,“ pokračoval Ferreti. Zároveň zdôraznil, že predaj rastie na poslednú chvíľu oveľa výraznejšie a napokon organizátori budú vedieť naplniť predpokladaný zisk 320 miliónov USD z predaja vstupeniek. Zdôraznil tiež, že organizátori nerátajú s voľným predajom zdarma ani v prípade, že športoviská nebudú zaplnené divákmi. „Žiadne takéto vstupenky nebudú,“ potvrdil Ferreti. Pritom starosta Ria Eduardo Paes po skončení MS 2014 vo futbale verejne prisľúbil, že 1,2 mil. vstupeniek na olympijské hry pôjde v zľavnených reláciách pre študentov a chudobných obyvateľov Ria. Napokon mesto skúpilo takýmto spôsobom iba 47 000 lístkov, čo sú 4 percentá z pôvodného prísľubu.

Podľa Ferretiho doteraz sa predalo 4,4 milióna z celkového počtu 6,1 milióna lístkov, čiže asi 72%. Z celkového počtu predaných lístkov 1,1 mil. skončilo v rukách zahraničných záujemcov. Najväčší záujem bol v piatich krajinách: USA, Francúzsku, Nemecku, Japonsku a Argentíne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vstupenky #Rio 2016
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku