Štefečeková: Užila som si stovku Bolta

08.08.2012 15:52
Zuzana Štefečeková
Zuzana Štefečeková. Autor:

Teší sa na grilovačku i sobotňajšiu oslavu. Má na ne pádny dôvod. Veď si z Londýna priniesla striebornú medailu. "Niet nad pocit, vrátiť sa domov a byť s najbližšími," tvrdí úspešná športová strelkyňa Zuzana Štefečeková.

Najväčšiu radosť jej spravilo zvítanie s milovaným psom Alexom. Desať dní strávil u známych a až v utorok, v deň Štefečekovej návratu na Slovensko, ho vyzdvihla mama Eva. "Čakali ma spolu s manažérom Fedorom Dunajčíkom na letisku vo Viedni.

Mamina pustila Alexa z vodítka, ja som na neho zakričala a on ku mne natešený pribehol. Keďže tam bolo množstvo ľudí, bol aj trochu zmätený. Za celý deň mal toho dosť, cestou domov len ležal pri mojich nohách a tváril sa: Neste ma, kam chcete, len už buďte so mnou," usmievala sa dvadsaťosemročná trapistka.

Dvojnásobná strieborná medailistka spod piatich kruhov (Londýn 2012 a Peking 2008) sa teší, že v Londýne uspela aj jej dobrá kamarátka a spolubývajúca na izbe Danka Barteková. Štefečekovej rovesníčka získala v skeete bronz. „Keď som prišla do olympijskej dediny, už mala medailu. Závidela som jej, že to už má za sebou (smiech). Motivovalo ma to,“ priznáva. Zároveň verí, že ďalšie strelecké úspechy pomôžu v rozvoji tohto športu na Slovensku.

„Verím, že sa dostaneme do popredia. Zatiaľ sme získali polovicu slovenských medailí na olympiáde. Azda si ľudia všimnú, že máme nie len šikovných vodákov, ale aj úspešných strelcov,“ dodala. Okrem toho dúfa, že ich úspech priláka deti na strelnicu. „Keď si to vyskúšajú, okamžite zistia, či sa chcú streľbe venovať.“

Za svoje úspechy vďačí rodáčka z Nitry vynikajúcemu tímu okolo seba. „Tréner Slamka dal dokopy tím, ktorý mi je už roky veľkou oporou. Porozumenie sme našli u sponzorov aj v zahraničí. Doma mám vytvorené perfektné podmienky. Dôležité je aj to, že od osemnástich rokov som členkou Strediska štátnej športovej reprezentácie ministerstva vnútra, teda som zamestnaná,“ vysvetlila Štefečeková.

Londýnsku olympiádu si užila, no tvrdí, že pred štyrmi rokmi v Pekingu to v olympijskej dedine viac žilo. Sama je zvedavá, ako to bude vyzerať v Riu de Janeiro… Z Veľkej Británie si priniesla aj veľký fanúšikovský zážitok. „V nedeľu som bola na olympijskom štadióne na atletike. Síce som nevidela finále trojskoku s Dankou Veľďákovou ani výškara Kabelku, lebo sme sedeli na opačnej strane, no užila som si finále stovky. Môj športový vzor Bolt šprintoval vzdušnou čiarou päť metrov odo mňa. Bolo to úžasné,“ pochvaľuje si.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku