Tešovič: Londýn nie je posledný

03.08.2012 08:02
tesovic
Martin Tešovič so synčekom Šimonom. Autor:

Odprevadiť ho prišli rodičia, priateľka Katarína i štvormesačný synček Šimon. Úsmev na tvári mu nakrátko zahnal len hlúčik novinárov. "Náladu mám dobrú, všetko je v pohode aj lietanie mám rád. Stres mám len z vás," zareagoval slovenský vzpierač Martin Tešovič.

Tridsaťsedemročný vzpierač cestuje už na piatu olympiádu. Trikrát sa zúčastnil na letnej a pred dvoma rokmi debutoval aj na zimnej vo Vancouvri – ako člen štvorbobov. O konkrétnych cieľoch pre Londýn hovoriť nechcel. „Budem rád, ak spravím radosť sebe a všetkým, ktorí mi budú držať palce,“ vysvetlil.

V Atlante pred šestnástimi rokmi skončil desiaty, do Sydney 2000 pre zranenie necestoval, v Aténach 2004 nezdvihol základnú váhu a pred štyrmi rokmi sa zranil priamo v Pekingu a do súťaže nenastúpil. „Najradšej spomínam na prvú v Atlante. Na ostatných som mal trochu smoly. Atmosféra bola na každej skvelá, výnimočná,“ dodal Tešovič.

Hoci ambície už nemá vysoké, úvahy o poslednej olympiáde odmieta. „Letná, dajme tomu. Ale na zimnú by som šiel ešte rád,“ prezradil.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku