Tešovič: Londýn nie je posledný

03.08.2012 08:02
tesovic
Martin Tešovič so synčekom Šimonom. Autor:

Odprevadiť ho prišli rodičia, priateľka Katarína i štvormesačný synček Šimon. Úsmev na tvári mu nakrátko zahnal len hlúčik novinárov. "Náladu mám dobrú, všetko je v pohode aj lietanie mám rád. Stres mám len z vás," zareagoval slovenský vzpierač Martin Tešovič.

Tridsaťsedemročný vzpierač cestuje už na piatu olympiádu. Trikrát sa zúčastnil na letnej a pred dvoma rokmi debutoval aj na zimnej vo Vancouvri – ako člen štvorbobov. O konkrétnych cieľoch pre Londýn hovoriť nechcel. „Budem rád, ak spravím radosť sebe a všetkým, ktorí mi budú držať palce,“ vysvetlil.

V Atlante pred šestnástimi rokmi skončil desiaty, do Sydney 2000 pre zranenie necestoval, v Aténach 2004 nezdvihol základnú váhu a pred štyrmi rokmi sa zranil priamo v Pekingu a do súťaže nenastúpil. „Najradšej spomínam na prvú v Atlante. Na ostatných som mal trochu smoly. Atmosféra bola na každej skvelá, výnimočná,“ dodal Tešovič.

Hoci ambície už nemá vysoké, úvahy o poslednej olympiáde odmieta. „Letná, dajme tomu. Ale na zimnú by som šiel ešte rád,“ prezradil.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk