Dvanásťročná plavkyňa má premiéru za sebou

15.08.2008 21:08
Antoinette Guediaová-Mouafová
Najmladšia účastníčka OH v Pekingu. Dvanásťročná kamerunská plavkyňa Antoinette Guediaová-Mouafová. Autor:

Najmladšia účastníčka olympijských hier v Pekingu kamerunská plavkyňa Antoinette Guediaová-Mouafová má za sebou svoju premiéru pod piatimi kruhmi. Dvanásťročná plavkyňa sa predstavila v disciplíne 50 m voľným spôsobom.

„Je to krásne plávať v takomto bazéne,“ nechala sa po pretekoch počuť Guedaiová-Mouafová, ktorá sa plávať naučila len pred štyrmi rokmi.

Stále trénuje v hotelovom 25-metrovom bazéne v Douale a do olympijskej päťdesiatky skočila v Pekingu prvýkrát v živote: „Je to pravda, ešte nikdy v živote som neplávala v 50-metrovom bazéne. Je to niečo neskutočné plávať pred takým publikom. Musím priznať, že som mala trému.“

Kapacita Vodnej kocky, strediska, kde sa konajú všetky plavecké súťaže, je 17 000 miest. Africká plavkyňa napokon obsadila vo svojej rozplavbe 4. miesto časom 33,59 s. Celkovo jej to stačilo na 83. priečku spomedzi všetkých deväťdesiatich súťažiacich. Za najlepším časom Austrálčanky Cate Campbellovej zaostala o 9,39 s. So svojím vystúpením je aj napriek tomu spokojná a priznáva, že je „lepšie, ako očakávala“.

Najväčším zážitkom z Hier XXIX. olympiády pre ňu bolo, že sa mohla osobne stretnúť so svojimi plaveckými idolmi Coralie Balmyovou, Maliou Metellovou a Laure Manaudouvou z Francúzska a reprezentantkou Zimbabwe Kirsty Coventryovou. „Som nesmierne šťastná, že som tu mohla byť. Moja rodina doma v Kamerune je na mňa veľmi hrdá,“ dodala na záver Guedaiová-Mouafová, ktorá má len 12 rokov a 10 mesiacov.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku