Trojskokanka Velďáková mala tri neplatné pokusy

15.08.2008 17:21
Dana Velďáková
Dana Velďáková, atletika, trojskok. Autor:

Slovenská trojskokanská rekordérka Dana Velďáková neuspela v kvalifikácii na olympijských hrách v Pekingu, keď mala tri nevydarené pokusy. Pritom na postup do finále stačilo skočiť iba 14,18 m.

Dvadsaťsedemročná zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského nezopakuje 12. miesto z minuloročných MS v Osake. Kvalifikačný limit 14,45 m prekonalo osem atlétok, najlepší výkon dosiahla Yargelis Savigneová z Kuby – 14,99 m.

„Ak si pozriem, s akým výkonom sa dalo postúpiť, je mi z toho nanič. Taká šanca…,“ vravela plačúc čerstvá inžinierka ekonómie. „Ani v najhoršom sne som si takto svoju olympijskú premiéru nepredstavovala. Veľká chuť dostať sa do finále asi urobila svoje. Premotivovala som sa.“

Velďáková sa po zbabranej kvalifikácii nesťažovala na technické problémy, ale na rozbeh. „V rozcvičke sa mi behalo úžasne, ak by som to zopakovala aj v súťaži, bolo by to skvelé. Pred odrazom som však namiesto skrátenia kroku ešte viac ho naťahovala. V živote som takú chybu neurobila. Mala som veľkú chuť bojovať, na sústredení v Koči som dosahovala tréningové maximá. Všetky tri pokusy však nemôžem nazvať inak ako  jednou veľkou katastrofou,“ vravela cez slzy košická trojskokanka.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Kytica červené ruže v červenom srdci

Kytica červené ruže v červenom srdci

79,99
Kytica Letana 8

Kytica Letana 8

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk