Pešková nepostúpila a na OH končí

14.08.2008 06:34
Daniela Pešková
Streľkyňa Daniela Pešková už svoje pôsobenie na OH skončila. Autor:

Slovenská reprezentantka v streľbe Daniela Pešková nepostúpila do finále súťaže v športovej puške 3x20 na olympijských hrách v Pekingu. Slovenka obsadila v konkurencii 43 pretekárok 22. miesto výsledným súčtom 577 bodov.

Od posledného postupového 8. miesta Rusky Ľubov Galkinovej ju delilo 8 bodov. Pešková vo svojej hlavnej a obľúbenejšej disciplíne nenadviazala na solídne sobotňajšie predstavenie vo vzduchovej puške 40, kde skončila tesne za finálovou osmičkou na 9. mieste. Svoje olympijské vystúpenie už 24-ročná členka ŠKP Bratislava ukončila.

„Som celkom spokojná. Chcela som streliť 580 a 577 nie je až taký prepad. Mrzí ma pokazená streľba v stoji, ležačka i kľačák mi vyšli. V stoji mi nesedelo veľa vecí v technike, snažila som sa najviac priblížiť k tomu, čo mám natrénované. Myslím si, že dosť kľúčová bola prvá stojka, kde väčšinou strieľam okolo 96, 97 a ja som dnes dala za 94. To ma pribrzdilo, snažila som sa makať a pri druhej to bolo potom horšie,“ komentovala D. Pešková.

Zverenka manželov Beľákovcov nemala pred športovou puškou príliš vysoké ambície, vychádzala z obrovskej konkurencie a nevyspytateľnosti tejto disciplíny. „Očakávaniam o medaile, ktoré sa objavili po mojej prvej disciplíne v Pekingu, som sa smiala, lebo náš šport je nevyspytateľný. Aj dnes som nechala za sebou viacero favoritiek. Je však pravdou, že športová puška je moja obľúbenejšia disciplína,“ dodala Pešková.

Z prvého miesta postúpila do finále Číňanka Li Du. Výkonom 589 vyrovnala olympijský rekord.

Finále je na programe od 6.30 h SELČ.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku