Boukpeti získal pre Togo historický bronz

12.08.2008 14:36
Benjamin Boukpeti, vodný slalom
Reprezentant Toga Benjamin Boukpeti bol medzi kajakármi obrovským prekvapením a na znak zisku bronzovej medaily zlomil svoje pádlo. Autor:

Africké Togo získalo v Pekingu svoju prvú olympijskú medailu v histórii. V športovom odvetví, v ktorom by to nik nepredpokladal - vo vodnom slalome. Keď Benjamin Boukpeti prešiel cieľom svojej finálovej jazdy v areáli Šun-ji, od radosti, že má bronz, dokonca zlomil aj pádlo.

„Ja naozaj neviem, čo to všetko znamená,“ reagoval prostredníctvom tlmočníka sympatický slalomár na otázky týkajúce sa historického okamihu pre svoju rodnú krajinu.

Benjamin Boukpeti sa narodil vo francúzskom meste Lagny a žije v juhofrancúzskom Toulouse. Jeho otec pochádza z Toga, matka je Francúzka. Práve s nimi sa ako prvými objal po senzačnom bronze. „Oni ma presvedčili, že to dokážem,“ tešil sa togský slalomár. Krajinu, ktorú reprezentuje, navštívil iba raz v živote ako malý chlapec. S úsmevom tvrdí, že jeho jedinou spomienkou na Togo je to, že si myslel, že každý černoch je vlastne jeho otec.

Obhajca zlata z Atén Tony Estanguet, od ktorého sa Boukpeti vo Francúzsku počas tréningov veľa naučil, v utorok smútil. V semifinále urobil hneď na začiatku veľkú chybu a do elitnej osmičky sa nekvalifikoval. „Jedny z najhorších pretekov v mojom živote, len ťažko vysvetlím, prečo som vypadol,“ krčil Estanguet ramenami.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet ružové kvety valentín

Sweet ružové kvety valentín

36,99
Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk