DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

Streda, 25. augusta


MUŽI
Keirin:
Finále:
1. Ryan Bayley (Austr.) 10,601, 2. Jose Escuredo (Šp.), 3. Shane Kelly (Austr.), 4. Rene Wolff (Nem.), 5. Josiah Ng (Malaj.), 6. Mickael Bourgain (Fr.)
O 7. - 12. miesto: 7. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.) 10,685, 8. Jens Fiedler (Nem.), 9. Labros Vasilopoulos (Gr.), 10.  Ivan Vrba (ČR), 11. Jamie Staff (V. Brit.) a Theo Bos (Hol.)
Semifinále (prví traja do finále, ostatní do jazdy o 7. - 12. miesto):
I.: 1. Ryan Bayley (Austr.) 10,537, 2. Josiah Ng (Malajz.), 3. Jose Escuredo (Šp.)
II.: 1. Shane Kelly (Austr.) 10,748, 2. Rene Wolff (Nem.), 3. Mickael Bourgain (Fr.
1. kolo (prví dvaja do semifinále, ostatní do opráv):
I.
1. Ryan Bayley (Austr.) 10,431, 2. Labros Vasilopoulos (Gr.)
II. 1. Rene Wolff (Nem.) 10,717, 2. Jose Escuredo (Šp.), 3. Martin Nothstein (USA), 4. Jaroslav Jeřábek (SR)
III.
1. Shane Kelly (Austr.) 10,927, 2. Ivan Vrba (ČR)
Opravy (prví dvaja do semifinále, pre ostatných sa preteky skončili):
I.: 1. Jamie Staff (V. Brit.), 2. Jens Fiedler (Nem.),... 5. Jaroslav Jeřábek (SR)
II.:
1. Mickael Bourgain (Fr.), 2. Josiah Ng (Malaj.)
III.: 1. Theo Bos (Hol.), 2. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.)

Madison: 1. Graeme Brown, Stuart O´Grady (Austr.) 22,  2. Franco Marvulli, Bruno Risi (Švajč.) 15, 3. Rob Hayles, Bradley Wiggins (V. Brit.) 12, 4. Robert Bartko, Guido Fulst (Nem.) 9, 5. Vladimir Rybin, Vasil Jakovlev (Ukr.) 9, 6. Miquel Alzamora, Joan Llaneras (Šp.) 7, 7. Greg Henderson, Hayden Roulston (N. Zéland) 2, 8. Roland Garber/Franz Stocher (Rak.) 8 (-1 kolo), 9. Juan Esteban Curuchet, Walter Perez (Arg.) 5 (-1 kolo), 10.  Tomas Margalef, Milton Wynants (Urug.) 3 (-1 kolo),... 15. Martin Liška, Jozef Žabka (SR) 5 (-2 kolá)

ŽENY
bodovacie preteky na 25 km (po diskvalifikácii Calleovej-Williamsovej):
1. Oľga Sľusarevová (Rus.) 20, 2. Belem Guerrerová-Mendezová (Mex.) 14, 3. Erin Mirabellová (USA) 9, 4. Vera Carrarová (Tal.) 8, 5. Sarah Ulmerová (N. Zéland) 8, 6. Gema Pascualová (Šp.) 7, 7. Katherine Batesová (Austr.) 7, 8. Katrin Meonkeová (Nem.) 5

Utorok, 24. augusta

MUŽI
Bodovacie preteky - konečné poradie:
1. Michail Ignatijev (Rus.) 93, 2. Joan Llaneras (Šp.) 82, 3. Guido Fulst (Nem.) 79, 4. Greg Henderson (N. Zéland) 68, 5. Milan Kadlec (ČR) 65, 6. Mark Renshaw (Austr.) 60, 7. Peter Schep (Hol.) 58, 8. Angelo Ciccone (Tal.) 49, 9. Milton Wynants (Urug.) 46, 10. Franck Perque (Fr.) 43

Šprint:
Semifinále:
Ryan Bayley (Austr.) - Laurent Gane (Fr.) 2:0
Theo Bos (Hol.) - Rene Wolff (Nem.) 2:0
Finále: Ryan Bayley (Austr.) - Theo Bos (Hol.) 2:1
O 3. miesto: Rene Wolff (Nem.) - Laurent Gane (Fr.) 2:0
O 5. - 8. miesto: 5. Ross Edgar (V. Brit.), 6. Barry Forde (Barbados), 7. Damian Zielinski (Poľ.), 8. Mickael Bourgain (Fr.)
Konečné poradie: 1. Ryan Bayley (Austr.), 2. Theo Bos (Hol.), 3. Rene Wolff (Nem.), 4. Laurent Gane (Fr.), 5. Ross Edgar (V. Brit.), 6. Barry Forde (Barbados), 7. Damian Zielinski (Poľ.), 8. Mickael Bourgain (Fr.), 9. Jose Villanueva (Šp.), 10. Teun Mulder (Hol.),... Jaroslav Jeřábek (SR) nepostúpil z 1. kola vyraďovacích súbojov.

ŽENY
Šprint:
Semifinále:

Lori-Ann Muenzerová (Kan.) - Anna Mearesová (Austr.) 2:1
Tamila Abasovová (Rus.) - Svetlana Grankovská (Rus.) 2:1
Finále: Lori-Ann Muenzerová (Kan.) - Tamila Abasovová (Rus.) 2:0
O 3. miesto: Anna Mearesová (Austr.) - Svetlana Grankovská (Rus.) 2:0
Konečné poradie: 1. Lori-Ann Muenzerová (Kan.), 2. Tamila Abasovová (Rus.), 3. Anna Mearesová (Austr.), 4. Svetlana Grankovská (Rus.), 5. Natalia Cylinská (Bielor.), 6. Katrin Meinkeová (Nem.), 7. Simona Krupeckaiteová (Litva), 8. miesto po diskvalifikácii Daniely Larrealovej-Chirinosovej z Venezuely v jazde o 5. - 8. miesto neudelili.

Pondelok, 23. augusta

MUŽI
Stíhacie preteky družstiev na 4 km - finále:
Austrália (Graeme Brown, Brett Lancaster, Brad McGee, Luke Roberts) 3:58,233 - Veľká Británia (Steve Cummings, Rob Hayles, Paul Manning, Bradley Wiggins) 4:01,760.
O 3. miesto: Španielsko (Carlos Castano, Sergi Escobar, Asier Maeztu, Carlos Torrent) 4:05,523 - Nemecko (Robert Bartko, Guido Fulst, Christian Lademann, Leif Lampater) 4:07,193.

Konečné poradie: 1. Austrália (Graeme Brown, Brett Lancaster, Brad McGee, Luke Roberts), 2. Veľká Británia (Steve Cummings, Rob Hayles, Paul Manning, Bradley Wiggins), 3. Španielsko (Carlos Castano, Sergi Escobar, Asier Maeztu, Carlos Torrent), 4. Nemecko (Robert Bartko, Guido Fulst, Christian Lademann, Leif Lampater), 5. Holandsko (Levi Heimans, Jens Mouris, Peter Schep, Jeroen Straathof), 6. Ukrajina (Vladimir Ďuďa, Roman Kononenko, Sergej Matvejev, Vitalij Popkov), 7. Francúzsko (Matthieu Ladagnous, Anthony Langella, Jerome Neuville, Fabien Sanchez), 8. Litva (Linas Balciunas, Ignas Konovalovas, Tomas Vaitkus, Raimondas Vilcinskas).

Šprint - Štvrťfinále (víťazi do semifinále, zdolaní do jazdy o 5. - 8. miesto): Ryan Bayley (Austr.) - Barry Forde (Barbados) 2:0, Theo Bos (Hol.) - Ross Edgar (V. Brit.) 2:0, Rene Wolff (Nem.) - Damian Zielinski (Poľ.) 2:0, Laurent Gane (Fr.) - Mickael Bourgain (Fr.) 2:0.

ŽENY
Štvrťfinále (víťazky do semifinále, zdolané do jazdy o 5.-8. miesto):
Anna Mearesová (Austr.) - Katrin Meinkeová (Nem.) 2:0, Svetlana Grankovská (Rus.) - Natalia Cylinská (Bielor.) 2:0, Tamilla Abasovová (Rus.) - Simona Krupeckaiteová (Litva) 2:1, Lori-Ann Muenzerová (Kan.) - Daniela Greluis Larrealová-Chirinosová (Venez.) 2:0.

Nedeľa, 22. augusta

ŽENY
Šprint 
Kvalifikácia:

1. Anna Mearesová (Austr.) 11,291, 2. Natallia Cylinská (Bielor.) 11,364, 3. Tamilla Abasovová (Rus.) 11,364, 4. Lori-Ann Muenzerová (Kan.) 11,380, 5. Yvonne Hijgenaarová (Hol.) 11,400, 6. Simona Krupeckaiteová (Litva) 11,430
1. kolo:
Anna Mearsová (Austr.) - Jevgenija Radanovová (Bulh.)
Natalia Cylinská (Biel.) - Katrin Meinke (Nem.)
Tamila Abasovová (Rus.) - Victoria Pendletonová (V. Brit.)
Lori-Ann Muenzerová (Kan.) - Jennie Reedová (USA)
Daniela Greluis Larrealová-Chirinosová (Venez.) - Yvonne Hijgenaarová (Hol.)
Simona Krupeckaiteová (Lit.) - Svetlana Grankovská (Rus.)
I.: oprava: 1. Svetlana Grankovská (Rus.), 2. Jennie Reedová (USA), Jevgenija Radanovová (Bulh.)
II.: 1. Katrin Meinkeová (Nem.), 2. Yvonne Hijgenaarová (Hol.), 3. Victoria Pendletonová (V. Brit.)

stíhacie preteky na 3000 m
1. miesto:
Sarah Ulmerová (N. Zéland) 3:24,537 - Katie Mactierová (Austr.) 3:27,650
o 3. miesto:
Leontien Zijlaardová-van Moorselová (Hol.) 3:27,037 - Katherine Batesová (Austr.) 3:31,715
Konečné poradie: 1. Sarah Ulmerová (N. Zéland), 2. Katie Mactierová (Austr.), 3. Leontien Zijlaardová-van Moorselová (Hol.), 4. Katherine Batesová (Austr.).


MUŽI
Šprint:
Kvalifikácia:

1. Ryan Bayley (Austr.) 10,177, 2. Theo Bos (Hol.) 10,214, 3. Rene Wolff (Nem.) 10,230, 4. Mickael Bougain (Fr.) 10,264, 5. Laurent Gane (Fr.) 10,271, 6. Ross Edgar (V. Brit.) 10,381,... 16. Jaroslav Jeřábek (SR) 10,758
Stíhacie preteky družstiev na 4 km:
Kvalifikácia:

1. Austrália (Graeme Brown, Peter Dawson, Brett Lancaster, Stephen Wooldridge) 4:00,613, 2. Veľká Británia 4:03,985, 3. Španielsko 4:04,421, 4. Nemecko 4:05,823, 5. Holandsko 4:06,286, 6. Ukrajina 4:07,175, 7. Francúzsko 4:07,336, 8. Litva 4:08,812
1. kolo šprintu (víťazi postúpili):
Ryan Bayley (Austr.) - Stefan Nimke (Nem.)
Theo Bos (Hol.) - Alois Kaňkovský (ČR)
Rene Wolff (Nem.) - Yang Hee-chun (Kór. rep.)
Mickael Bourgain (Fr.) -  Jaroslav Jeřábek (SR)
Laurent Gane (Fr.) - Kim Chi-bum (Kór. rep.)
Ross Edgar (V. Brit.) - Barry Forde (Barbados)
Damian Zielinski (Poľ.) - Teun Mulder (Hol.)
Jose Villanueva (Šp.) - Josiah Ng (Malajzia)
Sean Eadie (Austr.) - Lukasz Kwiatkowski (Poľ.)
2. kolo:
Ryan Bayley (Austr.) - Josiah Ng (Malajzia)
Theo Bos (Hol.) - Teun Mulder (Hol.)
Rene Wolff (Nem.) - Barry Forde (Barbados)
Mickael Bourgain (Fr.) - Sean Eadie (Austr.)
Laurent Gane (Fr.) - Jose Villanueva (Šp.)
Damian Zielinski (Poľ.) - Ross Edgar (V. Brit.)
2. kolo opráv
I.:
1. Ross Edgar (V. Brit.), 2. Josiah Ng (Malajzia), 3. Sean Eadie (Austr.)
II.: 1. Barry Forde (Barbados), 2. Teun Mulder (Hol.), Jose Villanueva (Šp.)

opravy (víťazi postúpili do 12-členného osemfinále):
I.: 1. Barry Forde (Barbados), 2. Stefan Nimke (Nem.), 3. Lukasz Kwiatkowski (Poľ.)
II.: 1. Teun Mulder (Hol.), 2. Kim Chi-bum (Kór. rep.), 3. Alois Kaňkovský (ČR)
III.: 1. Josiah Ng (Malajzia), 2. Yang Hee-chun (Kór. rep.), 3. Jaroslav Jeřábek (SR)
stíhacie preteky družstiev na 4000 m - 1. kolo:
Nemecko (Robert Bartko/Guido Fulst/Christian Lademann/Leif Lampater) 4:03,785 - Holandsko (Levi Heimans/Jens Mouris/Peter Schep/Jeroen Straathof) 4:04,605

Španielsko (Carlos Castano/Sergi Escobar/Asier Maeztu/Carlos Torrent) 4:02,374 - Ukrajina (Volodymyr Duda/Roman Kononenko/Sergij Matvejev/Vitalij Popkov) 4:05,266

V. Británia (Steve Cummings/Paul Manning/Chris Newton/Bradley Wiggins) 3:59,866 - Francúzsko (Matthieu Ladagnous/Anthony Langella/Jerome Neuville/Fabien Sanchez) - Francúzi dostihnutí

Austrália (Graeme Brown/Brett Lancaster/Brad Mcgee/Luke Roberts) 3:56,610 (svetový rekord) - Litva (Linas Balciunas/Ignas Konovalovas/Tomas Vaitkus/Raimondas Vilcinskas) - Litovci dostihnutí

Sobota, 21. augusta

ŽENY
1. kolo vyraďovacích bojov:
Katherine Batesová (Austr.) 3:34,743 - Jelena Čalichová (Rus.) 3:36,442, Leontien Zijlaardová-Van Moorselová (Hol.) 3:28,747 - Karin Thürigová (Švajč.) 3:34,831, Katie Mactierová (Austr.) 3:28,095 - Emma Daviesová (V. Brit.) nedokončila, Sarah Ulmerová (N. Zéland) 3:27,444 - Oľga Sľusarevová (Rus.) 3:36,263
Stíhacie preteky jednotlivkýň na 3 km - kvalifikácia (do vyraďovacích bojov postúpilo 8 najlepších):
1. Sarah Ulmerová (N. Zél.) 3:26,400, 2. Katie Mactierová (Austr.) 3:29,945, 3. Leontien Zijlaardová-van Moorselová (Hol.) 3:30,422, 4. Katherine Batesová (Austr.) 3:31,236, 5. Jelena Čalichová (Rus.) 3:33,709, 6. Karin Thürigová (Švajč.) 3:34,746, 7. Emma Daviesová (V. Brit.) 3:35,069, 8. Oľga Sľusarevová (Rus.) 3:35,177
MUŽI
Stíhacie preteky jednotlivcov na 4 km:
Finále:
Bradley Wiggins (V. Brit.) 4:16,304 - Brad McGee (Austr.) 4:20,436
O 3. miesto:
Sergi Escobar (Šp.) 4:17,947 - Rob Hayles (V. Brit.) 4:22,291
Tímový šprint:
Finále:
Nemecko 43,980 - Japonsko 44,246
O 3. miesto:
Francúzsko 44,359 - Austrália 44,404
Tímový šprint - kvalifikácia:
1. Francúzsko (Mickael Bourgain, Laurent Gane, Arnaud Tournant) 44,179, 2. Nemecko (Jens Fiedler, Stefan Nimke, Rene Wolff) 44,251, 3. Japonsko (Tošiaki Fušimi, Masaki Inoue, Tomohiro Nagacuka) 44,355, 4. Španielsko (Jose Escuredo, Salvador Melia, Jose Villanueva) 44,452, 5. Austrália (Ryan Bayley, Sean Eadie, Shane Kelly) 44,512, 6. Holandsko (Jan Bos, Theo Bos, Teun Mulder) 44,539, 7. Veľká Británia (Chris Hoy, Craig Maclean, Jamie Staff) 44,693, 8. Grécko (Georgios Cheimonetos, Dimitrios Georgalis, Labros Vasilopoulos) 44,986, 9. Poľsko (Rafal Furman, Lukasz Kwiatkowski, Damian Zielinski) 45,093, 10. Kuba (Reinier Cartaya Jorge, Julio Cesar Herrera Cabrera, Ahmed Lopez Naranjo) 45,548, 11. USA (Adam Duvendeck, Giddeon Massie, Christian Stahl) 45,742,
12. SLOVENSKO (Jaroslav JEŘÁBEK, Peter BAZÁLIK, Jan LEPKA) 45,978

Piatok, 20. augusta

MUŽI
1 km s pevným štartom - finále:
 
1. Chris Hoy (V. Brit.) 1:00,711, 2. Arnaud Tournant (Fr.) 1:00,896, 3. Stefan Nimke (Nem.) 1:01,186, 4. Shane Kelly (Austr.) 1:01,224, 5. Theo Bos (Hol.) 1:01,986, 6. Francois Pervis (Fr.) 1:02,328,  7. Craig MacLean (V. Brit.) 1:02,369, 8. Carsten Bergemann (Nem.) 1:02,551
Stíhacie preteky na 4 km - štvrťfinále:
Rob Hayles (V. Brit.) 4:19,559 - Vladimir Ďuďa (Ukr.) 4:22,720
Brad Mcgee (Austr.) 4:17,978 - Robert Bartko (Nem.) 4:26,184
Sergi Escobar (Šp.) 4:19,581 - Luke Roberts (Austr.) 4:20,336
Bradley Wiggins (V. Brit.) 4:17,215 - Fabien Sanchez (Fr.) 4:21,235
Kvalifikácia stíhacích pretekov jednotlivcov na 4 km:
1. Bradley Wiggins (V. Brit.) 4:15,165, 2. Sergi Escobar (Šp.) 4:16,862, 3. Brad McGee (Austr.) 4:17,510, 4. Rob Hayles (V. Brit.) 4:17,930, 5. Vladimir Ďuďa (Ukr.) 4:18,169, 6. Robert Bartko (Nem.) 4:18,991, 7. Luke Roberts (Austr.) 4:19,353, 8. Fabien Sanchez (Fr.) 4:20,606
Tímový šprint - kvalifikácia:
1. Francúzsko (Mickael Bourgain, Laurent Gane, Arnaud Tournant) 44,179, 2. Nemecko (Jens Fiedler, Stefan Nimke, Rene Wolff) 44,251, 3. Japonsko (Tošiaki Fušimi, Masaki Inoue, Tomohiro Nagacuka) 44,355, 4. Španielsko (Jose Escuredo, Salvador Melia, Jose Villanueva) 44,452, 5. Austrália (Ryan Bayley, Sean Eadie, Shane Kelly) 44,512, 6. Holandsko (Jan Bos, Theo Bos, Teun Mulder) 44,539, 7. Veľká Británia (Chris Hoy, Craig Maclean, Jamie Staff) 44,693, 8. Grécko (Georgios Cheimonetos, Dimitrios Georgalis, Labros Vasilopoulos) 44,986, 9. Poľsko (Rafal Furman, Lukasz Kwiatkowski, Damian Zielinski) 45,093, 10. Kuba (Reinier Cartaya Jorge, Julio Cesar Herrera Cabrera, Ahmed Lopez Naranjo) 45,548, 11. USA (Adam Duvendeck, Giddeon Massie, Christian Stahl) 45,742, 12. SLOVENSKO (Jaroslav JEŘÁBEK, Peter BAZÁLIK, Jan LEPKA) 45,978

ŽENY
500 metrov s pevným štartom - finále:
1. Anna Mearesová (Austr.) 33,952 - svetový rekord, 2. Jiang Jong-hua (Čína) 34,112, 3. Natallia Cylinská (Biel.) 34,167, 4. Simona Krupeckaiteová (Lit.) 34,317, 5. Yvonne Hijgenaarová (Hol.) 34,532, 6. Victoria Pendletonová (V. Brit.) 34,626, 7. Lori-Ann Muenzerová (Kan.) 34,628, 8. Nancy Contrerasová-Reyesová (Mex.) 34,783