Fernyák obsadí v kategórii do 66 kg 16. miesto

27.08.2004 18:46

Slovenský reprezentant Štefan Fernyák prehral oba svoje duely v základnej skupine kategórie do 66 kg v zápasení voľným štýlom na OH v Aténach a v konečnej klasifikácii obsadí 16. priečku. Tridsaťjedenročný zápasník Dunajplavby Bratislava podľahol najskôr Turkovi Ömerovi Cübukcimu 1:5, keď ešte v polčase viedol 1:0.

„Štefan začal dobre a podarilo sa mu hneď v prvej trojminútovke urobiť jeden bod. Dosť sa však na neho natrápil, pretože Turek nastúpil na žinenku natretý olejom, čo si rozhodca nevšimol. V druhom polčase sa ešte pokúšal o útoky, no postupne mu dochádzali sily a súper to využil,“ komentoval Fernyákov prvý dopoludňajší duel na aténskych žinenkách reprezentačný tréner slovenských voľnoštýliarov Peter Hirjak.

Hneď predpoludním čakal na ôsmeho borca z uplynulých OH v Sydney  (v kategórii do 63 kg) duel s maďarským reprezentantom Gáborom Hatosom. Fernyák mladšiemu a oddýchnutému súperovi podľahol po predĺžení 1:3 na body. „Na Pištovi bola viditeľná únava, v predchádzajúcom súboji s Turkom nechal príliš veľa síl. Za normálnych okolností by s Maďarom nemal mať problémy, teraz však nedokázal duel rozhodnúť v riadnom šesťminútovom rozmedzí a v predĺžení urobil potrebný bod súper,“ vyjadril sa k druhému súboju svojho zverenca Peter Hirjak.

V sobotu sa v Aténach predstaví druhý slovenský voľnoštýliar Peter Pecha v kategórii do 96 kg. Jeho súpermi v prvej skupine budú Číňan Wang Juan-juan a domáci reprezentant Alexandros Laliotis. „Vcelku prijateľní súperi, aj keď na olympijských hrách sú všetci maximálne pripravení. Pecha bude mať oproti Fernyákovi výhodu v tom, že na prvý duel v skupine nastúpia predpoludním jeho súperi a on potom oddýchnutý bude ešte predpoludním zápasiť s Číňanom. Prial by som si, aby potom popoludní išiel na žinenku pobiť sa o postup s Grékom, ktorý bude mať určite veľkú podporu domáceho publika,“ uviedol reprezentačný tréner Peter Hirjak.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červené ruže

Perla červené ruže

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk