Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu
Pravda je partnerom Slovenského olympijského tímu

Chcete hranatého Sagana? Pripravte si 70 000 kociek

Supervojak Kapitán America, niekdajší americký prezident Barack Obama, ale aj verná kópia pádu Berlínskeho múru či jedenásť metrov dlhá a tri metre široká replika lode - legendárneho Titanicu.

, 20.11.2019 08:00

To všetko sa zväčša v mierke jedna k jednej dá vidieť na najväčšej európskej výstave lega v španielskej metropole Madrid. Najnovší prírastok do jedinečnej galérie pripomínajúcej Legoland v anglickom Windsore je slovenský športový fenomén Peter Sagan.

Celosvetovo známy cyklista je zhotovený v životnej veľkosti v dúhovom drese určenom pre majstra sveta, ktorý v nedávnej minulosti nosil tri roky po sebe.

„Na to, aby utvorili verný obraz jeho obrovských lýtok, plnej brady a životnej veľkosti 180 cm, použili 70 000 kúskov lega. Vznikol z toho veľmi realistický model,“ informuje špecializovaný portál cyclist.co.uk.

Zároveň pripomína, že to nie je po prvý raz, čo bol cyklista predmetom výroby z celosvetovo populárnej dánskej stavebnice. V roku 2015 vytvorili z lega šampióna Tour de France Chrisa Frooma, manažéra víťazného družstva Sky Davea Brailsforda a rovnako aj ich tímový autobus.

Zatiaľ čo kolekcia z roku 2015 nikdy nebola v predaji, súčasný Sagan z Madridu sa dá kúpiť, resp. zhotoviť. Je totiž vyrobený iba z klasických kúskov lega. „Upozorňujeme však, že ak si chcete vyrobiť vlastnú verziu ‚Lego Sagan‘, budete musieť rátať s cenou 70 000 kúskov lega,“ upozorňuje portál cyclist.co.uk.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #lego #Peter Sagan