Ecclestone by za Putina obetoval vlastné telo. Je to dobrý človek, tvrdí

09.07.2019 21:18
Putin a Ecclestone
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone si udržiavajú nadštandardné vzťahy. Autor: ,

Bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone uviedol, že ak by chcel niekto zastreliť ruského prezidenta Vladimira Putina, ochránil by ho vlastným telom, pretože je to "dobrý človek".

Napísala to v utorok na svojej stránke spravodajská televízia Sky News.

„Ak by mal niekto guľomet a chcel by zastreliť Putina, postavil by som sa pred neho,“ povedal bývalý šéf F1 v rozhovore pre denník The Times s tým, že Putin je dobrý človek. „Nikdy neurobil nič, čo by nebolo dobré pre ľudí,“ dodal 88-ročný Ecclestone.

Podľa Ecclestona by mal Putin stáť na čele Európy a anexia Krymu bola len „aktom znovuzjednotenia Ruska“.

„Bol by som rád, keby (Putin) viedol Európu. Aj tak nikoho nemáme, takže by to nemohlo byť o nič horšie. On vždy urobí to, čo sľúbi,“ povedal Ecclestone. „Nie som nijakým fanúšikom demokracie. Ako diktátor si môžete povedať: ‚Toto urobím.‘ V demokracii to ide do stratena,“ dodal bývalý bos F1.

Ecclestone tiež povedal, že ruský prezident nemá nič spoločné s pokusom o vraždu bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, ktorých sa vlani v marci v anglickom meste Salisbury pokúsili otráviť nervovoparalytickou látkou novičok vyrobenou v Rusku. Podľa Ecclestona bol Putin „príliš zaneprázdnený“ na to, aby sa útokom na Skripaľa zaoberal.

#Vladimir Putin #Bernie Ecclestone
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku