NÁZOR: Valec so zámorskou pečaťou

17.04.2019 13:00
hokej, oslavy titulu, banska bystrica,, Dan ceman,
Tréner Bystrice Dan Ceman (v strede) so zlatou medailou. Autor: ,

Päť finále, tri majstrovské tituly. Banská Bystrica si podmanila slovenský klubový hokej.

Koncepčná práca vedenia na čele s Jurajom a Júliusom Kovalovcami žne sladučké ovocie. Fanúšikovia pod Urpínom zažívajú krásne hokejové obdobie, ktoré trvá už päť rokov.

V Banskej Bystrici stavili na zámorských legionárov a táto cesta sa im jednoznačne vypláca. Mnohí vedenie klubu kritizujú, že zahraničných hráčov je priveľa – s čím sa dá súhlasiť. Nikto však bystrickému manažmentu neuprie, že má nos na správne typy. Hráčov i trénerov.

V minulosti si Vladimír Országh vyberal hokejistov presne zapadajúcich do zvoleného herného systému a v nastúpenom trende pokračuje aj jeho nástupca Dan Ceman. Banskobystričania hrajú dlhodobo silový hokej s množstvom fyzických kontaktov. No nie sú to žiadni drevorubači – Faille, Asselin či Higgs patria medzi to najlepšie, čo slovenská liga ponúka.

Okrem kvalitných legionárov stavia Banská Bystrica aj na odchovancoch hrajúcich so srdcom či na skúsených slovenských hráčoch, ktorí ukazujú mladším, čo obnáša profesionálny hokej na najvyššej úrovni. Surový, či v minulosti Handzuš, ale aj Mihálik alebo Ďatelinka sú výraznými osobnosťami, ktoré ťahajú spoluhráčov.

A čo je najdôležitejšie – v play off je staronový šampión vždy o triedu lepší než v základnej časti.

Výsledok?

Majstrovský hetrik zakončený prvý titulom získaným na vlastnom ľade. A vôbec to nemusí byť koniec. Banskobystrický valec môže po vyrovnaní pokojne aj prekonať doterajšie maximum Košíc zo sezón 2008/09 až 2010/11.

V klube sú totiž potrebné peniaze. A pravidelná obmena i šírka kádra zabezpečujú aj vysokú motiváciu a chuť po úspechu.

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú
		majstrovský...
Samuel
		Buček s trofejou Zlatá korčuľa
		pre...
+15Závar pred bránkou
		Nitry.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#HC 05 Banská Bystrica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku