Potkany pre zradcu. Courtois zožal hnev fanúšikov Atlética

Sobotňajšie mestské derby medzi madridskými tímami Atlético a Real (1:3) malo špecifickú príchuť pre belgického futbalového brankára Thibauta Courtoisa.

10.02.2019 14:32

Dvadsaťšesťročný gólman pôsobil u Los Colchoneros v rokoch 2011 – 2014, kedy sa pripojil k družine Diega Simeoneho z FC Chelsea, ktorý ho Španielom poskytol na hosťovanie.

Od leta 2018 si už držiteľ bronzu z minuloročných MS oblieka dres nezmieriteľného rivala zo štadióna Santiaga Bernabeúa.

Fanúšikovia Atlética mu preto pripravili príznačné privítanie a pred zápasom ho zasypali plyšákmi potkanov, bučali pri jeho dotykoch s loptou a štadiónom kolovali viaceré transparenty s nápisom „Potkan“.

Po výhre Realu sa však ako posledný smial Courtois, ktorý bol na situáciu pripravený.

„Nevadí mi to. Ak fanúšikov urobí šťastnými hádzanie plyšákov na moju hlavu, je to dobré pre nich. Mne to neublíži, práve naopak, je to pre mňa motivácia navyše,“ povedal Belgičan.

Real vyhral piatykrát za sebou

Real sa vďaka triumfu dostal na druhé miesto tabuľky o bod práve pred Atlético, ktorému uštedril prvú domácu prehru v tejto sezóne najvyššej súťaže.

Real dosiahol piate ligové víťazstvo za sebou. „Splnili sme náš predzápasový cieľ. Dostali sme sa na druhé miesto tabuľky a priblížili sme sa k FC Barcelona,“ povedal kapitán Realu Sergio Ramos a dodal: „Liga ešte nie je na konci. Stále sa hrá o mnoho bodov. Budeme bojovať do konca a snažiť sa čo najviac sťažiť Barcelone cestu k titulu.“

V madridskom derby sa do vedenia dostal Real v 16. minúte, keď sa v šestnástke po rohovom kope dostal k lopte Casemiro a z blízkosti prekonal brankára Jana Oblaka – 0:1. V 25. minúte duelu prvýkrát rozhodcovia použili systém VAR. Vyrovnanie Antoinea Griezmanna, ktorého presnou prihrávkou poslal do úniku Ángel Correa, najskôr pre ofsajd neuznali, no po následnej konzultácii svoje rozhodnutie zmenili – 1:1.

Na konci prvého polčasu sa do vedenia dostal opäť Real. Po faule Joseho Gimeneza na Viniciusa Juniora nariadil španielsky arbiter Javier Fernández pokutový kop a Ramos sa nemýlil – 1:2. Vyrovnávajúci gól Atlética rozhodcovia v 54. minúte zápasu neuznali, keď systém VAR potvrdil postavenie Álvara Moratu mimo hry. V 74. minúte zvýšil vedenie Realu krížnou strelou Gareth Bale – 1:3. Od 80. minúty Atlético dohrávalo bez vylúčeného Thomasa Parteya.

„Musíte odohrať bezchybný zápas, aby ste tu vyhrali. Nám sa to v sobotu podarilo,“ povedal kouč hostí Santiago Solari. Real sa nachádza na druhej priečke La Ligy s mankom 5 bodov na FC Barcelona, líder súťaže má však zápas k dobru.

1. FC Barcelona 22 15 5 2 60:23 50
2. Real Madrid 23 14 3 6 40:27 45
3. Atlético Madrid 23 12 8 3 33:17 44
4. FC Sevilla 22 10 6 6 36:23 36
5. Getafe 23 9 8 6 28:19 35
6. Betis Sevilla 22 9 5 8 26:26 32
7. Alavés 22 9 5 8 22:27 32
8. Valencia 22 6 12 4 24:20 30