Vraždil Potkan. Polícia zatkla bývalého šéfa maďarského plávania

18.04.2018 10:08

Polícia v Maďarsku zadržala niekdajšieho dlhoročného prezidenta tamojšej plaveckej federácie Tamása Gyárfása pre podozrenie z objednania vraždy obchodného rivala Jánosa Fenyőa v roku 1998.

Fyzickú likvidáciu vtedy takmer 44-ročného podnikateľa si mal Gyárfás objednať u šéfa tamojšej mafie Tamása Portika. Ten túto žiadosť presunul na slovenského kriminálnika a viacnásobného vraha Jozefa Roháča alias Potkana.

Levičan v Budapešti zastavil Fenyővo auto a obeť zastrelil. Roháča v Maďarsku odsúdili na doživotie, objednávateľ bol však až dosiaľ neznámy.

Gyárfás pôsobil na čele maďarského plávania v rokoch 1993–2016, činný bol aj vo svetových a európskych plaveckých organizáciách či Maďarskom olympijskom výbore.

Z líderskej pozície tamojšej národnej federácie odstúpil v novembri 2016, iba niekoľko mesiacov predtým, ako krajina hostila majstrovstvá sveta v dlhom bazéne. Jeho odstúpenie dôsledne žiadala maďarská plavecká hviezda a trojnásobná olympijská víťazka Katinka Hosszúová.

Šesťdesiatdeväťroč­ný Gyárfás podnikal v oblasti médií a vybudoval jednu z najväčších maďarských spoločností v tomto odbore, ktorá zastrešovala populárne časopisy, noviny či televízne stanice.

Jeho rivalita s Fenyőm, producentom sledovaného ranného programu v štátnej televízii, bola dobre známa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vražda #Jozef Roháč #Tamás Gyárfás
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku