RTVS sa priblíži k vyspelým krajinám. Priame prenosy bude vyrábať už len v HD

15.03.2018 19:04
Televízia, obrazovky, ilustračná
Ilustračná snímka. Autor: ,

Priame prenosy zo športových podujatí bude RTVS vyrábať už len v HD kvalite. Diváci si tak môžu vychutnať od 15. marca všetky hokejové zápasy play off Tipsport ligy vo vysokom rozlíšení, informovala televízia v tlačovej správe.

RTVS ponúkne v HD kvalite všetky športové prenosy, ktoré bude vyrábať a následne vysielať na televíznych obrazovkách alebo online.

„Šport je na kvalitu rozlíšenia tým najcitlivejším televíznym obsahom a týmto sa RTVS priblíži k vyspelým televíziám,“ uviedol riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Emócie patria k športu a ich zachytávanie, spojené s jedinečnosťou športového výkonu v akomkoľvek odvetví, sú kľúčové pri stvárňovaní športových priamych prenosov,“ doplnil vedúci odboru športu STV Marcel Merčiak.

S vysielaním všetkých športových prenosov v HD začne RTVS 15. marca, keď odštartujú boje o titul v slovenskej hokejovej lige.

„Som rád, že nové vedenie verejnoprávnej televízie podporilo, aby boli hokejové zápasy, ktoré sú vždy plné emócií, ešte atraktívnejšie pre divákov. Vnímam to ako zásadný prínos RTVS k propagácii slovenského športu,“ povedal riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner.

#RTVS #HD
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

43,99
Flower box biela kocka "S" červené ruže

Flower box biela kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk