Neuveriteľná sedmička! Nór Tvedten posunul hranice dokonalosti a drzosti

Nórsky hádzanár Håvard Tvedten sa postaral v prípravnom zápase proti Egyptu o gól, aký sa vidí raz za desaťročie. Tridsaťtriročný hráč španielskeho Valladolidu sa blysol pri pokutovom hode zo značky siedmich metrov...

07.01.2012 00:40
Havard Tvedten Foto:
Havard Tvedten.
debata (10)

Nóri hrali odvetu s Egyptom, keď v prvom zápase nečakane prehrali. V tom druhom si viedli o poznanie lepšie a aj vďaka Tvedtenovi vyhrali v príprave pred blížiacimi sa ME v Srbsku 29:20.

Hviezdna chvíľka rodáka z mesta Stord prišla v 27. minúte druhého polčasu. Nóri v tom čase viedli 25:19. Tvedten šiel zahrávať sedmičku, naznačil strelu, no pri ďalšom pohybe odhodil loptu spoza chrbta a poslal ju priamo do bránky súpera. Šokoval tak nielen egyptského brankára, ktorý nič podobné nečakal, ale aj všetkých fanúšikov a ako je počuť, aj komentátorov prenosu.

Napokon, pozrite si jeho pokus aj vy a ostanete asi rovnako šokovaní Tvedtenovou športovou drzosťou.