4 : 3
(2:0, 0:3, 2:0)
New Jersey Devils
Naposledy zmenené pred mesiacom

Utkání je u konce a my se dočkali ještě jednoho obratu. Hosté v úvodu třetí části skvěle bránili své pásmo a svůj těsný náskok a sami vyráželi k nebezpečným útokům. Gólman Šesťorkin však svůj tým podpořil a udržel jej tak ve hře. A nakonec se vše vyplatilo měrou vrchovatou, neboť ve 46. minutě srovnal skóre Kaapo Kakko po rychlém brejku a do vedení pak NY Rangers dostal v 56. minutě Chris Kreider po teči Foxovy střely. Hosté samozřejmě nic nevzdali, zkusili i hru bez brankáře, už ale ztrátu odmazat nedokázali. NY Rangers tak v dramatickém utkání, kdy sudí rozdali 166 trestných minut, vyhráli 4:3. NY Rangers jsou po této výhře i nadále lídrem Metropolitní divize se 106 body, New Jersey je ve stejné divizi sedmé se 76 body.

NY Rangers se v dalším utkání představí v sobotu od 1:00 v Detroitu, New Jersey vyjede v neděli od 1:00 na led Ottawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:42

Puk je mimo pásmo NY Rangers, tohle už pro domácí vypadá velice dobře.

59:22

Závar před Šesťorkinem, ten neudržel puk mezi svými chrániči a musela mu vypomoci obrana.

58:32

Kähkönen je na střídačce, je tu power play New Jersey!

58:15

Mohlo být definitivně rozhodnuto. Panarin si hezky obhodil protivníky, vystřelil, Kähkönen pouze vyrazil a poté dorážel Trocheck. Gólman hostů se na brankovišti musel pořádně roztáhnout, aby puk zastavil svým betonem.

57:59

Domácí dobře napadají rozehrávku New Jersey, hosté se tak nemohou dostat do nějakého většího tlaku a případně odvolat gólmana.

56:16

Panarin předváděl své kličky, dostal se až ke kruhům, následný pokus o přihrávku na Trochecka mu už ale obrana hostů zastavila.

55:51

Puk je v rohu pásma New Jersey, oba celky teď střídají.

55:03

Rangers právě vstřelili branku!
Využitá přesilovka! Po vyhození však domácí rozjeli další útok, Panarin dovezl akdi do pásma, posunul na Foxe, jehož střelu zpoza kruhů tečoval u brankoviště číhající CHRIS KREIDER, dostal puk za Kähkönenova záda a svůj tým do vedení 4:3. Asistence: Adam Fox, Artěmij Panarin.

54:49

Hosté u puku a jelikož hráči NY Rangers nenapadají, mohou si přihrávat na vlastní polovině.

54:04

Po kombinaci střílel z levého kruhu Panarin, jeho dělovka trefila Kähkönena do masky a nyní je u něj týmový lékař, neboť gólman New Jersey je lehce otřesen a ukazuje, že to schytal do čelisti.

53:38

Přesilovka pro NY Rangers! Dvě minuty za hákování si odjel odsedět Brendan Smith.

53:29

Z modré čáry si sjel domácí Schneider, střela zápěstím však skončila v Kähkönenově lapačce. Gólman New Jersey měl skvostný výhled a zákrok nebyl z těch úplně obtížných.

52:24

zleva to zkoušel Nosek, jeho prudký pokus lapil pozorný Šesťorkin.

51:34

Tlak domácích nyní trochu polevil, sledujeme teď spíše taktické okamžiky.

50:47

Fox si počkal na ideální příležitost pro střelu okolo obránce, Kähkönen jeho prudký švih vystihl a srazil.

49:56

Trocheckova bomba z pravého křídla se na branku nevešla, NY Rangers jsou ale i nadále v útočném pásmu.

49:10

Domácí hokejisté cítí šanci na obrat ve svůj prospěch, na Kähkönena posílají jeden pokus za druhým.

48:18

Situaci na ledě uklidňuje Kaapo Kähkönen svým zákrokem lapačkou.

47:31

Hraje se opravdu ve velkém tempu a po přečíslení byli blízko gólu domácí hokejisté. Lafrenière však měl asi raději zakončovat a nevolit ještě jednu přihrávku na Panarina.

46:45

Vyrovnávací trefa hosty ale nikterak nezlomila, opět se New Jersey natlačilo do útočného pásma a k zakončení se dostal Lazar. Obrana NY Rangers poté vyhodila na zakázané uvolnění.

45:32

Už je zase srovnáno! Hostující L. Hughes při své střele od modré zlomil hůl a navíc trefil KAAPA KAKKA, který se hned ujal volného puku a svůj brejk zakončil přesnou střelou do horního růžku Kähkönenovy branky – 3:3! Bez asistence.

45:21

Zprava si na střed najel J. Hughes, jeho střelu ale zablokoval Fox.

44:54

Bude to ale chtíti i lepší rozehrávku, ne jako nyní, kdy pas o mantinel skončil na zakázaném uvolnění…

44:07

Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, domácí tým by teď potřeboval více lepších pozic na zakončení.

43:14

Na opačné straně vystřelil od modré čáry Palát, Šesťorkin reagoval až na poslední chvíli a jen tak tak zvládl nepříjemný pokus vyrazit.

42:40

Do té se až teď dostal Kakko, zakončoval z vrcholu pravého kruhu, ale jen do Kähkönenova postavení.

41:48

NY Rangers v útočném pásmu, jenže hosté skvěle brání a nepouští soupeře do střeleckých pozic.

40:47

Úvod třetí části je pozvolný, hraje se převážně ve středním pásmu.

Trestné minuty: 78:86

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek se zcela otočil! Jestliže po první části vedli domácí o dvě branky, nyní už náskok drží New Jersey, které dalo tři branky. Jako první se ve 23. minutě trefil po parádní příhře J. Hughese trefil Ondřej Palát, ve 30. minutě srovnal Brendan Smith a otočku dokonal ve 32. minutě Nico Hischier. NY Rangers nepomohl ani time out, momentálně tahají za kratší část provazu a rozhodně mají do třetí třetiny co zlepšovat, aby zvrátili stav 2:3.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:07

Hosté střídají a chystají se na ještě jeden útočný výpad.

38:27

Z pravé strany předvedl přesný křížný pas Lafrenière, našel Gustafssona, ten si sjel blíže ke kruhům, aby pak minul Kähkönenovu branku.

37:19

A už je po přesilovce, Kreider se vrátil z trestné lavice na led.

36:48

Až nyní se hosté dostali do útočného pásma, Meier ale zatím nemá komu přihrát a ani není v pozici pro případnou střelu.

35:48

Domácí málem srovnali ve vlastním oslabení, nejprve jim ale nevyšlo sklepnutí příhry z pravé strany, Kähkönen poté vychytal Veseyho, který si vyjel zpoza branky.

35:19

Hosté si zahrají přesilovku, na trestnou lavici zamířil s dvouminutovým trestem za podrážení Chris Kreider.

34:32

Nepřesná rozehrávka New Jersey, puk prolétl kluzištěm a pískalo se zakázané uvolnění.

33:32

Hostující Bratt je v ráži, nyní se zase prodíral do útočného pásma a zprava hledal najíždějícího spoluhráče před brankou. Tohle nakonec obrana NY Rangers ukočírovala.

32:40

Nyní je na domácích, aby našli odpovědi. V tuto chvíli se jim ale směrem kupředu moc nevede.

31:24

New Jersey právě vstřelilo branku!
No to jsou věci, hosté už vedou! Na levé straně se za volným pukem vydal Bratt, dostal dost prostoru i času na zpracování, poté se otočkou zbavil Foxe, bekhendovou zadovkou přes prostor u brankoviště našel najíždějícího NICA HISCHIERA a ten trefil mezírku mezi tyčkou a Šesťorkinem – 2:3. Asistence: Jesper Bratt.

30:55

Domácí se teď po time outu usadili v útočném pásmu, rozjeli rychlou akci, kterou zakončil svou střelou z dálky Gustafsson. Kähkönen byl na místě a svým zákrokem přerušil hru.

29:53

Lavička NY Rangers zareagovala oddechovým časem.

29:53

A už máme srovnáno. Po přechodu do útoku vznikl v domácím obranném pásmu slušný zmatek a chaos, toho hosté využili k tlaku, zpoza branky pak akci finalizoval Bratt, když přihrál na zcela zapomenutého BRENDANA SMITHE a ten okamžitou střelou o tyčku upravil na 2:2. Asistence: Jesper Bratt, Timo Meier.

29:08

Po delší dobé tu bylo i zakončení na domácí straně, hned dvakrát se o to snažil Schneider, puk skončil za brankou New Jersey.

28:09

Další akce před Šesťorkinem, ten se teď rozhodně nenudí.

27:31

Nemec odvedl výbornou práci v obraně, když ve vlastním pásmu obral o puk Trochecka.

26:24

Tlak hostů narůstá, obrana NY Rangers je v ohni střel.

25:04

Od modré střílel Nemec, Šesťorkin toho mnoho neviděl, ale poradil si i s touto ošemetnou situací.

24:45

New Jersey je po snižující trefě v laufu, hosté míří za srovnáním skóre.

23:59

Málem bylo srovnáno, když se do sóla dostal Jesper Bratt, jenže ani nadvakrát Šesťorkina nepřekonal!

23:37

S odpovědí pospíchal Panarin, ten se uvolnil u levého kruhu, bekhendovou střelu mu ale Kähkönen vyrazil.

22:11

Je sníženo! Po buly v útočném pásmu odvedl výbornou práci J. Hughes, když si od modré čáry povodil obránce, uvolnil se a přihrál na pravý kruh, kde se do puku opřel ONDŘEJ PALÁT a ranou z první překonal přemisťujícího se Šesťorkina – 2:1. Asistence: Jack Hughes, Luke Hughes.

22:03

Odpískané zakázané uvolnění domácího celku, a to po rychlém bruslařském souboji o puk.

21:47

Kähkönen si připsal snadný zákrok proti střele z dálky, pro jistotu ale přerušil hru.

21:00

Domácí celek je v plném počtu.

20:51

Hischier v končící přesilovce zakončoval z bekhendové strany, byl u toho zablokován Wennbergem.

Trestné minuty: 76:86

Je za námi první třetina, která začala opravdu zostra a udělila zápasu svůj styl. Už po dvou sekundách se totiž na ledě rozpoutalo pět bitek a pro čtyři hráče na každé straně utkání skončilo pro zapojení se do dalších šarvátek. Tresty v této dvacetiminutovce naskakovaly opravdu rychle a sudí jich za dvacet minut hry rozdali rovných 162! Ale hrál se i hokej a domácí tým se dostal do dvoubrankového vedení. Skóre otevřel v desáté minutě Artěmij Panarin a na něj v 19. minutě navázal Alexis Lafrenière. V úplném závěru navíc v oslabení neproměnil sólo Vesey a do šaten se tak odešlo za stavu 2:0.

20:00

První třetina skončila.

19:51

Ve vlastním oslabení se do sóla dostal po Wennbergově pasu Vesey, jenže jeho zakončení letělo vysoko nad branku…

19:31

Puk letí k radosti domácího publika přes všechny čáry.

19:00

Přesilovka tentokrát pro New Jersey, dvouminutový trest za hákování vyfasoval Vincent Trocheck.

18:03

Domácí unikají do dvoubrankového náskoku. Pokračovali v tlaku v útočném pásmu, Wennbergovu střelu ještě Kähkönen dokázal vyrazit, jenže k volnému puku se dostal na chvíli volný ALEXIS LAFRENIÈRE a bekhendem jej zametl za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Alexander Wennberg, Jack Roslovic.

17:56

New Jersey je opět v pěti, Nosek naskočil na led.

17:05

O malou chvíli Panarin už sám střílel od levého mantinelu, branku ovšem minul.

16:57

Panarin hledal před brankou Trochecka, jenže pas byl tečovan a puk letěl vzduchem.

15:56

Zase se vylučuje na straně New Jersey, tentokrát za krosček, kterým se provinil Tomáš Nosek.

14:45

Nenápadnou střelu od modré čáry vyslal domácí Roslovic, Kähkönen se při svém zákroku docela zapotil.

14:17

Schneider zastavil rozlet hostujícího celku, akci New Jersey zastavil u modré čáry.

13:24

Urputný souboj v rohu o puk, hostující Lazar v něm schytal hned několik úderů do zad.

12:09

Trocheck podržel puk, přemístil se k rohu, odkud hledal spoluhráče mezi kruhy. Letící žabičku ale nikdo nezpracoval.

11:22

A hosté už jsou skutečně v plném počtu.

11:09

Další vyhození hostů přes modrou čáru, přesilovka NY Rangers se chýlí ke svému konci.

10:38

Kähkönen zakročil proti Zibanejadovi, domácí pak přišli o útočné pásmo.

10:13

V oslabení se do útoku hnal Hischier, byl ale těsně před svým zakončením dostižen a rázně odstaven od puku.

09:22

Hostující trenér ještě zkusil challenge, když reklamoval ofsajd, sudí ale po poměrně krátké chvíli gól uznali a na New York tak čeká přesilovka za neúspěšnou trenérskou výzvu. Dvouminutový trest odsedí Alexander Holtz.

09:22

Domácí jdou do vedení! Po přechodu do útoku to už vypadalo, že se New Jersey ubrání, puk mířil k modré čáře, kde se do něj opřel , Kähkönen jej pouze vyrazil před sebe, Lafrenière ihned chytře přiklepl na ARTĚMIJE PANARINA a ten už trefoval odkrytou branku – 1:0. Asistence: Alexis Lafrenière, Adam Fox.

08:35

Tlak domácích pokračuje, za Kähkönenem dokonce zacinkala po Roslovicově střele tyčka, puk se pak ale odrazil zpátky do hřiště.

06:07

Předvedl se i na opačné straně Šesťorkin, toho zase vyzkoušel rychlý Meier.

05:42

Kähkönen předvedl povedený zákrok proti střele od modré čáry a poté i proti rychlé dorážce z mezikruží.

04:27

Jak Will Cuylle, tak i Dawson Mercer vyfasovali pětiminutové tresty za bitku, domácí útočník navíc dvě minuty za vražení na hrazení a ten hostující zase dvě minuty za vyvolání bitky a desetiminutový osobní trest.

04:27

Dnes nás čeká zřejmě dlouhý zápas plný bitek. Po tvrdém ataku u mantinelu se do sebe pustili domácí Cuylle a hostující Mercer.

04:03

Zibanejad zpoza branky chytře přihrával na Lafrenièreho, ten zakončoval z první, Kähkönen se ale stihl přemístit a puk srazit.

03:28

Od pravého mantinelu vystřelil Haula, jeho svižný pokus šel vedle Šesťorkinovy branky.

02:54

Je po přesilovce New Jersey, oba celky jsou teď v plném počtu.

02:04

Další vyhození, nyní přes celé kluziště až ke Kähkönenovi.

01:12

Puk se dostal před brankoviště domácích, Meier ale nedokázal sklepnout. Vše tak skončilo v rohu, odkud hráči NY Rangers vyhodili přes modrou čáru.

00:54

No a po hromadné bitce tu máme i klasické vyloučení a první přesilovku pro New Jersey. Dvě minuty za vraženi na hrazení obdržel Jack Roslovic.

00:02

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jacob Trouba – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
K'Andre Miller – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Matt Rempe – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Barclay Goodrow – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Chris Tierney – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
John Marino – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Kurtis MacDermid – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Kevin Bahl – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Pro všechny tyto hráče tak zápas skončil hned po úvodním buly. Pravidlo zní jasně. Pokud se některá dvojice pustí do bitky, mají to aktéři po pěti minutách. Pokud se ale přidají další, ti už k pětiminutovým trestům přidají i ten do konce utkání.