Střely na bránu: 35 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 11

Charlie Lindgren (WSH) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 60:00
Andrej Vasilevskij (TBL) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6 %, odchytal 57:37

Česká a slovenská stopa
Erik Černák (TBL) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:19

Zápase je u konce a Washington ho ovládl! V třetí třetině mu k třetímu přechodu do vedení pomohla dvojnásobná přesilovka, která přišla po dvou zbytečných faulech Tampy. Ta tedy inkasovala už po návratu vyloučeného Jeannota, ale gól, který dostala byl zlomový. Následně už pouze soupeř navýšil na 4:2 a tímto výsledkem duel taky skončil.

Konec zápasu.

59:41

Alexander Ovečkin nyní trochu obětoval sám sebe, kde se sesunul do střely jednoho z domácích z dálky. Šlo vidět, že ho to zaboleli, pomalu se odsunul na střídačku.

59:09

Martin Fehérváry vybojoval kotouč a poslal ho na Carlson,a který puk vysunul z obranné třetiny Washingtonu až do obranné třetiny TAmpy.

58:27

Washingtonu se daří držet soupeře mimo ohrožení, ale nedaří se mu kotouč poslat do odkryté branky.

58:08

Vasilevskij je už na střídačce. Tampa útočila v šesti, z čehož vyprodukovala střelu, kterou si pohlídal Lindgren. Po jeho zákroku došlo k menší strkanici.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

56:46

Washington právě vstřelil branku! Tři minuty před koncem si domácí pojišťují vedení a jdou do dvoubrankového náskoku. Malestyn před brankou tečoval ránu van Riemsdyka, Vasilevskij dokázal kotouč pouze vyrazit před sebe. Před brankou byl ale důrazný NIC DOWD, kteýrý kotouč do již víceméně odkryté branky dorazil. Asistence: Beck Malenstyn a Trevor van Riemsdyk.

56:13

Kučerov se snažil vypálit, ale než to dokázal, byl mu kotouč vypíchnut. Washington ho navíc rychle posunul pryč z pásma.

55:48

Capitals jsou v posledních chvílích opravdu jasně aktivnějším a lepším týmem. Kotouč si stahují i za vlastní branku, kde prostřídávají lajny a znovu útočí.

54:50

Tentokrát se vyznamenal Lindgren, který zastavil ránu z blízkosti branky. Následně kotouč podržel a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

54:05

A nyní se hosté prezentovali jen dlouhým vyhozením přes absolutně všechny čáry. A tak se píská icing.

53:30

Tampa jen nahodila do pásma přes Raddyshe, jeho kotouč tam nikdo ovšem nedojel a ani pak nezískal, a tak zase hrají Capitals.

52:52

Washington je nabuzený brankou a po jejím vstřelení je viditelně aktivnější. Nyní dost dlouho kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se mu nepodařilo propálit ruského gólmana po čtvrté.

52:26

V útočném pásmu Washingtonu se na boku u mantinelu utvořila skrumáž. Hodně z hokejistů se tam sjelo a snažilo se kotouč vydolovat.

51:45

Eyssimont opět provokoval, srazil se u mantinelu s jedním z domácích. Tentokrát z toho ale šarvátka nevznikla.

51:18

Za riskantní rozehrávkou Washingtonu před vlastní brankou se natahoval Eyssimont, který ale kotouč nakonec nedokázal získat.

48:29

Washington právě vstřelil branku! Domácí jdou po třetí v utkání do vedení. Nyní přece jen využili přesilovku, a to jen chvíli po návratu Jeannota z trestné lavice. JOHN CARLSON se prosadil dobrou střelou z pravého kruhu, zpoza obránce k bližší tyči. Asistence: Dylan Strome a Tom Wilson.

48:24

Tampa si může částečně oddechnout, Jeannot je zpátky na ledě a Blesky tak hrají ve čtyřech.

48:05

Ani tentokrát Carlson nedokázal propálit brankáře Tampy Bay, stejně jako T. J. Oshie, který dorážel z blízkosti Vasilevského.

47:43

Oshie se snažil vypálit, jeh orána šla ale za branku. Z druhé strany to zkusil Carlson, ani on však nebyl úspěšný.

47:17

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Nick Paul – 2 min., podrážení.

46:57

Ovečkin pálil po přihrávce z velké blízkosti branky, ale svatyni i tak nedokázal trefit.

46:24

Tanner Jeannot – 2 min., vražení na hrazení.

45:51

Washington útočil, ale Eyssimont si nyní zahrál směrem do defenzívy a kotouč nakonec vytěžil. Pak ho Tampa vyhodila a jela střídat.

44:47

Nyní si domácí vůbec nerozuměli v útoku a dopustili se zakázaného uvolnění.

44:40

Oba týmy si vyměnily kotouč, ale ani jeden následně nedokázal vypálit při kombinacích v útočném pásmu.

43:23

Tampa rychle otočila hru a snažila se kotouč dostat před branku. To se jí nakonec podařilo, ale kotouč zlikvidoval tygřím skokem Charlie Lindgren.

43:06

Washington vybojoval puk za brankou Tampy, ale nedokázal pokračovat až ke střele. Zůstal však v pásmu.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí hokejisté.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina je minulostí. V té první jsme viděli čtyři branky, nyní ani jednu. Co je ale nejdůležitější je to, že jsme dostali info o zraněném Jensenovi, který by měl být při vědomí a mimo nějaké ohrožení. Zůstane ale v péči lékařů.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:27

T. J. Oshie pálil z pravé strany, ale jeho rána šla pouze do betonu brankáře hostí. Po chvíli byl kotouč vyhozen mimo hrací plochu.

37:21

Domácí v plném počtu.

37:15

Kučerovova další tvrdá rána z první z pravého kruhu opět nepřinela žádné výraznější ohrožení. Střela byla tentokrát blokována.

36:31

Kučerov dostal kotouč na pravý kruh a zkusil pálit z první. Jeho rána ale nebyla nejlepší, skončila pouze na hrudníku Lindgrena.

36:03

A ani nyní to nebylo úplně dobře vypadající ze strany Tampy. Ta najela do pásma, jenže pak se zbrzdila, vytvořila za brankou skrumáž a pak o puk přišla.

35:37

Washington se dostal ke kotouči už dvakrát, a dvakrát ho dokázal vyhodit až za branku Vasilevského.

35:21

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Dylan Strome – 2 min., hákování.

34:11

K Vasilevskému se úplně zrovna moc nikdo nestahoval, ale hráč raději i tak přerušil hru kotoučem v lapačce.

33:42

Lillebergovu ránu zastavil jeden z domácích hokejistů dobrým blokem, kdy do rány víceméně klekl.

32:42

Většina hostů jela vystřídat, jen jeden z nich zůstal s pukem v útočném pásmu, a nebyl si úplně jistý co dělat.

32:11

Nepokračuje se ve čtyřech, ale klasicky v pěti. Nyní však Washingtonu ten prostor ke kombinaci chyběl. Domácí museli nakonec kotouč vyvézt pryč z útočného pásma.

31:01

Nic Dowd – 2 min., bitka.

Michael Eyssimont – 5 min., bitka.

31:01

A nyní Eyssimont opět ústřední postavou. Tvrdě se popral s Nicem Dowdem, oba hráči shodili rukavice hned poté, co sudí vhodil buly. Eyssimont ale nyní rozhodně neměl navrch a spíše inkasoval.

31:01

Vasilevskij si nyní připsal velice důležitý zákrok proti Alexeji Protasovi, který dostal skvělý pas na střed, následně si objel hokejistu, ale kotouč poslal pouze do lapačky.

30:41

Po delší době jsme viděli i nějakou akci soupeře. Ten ale nakonec ani nedokázal vypálit.

30:02

Lillebergova další rána, tentokrát o levého mantinelu. Ani ta ale neměla úspěch, a pouze jen našla některého z blokujících hrá­čů.

Dobré zprávy přišly na kostku ohledně stavu Nicka Jensena. Ten je již při vědomí a mimo nějaké ohrožení. Stále ale zůstane pod dohledem lékařů. Dnes do utkání již opravdu nezasáhne.

29:15

Nyní už sudí musel zastavit hru a rozdělit skrumáž, která se utvořila za brankou domácího celku.

28:39

Tampa kombinuje skrze celé pásmo. Využívá jak prostor za brankou, tak i před ní, na křídlech i modrou čáru. Střely ze všech pozic jsou ale většinou zablokovány.

27:48

Lilleberg se dostal ke kotouči, ale jeho střela nebyla vůbec dobrá. Bez jediné teče nebo změny směru doletěla někde do rohu.

26:28

Kučerov za sebou nechtěně nechal kotouč, který soupeře rychle přebral, ale podobnou chybou ho zase nechal Tampě, která tak mohla pokračovat v útoku.

25:50

Další únik Washingtonu dva na jednoho. Ten nyní řešil Wilson, který se rozhodl nepřihrát a místo toho pálit. Ale byla to špatná volba, Vasilevskij ho jednoznačně odmítl.

25:17

Tampa je kompletní a okamžitě vyvíjí na soupeře velký tlak. Charlie Lindgren se nyní v brance museí hodně rychle obracet.

24:42

Stramkos nyní zablokoval ránu soupeře. Nick Paul pak dokázal puk znovu vyvézt, a dokonce i prověřit Charlieho Lindgrena.

24:39

Hosté v plném počtu.

24:18

Tampě se znovu podařilo vyhodit a ušetřit si nějaký čas v obranném pásmu. Navíc taky vystřídat lajny na hřišti.

23:30

Na druhé straně zleva rychle pálil z první tvrdě Ovečkin, ale ruský hokejista tentokrát pálil pouze do svého krajana-brankáře Tampy.

23:08

Vasilevskij nyní zablokoval Oshieho ránu z levé strany z velké blízkosti. Skvělý zákrok ruského gólmana ve službách Tampy.

22:59

Capitals vyhráli buly před brankářem Vasilevským, ale Tampa dokázala kotouč uzmout a po chvíli následně rychle vyhodit.

22:39

Steven Stamkos – 2 min., krosček.

21:57

Washington přečíslil soupeře v šanci dva na jednoho, kterou z levé strany forhendem zakončoval Ovečkin. Ten se ale vůbec na branku netrefil.

21:33

Hagel se na chvíli dostal ke kotouči v útočném pásmu, který mu ale byl velice rychle zase vypíchnut.

20:45

Lilleberg dokázal převzít kotouč a zatáhl ho až do útočné třetiny. Tam ale neměl komu nahrát, a po jeho střeleckém pokusu soupeř hru obrátil na druhou stranu.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

20:01

Nyní skončila již řádně první třetina. Brankáři se jednou vyměnit, a pak už se bude klasicky pokračovat v další fázi.

Pauza je u konce, dohrává se ještě minuta a jednatřicet sekund z první nedohrané třeitny.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je u konce. Viděli jsme zajímavý hokej, který přinesl čtyři góly. Washington se dvakrát dostal do vedení, Tampa dvakrát srovnala. Hlavně čtvrtý gól byl co se týče střely výstavní, Hagel bekhendem fantasticky vymetl vingl. Třetina ale byla ukončena dřív kvůli zranění Jensena, které nevypadalo vůbec hezky, hráč musel být z ledu odvezen na nosítkách. Doufáme, že se z toho brzy dostane.

První třetina byla ukončena dříve, oba týmy odešly do kabin a pokračovat se bude v druhé třetině, která bude po pauze prodloužena o 1 minutu a 31 sekund.

20:00

První třetina skončila.

18:29

Už je to přes čtyři minuty od faulu Eyssimonta, po kterém se Jensen zranil. Hráče odvezli na nosítkách před pár chvílemi.

18:29

Tohle nevypadá vůbec dobře. Faulovaný Jensen se po střetu a pádu na zem moc nehýbal, a nyní už na led vjely nosítka, na kterých asi bude hráč odvezen.

18:29

Michael Eyssimont byl nejdřív vyloučen na dvě minuty, poté ale sudí šli faul zkoumat na videu. S přihlédnutím ke zranění Jensena to vypadalo, že zkoumají možný vyšší trest, ale ono to nakonec dopadlo naopak, a sudí dvouminutové vyloučení zrušili.

18:13

Dumba si dlouho hrál s kotoučem na modré čáře, nakonec si ho stáhl mírně na levou stranu a vypálil. Jeho ránu pokryl až Lindgren.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

16:24

Tampa právě vstřelila branku! BRANDON HAGEL opět srovnává krok! Nyní se dostal na útočné polovině k puku, hodil si ho na bekhend a z pravé strany bekhendem poslal míč přímo do pravé šibenice. Tohle byla nádherná bekhendová rána. Asistence: Steven Stamkos a Anthony Cirelli.

15:19

Na druhé straně to zkusil od modré čáry Alexandr Alexejev. Jeho rána nebyla z nejhorších. Zaplula mezi betony Vasilevského, který je ale sevřel, kotouč nepustil a přerušil hru.

15:06

Perbix hledal spoluhráče na útočné modré čáře, jenže ho nenašel, a kotouč poslal přímo na hokejky soupeřových hráčů.

14:00

Washington právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení znovu. Tentokrát díky chybě Vasilevského, který ledabyle vyhodil zametl kotouč na druhou stranu, jenže pouze do prostoru, kde si sjel SONNY MILANO, jenž ho pak jednoduše překonal a zaznamenal druhý gól v zápase.. Asistence: Dylan Strome a Alexej Protas.

13:06

Tampa právě vstřelila branku! Domácí srovnávají stav. Tampa měla nyní docela štěstí, střelu Raddyshe nejdřív tečoval Point, v předbrankovém prostoru ji do svatyně ale usměrnil ANTHONY DUCLAIR. Asistence: Brayden Point a Darren Raddysh.

12:36

Další kominační akce Tampy skončila pouze střelu o zadní mantinel, po které sebral kotouč Washington a vyvezl ho ven.

12:14

Stamkos obkroužil branku, nahrál kotouč Dumbovi, ten pálil zezadu, ale trefil pouze brankáře.

11:40

Tampa se snažila o závar v pásmu, ale nevyprodukovala ani střelu, a musela útočnou třetinu opustit.

09:56

Washington právě vstřelil branku! Domácí se ujímají vedení! Pacioretty nahodil kotouče na branku, ten byl sražen, ale příhodně k SONNYMU MILANOVI, jenž ho bekhendem uklidil do branky. Asistence: Max Pacioretty a Hendrix Lapierre.

08:02

Capitals několikrát obtočili pásmo, ale nakonec vyprodukovali pouze jednu střelu. Ta v brance neskončila, a ani vlastně Vasilevskij nemusel zasahovat.

07:43

Wilson velice agresivně zápolil z jedním hráčem Tampy o kotouč, nakonec přitom ale nijak neporušil pravidla, a hru tak přerušila až teč, která kotouč poslala mimo ledovou plochu.

07:04

Ovečkin čekal na dorážku před brankou, ale kotouč se k němu už nedostal. Tampa pak rychle vyhodila kotouč ze své obranné třetiny.

06:46

Washington rychle otočil hru na druhou stranu, ale při přechodu kotouč ztratil, a znovu už si ho v pásmu nevybojoval.

06:20

Point se dostal k puku na slotu trochu jako slepý k houslím, pak ale vypálil a jeho rána zasáhla brankářovo rameno. Kotouč se ale do branky neodrazil.

05:25

Tampa vyhrála vhazování před brankářem Washingtonu, ale o kotouč se sama připravila, když ho nechtěně vyhodila z pásma.

05:19

Černák pálil z dálky, jeho střela nebyla vůbec špatná a Lindgren měl navíc zakrytý výhled, ale nakonec si s kotoučem poradil.

03:37

Po zákroku Charlieho Lindgrena se do sebe trochu pustili Eyssimont s Wilsonem. Sudí ale rychle situaci uklidnili a dvojičku roztrhli.

03:28

Ovečkin dostal kotouč k levé tyčce do prostoru, kde byl úplně sám. Na brankáře chtěl vyzrát kličkou, což se mu ale úplně nepovedlo.

02:49

Oba týmy se vydaly do útoku, ale nevyprodukovaly v útočném pásmu žádnou střelu. Pak soupeři kotouč předaly.

02:01

Hendrix Lapierre uklouzl a velice tvrdě narazil na mantinel. Chvíli ležel na zemi, pak se dokázal zvednout a za pomocí lékaře odešel. Zůstává však na střídačce, což je pozitivní.

01:28

Tampa se uvolnila pouze za porušení pravidla o zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Andrejem Vasilevským.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Alexejev, Iorio, T. van Riemsdyk – Oshie, McMichael, Ovečkin © – Wilson (A), D. Strome, Protas – Milano, Lapierre, Pacioretty – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
Trenér: Spencer Carbery

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Tomkins) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Perbix, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Sheary – Stamkos ©, Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Duclair, Glendening, Jeannot.

Washington – Tampa 5:1 (12.11.2022)

Washington stále bojuje o play-off. Po 79 zápasech má na kontě 85 bodů. V divizi je před ním Pittsburgh jen o jeden bod, Capitals ale ztrácejí na postupovou pozici, kterou drží Islanders jen čtyři body, takže by je teoreticky ještě mohli předskočit. Co se týče konference, tam je Washington až desátý, před ním je ještě Detroit, který má ale stejně bodů. V posledních pěti utkáních Capitals ale vyhráli pouze jednou, když porazili právě Detroit. Tampa už má postup jistý, a to přes divokou kartu. Na kontě á 96 bodů, v divizi už nedostižný náskok na Toronto. V konferenci je šestá, naopak na Islanders má sedm bodů k dobru. V posledních pěti zápasech prohrála jen s Pittsburghem a naposledy po nájezdech s Ottawou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.