5 : 3
(1:2, 2:0, 2:1)
Švajčiarsko
Naposledy zmenené pred 20 dňami

Slovensko po 60. minútach triumfuje na ľade Humenného aj druhýkrát v tohtoročnej príprave nad Švajčiarskom 5.3, keď po 2 góloch Róberta Lántošiho a Martina Faška-Rudáša spolu s gólom Kollára môžu mať zverenci Craiga Ramsayho dôvod na spokojnosť. Určite boli pasáže hry, v ktorých boli Švajčiari lepším tímom, no nechávali sa veľmi často vylučovať prevažne v tretej tretine, čo aj rozhodlo výsledok zápasu. Najbližšie Slovensko odcestuje do Nemeckého mesta Kaufbeuren, kde odohrajú 18. a 20. apríla zápasy práve proti obhájcom strieborných medailí z minuloročných majstrovstiev sveta v hokeji.

Ďakujeme Vám za sledovanie tohto prenosu a tešíme sa na Vás nabudúce!

Koniec zápasu.

4:3

Bader dáva gól, no Slovensko vyhráva nad Švajčiarskom aj pri nájazdoch 4:3!

4:2

Kollár premieňa nájazd a rozhoduje tieto nájazdy!

Okuliar premieňa nájazd!

Následujú neoficiálne nájazdy, ktoré sa hrávajú počas prípravných zápasoch.

59:35

Švajčiari majú opäť prázdnu bránu, nedokážu sa však usadiť v našom pásme.

59:00

Slovensko dáva gól!
ANDREJ KOLLÁR zhadzuje obrovský kameň zo srdca celého tímu a rozhoduje tak a víťazstve Slovenska nad Švajčiarmi gólom do prázdnej bránky!

57:51

Švajčiarsko dáva gól!
TYLER MOY znižuje stav stretnutia na 4:3 a Švajčiari tak využili hru 6na4, pričom k dispozícií majú ešte niečo cez 2 minúty!

57:07

Švajčiari hrajú bez brankára!

57:00

Veľmi dôležitý zákrok Hlavaja neostal čistý, čo si arbitri všimli a posielajú Kukuču na trestnú lavicu za Hlavajovo podrazenie.

56:13

Bučko sa nedostal cez Aebischera a Švajčiari tak pokračujú vo svojom tlaku.

54:39

Kašlík sa obtočil okolo Badera, nedokázal sa však natlačiť pred Charlina, hra sa presúva do stredného pásma.

53:46

Hostia v plnom počte.

53:16

Bučko kombinoval akciu s Kukučom, k strele sa napokon ani jeden z nich nedostal.

51:46

Práve Kessler ale mal hokejku v Grmanovej tvári a tak si zahrajeme ďalšiu presilovú hru!

50:56

Kessler sa veľmi obetavo vrhol do Grmanovej streli, po dlhšej dobe výborná aktivita slovenského útoku.

49:40

Moyovi už neostali sily na brejk, na podobné situácie si musíme dávať pozor.

48:56

Švajčiari sú v plnom počte.

47:50

Opäť sa slovenským hokejistom nedarí dostať sa k strele, musíme sa opäť prebojovať do útočného pásma, čo skúša Lántoši.

46:56

Okuliar bol zasiahnutý vysokou hokejkou a tak si zahrajeme presilovú hru, ktorá určite padne vhod. Previnil sa Michael Fora

46:47

Brincko nepresne rozohrával, čo chcel využiť Haas, no neúspešne.

45:59

Künzle trafil tyčku! Samuel Hlavaj mal obrovské šťastie a tieto ťažké presilovkové sekundy sme zvládli.

43:55

Švajčiari si zahrajú presilovú hru! Za podrazenie Hlavaja prichádzajú komplikácie, dúfajme že to naši hokejisti vydržia.

43:16

Slovensko dáva gól! RÓBERT LANTOŠI si vychutnal Charlina, ktorý sa pošmykol pri snahe o vypichnutie puku a tak Slovensko zvyšuje stav stretnutia na 4:2!
Asistencia: Oliver Okuliar

42:53

Haas rýchlo rozohrával na Loeffela, ktorý preveril Hlavaja strelou zápästím, no našťastie ho neprekonal.

41:59

Bader bol pred brankárom úplne osamotený, netrafil však puk. Mali sme obrovské šťastie!

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine majú domáci fanúšikovia určite väčší dôvod na radosť, keď zo stavu 1:2 dokázali zverenci Craiga Ramsayho otočiť priebeh stretnutia na 3:2 a pred treťou tretinou tak môžu hrať zodpovednejšie pred Hlavajovou bránou. Švajčiari mali v druhej tretine veľmi silné pasáže a bude ťažké im odolávať, preto je veľmi dôležité, aby sme ich nepustili k brejkom a presilovým hrám, ktoré by mohli zkomplikovať stav tohto stretnutia. Tretia tretina sa začne približne o 18:20.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:02

Nádherná akcia Cingeľa s Faškom-Rudášom neskončila golóvo, nechýbalo veľa!

38:01

Konečne sme sa dokázali rozostaviť, Kukuča vyskúšal strelu, ale nepresne.

37:10

Slovensko si zahrá presilovú hru! Za hru vysokou hokejkou pôjde na trestnú lavicu Thierry Bader.

35:42

Kašlík rozohrával na Tamášiho, ten sa však nedostal k zakončeniu a Charlin si pripísal ďalší zákrok.

33:29

Śvajčiari nás opäť zvierajú, Künzle však prihrával nepresne a mohli sme sa tak vyslobodiť.

32:36

Heim sa ešte snažil vybojovať puk, našťastie bol Lántoši rýchlejší a hra sa tak môže presunúť do nášho útočného pásma.

31:23

Po dlhšom súboji pri mantineli sa Švajčiari rýchlo dostali ku strele, tentokrát to bol Thürkauf, ktorý bol ale neúspešný.

30:06

Tvrdá strela Faška-Rudáša nebola vôbec marná, chýbala však clona pred brankárom a Charlin tak nemal väčšie problémy.

29:05

Baláž rozohrával puk do útočného pásma, prejsť sa mu ale nepodarilo, dokonca nás Švajčiari začínajú zvierať.

28:01

Nepríjemný teč na Hlavaja napokon skončil v jeho lapačke, hra ale pokračuje v našom obrannom pásme.

26:39

Výborný forecheck Slovákov takmer vzišiel v brejk, škoda, že ale Jung stihol natiahnuť hokejku a vypichnúť puk Kollárovi

25:27

Támaši dokázal vystreliť spoza Badera, no Charlina neprekvapil.

25:00

24:10

Nepodarilo sa nám usadiť v pásme, čo Švajčiari dokázali využiť a úspešne tak vyhadzujú puk z ich pásma.

22:55

Marchon trafil Petrovického hokejkou do tváre a tak si Slovensko zahraje presilovú hru!

21:05

Slovensko dáva gól! MARTIN FAŠKO RUDÁŠ strieľa druhý gól v tomto zápase a okamžite posiela Slovensko do vedenia. Lepší vstup do tretiny sme si ani nemohli želať!

20:48

Švajčiari si nepostrážili Okuliara v strednom pásme, ktorý vysunul RÓBERTA LANTOŠIHO, ktorý v prieniku s absolútnym pokojom položil Wutheich! Nádherný gól, ktorý sme veľmi potrebovali.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine zápasu Slovensko – Švajčiarsko domáci prehrávajú s Helvétmi 1:2. Hostia hrali už od svojho prvého gólu veľmi ofenzívnu hru a hoci to vyzeralo, že sa s nimi dostaneme do tempa, zabrzdili nás 2 rýchle góly a oslabenia, z ktorých Švajčiari vyťažili aj svoj druhý gól a tak bude určite čo zlepšovať pred druhým dejstvom prípravného zápasu v Humennom , ktorý si s nami určite nenechajte újsť! Druhá tretina začne približne o 15:23

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:45

Moy s Baderom ešte bojujú o puk a snažia sa prikrášliť stav stretnutia, už však majú k dispozícií iba pár sekúnd.

18:59

Kašlík po dlhšej dobe zakláda útok Slovenska s Kukučom, ktorý sa snažil natlačiť spoza bránky, Bader ho však stihol zastaviť.

17:50

Lehmann zbytočne vyhodil puk na zakázané uvoľnenie, čo však pomáha slovenským hokejistom a tak sa hra prenesie do stredného pásma.

16:48

Slovensko hraje v plnom počte.

16:12

Okuliar dokázal vyhodiť puk, ale oslobodzujeme sa len na chvíľu, keďže švajčiari sa veľmi rýchlo dostali späť do pásma pár sekúnd pred koncom presilovej hry

15:30

Le Coultre si pýtal puk, nedokázal ho však zakončiť, tlak Śvajčiarov ale pokračuje.

14:48

Rayen Petrovický pôjde na trestnú lavicu na podrazenie, Švajčiari sú momentálne pri chuti a tak budeme sledovať druhú presilovú hru Helvétov.

13:39

Švajčiarsko dáva gól v presilovej hre! SIMONE LE COULTRE sa 6 a pol minúty pred koncom tretiny dokázal presadiť strelou príklepom, kde Hlavaj nič nevidel a tak prvýkrať v zápase prehrávame.
Asistencie: Kessler

12:46

Švajčiari budú hrať presilovú hru. Po obrannom faule Badera pôjde na trestnú lavicu Bačik za hákovanie.

12:20

Baláž dokázal vybojovať puk v útočnom pásme a tak sa môžeme usadiť v pásme.

11:03

Kesslerov prienik bol na poslednú chvíľu zastavený, na takéto rýchle brejky si Slováci musia dať pozor.

09:49

Takáč si dovolil prekorčuľovať takmer celé kĺzisko, to sa ale švajčiarským obrancom nepáčilo a tak sa ďalej nedostal.

08:49

Ambühl so strelou príklepom taktiež neprekonal Hlavaja.

08:09

Fora veľmi nepríjemne nastrelil puk na Hlavaja, ktorý radšej prerušil hru.

07:32

06:42

Švajčiari sú pod veľkým tlakom, z našej strany sa však strelecky nedokážeme presadiť, ešte 30 sekúnd do konca presilovky, poďme ju využiť!

05:30

Gaetan Haas podrazil slovenského obrancu a tak si zahráme prvú presilovú hru zápasu

04:20

Švajčiari majú problém s prechodom do stredného pásma, napokon však prišlo kostrbaté striedanie našich, našťastie však puk skončil na striedačke a hra sa tak preruší.

02:58

Výborná šanca opäť pre Faška-Rudáša, ktorého takmer našiel Lántoši! Napokon sa ale k puku nedostal a Charlin nemusel zakročovať.

02:28

Švajčiarsko vyrovnáva na 1:1! Rýchla odpoveď hostí pri aktivnom forechecku si Slováci neustrážili, finálnu strelu vyslal SAMUEL KREIS.
Asistencie: Gaetan Haas.

00:51

Slovensko dáva gól! Rýchly gól už po 51 sekundách stretnutia, pričom stav stretnutia otvára MARTIN FAŠKO RUDÁŠ!
Asistencie: Andrej Kollár a Andrej Golian.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Hrenák) – Ivan, Grman, Golian, Mudrák, Bačik, Bučko, Petrovický, Brincko – Okuliar, Cingel, Lantoši – Takáč, Kollár, Faško-Rudáš – Kašlík, Tamáši, Kukuča – Hecl, J. Baláž, Kusko
Tréner: Craig Ramsay

Švajčiarsko: Charlin – Berni, Loeffel, Kreis, Fora, Jung, Aebischer, Le Coultre, Baragano – Scherwey, Haas, Thürkauf – Moy, Bader, Ambühl – Kessler, Nussbaumer, Lehmann – Künzle, Heim, Marchon
Tréner: Patrick Fischer.

Po 1. zápase prípravy pred majstrovstvami sveta v susedných Čechách majú zverejnci trénera Craiga Ramsayho dôvod na spokojnosť, keďže v prvom zápase reprezentácie v Humennom jednoznačne zdolali Švajčiarsko 3:0. Hlavnou hviezdou zápasu sa stal brankár Dávid Hrenák, ktorý zneškodnil všetkých 24 striel a pripísal si tak prvé čisté konto v seniorskej reprezentácií. Ale už o necelých 24 hodín čaká Slovensko druhý zápas proti Švajčiarom, ktorí si ešte budú chcieť napraviť chuť na východnom Slovensku a ak chcú slovenskí hokejisti triumfovať aj v tomto zápase, Švajčiari im nič darovať nebudú. Podarí sa teda domácim hokejistom zdolať Helvétov, alebo budú Švajčiari lepším tímom? Sledujte tento prenos s nami a spolu sa to dozvieme!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.