Střely na bránu: 30 – 23 | Přesilová hra: 1/4 – 0/1 | Trestné minuty: 6 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
Cam Talbot (LAK) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:29
Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:49

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:51

Tři hvězdy utkání

1. Viktor Arvidsson (LAK) 2+0
  2. Akil Thomas (LAK) 1+0
  3. Phillip Danault (LAK) 0+1

Los Angeles zvítězilo doma nad Calgary 4:1 a přiživilo naději, že na konci základní části obsadí v rámci Pacifické divize třetí místo před Vegas, na které má nyní tříbodový náskok. Kings se mohli v dnešním utkání opírat o výborný výkon Cama Talbota, který inkasoval pouze jednou, když neměl šanci proti protečované střele Huberdeaua ze 49. minuty. Za domácí dal dvě branky Arvidsson a prosadili se rovněž Fiala a Thomas.

Konec zápasu.

59:36

Domácí se ještě dopouští zakázaného uvolnění. Předcházela tomu nebezpečná střela Coronata, do které se obětavě vrhnul v pravém kruhu Dubois.

58:45

Calgary se po buly dopouští icingu.

58:39

Další střela Spenceho byla sražena obranou do ochranné sítě.

58:24

Fiala trochu netradičně vystřelil už od modré čáry, Markstrom dokázal letící puk vyrazit mimo brankoviště.

57:08

Navrátilec do brankoviště Markstrom vyrazil střelu Gavrikova před sebe a rychle schoval puk pod lapačku.

56:46

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak to byla hodně krátká hra bez brankáře. Střelou přes celé kluziště se trefil VIKTOR ARVIDSSON! Domácí vedou 4:1. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.

56:35

Markstrom před vhazováním v útočném pásmu skončil na střídačce.

56:35

Kings se dopouští icingu, bude se vhazovat před Talbotem.

56:24

Hosté zaujali postavení v útočném pásmu, víc než nepřesnou střelu od modré čáry ale nevymysleli.

55:26

Dlouhý úsek bez přerušení ukončuje Talbot, jenž má střelu Pachala pod kontrolou pod svou lapačkou. Komerční brejk.

54:20

O něco úspěšnější byl na okraji levého kruhu Zary, kterého ale vychytal Talbot. Hra pokračuje.

54:00

Na druhé straně kluziště byl pro změnu zblokován Kylington. To je už dobrá třetí střela, která byla Kylingtonovi zblokována.

53:23

Byfield se tlačil mezi kruhy ke střele, trefil jen bránícího protihráče.

52:45

Kings se z nejhoršího vymanili a na ledě je opět k vidění přetahovaná obou celků, která probíhá po většinu střetnutí.

51:38

Arvidsson nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se k brankovišti a dostal nahrávku na teč. Markstrom ale měl v těch místech svůj beton a podržel Calgary.

51:21

Talbot přerušuje hru a se spoluhráči si může trochu oddechnout. Zastavuje střelu Coronata z okraje pravého kruhu. Komerční pauza.

50:45

Los Angeles nyní v podstatě jen brání a odráží útoky soupeře. Dostává se pod výrazný nápor.

50:10

Další střela Kylingtona, tentokrát zblokována Duboisem.

49:44

Hráči Calgary pořádně ožili. Nyní okupují pásmo soupeře, jen zakončení nejsou moc přesná. Kylington a Greer míří do zadního hrazení.

48:28

Calgary právě vstřelilo branku!
JONATHAN HUBERDEAU mezi kruhy protečoval střelu Miromanova, která mířila mimo branku, a dokázal puk usměrnit do sítě kolem nataženého Talbotova betonu, jenž se přesouval brankovištěm. Asistence: Daniil Miromanov, Connor Zary.

48:12

Icing domácího týmu, další vhazování před Talbotem.

48:03

Zblokovaná střela Duehra vyletěla mimo kluziště.

47:40

Kylington neměl u modré čáry komu nahrát, jeho spoluhráči byli dobře pokrytí. Tak se odhodlal ke střele, ale Talbot připisuje už 19. zákrok a drží dál čisté konto.

46:59

Markstrom vyrazil za pukem až do levého kruhu, ale nepovedlo se mu ho odpálit. Kempe zkoušel od mantinelu využít, že by brankář mimo své území, nicméně jeho nahození do brankoviště odrazil svou rukou vracející se Kylington. Puk končí v ochranné síti. Komerční pauza.

46:20

Tyčka teď zazvonila za zády Talbota! Gavrikov tečoval střelu Pospíšila a puk se od něj odrazil právě do pravé tyče!

45:58

Ofsajd zastavuje útočnou akci Huberdeaua. Vjel mu za modrou spoluhráč.

45:21

Hosté v plném počtu.

45:17

Obdobně dopadla střela Spenceho zpoza kruhů. Odrazila se od ramene Markstroma za branku k hrazení.

44:47

Moore dostal nahrávku na okraj levého kruhu. Udělal krok dopředu a vypálit na bližší tyč. Markstrom opět vyráží puk mimo brankoviště.

44:29

Calgary se dokázalo osvobodit.

44:13

Doughty se uvolnil ke střele zpoza pravého kruhu, Markstrom ramenem vytěsnil puk za branku.

43:21

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
MacKenzie Weegar – 2 min., vysoká hůl.

43:21

Nakonec Markstrom likviduje Englundovu dělovku od modré čáry.

43:10

Kings dlouze kombinují v útočném pásmu a snaží se neuspěchat své zakončení.

42:50

Bude se vylučovat na straně Calgary, domácí mají výhodu.

41:07

Na opačné straně kluziště pro změnu Talbot vyráží střelu Anderssona od modré čáry.

40:45

Moore se natlačil do pravého kruhu ke střele na Markstroma, jenž puk letící těsně nad ledem vyráží betonem.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 06:29.

Los Angeles ve druhé třetině dokázalo dvěma góly navýšit své vedení už na 3:0 a udělalo významný krok za vítězstvím v dnešním utkání s Calgary.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:29

Miromanov na druhé straně nutí Talbota k zákroku betonem. Se střelou od modré čáry neměl domácí brankář žádné obtíže.

38:46

V hledišti to jen zahučelo, když Trevor Moore z mezikruží těsně minul levou tyčku Markstromovy branky.

38:14

A další zblokovaná střela hostů už vyletěla do ochranné sítě.

38:00

Po dlouhé době se Flames povedlo vystřelit, ačkoliv ne na branku. Coronato byl zblokovaný dobře stojícím Doughtym.

37:30

Calgary se v posledních minutách snaží marně při útocích ohrozit branku soupeře. Naopak Los Angeles pálí ostrými a nutí Markstroma k dalším a dalším zákrokům.

36:55

Zajímavé postavení Los Angeles v útočném pásmu. Ke střelám se postupně dostali Spence, Byfield a pak znovu Spence. Markstrom v brankovišti Calgary se činil a nakonec hru přerušuje. Komerční pauza.

35:34

Talbot vyráží prudkou střelu od modré čáry až do ochranné sítě. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

34:45

Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vymyslet úspěšný přechod středního pásma. Obrany obírají soupeře o puk.

33:02

32:56

Další střela na bránu, tentokrát od modré čáry od Gavrikova. Markstrom dokázal puk odrazit do rohu.

32:47

Spence dostal nalito před kruhy, jeho pumelici sráží bránící Rooney až do ochranné sítě.

32:32

Duboisovu střelu se snažil ještě před brankovištěm dorážet Moore, ale k puku se neprotlačil.

32:11

Hostům se povedlo osvobodit a prostřídávají.

31:54

Coronato je na ledě, Calgary hraje ve čtyřech.

31:31

A znovu Markstrom zvládl přerušit hru. Tentokrát s přispěním Weegara, který svým blokem zbrzdil střelu Fialy, se mu povedlo zalehnout puk mířící do brankoviště.

31:18

Po dalším buly vystřelil Kempe, Markstrom úspěšně přerušuje hru.

31:05

Markstrom zachytil po buly odražený puk a přerušil hru.

31:02

Los Angeles bude hrát proti třem! Dvě minuty dostává Mangiapane za hrubost, když trochu nešťastně svým pohybem trefil Kempeho do obličeje.

30:34

Domácí dlouze kombinovali v útočném pásmu a hledali dobrou střeleckou pozici. Nakonec to na sebe vzal zpoza pravého kruhu Fiala, jehož ránu z voleje dokázal Markstrom zlikvidovat.

29:54

Calgary mělo na ledě víc hráčů, než je povoleno. Přesilovka pro Kings.

29:02

Doughty výbornou prací před brankovištěm zamezil hrozící šanci Duehra. Puk skončil v pravém rohu obranného pásma Los Angeles.

27:42

Domácí zvyšují už na 3:0! AKIL THOMAS výborně protečoval střelu Roye od modré čáry a puk odrazem o led poslal za záda brankáře Markstroma! Asistence: Matt Roy.

26:34

Kotouč při přechodu Calgary přes střední pásmo skončil mezi střídačkami.

26:13

Andersonův průnik dokázal Markstrom zastavit a přerušit hru. Následně Anderson ještě v dohrávaném souboji se Solovjovem hodně nepříjemně narazil do mantinelu. Bude ale v pořádku. Komerční brejk.

25:01

Coronato vyjel zpoza branky na levé straně a snažil se procpat přihrávku před brankoviště ke svému spoluhráči. Talbot byl ale pozorný a povedlo se mu tento pas odpálit holí.

24:07

Dubois se prokličkoval před brankoviště Calgary, jeho bekhendové zakončení se odrazilo od Markstromova betonu.

23:42

Calgary se nepovedla rozehrávka přes střední pásmo. Icing.

23:17

Puk byl v pásmu Calgary trefen vysokou holí. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

22:40

Po Zaryho střele z okraje pravého kruhu, kterou Talbot úspěšně vyrazil, se Kings dopouští icingu.

21:49

Nepřesná Kylingtonova střela se odrazila ke Kadrimu, jenž se pokusil střelou zápěstím k pravé tyči překonat Talbota, ale se svou snahou neuspěl.

20:54

Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a jsou za to odměněni nejlepším možným způsobem – zvyšují na 2:0! VIKTOR ARVIDSSON se trefil z pravého kruhu kolem Markstromovy lapačky. Asistence: Phillip Danault, Trevor Moore.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 05:34.

Los Angeles, které bojuje o třetí místo v Pacifické divizi, vyhrálo první třetinu nad Calgary 1:0. Prozatím jedinou branku vsítil v sedmé minutě v přesilovce Kevin Fiala.

20:00

První třetina skončila.

19:25

Tentokrát se vylučovat nebude.

19:25

Markstrom ustál krušné chvíle před brankovištěm, kde se po Kopitarově bekhendové střele hodně šermovala hokejkami. Také se okamžitě strhla strkanice, která skončila za brankou Flames.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny. Calgary vede na střely 10–7, zatím ale nenašlo recept na dobře chytajícího Talbota.

18:22

Hra je přerušena poté, co Talbot ukryl odražený kotouč po střele Kylingtona pod svou lapačku. Komerční přestávka.

17:38

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Štěstí zkoušel Kopitar z okraje pravého kruhu, jehož ale zblokoval Rooney.

16:04

Pospíšil se zapsal do statistik utkání, bekhendovou střelou z pravého kruhu ovšem Talbota příliš neohrozil.

15:39

Přeci jen se povedly rychlé útoky z obou stran se zakončením se střelou. Andersson v pásmu domácích trefil Talbota, na druhé straně se pak blýskl v obraně a zblokoval střelu Laferriera.

15:10

Hraje se ve vysoké intenzitě, průniky do útočných pásem ovšem shodně končí u mantinelů, kde útočící týmy ztrácí puk.

13:50

Hrát se bude v plném počtu na obou stranách.

13:50

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Adrian Kempe – 2 min., vysoká hůl + 2 min., hrubost.

Brayden Pachal – 2 min., vysoká hůl + 2 min., hrubost.

13:50

Za brankou Calgary dochází k hromadné strkanici po další střele domácích, která končí v ochranné síti.

13:34

Po pasáži, během které oba týmy rychle ztrácely puky, se Laferriere prodral ke střele od pravého mantinelu. Puk ale šel vedle brány a ještě se odrazil do ochranné sítě.

12:43

Backlund se před brankovištěm Kings nedokázal prosadit přes bránícího Spenceho, jenž mu střelu srazil do strany.

12:02

Doughty se přiřítil ze středního pásma za modrou čáru, kde jeho spoluhráči sváděli souboje o puk, a okamžitě vypálil zpoza pravého kruhu. Markstrom má puk někde mezi betony a hra je přerušena.

11:31

Calgary se při pokusu o pas přes střední pásmo dopustilo zakázaného uvolnění.

11:10

Huberdeau se snaží být v první třetině hodně aktivní, ani jeho další střela ale nedokázala najít cestičku za Talbota.

10:08

Na druhé straně kluziště se ke střele z nápřahu od modré propracoval Kylington. Talbot jeho ránu zachytil a přerušuje hru. Komerční pauza.

09:45

Dělovka krátce po buly. Laferriere vypálil z nápřahu, Markstrom opět přerušuje hru.

09:38

Miromanov byl při střele z dálky zblokován Arvidssonem, jenž svým blokem založil rychlý protiútok domácích. Ten zakončil Fiala zpoza kruhů a Markstrom má puk v lapačce.

09:20

Domácí v plném počtu.

08:52

Domácí stále nesvolili ke střele na branku, přičemž opět se jim daří osvobodit.

08:21

Weegar vyslal tvrdou střelu zpoza pravého kruhu. Nejen, že přelomil hůl Gavrikovovi, ale ještě to bránícího hráče pořádně bolí, protože schytal ránu do nohy.

07:52

Domácí dvakrát za sebou vyhodili puk přes všechny čáry.

07:20

Viktor Arvidsson – 2 min., podrážení.

06:48

Domácí využívají přesilovou hru a otevírají skóre! KEVIN FIALA se prosadil střelou z okraje levého kruhu, když zacílil výborně ke vzdálenější tyči. Asistence: Anže Kopitar, Adrian Kempe.

06:22

Miromanov se provinil sevřením puku rukou a jde pykat na trestnou lavici. Kings budou hrát přesilovku po komerční pauze.

06:12

Huberdeau pronikl do levého kruhu, z jehož okraje vyslal prudkou střelu na Talbota, jenž kotouč odvrací mimo brankoviště.

05:52

Kuzmenkovi se povedlo nahodit puk ze středního pásma až k Talbotovi a rychlým pohybem zajistil, že se bude v pásmu Kings vhazovat.

04:55

Obrázek hry se v tuto chvíli vůbec nemění.

04:15

Oba celky prozatím hrají ze zabezpečných obran, kvůli čemuž se ani jednomu nedaří prosazovat do střeleckých pozic. Puk navíc velmi rychle mění majitele.

02:41

Hra se přesunula do pásma Kings, kde kotouč opustil ledovou plochu.

02:20

Lizotte se uvolnil v levém kruhu k první střele zápasu, kterou brankář Calgary vyráží.

01:26

Po úvodním oťukávání se Calgary dopustilo icingu a vhazovat se bude před Markstromem.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Fiala, Lizotte, Lewis – Laferriere, Dubois, A. Thomas.
Trenér: Jim Hiller

Calgary Flames: Markström (Wolf) – Weegar, Miromanov, Solovjov, R. Andersson, Kylington, Pachal – Šarangovič, Backlund, Coronato – Pospíšil, Kadri, Kuzmenko – Huberdeau, Zary, Mangiapane – Greer, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: Hanson, Nicholson – Gibbons, Hughes.

Los Angeles patří mezi tři týmy, které stále bojují o postup do play-off v Západní konferenci. Dalšími dvěma celky jsou Vegas a St. Louis, které aktuálně třímá v rukách pomyslného černého Petra, jelikož na postup ztrácí tři body a do konce základní části odehraje už jen tři zápasy. Kings jsou v rámci Pacifické divize na třetím místě o bod před Vegas, které drží naopak pozici druhé divoké karty (pozici první divoké karty aktuálně drží Nashville, který ale patří do druhé divize).

Los Angeles po třech výhrách nad Seattlem, San Jose a Vancouverem prohrálo poslední střetnutí v Anaheimu a rozhodně touží po tom, aby se vrátilo na vítěznou vlnu. Calgary, které bude hostit, po základní části zamíří na dovolenou a už chce sezonu jen se ctí dohrát. Flames se naopak po třech porážkách povedlo v posledním střetnutí zvítězit nad San Jose.

Kings vyhráli v prosinci domácí zápas proti Calgary 5:3, následně dvakrát prohráli na kluzišti soupeře. Vyrovnají v noci na pátek vzájemnou bilanci?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.