Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (NYI) – 13 zákroků, 2 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 61:01
Samuel Montembeault (MTL) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 61:17

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, –1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 17:33

Tři hvězdy utkání

1. Kyle Palmieri (NYI) 1+0
  2. Adam Pelech (NYI) 0+2
  3. Cole Caufield (MTL) 1+1

Statistika
Střely na bránu: 33 – 15 | Přesilová hra: 0/4 – 0/0 | Trestné minuty: 5 – 13

Hráči New Yorku Islanders v dnešním zápase dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a nakonec zvítězit v prodloužení. To rozhodl střelou z ostrého úhlu Kyle Palmieri, jenž tak trefil pro Ostrovany velmi důležitý bod v boji o postup do play-off. Nutno říci, že domácí soupeře více než dvojnásobně přestříleli a z tohoto pohledu je jejich výhra zasloužená.

Konec zápasu.

61:17

Islanders právě vstřelili branku!
Utkání rozhoduje KYLE PALMIERI! V útočném pásmu se chopil puku Brock Nelson. Ten si s ním od levého mantinelu vybruslil na střed. Pak ho předal doprava Palmierimu, jenž z ostrého úhlu překvapil Montembeaulta střelou na přední tyčku. Asistence: Brock Nelson.

60:18

Nick Suzuki se zbavil forčekujícího Barzala a vytvořil přečíslení 2 na 1. Našel Christiana Dvoraka, který však nezakončil v dobré šanci dobře.

60:01

Začalo prodloužení.

Ve třetí třetině šli do vedení hosté zásluhou Colea Caufielda, ale na jeho trefu rychle zareagoval Casey Cizikas. Za stavu 2:2 se tak bude prodlužovat.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:58

Jeden z hráčů Montrealu měl zablokovanou hůl a tak fotbalově kopl puk na modrou pro Johnnyho Kovacevice. Ani jeho rána už ale zápas nerozhodla.

59:03

Jsme v poslední minutě třetí třetiny.

58:55

Romanov nyní našel Bo Horvata, který operoval před brankou. Ten možná ještě i nahrával, ale kotouč prošel kolem vzdálenější tyčky, aniž by ho někdo uklidil za brankovou čáru!

58:24

Bo Horvat si počkal na najetí Alexandra Romanova. Ten na nic nečekal a vypustil od modré čáry dělovku. Montembeault měl ale volný výhled a jako kvalitní brankář si tak situaci pohlídal. Kotouč je v jeho lapačce.

58:00

A už jen dvě minuty do konce. Stále více to vypadá na prodloužení.

57:11

Po střele Michaela Mathesona puk skákal před domácí brankou. Jako první se ale zorientovala obrana Ostrovanů.

55:36

Hosté teď drželi útočné pásmo a zaměstnali domácí obranu střelami Harrise a Pearsona. Ani jedna však neprošla až na branku.

54:58

Puk vypadl ze hřiště. Pět minut před koncem je tu poslední reklamní přestávka.

54:45

Další nepovedená přesilovka Islanders. Hosté jsou v plném počtu.

54:28

Barzal nezavezl puk do pásma. Přišel o něj a hosté opět vyhodili.

54:00

Domácím dnes přesilovky nejdou. Montreal vyhazuje.

53:09

Domácím sebral puk na pravé straně Joel Armia a vyrazil dopředu. Na druhé straně měl i Jakea Evanse, ale s přihrávkou asi počítal bránící hráč a Armia tak volil střelu. Tu pokryl Varlamov.

52:44

Johnny Kovacevic poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Přesilovka pro Ostrovany!

52:29

Pageau nahrál na vrchol pravého kruhu Ryanovi Pulockovi. Montembeault si připsal další úspěšný zákrok.

51:32

Střely na branku – 28:13

51:32

Nahození Adama Pelecha si Montembeault našel a přerušil hru. Reklamní přestávka.

50:31

Matt Martin se dnes už asi do zápasu nevrátí. Odešel do útrob arény, kde zřejmě podstoupí další vyšetření a ošetření. Ránu Slafkovského schytal někam na kotník.

49:58

Deset minut do konce třetí třetiny. Tak uvidíme, zda některý z týmů dokáže v normální hrací době rozhodnout.

48:40

Obránce domácích Mike Reilly se objevil před brankou Montrealu. Z pravé strany nedokázal procedit kotouč za Montembeaulta.

47:14

Nyní probíhá reklamní přestávka.

46:30

Domácí vcelku rychle srovnávají! Adam Pelech si sjel mezi kruhy na přihrávku Pulocka. Sice netrefil branku, ale za ní se dostal ke kotouči CASEY CIZIKAS, rychlým manévrem ho vytáhl k pravé Montembeaultově tyčce a než tam gólman Montrealu natlačil beton, zasunul Cizikas bekhendem puk za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Adam Pelech a Ryan Pulock.

45:10

Střelu Tannera Pearsona vyráží Varlamov.

43:42

Montreal právě vstřelil branku!
Zatímco byl Martin vyřazen ze hry, hosté defacto početní výhodu využili! Nabídku Johnnyho Kovacevice usměrnil směrem na Varlamova COLE CAUFIELD a puk nějakým způsobem prošel zřejmě pod betony domácího gólmana za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Johnny Kovacevic a Michael Matheson.

43:37

Juraj Slafkovský svým golfákem sestřelil Matta Martina! Tne zůstal ležet v bolestech na ledě.

43:05

Nahození Caseyho Cizikase od mantinelu schoval do lapačky Montembeault.

42:08

Před branku se z levé strany natlačil Josh Anderson, kterého vychytal Varlamov! Oba brankáři dnes zatím zaslouží pochvalu.

41:51

Hosté v plném počtu.

41:20

Dělovka Ryana Pulocka ustřelila Harrisovi nůž od brusle. Obránce Habs se už ale dostal na střídačku a hosté tak brání zase ve čtyřech.

41:03

Jean-Gabriel Pageau vystřelil z levého kruhu. Puk je v lapačce brankáře Montembeaulta.

40:42

Pageau hledal u tyčky čekajícího Cizikase, který prudký kotouč netrefil.

40:01

Začala třetí třetina.

Domácí nastoupí do třetí třetiny v početní výhodě.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:27.

Statistiky
Střely na bránu: 21 – 10 | Přesilová hra: 0/3 – 0/0 | Trestné minuty: 5 – 11

Ve druhé třetině byli Ostrované aktivnější. Také se jim podařilo vyrovnat, když se ve 26. minutě trefil nad lapačku Pierre Engvall. Domácí měli i další příležitosti, hodně aktivní byl právě Engvall, ovšem Sam Montembeault v brance Montrealu zůstává až na jednu zmíněnou výjimku pevný.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Domácí to ještě zkusili. Montembeault vak byl u své levé tyčky připraven.

39:50

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Michael Pezzetta – 2 min., vražení na hrazení.

39:50

Michael Pezzetta narazil na hrazení Adama Pelecha! To rozpoutalo ještě šarvátku, ale zdá se, že na trestnou lavici půjde pouze Pezzetta za vražení.

39:01

Poslední minuta druhé třetiny.

38:50

Obrovský závar před hostující brankou! Puk za obranný val v čele s ležícím Montembeaultem nedostali Pierre Engvall, Jean-Gabriel Pageau ani Adam Pelech!

37:50

Joel Armia vložil před brankou hůl do nabídky spoluhráče. Varlamov puk lapačkou vyhodil za svou klec. To bylo hodně nebezpečné!

37:29

Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

35:50

Pierre Engvall prahne po dalším gólu! Nyní najížděl sám na brankáře Montembeaulta, který však střelu mezi betony pokryl.

35:22

Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Brock Nelson to řešil sám zakončením z levé strany. Montembeault vyrazil kotouč k Pierreovi Engvallovi, který si také vylámal zuby na brankáři hostí! Reklamní přestávka.

34:52

Cole Caufield vyslal na domácí branku dobrou střelu, na kterou musel reagovat Varlamov.

34:27

34:10

Další vyhození hostí.

33:49

Harvey-Pinard posílá puk z pohledu hosté opět do bezpečí.

33:29

Do zakončení se nalevo tlačil Kyle Palmieri, ale jeho střela byla zablokována.

33:07

Hosté vyhazují.

32:26

Při forčekinku za brankou si počínal neopatrně Juraj Slafkovský, který si přidržel Ryana Pulocka. Přesilovka NY Islanders začne po reklamní pauze.

32:10

Bude se vyučovat na straně hostí. Ostrované mají výhodu a čekají s pukem za vlastní brankou.

31:13

Mathew Barzal vytvořil přečíslení 2 na 1 a nahrával Adamovi Pelechovi. Ten z levého kruhu netrefil branku!

30:51

Holmströmův pas nikdo nezachytil. Brock Nelson ale zabránil odpískání icingu.

30:15

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Jean-Gabriel Pageau – 5 min., bitka.

Brendan Gallagher – 5 min., bitka.

30:15

Domácí Jean-Gabriel Pageau se popral s Brendanem Gallagherem! Ani jeden z nich není klasický bitkař, ale Pageau nejprve narazil Gallaghera na hrazení a pak oba shodili rukavice!

29:50

Tvrdá střela Joela Armii z osy hřiště skončila na tyčce domácí branky!

29:44

Je tu reklamní přestávka.

29:28

Cole Caufield vybojoval střeleckou pozici pro Nicka Suzukiho. Ten trefil z pravého kruhu jen protihráče.

28:37

Z osy hřiště střílel Adam Pelech. Puk byl tečován vedle hostující branky.

27:30

Zakázané uvolnění domácích.

27:02

Brock Nelson přenesl hru doprava na Kylea Palmieriho, který minul branku. Neujala se ani dorážka Simona Holmströma.

26:20

Domácí gól byl také vítaným dopingem pro diváky, kteří se probudili a začínají Ostrovany hnát dopředu.

25:17

Domácí srovnávají stav! PIERRE ENGVALL se ujal puku na levé straně útočného pásma. Vybruslil s ním více do středu a poté ho švihem vypustil nad lapačku gólmana Habs – 1:1. Asistence: Adam Pelech a Mike Reilly.

24:20

Barzal našlápl na pravé straně a snažil se najít na druhou tyč najíždějícího Simona Holmströma. Montembeault však do přihrávky sáhl holí a tečoval kotouč mimo dosah útočících hráčů.

23:39

Teď nyli domácí zatím nejblíže ke gólu! Ryan Pulock získal puk ve středním pásmu, vyvezl ho dopředu a předal Mathewovi Barzalovi. Ten našel Bo Horvata, jehož ránu zastavila horní tyčka!

22:57

Pelech dostal před branku přihrávku na brusle. Toho se snažil využít forčekující Harvey-Pinard, ovšem obránce Isles si poradil a odehrál kotouč do bezpečí.

22:10

Nyní se hra přelévá mezi modrými čarami.

20:27

V dobré pozici se objevil Mathew Barzal. Ten z pravé strany v předbrankovém prostoru nepřekonal Montembeaulta.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 2:36.

Statistika
Střely na bránu: 8 – 5 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2

První třetina nepřinesla mnoho hokejové krásy. Hlavně domácí celkově zůstali za očekáváním. Zatím jediný gól tak vstřelili dvě minuty před přestávkou hráči Montrealu, když se od modré čáry trefil obránce Jordan Harris. Uvidíme, zda Ostrované dokáží v dalším průběhu utkání navázat na výkony z posledních týdnů.

20:00

První třetina skončila.

19:52

Ještě příležitost Ostrovanů. Matt Martin si sjel před branku na přihrávku od zadního mantinelu. Zblízka však mířil jen do betonů Montembeaulta!

19:12

Hosté mohli navýšit náskok! Brendan Gallagher našel žabičkou Joela Armiu, který byl před brankou úplně volný. Ten však trefil nastavenou lapačkou Semjona Varlamova!

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny.

17:58

Hosté se ujímají vedení! Dobré střídání první formace ukončil JORDAN HARRIS, kterému na modré čáře předal puk Cole Coufield a obránce Montrealu vypálil od modré čáry. Varlamov moc neviděl i přes clonu Juraje Slafkovského a kotouč zapadl za jeho záda. Otázkou je, zda ho slovenský útočník netečoval. Za střelce je zatím označen Harris. Asistence. Cole Caufield a Nick Suzuki.

16:55

Po buly se dostal puk k brankovišti, kde ho neprotlačil za Montembeaulta Casey Cizikas. K úspěchu nevedla ani dorážka Bo Horvata, který minul pravou tyčku!

16:48

Prudkou rozehrávku hostujícího brankáře Montembeaulta nikdo ze spoluhráčů nezachytil a tak je z toho zakázané uvolnění.

16:03

Ryan Pulock nahazoval puk po mantinelu do útočného pásma. Ten se odrazil velmi zvláštně přímo do hostujícího brankoviště. Montembeault byl pozorný a hrací předmět stačil přikrýt.

15:55

Adam Pelech zahrál puk už těsně za modrou čarou a domácím je tedy pískán ofsajd.

15:15

Rána Ryana Pulocka od modré čáry skončila v klíně Montembeaulta. Domácí obránce to možná myslel jako nabídku na teč, ale zadáci Montrealu vyčistili prostor.

14:47

Kotouč byl sažen mimo hrací plochu. Vhazuje se před domácí brankou.

14:20

Zakázané uvolnění Montrealu.

14:02

Spíše propagační střelu Bo Horvata podržel Montembeault. Následuje reklamní přestávka.

13:54

Tanner Pearson startoval za kotoučem, ale bruslařský souboj vyhrál domácí Adam Pelech.

12:40

Po vhazování vystřelil Alexandr Romanov. Trefil boční oblouk hostující branky, ale Montembeault to zřejmě měl pod kontrolou. U tyčky měl beton.

12:35

Pierre Engvall poslal kotouč od modré čáry na hostující branku. Montembeault ho přidržel.

11:50

Utkání je chudé na střely na branku. Islanders evidují dva pokusy, hosté tři.

10:53

Z levého kruhu střílel Michael Matheson. Trefil bránícího hráče před Varlamovem.

10:28

Před brankou hostí se ocitl Casey Cizikas, kterého od zadního mantinelu našel Bo Horvat! Bekhendové zakončení Cizikase pokryl Montembeault a puk pak skončil na hostující střídačce. Následuje reklamní pauza.

09:23

Zakázané uvolnění domácích. Ty přesilovka paradoxně přibrzdila.

09:16

Nyní byl Habs odpískán ofsajd.

08:27

Nick Suzuki najížděl sám na domácí branku! Po bekhendové kličce zasáhl pravým betonem Varlamov a volný puk odpálil z jeho brankoviště Casey Cizikas!

08:13

A v tuto chvíli jsou hosté v plném počtu.

07:34

Tentokrát Jake Evans posílá puk až k Varlamovovi. Domácím se přesilová hra zatím nedaří.

07:12

Hostům se opět podařilo vyhodit.

06:42

Michael Matheson získal v obranném pásmu puk a dokázal vyhodit.

06:12

Michael Pezzetta dohrál u mantinelu Mathewa Barzala, který se těžce zvedá z ledu. Hráč Canadiens dostává trest za nedovolené bránění.

05:03

Od modré čáry střílel hostující obránce Jayden Struble, jehož projektil netrefil branku.

04:18

Ostrované jsou v úvodu aktivnější. Na nějaké větší příležitosti však zatím čekáme.

03:23

Matthew Barzal nahazoval od modré puk na branku a chytře ho schovával za nohy protihráče. Montembeault si určitě oddechl, že kotouč minul jeho klec.

02:38

Semjon Varlamov vyjel za branku a dokázal po mantinelu najít spoluhráče Cala Clutterbucka.

01:52

Jean-Gabriel Pageau dobruslil puk na pravém křídle a snažil se najít před branku najíždějícího Pierra Engvalla. Dobře ale zapracoval obránce Montrealu.

01:05

Projektil Brocka Nelsona z pravé strany minul Montembeaulto­vu klec.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee © – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson (A), Kovacevic, Harris, J. Barron, Struble – Slafkovský, Suzuki ©, Caufield – Armia, Newhook, Gallagher (A) – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Harvey-Pinard, Dvorak, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McCauley, Blandina – Suchánek, Marquis.

New York Islanders:
Islanders se čtyři zápasy před koncem základní části nacházejí s 87 body na sedmém místě tabulky Východní konference. Na první pozice pod čarou, které drží Detroit s Pittsburghem mají k dobru tři body a pokud uspějí i dnes, bude už play-off docela blízko. Valnou část ročníku to přitom spíše vypadalo, že se Ostrované do vyřazovacích bojů nepodívají. Mají však skvělý finiš a z posledních pěti zápasů si připsali plný počet bodů. Naposledy zvládli domácí derby s Rangers, které vyhráli 4:2.