Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou!

Dnešní utkání sledovalo 17 255 diváků.

Statistika
Střely na bránu: 37 – 24 | Přesilová hra: 0/1 – 1/1 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (New York Islanders) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 56:07
Jacob Markström (Calgary Flames) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (Calgary Flames, Slovensko) – 0+0, –1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:08

Tři hvězdy utkání

1. MacKenzie Weegar (Calgary Flames) 3+0
  2. Jacob Markström (Calgary Flames) 35 zákroků, úspěšnost 94,6%
  3. Jonathan Huberdeau (Calgary Flames) 1+1

Zápas americké NHL mezi New Yorkem Islanders a Calgary končí příznivěji pro hostující Plameny, které vítězí 5:2.
První třetina nabídla vcelku opatrný hokej, kde jsme příliš šancí neviděli. I tak ale dokázal Mackenzie Weegar otevřít skóre, a to potom, co si převzal puk za vlastní brankou, dovezl jej do útočného pásma a propálil Varlamova.
Ve druhé třetině se pak Calgary dostalo nejprve do dvoubrankového vedení, které zařídil v přesilovce dorážející Jonathan Huberdeau. Poté přišla znovu i chvíle pro Weegara, který si najel do správného prostoru a svou dělovkou zvýšil na 3:0.
Třetí třetina pak nabídla celkem čtyři branky. Tu první vsítil v čase 44:00 Brock Nelson, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Islanders pak vcelku brzy riskli hru bez brankáře a příliš se jim to nevyplatilo, neboť asi čtyři minuty před koncem zakončil do odkryté sítě Blake Coleman. To však nebylo všechno, neboť New York znovu šel do šesti, a tentokrát už dopadli svěřenci kouče Roye lépe, neboť velkého zmatku před Backströmem využil Jean-Gabriel Pageau – 2:4. Poslední slovo však měli znovu hosté, přesněji Mackenzie Weegar, který 23 sekund před koncem dokončil svůj hattrick.

Konec zápasu.

59:37

Calgary právě vstřelilo branku!
A je tu hattrick! První útok Calgary udržel puk v útočném pásmu a následně předal Huberdeau puk MACKENZIEMU WEEGAROVI, který už neměl problém trefit prázdnou branku – 2:5. Asistence: Jonathan Huberdeau, Nazem Kadri.

59:04

A brankář Plamenů zasahuje i proti střele Barzala.

58:42

Calgary se ještě pokusilo trefit prázdnou branku, ale tentokrát to nevyšlo.

58:16

Dobsonovo nahození nadělalo problémy Backströmovi, avšak ten si nakonec poradil.

58:02

A New York se znovu nevzdává, tentokrát pálil z mezikruží Holmström, ale Švéda v brance Calgary nepřekonal.

57:28

Islanders právě vstřelili branku!
Ale Islanders ještě snížují! Brankář Backström chtěl zakončit sám do odkryté branky, avšak příliš se mu vyhození nepovedlo, následně došlo k velkému tlaku do brankoviště Calgary, který ukončil až přesnou střelou JEAN-GABRIEL PAGEAU – 2:4. Asistence: Mathew Barzal.

56:48

Brankář Backström musel řešit další problémy před svou brankou, ale zvládl to.

56:30

A Islanders to znovu zkouší bez brankáře.

55:59

Asi je rozhodnuto! New York sice vyhrál buly, chvíli nato však získal puk BLAKE COLEMAN, dostal se před obránce a zakončil do prázdné branky – 1:4.

55:52

Další střelecký pokus vyslal na branku hostů Nelson, tentokrát zasahuje Backström vyrážkou.

55:45

A New York bude hrát v šesti.

55:45

Calgary vyhazuje jenom na icing, hra se stěhuje zpátky před Backströma.

55:05

Christopher Tanev prodloužil puk do středního pásma, kde se jej ujímají hráči New Yorku.

54:41

Vyloučený Zary už je zpátky na ledě, Plameny přečkaly oslabení.

54:07

Barzal tentokrát čekal až dlouho se svou střelou, čehož využil Šarangovič a zamířil do protiútoku, který končí střelou do Varlamova.

53:40

Calgary se podařilo vyhodit puk do obranného pásma soupeře.

53:18

Hezká přihrávka našel Nelsona, gólman Backström se ale skvěle přesunul a zasáhnul. Následně si navíc brankář Calgary připsal další zákroky.

52:42

Horvatova střela sražená obráncem Calgary, domácí pokračují v tlaku.

52:35

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Connor Zary.

52:15

Plamenům se podařilo vyhodit puk do obranného pásma soupeře, to teď hostům asi bude stačit.

51:22

Islanders dále tlačí, znovu vyslal střelu obránce, tentokrát ale zasahuje Backström.

50:39

Hned po vyhraném buly pálil Dobson, který však trefil jen blokujícího Hanifina.

50:24

A New York začíná tlačit, další akci zakončoval Casey Cizikas, avšak Jacob Backström dnes drží svůj tým nad vodou.

49:33

Adam Pelech vyslal nepříjemnou ránu, která skončila na horní tyči Backströmovy branky! Následnou dorážku zblokovali obránci.

48:40

Weegar raději počká za brankou na dostřídání spoluhráčů a útočnou akci rozjede až poté.

48:11

Akci domácího kapitána Anderse Leeho zastavuje ofsajd, pokračovat se bude po komerční přestávce.

47:17

Pelletier se hnal za pukem do rohu, kam se také dostal a snažil se jej posunout směrem na branku, což mu ale nedovolila domácí obrana.

46:44

Sebastian Aho nepřešel přes Pachala, akce Islanders končí za brankou Plamenů.

45:53

Horvatovu střelu zablokoval Weegar, po nějaké době může zaútočit i Calgary.

45:40

Po Dobsonově střele ještě zůstal puk chvíli volný, ale brankář Backström se zorientoval nejrychleji a další dorážku nedopustil.

44:29

A domácí jsou zase v útočném pásmu, znovu je tam i střelec gólu Nelson, ale druhý gól teď nepřidá.

44:00

V čase 44:00 je sníženo na rozdíl dvou branek! Islanders zatlačili svého soupeře v obranném pásmu, následně si BROCK NELSON sjel k modré čáře pro puk a vystřelil, jeho pokus se zastavil až v síti – 1:3! Asistence: Noah Dobson, Kyle Palmieri.

43:11

Colemanovu přihrávku před brankoviště zachytil Pelech, který může rozehrát.

42:26

První útok kanadského celku byl znovu na ledě, ale tentokrát branku Varlamova neohrozil.

41:30

Do rychlého brejku vzápětí vyrazil Pulock, ale svou střelou příliš problémů Backströmovi nenadělal.

41:26

Nazem Kadri zachytil rozehrávku domácích a chtěl předat puk Zarymu, avšak nebyl úspěšný.

40:57

Po několika soubojích v útočném pásmu Plamenů se podařilo domácím vyhodit, avšak pouze na icing.

40:06

Úvodní vhazování poslední třetiny vyhráli domácí, kteří budou muset dohánět tříbrankovou ztrátu.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé části hry se skóre měnilo dvakrát, poprvé tomu bylo v čase 28:38, když využil přesilovku svého týmu Jonathan Huberdeau, který dorazil do odkryté sítě pokus Šarangoviče. A o další změnu se postaral produktivní kanadský obránce Mackenzie Weegar, ke kterému se puk dostal přes Duehra a proti jeho následné střele gólman Varlamov neměl nárok. Po dvou třetinách je tak stav v UBS Areně výrazně příznivější pro hosty, naopak domácí zatím svým fanouškům tolik radosti nedopřávají.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:44

Tanev už raději nahazuje puk do rohu kluziště, poslední okamžiky se odehrají v útočném pásmu hostů.

39:13

Plameny dokázaly zvládnout buly před vlastní brankou, New York ale hned začal s napadáním.

38:55

Jeden z útočníků Calgary dobře zasáhl do kombinace Islanders, domácí se dostali rychle zpátky k puku a pálil Barzal, švédský gólman Backström znovu zasáhl.

38:31

Plameny vzápětí vyhazují na icing.

37:54

Tečovaná střela od modré čáry byla ideální pro Palmieriho, který však nedokázal puk zamést za beton Backströma.

37:31

Barzalovu střelu vykopl pravým betonem brankář Backström, který zasahuje i proti následné střele Horvata.

36:16

A Calgary i po vstřelené brance zůstalo v útočném pásmu, po zákroku Varlamova se navíc na zemi potkali Backlund s několika hráči New Yorku. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.

35:16

A je to už 3:0! Rooney zavezl puk do útočného pásma, kotouč se poté přes Duehra dostal až k úplně osamocenému MACKENZIEMU WEEGAROVI, který se prosazuje prudkou a přesnou ranou – 0:3! Asistence: Walker Duehr, Jakob Pelletier.

34:59

Puk v hledišti.

34:35

Obrana Plamenů udělala chybu při rozehrávce a k puku se dostal Nelson, ale trefil jen obránce. Poté zakončoval i Reilly, ale Backström byl připraven.

34:03

Na druhé straně se však nenechal zahanbit Semjon Varlamov, který zastavil pokusy Mangiapaneho a Anderssona.

33:40

Bo Horvat skvěle nabral rychlost a protlačil se před Backströma, ten však velmi dobře zasáhnul ramenem.

33:19

Huberdeau udržel puk u své hokejky i na kolenou, Calgary může pokračovat v akci.

32:32

Anderssonovi utekl puk do středního pásma.

32:25

Puk v ochranné síti, hrát se bude zase po komerční pauze.

32:02

Pospíšil se snažil vytočit do střely, což také udělal, avšak jeho následný pokus problémy Varlamovovi neudělal.

31:32

Kylington zablokoval střelu Wahlströma a následně vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

30:41

Čtvrtý útok Plamenů místo útočení odjíždí na střídačku, takže puk putuje na hokejky domácích.

29:56

Mangiapane vyhazuje puk až k Varlamovovi, takže New York musí začít zase odznovu.

29:20

Barzal se snažil zavést puk do útočné třetiny, což se mu povedlo, ale tam na jeho práci nikdo z Islanders nenavázal.

28:38

Flames odskakují do dvoubrankového vedení! Od levého mantinelu se puk dostal k volnému Šarangovičovi, který zakončil jen do brankáře Varlamova, kotouč se ale příznivě odrazil pro JONATHANA HUBERDEAUA, kterému už stačilo jen doklepnout puk do branky – 0:2! Asistence: Jegor Šarangovič, Noah Hanifin.

28:08

Hráčům New Yorku se podařilo vyhodit puk mimo obranné pásmo, takže Calgary začíná znovu.

27:53

Hanifinova střela od modré zaměstnala Varlamova, ten si však poradil.

27:40

Adam Pelech podrazil unikajícího Pospíšila a dostává dvě minuty.

27:19

Hra se přerušuje až po zákroku Backströma na druhé straně, který za svá záda nepustil střelu Pulocka.

27:01

A další pokus Backlunda, tentokrát ale trefil jen ochranné sklo za brankou.

26:38

Šance Calgary! Backlundova střela Varlamovovi vypadla, k dorážce se dral Mangiapane, ale ruský gólman svou drobnou chybu napravil zákrokem lapačkou.

26:23

Islanders se vlastním přičiněním vyhánějí mimo útočné pásmo.

26:17

Ahovu střelu zablokoval zadák Flames Kylington, následuje komerční přestávka.

25:58

Pelletier se ještě snažil přistrčit puk Cizikasovi, ten ale tuto přihrávku nezpracoval.

25:26

Obránce New Yorku Adam Pelech si udělal výlet do útočného pásma a vystřelil, gólman Calgary si připisuje další zákrok.

24:32

Nepříjemný pokus teď na Backströma vyslal Reilly, švédský gólman ale i s trochu štěstí zasáhl.

24:00

Střelec zatím jediné branky Weegar se musel vracet pro puk až do středního pásma.

23:13

Pierre Engvall si vybruslil až před branku a vystřelil, ale gólman Backström se dobře namáčkl ke své pravé tyčce.

22:41

Cal Clutterbuck provezl puk do útočného pásma a snažil se trefit branku Varlamova, avšak z velkého úhlu to měl hodně těžké.

22:19

Tentokrát Islanders pouze vyhazují puk za branku soupeře.

21:36

Slovenský útočník Martin Pospíšil ujel obránci a vyzkoušel pozornost Varlamova, který ale byl připraven.

21:17

Skvělý návrat teď předvedl Dobson, který zastavil přihrávku směřující na obránce Calgary.

20:20

A Islanders si hned v úvodu vypracovali šanci, proti Reillymu zasáhl Backström, následná dorážka Palmieriho šla mimo.

20:08

Úvodní vhazování v druhé třetině vyhrál hostující Backlund.

20:01

Začala druhá třetina.

Po první třetině odcházejí do kabin za příznivějšího stavu hosté z Calgary, které vedou díky brance Mackenzieho Weegara ze čtvrté minuty 1:0. Jinak první perioda mnoho šancí nepřinesla, hraje se hlavně ve střední třetině. Zničehonic se však dočkali Islanders šťastného vyrovnání, avšak kvůli trenérské výzvě nakonec Palmieriho branka neplatila.

20:00

První třetina skončila.

19:53

Calgary se v posledních sekundách drželo v útočném pásmu, ale skóre se už měnit nebude. Tanevovu střelu totiž zastavil Varlamov.

19:22

A další pokus útočníka Islanders Barzala, i tentokrát však z tohoto minisouboje vyšel brankář hostujícího týmu.

18:46

Proti Barzalovi zasahuje na druhé straně Backström.

18:24

Nepříjemné bekhendové zakončení vyslal z bezprostřední blízkosti Šarangovič, běloruský útočník ale těsně branku minul.

17:18

Tanev jen nahazuje puk do útočné třetiny, Islanders mohou rozehrávat bez napadání hráčů Calgary.

16:34

Hned po vyhraném vhazování vypálil Blake Coleman, gólman Varlamov proti jeho pokusu zasahuje.

16:32

Icingu se teď dopustili i domácí.

16:03

Plameny vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpátky před Backströma.

15:54

Pronikajícího Barzala zastavuje ofsajd, oba týmy střídají.

15:10

První hostující útok nevyhrál vhazování v útočném pásmu, takže útočí zase New York.

15:03

Kadriho střelu zablokoval Sebastian Aho, následuje další komerční pauza.

14:25

Dobson zakombinoval s Nelsonem a nechal druhého jmenovaného vystřelit, ten však míjí branku.

13:59

KYLE PALMIERI se dostal k puku a díky šťastnému odrazu překonal brankáře Backströma. Calgary si však ještě vzalo trenérskou výzvu, po které rozhodčí rozhodli, že branka kvůli ofsajdu platit nebude.

13:49

Palmieri dobře zabojoval o puk v útočném pásmu, ale dlouho jej neudržel.

12:43

Calgary zatlačilos svého soupeře ve vlastním obranném pásmu, spoustu práce znovu odvedl Huberdeau, avšak tentokrát Varlamov žádný výraznější zákrok předvést nemusel.

11:59

Huberdeau nachytán v ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

11:27

I další buly vyhráli svěřenci Patricka Roye, tentokrát celou situaci dobře dohráli a zakončoval Bo Horvat, gólman Markström se ale dobře přesunul.

11:18

New York vyhrál vhazování a chtěl udržet puk v útočném pásmu, což se sice nepovedlo, ale hosté vyhazují jen na střídačku.

11:00

Ale Islanders dokázali svého soupeře dobře zmáčknout, celou akci zakončoval střeleckým pokusem Noah Dobson, brankář Backström zasahuje lapačkou.

10:09

Palmieri postupoval v situaci dvou na jednoho s Nelsonem, puk ale nedokázal svému spoluhráči předat.

09:49

Puk končí na střídačce, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

09:06

Po soubojích u zadního mantinelu dostal puk před zařízení Walker Duehr, branku Islanders však minul.

08:48

Calgary teď trochu zariskovalo při rozehrávce, avšak všechno pro ně nakonec dopadlo dobře.

08:18

Jonathan Huberdeau se natlačil před branku Varlamova a snažil se ještě najít dojíždějícího kolegu z útoku, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

07:42

Noah Hanifin raději zacouval a počkal an dostřídání spoluhráčů, avšak poté se mu rozehrávka moc nepovedl a dopředu mohou domácí.

07:05

Anders Lee zavezl puk do obranného pásma Flames, tam však jeho akce skončila.

06:17

Po komerční přestávce se zase hraje, znovu byl u puku aktivní Weegar, ale tentokrát se rozhodl raději přihrát spoluhráči.

06:02

Komerční přestávka.

05:58

Další Weegarovo nahození končí u gólmana Varlamova.

05:30

Jonathan Huberdeau bude muset nechat puk soupeři, neboť už se jeho spoluhráči dostali s pukem mimo útočné pásmo a on kvůli ofsajdu hrát nemůže.

04:32

A Calgary zase mířilo do útoku, avšak tentokrát zafungovala obrana domácího týmu.

03:47

Plameny jdou do vedení! MACKENZIE WEEGAR si vzal puk ve vlastní třetině, přejel s ním osamocený až do útočné třetiny lední plochy a vystřelil, jeho pokus prošel pod pravou rukou Varlamova až do sítě. Asistence: Jacob Markström, Blake Coleman.

03:26

Mangiapane se dostal k hracímu předmětu dříve než obránce, bude se pokračovat vhazováním před Varlamovem.

03:07

Další akci Islanders zastavuje ofsajd a v něm Nelson.

02:34

Weegarovo nahození proputovalo netečováno až za branku, kde se puku ujímají domácí hokejisté.

01:57

Simon Holmström vyslal další pokus na branku Plamenů, avšak zařízení netrefil.

01:27

Kuzmenko posouval puk do útočného pásma, avšak jeho spoluhráči se k puku nedostali.

01:23

Avšak tentokrát rozehrávka domácím nevyšla a píská se zakázané uvolnění.

00:55

Islanders zatím svého soupeře nepustili na svou polovinu, naopak stále drží kotouč v útočném pásmu.

00:21

První střelu na Backströma vyslal Nelson, avšak švédský gólman si poradil.

00:06

První vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří také rychle zamířili do útoku.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, S. Aho, Pulock, Pelech, Reilly, Mayfield – Barzal, Horvat, Lee © – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Calgary Flames: Markström (Wolf) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Weegar, Pachal, Kylington – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund ©, Mangiapane – Duehr, Rooney, Pelletier.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – MacPherson, Shewchyk.

Klub z kanadského vnitrozemí se nachází v podobné pozici, jako je v současné době New York Islanders. Na postupové příčky do bojů o Stanley cup totiž ztrácí Calgary jen několik bodů, avšak týmy před mají povětšině ještě nějaký ten duel k dobru. Plameny se však ještě nemusí vůbec vzdávat, neboť zápasů ještě bude spoustu a ztráta na postupové pozice určitě není velká.
Vstup do nového roku Flames z hokejového hlediska vcelku vyšel, avšak po polovině ledna přišla na hokejový stadion do Calgary nepříjemná šňůra čtyř proher v řadě, kterou ukončila až těsná výhra 1:0 nad Chicagem. V prvním únorovém utkání navíc Calgary porazilo favorizovaný Boston 4:1.
Poslední zápas odehrály Plameny na ledě New Jersey. Domácí svého soupeře přestříleli, avšak ze zisku všech bodů se nakonec radovalo Calgary. Prohře svého týmu nezabránil ani český útočník v barvách Devils Ondřej Palác, který vsítil dvě branky. Tu první v čase 15:39, kdy otevíral skóre celého zápasu. Do první sirény však bylo srovnáno, neboť se trefil švédský útočník Mikael Backlund. Ve druhé periodě otočili hosté skóre, a to zásluhou Connora Zaryho. Spoustu gólů pak nabídla poslední třetina, nejprve navýšil vedení Calgary útočník Rooney, avšak Nico Hischier ještě dal v oslabení New Jersey šanci. V polovině třetí třetiny ale vstřelil čtvrtou branku Flames Kuzmenko a domácí ztráceli zase dvě branky. O další snížení se pak postaral znovu Ondřej Palát, avšak to už bylo ze strany Ďáblů všechno, naopak na druhé straně zpečetil výhru kanadského celku do prázdné branky Mangiapane. Plameny zvítězily 5:3.

Celek z největšího města Spojených států amerických zatím marně bojuje o příčky zaručující postup do play-off o Stanley cup. Po jedenapadesáti odehraných zápasech se Islanders drží na deváté příčce Východní konference se ziskem 56 bodů, avšak s minimální ztrátou na celky před sebou. Takže šance na postup stále u tohoto klubu z New Yorku žije.
Islanders se ale po přelomu nového roku příliš nedařilo. Často střídali výhru s několika prohrami, s čímž logicky nemohli být spokojeni. Po Utkání hvězd NHL, které se uskutečnilo o minulém víkendu, však svěřenci kouče Patricka Roye vyhráli dvě utkání po sobě, což se jim nepovedlo od poloviny prosince.
Poslední duel pak odehráli Islanders na svém ledě proti Tampě Bay Lightning. A New York byl v tomto duelu velmi produktivní, neboť hned šest střel skončilo až v síti. První branku zaznamenal v páté minutě obránce Dobson, jenže o pár minut později bylo po gólu Kučerova vyrovnáno. Islanders si však vzali vedení zpět a první třetinu nakonec ovládli 3:1, když se prosadili ještě Barzal a Palmieri. Na začátku druhé periody sice snížil hostující Hagel, avšak to už bylo od Tampy všechno. Ještě ve druhé části hry si branku připsali obránce Pulock a útočníci Horvat a Cizikas. A protože ve třetí třetině se už skóre nepohlo, odcházel New York se ziskem všech bodů a výhrou 6:2.

Příjemný sobotní podvečer u zápasu americké NHL. Od 19 hodin středoevropského času se utkají i týmy New Yorku Islanders a Calgary Flames, které zatím marně bojují o příčky zajišťující postup do zápasů o Stanley cup. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.