Vyloučení: 3:4.
Vyhraná buly: 14:16.
Vyhraná vhazování: 44,67% : 53,33%.
Diváci: 6621.

Je dobojováno. V poslední části utkání padly dvě branky, které si připisují švédští JACOB DE LA ROSE a VICTOR EJDSELL. Tyto branky dělilo sedm minut. Česku byly nabídnuty čtyři přesilové hry a Švédsku tři – ani jednu z nich týmy nevyužily.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Martin Růžička a Jacob de la Rose.

To je ode mě pro dnešek vše a přeji hezký zbytek večera.

Konec zápasu.

59:47

Johansson ze slotu napálil Málkovy betony, gólman se po puku stihl natáhnout dříve, než přišla nějaká dorážka.

59:00

Probíhá poslední minuta duelu.

58:39

Ofsajd Korunek.

58:20

Dnešní utkání mezi Českem a Švédskem sleduje 6621 diváků.

57:38

Stránskému se na obranné modré podařilo vybojovat puk a vyrazil do pásma. O puk ho však za brankou nakonec obral jeden ze Švédů a jeho akce končí.

56:04

Ejdsell se ocitl před poodkyrtou brankou a mohl dorážet. Branku Málka ale v zakončení minul.

55:08

Puk skončil na švédské střídačce a vhazovat se bude před Högbergem. Nejdříve ale následuje další komerční přestávka.

54:18

Košťálek po pár výměnách puku na modré vystřelil, jeho pokus nakonec končí vyražený nad Högbergovu branku.

52:22

Švédsko právě vstřelilo branku!
VICTOR EJDSELL dostal přihrávku na modrou útočnou a dokázal obránci prokličkovat až do prostoru mezi kruhy, odkud pak přesně zakončil nad Málkovu lapačku. Asistence: Malte Strömwall.

50:26

Švédové oslabení i přes několik šancí Česka přežili.

48:12

Před českou přesilovkou probíhá ještě komerční přestávka.

48:12

Adam Najman chtěl dojet nahozený puk, čímž by stanul sám před Högbergem, Tömmernes ale jeho průnik zastavil faulem.

47:40

Ejdsel přihrál přes osu puk Frödénovi, kteréhož akci nakonec zastavil až Málek betonem.

45:27

Po vhazování dostal puk od Frödéna na vrchol pravého kruhu JACOB DE LA ROSE, který přesnou střelou strefil levou šibenici Málkovy branky. Asistence: Jepser Frödén a Patrik Nemeth.

44:51

Strömwall nabíjel Ejdselovi přes osu, jeho přihrávku Flynn stihl přerušit a Ejdsel tak nemohl zakončit do poloodkryté branky.

43:20

Sörensen dostal přihrávku zpoza branky a z první vypálil na Málka, puk se mu zastavil pod betonem. Vhazuje se po jeho pravici.

43:00

Friberg v přečíslení vzal střelu na sebe, jeho střelu z levého kruhu Málek vyrazil pryč.

42:30

Rychlovskému se podařilo obhodit si bránícího hráče a přihrál Radilovi, kterému ale jiný obránce puk vypíchl.

41:31

Persson vypálil z levého kruhu a kotouč měl Málek v rukavici. Puk mu ale vypadl a jen tak tak ho zastavil před brankovou čárou.

41:01

Zakázané uvolnění českého týmu.

40:01

Začala třetí třetina.

V druhém dějství tohoto duelu nepadla ani jedna branka. Oběma týmům se naskytla příležitost vstřelení gólů v přesilovce nebo z dvojnásobné přesilovky, ani jednomu z mužstev se to nepodařilo a brankový stav tak zůstává stejný.

Další třetina začne v 20:39.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:48

Nygärd obral Kašeho o puk a nahodil do útočného pásma, žádný z jeho spoluhráčů ale u puku nebyl včas a Češi vyráží do útoku.

37:06

Jesper Frödén si odpyká dvouminutový trest za vysokou hůl a náš výběr si tak zahraje 38 vteřin dvojnásobné přesilovky.

35:44

Po vhazování se ke střele dostal Jakub Rychlovský, jeho střelu Högberg schoval do rukavice a vhazuje se po jeho levici.

35:40

Češi si po hákování Lukasem Bengtssonem zahrají první přesilovku.

35:27

Högberg si připisuje další zákrok po kombinaci Voženílek – Růžička.

33:59

Rychlovský vybojoval v rohu obranného pásma puk a prokličkoval se až do toho útočného, přihrávka ale žádnou hokejku jeho spoluhráčů nenašla. Češi tak nakonec opouští pásmo.

32:52

Po další švédské střele došlo na menší potyčku.

32:39

Frödénovi se podařilo vystihnout naší rozehrávku, branku ale minul.

31:39

Tömmernes vypálil od modré čáry, přes blokující hráče ale do branky už kotouč nespadl.

30:53

Zakázané uvolnění českého výběru.

30:27

Druhá komerční přestávka, po které se vhazuje před Málkem.

29:48

Z kombinace chtěl nakonec zakončit z mezikruží Frödén, jeho střela trefila Málka do pravého betonu.

29:09

Kovář vystihl přihrávku Korunek a vyhazuje.

28:24

Adam Najman hasil přečíslení dva na jednoho faulem. Švédové hráli chvíli v šesti, poté co Jan Kovář puk domácím vypíchl bude následovat druhá přesilovka Švédů.

26:46

Perssonovi na modrou přiletěla přihrávka z rohu útočného pásma, střelou však trefil posledního blokujícího hráče před Málkem.

25:24

Málkovi propadl puk mezi betony, čehož si stihl všimnout dříve, než kotouč stihl doklouzat za brankovou čáru a natáhl se po něm.

23:53

Jaškovu střelu ze slotu stihl jeden z obránců Korunek zblokoval a vyhání Česko z útočného pásma.

23:23

Další ofsajd Švédska.

22:48

Frödén z vrcholku pravého kruhu trefil Málkovy betony a náš gólman puk schoval do rukavice. Vhazuje se po jeho pravici.

21:59

Stránský nahodil k Högbergovi, střela sklouzla po brankářových betonech a na puk se dostávají Švédové.

21:10

Ofsajd Švédska.

20:59

Johansson z pravého kruhu mířil na levou šibenici, Málek mu však ránu vyrazil ramenem pryč.

20:16

Tentokrát vyhráli úvodní buly naši hokejisté.

20:01

Začala druhá třetina.

Po první třetině máme stav 2:1 pro výběr Švédska. Ačkoliv do vedení šla první naše reprezentace díky gólu z mezikruží Martina Růžičky, Švédům se však podařilo k závěru třetiny vyrovnat a následně i poskočit do vedení. Mezi střelce domácích v této třetině patří Linus Johansson a Marcus Sylvegård.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

20:00

První třetina skončila.

18:56

Švédsko právě vstřelilo branku a jde do jednobrankového vedení!
Wallmark dojel po vhazpování do pásma až k Málkovi. Toho si položil a poté zpětnou kličkou našel MARCUSE SYLVEGÅRDA, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Lucas Wallmark a Marcus Sörensen.

17:46

Chyby Česka u švédské střídačky využili právě domácí a vyrazili v přečíslení dva na jednoho na Málka. LINUS JOHANSSON pak vzal šanci na sebe a z prostoru pravého kruhu zakončil mezi Málkovu lapačku a beton. Bez asistence.

16:35

Ani jednomu z týmu se nedaří udržet pásmo a hra se odehrává víceméně ve středním třetině.

14:47

První komerční přestávka.

13:47

Češi ubránili v oslabení svou branku a hrají v plném počtu.

13:12

Kovář vypíchl jednomu z domácích puk a vyhazuje.

11:47

Při boji u mantinelu se hákováním provinil Martin Jandus, na trestnou lavici tak usedne na dvě minuty.

11:09

Ve zmatku před naší brankou se Švédi pokoušeli dostat k dorážce, Málek stihl včas všechny rány vyrazit pryč.

09:30

Carlsson hledal v předbrankovém prostoru Ejdsella, přihrávka ale byla příliš rychlá. Švédi vzápětí o pásmo přicházejí.

07:22

Česko právě vstřelilo branku a jdeme do vedení!
Jakub Rychlovský si na pravé straně dobře obhodil domácího obránce, načež přihrál do jízdy MARTINU RŮŽIČKOVI, který z prostoru mezi kruhy puk jen lehce usměrnil k pravé tyčce mimo dosah Högberga. Asistence: Jakub Rychlovský.

06:30

Flynnovu rozehrávku zastavil bruslemi jeden z domácích. Češi tak musí útok založit znovu až zpoza Málka.

05:57

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:40

Heedovo nahození mířilo před branku na hokejku jednoho z jeho spoluhráčů, dobře ale zapracoval Jandus a Švédy vyhání z pásma.

03:43

Od modré vystřelil Bengtsson, dělovkou přestřelil.

02:24

Frödén nahodil do předbrankového prostoru, ke střele se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

01:50

V třinecké souhře poslal puk do předbrankového prostoru Růžička a protože Högberg puk nepokryl, dvakrát se pokusil o dorážku Voženílek, za brankáře však kotouč neprotlačil.

01:17

Košťálek nahodil od modré a ránu mu před brankou stihl ještě někdo tečovat, kotouč ale branku přeletěl.

00:36

Kempný dostal přihrávku na útočnou modrou a vystřelil. Puk si ale našel jen Högbergovy betony.

00:11

Švédové vyhráli úvodní buly a nahazují do útočného pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy jsou už na ledové ploše, utkání za chvíli začne.

Úvodní sestavy:

Česko: Málek (Zajíček) – Kempný (A), Jandus, Hájek, Košťálek, Galvas, Hovorka, Pyrochta, Gazda – Rychlovský, Kovář ©, Radil – Voženílek, Jašek, Růžička (A) – Stránský, Kaše, Najman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Flynn – Bambula.
Trenér: Radim Rulík

Švédsko: Högberg (Larsson) – Nemeth ©, Bengtsson, Carlsson, Persson, Tömmernes (A), Heed, Folin – Ejdsell, Lindberg, Strömwall – Sörensen, Wallmark, Sylvegård – Rasmussen, de La Rose (A), Frödén – Nygärd, Johansson, Friberg – Hållander.
Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Riku Brander, Michael Tscherrig – Ludvig Lundgren, Jiří Ondráček.

ŠVÉDSKO

Švédský výběr se nachází v aktuální celkovém pořadí na nejvyšší příčce. Po první zastávce byli Švédi druzí s šesti body, ve druhém díle EHT nasbírali bodů devět. Česko se jim podařilo porazit 5:3, Švýcary 4:2 a Finy porazili těsně 3:2.

Nominace:
Brankáři: Filip Larson a Marcus Högberg.

Obránci: Christian Folin, Henrik Tömmernes, Gabriel Carlsson, Lukas Bengtsson, Jesper Sellgren, Tim Heed, Patrik Nemeth, Joel Persson.

Útočníci: Joakim Nygård, Max Friberg, Marcus Sörensen, Lucas Wallmark, Oscar Lindberg, Anton Bengtsson, Victor Ejdsell, Filip Hållander, Linus Johansson, Dennis Rasmusen, Marcus Sylvegård, Jesper Frödén, Malte Strömwall Jacob de la Rose.

ČESKO

Reprezentaci Česka se podařilo na první zastávce EHT ve Finsku vyhrát všechna utkání a byli s devíti body první se třinácti vstřelenými brankami a jen pět jich inkasovali. Po druhé se hrálo ve Švýcarsku, ale první utkání hráli proti Finům v O2 Aréně , které porazili 2:1. Švýcary jsme porazili na jejich ledě 2:3 po prodloužení a o den později jsme však podlehli o dvě branky Švédům.

Nominace:
Brankáři: Jakub Málek a Šimon Zajíček.

Obránci: Petr Zámorský, Michal Kempný, Filip Pyrochta, Martin Jandus, Jan Košťálek, Mikuláš Hovorka, Jakub Galvas, Filip Král, Libor Hájek, Daniel Gazda.

Útočníci: Ondřej Beránek, Jan Kovář, Jakub Ryhlovský, Adam Najman, David Kaše, Lukáš Jašek, Martin Růžička, Ondřej Kovařčík, Oscar Flynn, Šimon Stránský, Lukáš Radil, Michal Kovařčík, Roman Horák, Daniel Voženílek, Jan Bambula.

Hlavní trenér: Radim Rulík.

Krásný čtvrteční večer, tentokrát série Euro Hockey Tour zavítala do švédského Karlstadu. Jako první soupeř, se kterým se naše reprezentantce utká po příletu do Skandinávie, je tým domácího Švédska.

V celkovém pořadí EHT se po dvou zastávkách na první místě nachází výběr Tří korunek s 15 body a těsně za nimi je pak náš tým se 14 body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.