4 : 3
(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Nemecko
Naposledy zmenené pred 3 mesiacmi

Dnešný zápas bol najprv ako na hojdačke. Viedli sme 1:0, potom prehrávali 1:2, neskôr zase viedli 3:2. V tretej tretine sme dlho dlho odolávali súperovi, až do záverečnej power play bez brankára, keď netradičnou akciu Nemci vyrovnali. V úplnom závere ale Nemci faulovali, čo sa neskôr ale ukázalo ako kľúčové. V predĺžení sme mali hrať presilovku štyroch proti trom, ale Craig Ramsay stiahol Hlavaja z brány, hrali sme tak presilovku piatich proti trom, ktorú sme za 39 sekúnd využili Okuliarom. Vyhrali sme teda aj druhý vzájomný zápas s Nemeckom a Zvolenský dvoj duel tak musíme hodnotiť kladne. Dva zápasy, dva víťazstvá. Ďakujem za pozornosť a pekný večer.

Najlepší hráč Slovenska – Dávid Mudrák.

Najlepší hráč Nemecka – Luis Schinko.

Trestné strieľania dnes lepšie zvládli Nemeckí hráči, keď sa ako jediný presadil Luis Schinko.

Blank – miešal, miešal ale Hlavaja nevymiešal.

Faško – Rudáš mieril mimo brány.

Leonhardt tiež nedáva.

Kolenič pokus o blafák, následne strela ale oba do gólmana.

Schinko ako prvý dáva, krásne zavesil puk na lapačku – 0:1.

Kašlík si zle prevzal puk a šiel s ním dozadu. Ukončené trestnéí.

Krauß – pekný pokus o Forsfergovu kľučku, ale nedáva.

Mudrák príklepom nedáva.

Nijenhuis – Hlavaj sa mu hodil pod nohy a zrušil ho.

Michal Ivan začal strelou do lapačky.

Ešte však neodchádzajte, ideme na nájazdy.

60:39

Slovensko dalo gól! Trénerský ťah Craigovi Ramsaymu vyšiel a v presilovke štyroch proti trom a bez brankára strieľame rozhodujúci gól zápasu. Ivan na modrej nabil naľavo Mudrákovi, ktorý bez prípravy vypálil. Do dorážky sa následne dostal OLIVER OKULIAR a strieľa rozhodujúci gól zápasu. Vyhrávame 4:3!
Asistencie Dávid Mudrák, Michal Ivan.

60:31

Kollár strelou z prvej triafa iba do gólmana Nemecka.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Nastupujeme bez brankára a ideme hrať teda presilovku 5:3.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo, nedokázali sme ubrániť Nemeckú hru bez brankára, Nemci nám strelili tretí gól. Ideme teda do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:34

Martin Faško – Rudáš strieľal švihom z medzikružia, ale jeho pokus Nemci zblokovali.

59:08

Oddychový čas pre tím Slovensko.

59:08

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Sennhenn – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

58:36

Nemecko dalo gól! Nemci v power play vyrovnalo na 3:3. Netypická akcia v power play bez brankára. Dve rýchle prihrávky, následne strela TIMA BRUNNHUBERA ponad plece a lapačku Hlavaja.
Asistencie Philipp Krauß a Eric Mik.

58:23

Džugan síce vyviezol puk z pásma, ale v strednom pásme puk stratil.

57:58

Florian Bugl už odchádza z brány, Nemci v šestici proti našej štvorici.

57:38

Nemci nechcú strieľať, chcú puk doviesť až do brány.

57:05

Oddychový čas pre tím Nemecko.

57:05

Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mudrák – 2 min., podrazenie.

56:41

Veľká šance Nemcov. Jentzsch nabil pred bránu Kraußovi, ktorý sa presadil cez trojicu našich hráčov. Výborný zákrok nášho gólmana Samuela Hlavaja.

56:28

Hlavajovu ťažkú rozohrávku Lukošík nespracoval, zakázané uvoľnenie.

55:35

Prečíslenie Slovenska, Kukuča vystrelil spoza obrancu, tvrdo, presne, výborne, ale aj gólman Nemecka Florian Bugl teraz predviedol výborný zákrok.

54:45

Aktuálne hráme v útočnom pásme, ďaleko od Hlavaja a to nám vyhovuje.

53:16

Nemci nás tlačia, pravidelne posielajú puky od modrej na bránu, čo k úspechu nevedie, teraz však dorážka Blanka mohla. Hlavaj ju ale vyráža.

52:01

Po veľmi dlhom čase dôležitejší Hlavajov zákrok.

51:12

Nemci síce hrajú ako motorové myši, v nasadení a v rýchlosti, ale trošku im viazne kombinácia. Naopak my ich k takmer ničomu nepúšťame. Hráme výborne v obrane.

50:03

Baláž na zadný mantinel tvrdo narazil obrancu Nemecka Philippa Preta, ktorý zostal ležať na ľade a rozhodcovia preto hru radšej prerušili. Hráč Nemecka je ale v poriadku.

49:10

Faško – Rudáš si nechal puk priveľmi ďaleko od prevzatia, Nemci nám ho vypichli a Luis Schinko z otočky pred Hlavajom mohol vyrovnať.

48:33

Okuliar nevyhral korčuliarsky súboj a odpískané je teda zakázané uvoľnenie Slovenska, bolo to ale veľmi tesné.

47:33

Hráme stále v dobrom tempe, čo zabezpečujú krátke striedania.Po nepresnej rozohrávke Nemeckých hráčov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Floriana Bugla.

46:43

Nemci v útoku, strela Heigela z medzikružia, ale opäť sme ju dokázali zblokovať a Hlavaj nakoniec ani nemal prácu.

46:07

Vyhrané buly Nemcov, následne strela a zákrok Hlavaja.

45:41

Nemci dlhý čas už neohrozili Hlavaja a pokiaľ chcú so zápasom ešte niečo spraviť čakal by som ich aktivitu trošku väčšiu. Naopak Slovensko hru súpera dobre číta a do šancí súpera už niekoľko minút vôbec nepúšťame.

44:42

Nemci momentálne útočia viac, čo je logické, keďže prehrávajú. My sme sa akoby trošku stiahli.

43:32

Zachytávame veľa pukou už pred červenou čiarou a posielame ich rýchlo naspäť do útočného pásma.

42:40

Hráme jednoducho, Nemcom veľa nedovoľujeme. Golian teraz poslal dlhú prihrávku, ktorú Myklukha iba pretečoval, ale puk končí v hľadisku.

41:28

Mylsím, že teraz nám rozhodcovia odpustili jedno jasné podrazenie.

40:28

Krauß v šanci na vyrovnanie nedáva. Ocitol sa pri vyrazenom puku pri pravej tyčke, ale poslal ho iba do Hlavajovho betónu.

40:02

Úvodné buly tretej tretiny vyhrali Slováci, do tretice Tamáši.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:42.

V druhej tretine sme videli tri góly, poďme ale postupne. Do vedenia 1:2 šli Nemci po krásnej prihrávke Wirtha sa trafil Leonhardt. Za pár minút hralo Nemecko presilovku, ale paradoxne inkasovalo, keď za bučkami číhal Džugan a vyrovnal. Nuž a posledné gólové slovo mal v presilovke Alex Tamáši, ktorý nás opäť poslal druhý krát v zápase do vedenia. Po 40 minútach teda vedieme nad Nemeckom najtesnejšie 3:2.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:59

Ku koncu druhej tretiny už sledujeme aj šarvátky. Teraz po skončení sme videli rovno dve. K bitke ale nakoniec nedošlo, lebo ani Stacha a ani Kukuča nejavili o bitku záujem.

39:51

Súboj jeden na jedného končí Heigelovou strelou spoza Stachu, ktorý ju blokuje na ochrannú sieť.

39:28

Nemci nás zatlačili a mali šancu na vyrovnanie, keď Bučkovi trošku skočil puk a Leonhardt zblízka strieľal, ale mieril iba do Hlavaja.

38:38

Hráme aktívne, vedieme 3:2 a dokonca napádame súpera dvojicou útočníkov. Diváci sú opäť vo vare a zimákom ide podobne ako včera mexická vlna.

37:23

Slovensko dalo gól! Niekedy je v hokeji tak jednoduché. Keď prste nevieš čo s pukom pošli ho na bránu. Presne toho sa držal ALEX TAMÁŠI, poslal puk z ľavého kruhu na bránu a keďže Bugl nič nevidel, tak inkasoval. Otáčame na 3:2. Využitá presilovka.

Asistovali Dávid Mudrák, Jozef Baláž.

36:39

Slovensko v plnom počte.

36:38

Mik – 2 min., podrazenie.

36:04

Slovensko dalo gól! Slovensko vyrovnáva v oslabení. RÓBERT DŽUGAN číhal na Nemeckú rozohrávku zozadu, následne zdvihnutím hokejky súpera o puk obral a okamžite poslal strelu nad lapačku – 2:2. Krásna akcia a Džuganov prvý reprezentačný gól.
Asistoval Adam Lukošík.

35:47

Michal Ivan po druhý krát v oslabení puk vyhadzuje.

35:19

Nemci strašne dlho iba kombinujú bez akéhokoľvek zakončenia.

34:39

Tamáši – 2 min., podrazenie.

34:31

Mali sme šťastie Blank spoza brány poslal puk opäť na Leonhardta, ten ale zblízka páli iba do Hlavaja.

33:40

Mali sme ďalšiu príležitosť. Martin Faško – Rudáš však pokračuje v zahadzovaní šancí zo včera. Nedal.

33:20

Gajdoš nečakane vysunul kolegu z obrany Bučka na modrej, ale ten zle spracoval puk.

31:59

Aktuálne sa nám útoky pravidelne prelievajú zo strany na stranu a žiadne mužstvo nemá nejaký súvislejší tlak.

30:50

Nemecko dalo gól! Prečíslenie Nemecka končí druhým gólom v našej sieti. Blank šiel do súboja jeden na jedného. Urobil však niečo čo nik nečakal. Poslal zadovku na DANJA LEONHARDTA, čo rozhodilo Hlavaja a na strelu Nemeckého útočníka po bol prikrátky – 1:2.
Asistovali Alexander Blank, Eric Mik.

29:50

Séria prihrávok rukami, končí stratou puku v strednom pásme a do protiútoku idú Nemci.

28:20

Ivan puk nahodil od modrej na bránu, Bugl ho vyrazil vedľa seba a Lukošík sa pekne pokúsil o zakončenie pomedzi vlastné nohy. Sebavedomie našim hráčom teda nechýba.

27:32

Okuliar poslal pekný puk do jazdy Balážovi, ten síce bol rýchly, ale predsa mu niekoľko čísiel k puku chýbalo.

27:24

Zakázané uvoľnenie Slovensko.

26:44

Oswald pri našej pravej tyčke posielal prihrávku spoluhráčovi, ktorý bol voľný pred Hlavajom, ale prihrávku sme vypichli.

25:59

Kašlík dostal krížnu prihrávku od Kollára a zakončil zblízka, ale iba rovno do gólmana Nemecka.

24:44

Nemci v plnom počte.

24:32

Tamáši sa síce natlačil od mantinelu na bránu, ale zakončenie bol iba ľahké, Bugl ho vyrazil a Nemci následne puk vyhodili.

23:48

Hľadáme si priestor na zakončenie a teraz to na seba vzal Kukuča, vystrelil z pravého kruhu, namieril vedľa brány, ale Bugla aj tak radšej puk chytá do lapačky.

22:44

Klien – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

22:38

Pekný pokus Faška – Rudáša o gól a la Michigen…nevyšlo, nevadí.

22:22

Konečne po dlhom čase šanca. Baláž nabil medzi kruhu Faškovi – Rudášovi, ale ten nedokázal poriadne zdvihnúť puk.

20:36

Fleischer – 2 min., hákovanie.

20:25

Prečíslenie, Faško – Rudáš ale Tamášimu neprihral presne, inak by mal Tamáši už pred sebou iba Bugla v bráne Nemecka.

20:02

Úvodné buly druhej tretiny vyhral opäť náš Alex Tamáši.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:52.

Štatistiky po prvej tretine:
Strely na bránu: 11–7
Vhadzovania: 9–8
Vylúčenia: 1–1
Presilovky: 0–0
Oslabenia: 0–0

Dnešný úvod bol odlišný od včerajšieho. Najprv začali Nemci aktívnejšie, naopak ako včera. Potom sme zase my strelili úvodný gól Mudrákom, úplne naopak ako včera. Nuž a o tri minúty Nemecká Schinko vyrovnal, včera sme stav doťahovali my. Inak ale sledujeme rýchly hokej, ktorý sa mne osobne celkom páči.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Faško – Rudáš vyskúšal Bugla od ľavého mantinelu, ale Nemecký gólman chytá puk na telo a nasledovať bude Ďalšie buly po jeho pravici.

18:52

18:41

Nemcom presilovka vôbec nevychádza podľa predstáv, navyše Okuliar keby trošku lepšie prihral mal by Baláž šancu, ale aj tak hráme ďaleko od Hlavaja.

17:09

Oswald dlho avizoval strelu a nakoniec aj poslal švihom strelu na bránu, ale Hlavaj si s ňou poradil.

16:52

Lukošík – 2 min., nedovolené bránenie.

16:52

Zbytočný útočný faul Slovenska, Lukošík protihráčovi vysekol hokejku z rúk a za to sú všade dve minúty.

15:59

Kollár nabil Koleničovi na strelu, no jeho pokus končí zblokovaný.

15:46

Hrehočákovi sa nepodarilo puk poslať cez Brunnhubera, inak by už šiel Kollár do samostatného nájazdu. Veľká škoda.

15:01

Baláž vybojoval puk pri ľavom mantineli a keďže mu Nemci nechali aj čas aj priestor poslal puk do horných partií. Puk však letel nakoniec nad bránu Bugla.

14:03

Nemecko dalo gól! Nemecko práve vyrovnalo. Obranca Wirth krásne vysunul do úniku LUISA SCHINKA, ten sa korčuľovaním dostal pred Brincka, telom si krásne pokryl puk a prestrelil Hlavaja niekde popod lapačku – 1:1.
Asistovali : Moritz Wirth, Danjo Leinhardt.

13:12

Opäť nás Nemci pritlačili a kombinujú v našom obrannom pásme. Dziambor puk posielal od modrej na bránu, ale viac Nemci z tlaku nevyťažili.

11:52

Slovensko dalo gól! Aj včera platilo nedáš dostaneš a rovnako tak platí aj dnes. Nemci svoje prečíslenie troch na dvoch nevyužili. Okamžite sme šli do prečíslenia troch na jedného my. DÁVID MUDRÁK mohol samozrejme aj prihrávať, ale veril si na strelu, vystrelil švihom a prekonáva Bugla. Ujímame sa vedenia 1:0.

10:55

Schinko sa pekne korčuľovaním uvoľnil pri ľavom kruhu a zakončil bekhendom, ale Hlavaj bol opäť pri prvej tyči pozorný.

10:26

Druhá reklamná prestávka. Na strely vedieme už 6:3 a na buly doslova dominujeme 4:0.

09:58

Beňo teraz nerozohral správne, zvolil riskantnú prihrávku, ktorú Klein zachytil a okamžite vyslal pozdrav Hlavajovi. Ten bol však pozorný a puk chytá, stále 0:0.

09:22

Rýchly Kašlík unikol po pravom krídle, zakončil a Bugl pri zákroku posunul bránu. Prerušený hra, akurát to hráči nepočuli, pretože hvizd rozhodcu zanikol v atmosfére z hľadiska.

09:02

Nemecko v plnom počte.

07:41

Kollárova strela spoza ľavého kruhu, Bugl vyráža puk pred seba, ale nedostali sme sa k nemu na dorážku a Nemecko vyhadzaje.

07:24

Bučkova strela z prvej od modrej vôbec nebola zlá a tesne minula pravú tyčku.

07:02

Dnes si ako prvé zahrá presilovku Slovensko, Kollár bol na buly úspešný.

07:02

Geibel – 2 min., hákovanie.

07:02

Prvá reklamná prestávka a na strely zatiaľ vedieme 3:2.

05:59

A už tu máme hokej aký máme radi hore dole. Jedna šanca strieda druhú- Najprv Lukošík tesne minul v dorážke vyrazený pokus Myklukhu a na druhej strane šancou odpovedali aj hostia Fleischerom.

04:50

Výborná strela švihom od Kukuču spoza obrancu, Bugl ale strelu videl a puk vyráža.

04:10

Patrik Hrehorčák tiež mohol otvoriť skóre, natiahol si Bugla z ľavej tyči, ale zakončiť do siete už nestihol.

03:36

Včera sme zo začiatku boli aktívnejší my, dnes je tomu naopak a prvú šancu Nemecka práve zahodil Krauß.

02:28

Mudrák nahodil puk do modrej, puk zrejme Džugan tečoval, lebo totálne zmiatol Bugla v bráne Nemecka, ktorý takmer inkasoval.

01:31

Rovnako ako včera začali sme opatrne a na nejaké šance či strely zatiaľ čakáme márne.

00:35

Ako prví šli do zakončenia Nemci. Fleischer vystrelil spoza Mudráka a Hlavaj zaznamenal prvý výborný zákrok lapačkou.

00:02

Úvodné buly stretnutia vyhrali naši hráči menovite Tamáši.

00:01

Nasleduje hymna Nemecka a SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia…

Ako už bolo medializované, zraneného Viliama Čacha narýchlo v zostave nahradil Zvolenský mladík Jakub Kolenič. Na centra sa posunul Jozef Baláž, do obrany dnes pribudol Marko Stacha a v bráne nastúpi Samuel Hlavaj. Toto sú zmeny oproti včerajšej zostave.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Glosár) – Ivan ©, Mudrák, Gajdoš, Bučko, Golian, Stacha, Brincko, Beňo – Okuliar (A), Tamáši, Faško – Rudáš (A) – Hrehorčák, Kollár, Kolenič – Kašlík, Baláž, Kukuča – Lukošík, Myklukha, Džugan
Tréner: Craig Ramsay

Nemecko: Bugl (Stettmer) – Klein, Sennhenn, Geibel, Mik, Preto, Pilu, Wirth, Dziambor, Schiemenz – Krauß, Fleischer (A), Jentzsch – Blank, Leinhardt, Schinko (A) – Oswald, Heigl, Nijenhuis – Calster, Brunnhuber, Wohlgemuth ©
Tréner: Harold Kreis

Rozhodca: V. Snášel ml., Hronský – Stanzel, D. Konc ml.

Čakáme na zostavy…

Začína nám rozcvička a na ľad ako prví vchádzajú naši hokejisti, tesne za nimi Nemci.

Príjemný podvečer opäť zo Zvolena…

Vážení športoví priatelia a fanúšikovia Slovenskej reprezentácie, srdečne vás vítame pri sledovaní aj druhého medzinárodného prípravného stretnutia Slovensko – Nemecko. My vám zo stretnutia zo Zvolena prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Vo včerajšom meraní síl sme Nemcov nakoniec porazili 5:2, ale ešte v 45.minúte to za stavu 0:2 tak vôbec nevypadalo. Dovtedy sme naše šance jednu po druhej zahadzovali. Najmä Faško – Rudáš a Okuliar by o tom vedeli povedať svoje. Potom sme ale Tobiasa Ancicku v Nemeckej bráne prekonali, začali sme si viac veriť a nakoniec sme vyhrali pomerne jednoznačne. Teda aspoň čo sa týka výsledku, ale inak to bol veľmi dlho vyrovnaný duel.

Dnes predpokladáme v bránkach iných brankárov a možno sa dočkáme aj nejakých zmien v zostavách. Uvidíme teda, či to bude podobný, spočiatku opatrný hokej alebo naopak trochu viac otvorený, aký sa hral včera najmä v tretej tretine.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.