Střely na bránu: 22 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 2/4 | Trestné minuty: 22 – 23

Jeremy Swayman (BOS) – 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2 %, odchytal 59:39
Jacob Markström (CGY) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Pavel Zacha (BOS) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38
David Pastrňák (BOS) 0+1, 0 účast, 3 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:59
Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 10:21
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 15, čas na ledě 4:32

Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Huberdeau (CGY) 1+2
  2. Nazem Kadri (CGY) 0+3
  3. Noah Hanifin (CGY) 1+0

Calgary předvedlo v noci na středu velmi dobrý výkon a vybojovalo ohromně cenný skalp jednoho z nejlepších týmů soutěže. Na ledě Bostonu hosté zvítězili 4:1, když se jim ve chvíli, kdy domácí vsítili kontaktní gól, povedlo okamžitě veškeré naděje soupeře zadusat. V závěru se navíc Boston pouštěl spíš do strkanic a nechával se zbytečně vylučovat.

Konec zápasu.

58:45

Rána Hanifina od modré čáry zaletěla jen k zadnímu mantinelu.

57:50

V podstatě to vypadá, že se zápas tak nějak dohrává. Bruins za tohoto stavu odvolávat brankáře nebudou.

56:16

Během přerušené hry ještě McAvoy vyřizoval vlastní účty a dostal deset minut osobní trest.

56:16

Po přerušení hry se do sebe pustili Lauko s Pachalem. Oba odchází na trestnou lavici za hrubost. Komerční pauza.

56:16

Grzelcykova střela byla tečována někým v pravém kruhu. Markstrom pohotově zareagoval a vysoký puk chytil do lapačky.

55:45

Zakázané uvolnění Calgary.

55:07

Forbortova rána z dálky z voleje se odrazila od Markstroma zpět do hřiště. Bruins se snaží držet puk v útočném pásmu.

53:47

Zacha nyní odvedl kus práce v obraně, kde zblokoval dvě střely soupeře. Bruins nicméně potřebují útočit.

52:38

Puk se odrazil od zadního mantinelu až do brankoviště Bostonu. Swayman šel pohotově na led a schoval ho pod lapačku.

52:07

Domácí v plném počtu.

51:23

Domácí se osvobodili vyhozením puku.

51:02

Hosté vytvořili nyní velký tlak na obranu Bostonu. Vyslali v rychlém sledu čtyři střely, z nichž dvě byly zblokované a dvě vyrazil Swayman.

50:07

A McAvoy dostává trest za hrubost. Byl až příliš aktivní ve strkanici.

50:07

Van Riemsdyk se neprosadil před brankovištěm Calgary. Po přerušení hry dochází znovu ke strkanici a nadávkám. Komerční pauza.

49:44

Calgary právě vstřelilo branku!
Swayman si sice hlídal pravou tyč, ale puk mu při průniku NOAHA HANIFINA, jenž zakončoval z ostrého úhlu bekhendem, propadl mezi betony a skončil v brance. Tohle byla velká chyba brankáře domácích, nechal velkou skulinu pro obránce soupeře. Asistence: Jonathan Huberdeau, Jacob Markström.

49:25

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Charlie Coyle – 2 min., sekání.

49:02

Rozhodčí mají svatou trpělivost, ani tentokrát nebudou vylučovat.

49:02

Coleman z pravého kruhu dopadl stejně jako před chvíli Grzelcyk na druhé straně. Swayman přerušuje hru. A dochází opět k hromadné šarvátce.

48:33

Grzelcyk zpoza levého kruhu napálil pouze brankáře soupeře, jenž přerušuje hru. Posléze za brankou dochází k hromadné strkanici.

47:55

47:41

Začíná zkrácená přesilovka Calgary, které ale není u puku.

46:58

Swayman přerušuje hru po střele Mangiapaneho. Komerční pauza.

46:23

To, co Boston rozhodně nepotřeboval, přichází. Ve hře čtyři na čtyři se povedlo JONATHANOVI HUBERDEAUOVI vybojovat v útočném pásmu puk a z levého kruhu se trefit do pravého růžku. Krásná střela. Asistence: Nazem Kadri.

45:55

Hrubka Bostonu! Na ledě bylo šest domácích hráčů, za což následuje trest na dvě minuty.

45:42

Hostům se povedlo dostat kotouč do středního pásma.

45:22

Střela Shattenkirka od modré čáry byla zblokována, Boston ale dál drží útočné pásmo.

44:14

Pokračuje klasická přesilovka Bostonu. A to po dobu takřka tří a půl minuty.

44:14

Boston právě vstřelil branku!
PAVEL ZACHA využívá dvojnásobnou přesilovku Bostonu ránou z pravého kruhu! Jeho dělovka z voleje tečovala hokejku Hanifina a Markstrom nedokázal změnu trajektorie zachytit. Asistence: David Pastrňák, Charlie Coyle.

44:07

Pastrňákova prudká střela zamířila vedle pravé tyče.

43:40

Trest platí. Přesilovka pět na tři po dobu 69 sekund. A pak pět na čtyři po dobu takřka tří minut.

43:40

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
MacKenzie Weegar – 2+2, vysoká hůl.

43:40

Boston bude hrát dvojnásobnou přesilovku po dobu 69 sekund. Marchand byl trefen hokejkou Weegara do obličeje. V obličeji kapitána Bostonu je krev, bude to dvojnásobný trest. A ještě jdou rozhodčí k videu.

43:18

Tentokrát Calgary plnohodnotně vyhazuje.

43:04

McAvoyovi ujel na modré čáře puk do středního pásma.

42:48

Brayden Pachal – 2 min., hákování.

42:33

Zacha byl v útočném pásmu podražen při hákování Pachala. Domácí mají výhodu.

42:15

Střela od modré čáry, kterou vyslal Lindholm, zapadla Tanevovi do kalhot. Jelikož byl Boston aktivní, Tanev se jej nesnažil vyklepat a nechal rozhodčího přerušit hru.

41:31

Další útočná akce domácích. Zacha zakončoval z okraje pravého kruhu, Markstrom přerušuje hru.

41:10

McAvoy dostal ve středním pásmu přihrávku do úniku po pravé straně, z pravého kruhu ale napálil jen pravou tyč!

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:57.

Boston nepředvádí zatím ani zdaleka dobrý výkon. Calgary, které vede 2:0, výborně brání a eliminuje hlavní hrozby soupeře. I proto pustili domácí pouze k pěti střeleckým pokusům ve druhé třetině. Pokud budou v tomto výkonu Flames pokračovat, ukořistí dnes velmi cenné vítězství.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Pastrňák si povyjel s pukem zpoza klece, ale nedokázal ho propasírovat za Markstroma. Kotouč se nakonec odráží mimo brankoviště.

38:50

Hanifin vypálil od modré čáry z nápřahu. Puk zaduněl Swaymanovi o beton a odráží se zpět do hřiště.

37:36

DeBrusk se zkusil procpat k brankovišti ze strany, zakončení střelou ale poslal jen skrz vymezený prostor vedle branky.

37:13

Nakonec se Lauko procpal k brankovišti, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal brankáře Calgary podstřelit. Komerční brejk.

36:45

Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Domácí se nadále snaží vymyslet… vlastně cokoliv, čím by mohli ohrozit Markstroma.

36:10

Domácí byli delší časový úsek v útočném pásmu, ale vůbec se nedostali ke střele. Na střely ve druhé třetině prohrávají 2–8.

34:54

Kuzmenko přihrával do brankoviště, kam puk skutečně prošel, ale Huberdeua puk netrefil!

34:29

Zmar domácích dokládá i to, že Pastrňák nyní při střele zpoza kruhů promáchl a kotouč mu utekl do středního pásma.

34:00

Teď se to povedlo a McAvoy dokonce zavezl puk do útoku.

33:45

Bruins mají obrovské problémy s tím, aby se vůbec dostali ze svého pásma.

33:05

Calgary je v této herní pasáži mnohem aktivnější a nebezpečnější než Boston. Počet zákroků na kontě Swaymana roste. Domácí gólman nakonec přerušuje hru po střele Hanifina od modré čáry.

32:15

Kotouč v pásmu Bostonu vyletěl do hlediště. Tím je nápor hostů ukončen.

32:00

Kuzmenko se přiřítil na pravou stranu k odraženému puku, ale trefil jen rameno Swaymana.

31:32

Zakázané uvolnění Bostonu.

31:08

Nebezpečná situace před brankou Swaymana. Hostující útočník se nakonec nedostal k protečování křižného pasu od mantinelu.

30:47

Protiútok hostů zakončil Kadri. Swayman přerušuje hru. Reklamní pauza.

30:34

Dělovka McAvoye od modré čáry se odrazila od bránícího Zaryho nad branku Flames.

29:25

Domácí se snaží převzít iniciativu a zakusovat se do obrany soupeře. Ta ale opět poctivě všechny výpady odvrací. Boston zatím má ve druhé třetině jen dvě střely.

28:49

Lindholm těžil z práce Marchanda, jenž vybojoval při forčekingu puk. Střela obránce Bostonu z mezikruží ale trefila jen bránícího hráče.

28:26

Bruins nakonec vyhodili na icing.

28:15

Hosté se drží v útočném pásmu a dělají domácím velké obtíže.

27:57

Mangiapane našel v levém kruhu Anderssona, jehož střela šla vedle levé tyče.

27:39

Poněkud rozháranou pasáž ukončuje nepřesné vyhození Colemana z vlastní třetiny. Puk končí na střídačce domácích. Komerční pauza.

26:30

Hra nyní probíhá především ve středním pásmu. Oba týmy se neúspěšně pokouší o přechod do útoku.

25:41

Hra se teď trošičku kouskuje. Pro změnu je přerušeno kvůli přihrávce rukou domácích ve středním pásmu.

25:09

Lindholm s Geekiem zahrozili před brankou Calgary. Markstrom ale podržel svůj tým, když si našel kopnutý puk v brankovišti.

24:53

Pastrňák byl zaseknutý v souboji u mantinelu u modré čáry soupeře. Když se dostal do útoku, byl z toho ofsajd.

24:04

Rychlý návrat a nahození Anderssona směrem na branku. Swayman přerušuje hru.

23:48

Weegar svým nahozením do ohně před branku trefil jen nohu McAvoye. Flames kvůli tomu posléze přichází o útočné pásmo.

23:09

Heinen se uvolnil mezi kruhy, svou střelu ale poslal nad branku Calgary.

22:15

A zase se hra přesouvá mimo pásmo Calgary.

21:48

Rooneyho střelu zpoza kruhů srazil Swayman za branku. Puku se zmocnili domácí, kteří se formují k protiútoku.

21:31

Kotouč se v pásmu Calgary dostal do hlediště.

21:00

Hosté v plném počtu.

20:31

Calgary se povedlo vyhodit puk mimo své pásmo.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:05.

Takový průběh zápasu si Boston rozhodně nepředstavoval. Po dvaceti minutách prohrává 0:2 a nutně potřebuje něco ve své hře změnit. Na začátku druhé třetiny budou mít domácí ještě minutu přesilovku.

20:00

První třetina skončila.

19:33

Geekie v pravém kruhu trefil jen bránícího Weegara.

18:40

Calgary zatím poctivě vyhazuje puk do bezpečí. Bruins se příliš v útočném pásmu nezdrželi.

18:00

Začíná přesilovka Bostonu.

17:55

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ke střele z okraje pravého kruhu se dostal Zacha, jenž pálil na vzdálenější tyč. Markstrom zasáhl vyrážečkou.

17:08

Na druhé straně kluziště vystřelil zpoza levého kruhu Šarangovič. Swayman puk vyráží.

16:56

Pastrňák se odhodlal k ráně od modré čáry, Markstrom zapisuje už jedenáctý zákrok.

16:27

Po McAvoyově střele se Calgary dostává s pukem mimo své pásmo.

16:00

Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech, následovat bude tříminutová přesilovka Bostonu.

16:00

Marchand dostává sice dvě minuty za sekání, ale Pospíšil končí. Vyfasoval za krosček na do obličeje trest na pět minut a do konce utkání.

16:00

Pospíšil trefil Marchanda z důvodu, že ten při dorážení sekl do Markstroma. Takže i Marchand jde na trestnou lavici. Rozhodčí mezitím sledují video.

16:00

Bude se vylučovat. Komerční pauza.

16:00

Až příliš aktivní byli domácí před brankovištěm. Poté, co Markstrom přerušil hru, schytal Marchand dost hrubý krosček od Pospíšila. Pak vznikla hromadná strkanice, ve které se rozdávalo spoustu ran.

15:40

Již ale iniciativu opět přebírají domácí.

15:20

Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, po delší době se nacpali do útoku také hosté.

14:35

Další a další pokusy o útok jsou obranou Calgary odráženy.

13:55

Boston se snaží tlačit do útočného pásma, ale vůbec se nedostává do výhodných střeleckých pozic.

13:15

Lauko prudkou střelou z okraje levého kruhu přestřelil branku Calgary.

13:01

Bruins byli v útoku, ale po chybě se nechali přečíslit. Flames vyrazili ve třech proti dvěma, v levém kruhu se výborně uvolnil CONNOR ZARY, jenž dostal přihrávku za obranu od Kadriho a úspěšně se stočil na střed, kde kličkou před brankovištěm obhodil Swaymana. Asistence: Nazem Kadri.

11:28

Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu. Oba týmy se dostaly do několika střeleckých pozic, ale brankáři všechny obtíže vyřešili vyrážením puků. Kotouč nakonec končí v ochranné síti za brankou Bostonu. Komerční brejk.

09:34

Prudká střela hostujícího Duehra se odráží od bránícího hráče Bruins až do ochranné sítě. Duehr byl v dobré pozici před kruhy.

08:23

Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, kde se ke střele uvolnil Jakub Lauko. Trefil ale jen bránícího protihráče.

08:05

Hanifin vypálil na Swaymana od modré čáry, brankář Bostonu kotouč vyráží.

07:16

Na druhé straně se Pelletier procpal až do pravého kruhu, odkud trefil brankáře Swaymana, jemuž se povedlo přerušit hru. Komerční brejk.

07:02

Pastrňák přesným pasem vyslal do útoku Zachu, jemuž se ovšem nepovedlo z mezikruží trefit klec.

05:35

Markstrom měl trochu problémy, když se vydal za branku a rozehrávkou trefil jen soupeře. Puk skončil na boční síti a pak vypadl vedle pravé tyče, kde ho brankář Calgary schoval pod lapačku.

05:19

Icing hostujícího týmu.

05:10

Zacha odvedl ve středním pásmu spoustu práce, dostal puk do útoku a přihrál do strany na van Riemsdyka, jehož nahození před branku však český útočník nestačil protečovat.

04:18

Přišel bleskový protiútok Calgary, čehož využívá ANDREJ KUZMENKO ke své první trefě v novém dresu! Vypálil po přihrávce od Huberdeaua z mezikruží. Asistence: Jonathan Huberdeau, Nazem Kadri.

04:11

Coyle na vlastní modré čáře vybojoval puk a vyrazil do úniku, Markstrom ale problémy vyřešil.

03:48

Brandon Carlo – 2 min., držení.

03:11

Když už to vypadalo, že domácí zaveleli k protiútoku, zmocnilo se Calgary puku ve středním pásmu a Andersson nutí Swaymana přerušit hru.

02:59

Huberdeau se dostal ke dvěma střelám v rozmezí 12 sekund, v obou případech se Swaymanovi povedlo puk vyrazit.

02:20

McAvoy si dost prodloužil pobyt na ledě. Dostal přihrávku od zadního mantinelu na okraj pravého kruhu, jeho ránu z nápřahu však Markstrom likviduje.

01:35

Dvě střely obránců Bostonu. Grzelcyka vychytal Markstrom, následně McAvoyův pokus byl sražen do ochranné sítě.

00:13

Swayman si sáhl pro puk, který letěl od Backlunda vedle branky, a přerušuje hru.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Forbort, Shattenkirk – Marchand, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Zacha, Pastrňák – Lauko, Geekie, Frederic – Heinen, J. Boqvist, Steen.
Trenér: Jim Montgomery

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, C. Tanev, Weegar, R. Andersson, Kylington, Pachal – Huberdeau, Šarangovič, Kuzmenko – Zary, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund, Coleman – Pelletier, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – Flemington, MacPherson.

NHL se po All-Star brejku vrací a v noci na středu nabídne pořádnou várku zápasů. Boston, který se nacházel ve skvělé formě před přestávkou, vyzve na svém ledě Calgary v prvním vzájemném klání této sezony.

Bruins vyhráli ve druhé polovině ledna sedm z osmi zápasů a před pauzou deklasovali Philadelphii 6:2. V utkání zaznamenal David Pastrňák dvě branky a přidal jednu asistenci, dvě nahrávky na konto připsal rovněž Pavel Zacha. Kvalitní hra českých útočníků je rovněž důvodem, proč se Bruins tolik daří, a proč se drží na čele Východní konference.

Calgary oproti tomu náleží až dvanácté místo v Západní konferenci. Flames v lednu zapsali čtyři výhry v řadě, pak následovala naopak čtyřzápasová šňůra porážek. Těsně před pauzou dokázalo Calgary sérii porážek ukončit domácí výhrou 1:0 nad Chicagem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.