5 : 3
(1:0, 2:1, 2:2)
HK 95 Považská Bystrica
Naposledy zmenené pred mesiacom

Skončil sa prvý semifinálový zápas medzi Prešovom a Považskou Bystricou, ktorý zvládli lepšie domáci a zvíťazili 5:3. Hrala sa vyrovnaná partia, veľa sa vylučovalo, z čoho ťažili oba celky, keď dokázali využívať presilové hry, Prešovčania sa presadili v troch a Považania v dvoch. O niečo navrch mali práve domáci, ale panteri sa nevzdávali, pretože prehrávali v tretej tretine aj o tri góly, vyrovnať sa im nepodarilo ani pri úplnom vabanku. O všetkom rozhodol presný zásah Chalupu do prázdnej brány. Zápas sa o niečo natiahol, pretože na prešovskom štadióne bol problém s ľadovou plochou. Vedenia v sérii 1:0 sa ujal Prešov. Z dnešného zápasu je to všetko, teším sa na vás opäť zajtra.

59:44

Tím Prešov práve strelil gól! Jakubec prihral svojmu súperovi SAMUELOVI CHALUPOVI, ktorý strieľa gól do prázdnej brány.
Bez asistencie.

58:41

Považskobystričania odvolali Tomeka z brány!

58:01

Vylúčenie v tíme HC Prešov:
Kohút – 2 min., držanie.

57:07

Jerofejevs poriadne napriahol, ale Tomek vyrazil puk a hostia sa následne oslobodili.

56:29

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
Ďurkech L. – 2 min., hrubosť + 2 min., nešportové správanie.

56:29

Glazkov z prvej neprepálil Tomeka, ktorý puk zvládol podržať.

S ľadovou plochou to vyzerá byť už v poriadku, takže snáď do konca zápasu sa už kvôli tomu nebude hra prerušovať.

55:21

Cíger – 2 min., hákovanie.

Tak hra je prerušená minimálne na 10 minút!

Na scénu prichádza aj rolba.

Dnešný zápas zachráni asi len hasiaci prístroj, ktorý je opäť v hlavnej úlohe.

Hráči sú v diskusii s rozhodcami.

A zase rovnaký problém s ľadom na tom istom mieste.

55:01

54:47

Domáci v plnom počte.

54:39

Asi až nemožné, čo chytil Ovečka! Rufatiho bekhend vyrazil famózne prešovský brankár betónom.

53:19

Považská Bystrica dala gól! Cíger nabil PATRIKOVI LUŠŇÁKOVI, ktorý svojou delovkou prekonal domáceho gólmana. Využitá presilová hra.
Asistencie: Cíger, Vorona.

53:12

Ján Zlocha pálil z prvej z medzikružia, ale Ovečka pokryl puk!

53:02

Zblokovaná strela Cígera, po ktorej puk letel na ochrannú sieť.

52:47

Nemec – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

52:17

Do strely sa hodil jeden z domácich, inak z toho mohol byť pokojne aj gól.

51:45

A poďme si užiť hokej. Už sa oficiálne hrá.

Dokonca musel byť použitý hasiaci prístroj. Snáď to pomôže.

Tak nakoniec sa v hre bude pokračovať. V ľade je diera, ale arbitri sa rozhodli pre tento verdikt.

Domáci organizátori majú 60 minút na to, aby dali ľad do poriadku!

Na ľadovej ploche je voda, ktorá komplikuje pokračovanie v hre.

Môžete si zájsť na pivko, toto bude asi na dlhšie.

Ešte sa nehrá. Je potrebná úprava ľadovej plochy.

51:43

Hrabčák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

50:15

Panteri sa ubránili vysokému tlaku Prešovčanov.

50:01

Hostia v plnom počte.

49:26

Tománek je späť na ľade, hostia hrajú so štyrmi korčuliarmi.

48:50

Prerušená hra, keďže Zaťko bol po strele trafený do tváre.

48:01

Zlocha A. – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

47:56

47:26

Tománek – 2 min., podrazenie.

46:40

Hrabčák si zaslúži pochvalu, pretože narobil panterom problémy v ich obrannom pásme.

46:04

Považská Bystrica dala gól! JAKUB CÍGER si premiešal puk a peknou strelou švihom z osi ihriska využíva presilovú hru.
Asistencia: Lušňák.

45:56

Chalupa – 2 min., napadnutie.

45:24

Ak chcú hostia ešte niečo spraviť s výsledkom, tak už musia skórovať.

45:06

Ščurko – 2 min., hrubosť.

44:24

Dopredu to skúšajú panteri, ale strelecký pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

42:00

Tím Prešov práve strelil gól! Považania prepadli v strednom pásme a nestíhali sa vrátiť do obrany, Vrábeľ korčuľoval po pravej strane s pukom, presunul ho na opačnú MARTINOVI ĎALOGOVI, na ktorého strelu bol Tomek prikrátky.
Asistencie: Vrábeľ, Pulščák.

41:38

40:38

Hostia sa nevedia dostať do pásma Prešova.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine vedie Prešov nad Považskou Bystricou o dva góly, teda 3:1. Panteri sú v doterajšom priebehu nedisciplinovaní, čo využili Prešovčania, ktorým sa podarilo streliť tri góly v presilových hrách. Za hostí sa presadil Lušňák. Tretia tretina sa začne približne o 19:48 a panteri budú pokračovať v presilovej hre, ktorú si prenášajú.

39:38

Jakubec ostal ležať na ľavom kruhu, uvidíme presilovú hru hostí.

39:00

Posledná minúta druhej tretiny.

38:56

37:54

Panteri sú na kolotoči, pretože ich domáci točia a točia.

36:56

Zlocha J. – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

36:21

Tím Prešov práve strelil gól! Domáci dnes dávajú góly v presilových hrách, pretože využili tretiu. ALEKSANDRS JEROFEJEVS vyslal nie príliš tvrdý projektil od modrej čiary, ale aj tak to stačilo na úspešné rozvlnenie siete.
Asistencie: Kohút, Vrábeľ.

35:29

Po vhadzovaní došlo k vyhodeniu puku cez všetky čiary.

32:01

Takmer gól, ale domáci pri peknej kombinácii netrafili bránu pri finálnej strele!

31:34

Odpálenie puku až k Ovečkovi.

30:41

Hostia vyhodili puk cez všetky mantineli popri mantineli.

30:38

Ščasník – 2 min., sekanie.

29:42

Menší tlak Prešova, ktorý Považskobystričania ustáli.

29:00

Považská Bystrica dala gól! Prešovčania boli už v pätici, ale Knižka sa nestihol úplne vrátiť do obrannej tretiny, pretože PATRIK LUŠŇÁK bol pred bránou nekrytý a triafal puk do polodkrytej brány. Ovečka sa nestihol presunúť.
Asistencie: Rufati, Cíger.

28:52

28:07

Odpískalo sa postavenie mimo hry panterov.

27:41

Ovečka s dôležitým zákrokom.

27:10

Zaťko napriahol, ale trafil len protihráča pred sebou.

26:52

Knižka – 2 min., hákovanie.

25:25

Tím Prešov práve strelil gól! A po ďalšom teči pred bránou skórujú domáci! Po strele od modrej čiary doklepával puk pred Tomekom SAMUEL HRABČÁK, ktorý si k asistencii pri prvom góle pripisuje aj presný zásah. Využitá presilová hra.
Asistencie: Glazkov, Leshchenko.

24:38

Rufati – 2 min., podrazenie.

23:45

Presadiť sa mohol najproduktívnejší hráč Tománek, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu, ale Ovečka sklopil betóny!

23:25

Icing Prešovčanov.

22:45

Dve sľubné príležitosti Prešova, po ktorých sa ani jedna neskončila gólom.

21:19

Lušňák zaútočil sprava, ale minul domácu bránu.

21:00

Panteri sa znovu bránia.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Prvých dvadsať minút je za nami a radosť majú domáci Prešovčania, ktorí strelili gól v závere tretiny počas presilovej hry. Autorom gólu bol tečujúci Ďaloga pred bránou. Považania sa najmä bránili, taktika im vyšla, pretože odvádzali dobrú prácu. V útočnej fáze nemali toľko priestoru a tak zatiaľ prehrávajú s Prešovom 0:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:12

Tím Prešov práve strelil gól! Úvodný presný zásah padá v presilovej hre a pred koncom prvej tretiny. Hrabčák dostal prihrávku na ľavom kruhu, vystrelil a puk pred bránou tečoval ešte MARTIN ĎALOGA.
Asistencie: Hrabčák, Leshchenko.

19:00

Posledná minúta prvej tretiny.

18:42

Prešovčania sú bližšie a bližšie k Tomekovi, ten ale zasiahol svojou lapačkou.

18:05

Panteri bránia ako len môžu. Majú to veľmi dobre zorganizované.

17:23

Domáci neudržali puk na modrej čiare a prišli o útočné pásmo.

17:18

Nahálka – 2 min., sekanie.

17:07

Prihrávku spoza brány zachytil Tomek a prerušil hru.

16:32

Hostia vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.

15:38

Leshchenkova strela zblokovaná na ochrannú sieť. Považskobystričania zatiaľ zvládajú obrannú stratégiu.

14:00

Pridlhá prihrávka znamená ďalší icing Prešovčanov.

13:14

Zakázané uvoľnenie domácich.

12:32

Panteri zaváhali na modrej čiare a Prešovčania išli do prečíslenia vo dvojici, lenže jeden z panterov sa hodil do prihrávky a zmaril domácu šancu!

11:48

Zemko preveril Ovečku z ľavej strany od mantinelu.

11:14

Aj brána Tomeka je posunutá. Chvíľu je hra prerušená, pretože sa potrebujú navŕtať kolíky.

10:49

Cíger posúval puk rozbehnutému Lušňákovi, ale jeho strela zľava nebola razantná a Ovečka si s ňou poradil.

09:35

Domáci prešli do pásma, ale neprišla priama strela na bránu a Tomek puk schoval.

09:11

Ovečka radšej pokryl puk pred dobiedzajúcim panterom.

08:46

Odpískaný ofsajd Prešovčanov.

07:48

Zasahovala lapačka Ovečku po strele švihom od Zemka.

07:10

06:57

Výborná práca na modrej od jedného z hostí.

06:10

Hostia sa oslobodili vďaka chybe domácich.

05:48

Prešovčania vyhrali buly a točia panterov v ich pásme.

05:10

Scheuer – 2 min., podrazenie.

03:44

Strieľal Cíger z pravej strany, ale bolo to ešte spoza kruhu.

02:20

Posunutá domáca brána, keď Ščasníkovi chýbali centimetre na zakončenie.

02:05

Šancu mal Sigaryov, ale pred Tomekom neuspel!

01:38

Zakázané uvoľnenie hostí.

01:30

Vynikla lapačka Tomeka po Vrábeľovej strele.

01:06

Považania začali stretnutie bránením, pretože Prešovčania zavelili do útoku.

00:01

Úvodné zostavy:

HC Prešov: Ovečka (Hollý) – Jerofejevs, Semaňák – Glazkov, Mihalik – Nemec, Knižka – Pulščák, Jendroľ; – Leshchenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigaryov – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Milý
Tréner: Tibor Tartaľ

HK 95 Považská Bystrica: Tomek (Maťovčík) – Zaťko, Omelka – Nahálka, Meszároš – Zlocha A., Ďurkech L. – Hlinka, Scheuer; – Vorona, Jakubec, Tománek – Lušňák, Rufati, Cíger – Zemko, Zlocha J., Urbánek – Ščasník, Sádecký, Turan
Tréner: Jakub Ručkay

Rozhodca: Kocúr, Moller – Hajnik, Riš.

Na Veľkonočnú nedeľu sa začne v TIPOS Slovenskej hokejovej lige aj druhý semifinálový boj, ktorého sa zúčastní HC Prešov proti HK 95 Považská Bystrica. V základnej časti sa oba celky stretli štyrikrát a viac navrch mali Považania, ktorí uspeli v troch zápasoch. Favoritom tejto série je síce Prešov, ale môžeme očakávať veľké chcenie na úspech od považskobystrických panterov.

HC Prešov: Prešovčania vstupovali do play-off z druhej priečky. Vo štvrťfinále vyzvali Modré krídla Slovan a zdolali ich jednoznačne 4:0 na zápasy. Najlepším hráčom sa stal obranca Aleksandrs Jerofejevs, ktorý si v štyroch zápasoch pripísal jeden gól a štyri asistencie. Filip Vrábeľ je najproduktívnejším hráčom domácich v play-off, na konte má dva presné zásahy a päť asistencií.

HK 95 Považská Bystrica: Považanom patrila po základnej časti štvrtá priečka. Do semifinále postúpili po 18 rokoch, keď vo štvrťfinále porazili Skalicu a vyhrali sériu 4:1. Za najlepšieho hráča panterov bol vo štvrťfinále vyhlásený Roman Tománek, ktorý zaznamenal tri góly a na deväť prihrával. Vedie aj celkovú produktivitu v rámci play-off s dvanástimi bodmi.