1 : 0
(0:0)
MFK Skalica
Naposledy zmenené pred 3 mesiacmi

S konštatovaním, že Dunajská Streda v zápase 19. kola futbalovej Niké ligy zdolala Skalicu 1:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok soboty. Dočítania priatelia.

90+3

90+3

V úplnom závere ešte jedna strela hostí, z voleja to skúsil Mášik, ale nemieril presne.

90+2

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Christián Herc).

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Adam Krčík).

90+1

Na trávniku máme aktuálne poriadnu roztržku. Je tam Krčík, Mendez a Herc.

90

V druhom polčase bude hlavný rozhodca Peter Kráľovič nadstavovať minimálne 2 minúty.

89

Popović sa s výkopom lopty od vlastnej bránky príliš neponáhľa, skúsený brankár Dunajskej Stredy zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

88

Priamy kop hostí zahral Ján Vlasko, no Aleksandar Popović v tejto chvíli nemusel zasahovať.

87

Blíži sa nám záver riadneho hracieho času, Skalica sa zo všetkých síl snaží o vyrovnanie.

86

Skalica už vrhla všetky svoje sily do útoku, Vlasko sa prebíjal znovu do zakončenia, ale bola mu odpískaná hra rukou.

85

Vlaskov strelecký pokus spoza šestnástky domáceho tímu, skúsený Skaličan však minul Popovićovu bránku o hodný kus.

84

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Fernand Goure).

84

Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Brian Oddei.

83

Herc dlhým centrom na pravú stranu našiel Mateja Trusu, ten následne hľadal Vitális. Do kombinácie sa zapojil aj Andzouana, ktorý hľadal centrom Goureho, ale nepresne.

82

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Adam Gaži, prichádza Róbert Matejov.

80

Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Dunajská Streda vedie nad Skalicou 1:0.

79

Do zaujímavej pozície sa cez obrancu Skalice prebíjal Fernand Goure, útočníkovi DAC však v rozhodujúcom momente lopta nepríjemne skočila a nedokázal tak zakončiť presne.

78

z ihriska odchádza Oliver Jürgens, prichádza Christián Herc.

76

Gaži v kombinácii s Mášikom, ktorý následne našiel pred Popovićom úplne voľného Jána Vlaska. Špílmacher Skalice už chcel strieľať, lenže rozhodca hru prerušil pre postavenie mimo hru.

75

Domáci fanúšikovia ženú svoj tím dopredu, stále to však nie je taká atmosféra na akú sme boli v MOL aréne zvyknutí.

74

Skalica sa snaží držať loptu na svojich kopačkách a kombinovať na polovici súpera.

74

z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Ján Vlasko,
z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Martin Mášik.

73

Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Konrad Gruszkowski).

72

Popović sa však pri dopade na trávnik zrejme ľahko zranil, zdá sa, že jeho triesla nie sú úplne v poriadku.

71

Skalica však neskladá zbrane. Hostia skúsili center zo štandardnej situácie, loptu však pohotovo stiahol do svojej náruče Popović.

70

Goure krátko po príchode na trávnik dostáva rázne slovné napomenutie od hlavného rozhodcu Kráľoviča.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Dunajská Streda už vedie nad Skalicou 1:0.

69

Dunajská Streda dala gól! Rohový kop DAC z pravej strany zahral Milan Vitális, na zadnej tyči našiel MATEUSA BRUNETTIHO, ktorý sa oprel do hlavičky, lopta aj za pomoci odrazu od trávnika končí v sieti Skalice!

68

z ihriska odchádza Ammar Ramadan, prichádza Fernand Goure.

65

Tréner Xisco Muñoz chystá druhé dnešné striedanie, ofenzívu príde podporiť útočník Goure.

64

Prudký center hostí z pravej strany, Roman Haša sa ku lopte nedostal.

63

Skalica sa snaží kombinovať na domácej strane trávnika, ale takisto má problém s presnosťou vo finálnej fáze.

62

z ihriska odchádza Daniel Smékal, prichádza Alex Sobczyk.

61

Po hodine hry sme na Žitnom ostrove gól stále nevideli.

60

Po rohu Dunajskej Stredy sa otváral priestor na rýchly útok Skalice, ale Vitális výborne zapracoval v defenzíve.

59

Milan Vitális centrom z priameho kopu hľadal na zadnej tyči Tarasa Kačarabu, výborný obranný zákrok však predviedol skalický stopér Matej Hradecký, DAC bude zahrávať ďalší rohový kop.

58

Dunajská Streda znovu v kombinácii na polovici súpera.

57

Záhoráci dnes v Dunajskej Strede srdnato bojujú o každý centimeter trávnika, zverenci trénera Majerníka ukazujú sympatický výkon.

56

Dlhý výkop Junasa od vlastnej bránky. Smékal ani Haša sa však ku lopte nedostali.

55

Milan Vitális si z pravej strany po hranici šestnástky potiahol loptu do stredu, následne po súboji s Nagyom mieril tesne vedľa pravej tyče Junasovej bránky.

54

Skalica zaparkovala pred vlastnou šestnástkou povestný Mourinhov autobus, priestor pred Junasom je značne prehustený.

53

Sledujme však ďalej zápas Dunajskej Stredy proti Skalici, domáci sa dostávajú do tempa, ale viazne im finálna fáza.

52

Pozrieme sa jedným okom aj na ostatné štadióny Niké ligy. Žilina už včera podľahla Slovanu vysoko 0:4, Podbrezová aktuálne vedie nad Michalovcami 1:0, rovnako 1:0 vedie Ružomberok nad Spartakom Trnava. Remíza 0:0 je v zápase Zlatých Moraviec proti Banskej Bystrici.

51

Päťdesiat minút zápasu je v Dunajskej Strede za nami, stav zápasu je stále 0:0.

50

Šanca Dunajskej Stredy, Matej Trusa sa znovu dostal do zakončenia, ale výborný obranný zákrok ukázal Oliver Podhorín.

49

Andzouana sa po príchode Mendeza presunul na pravú stranu ofenzívy DAC, jeho krížna prihrávka pred bránkou hostí nenašla adresáta v správnom drese.

49

Centrovaná lopta Ammara Ramadana nebola dostatočne presná, dopredu tak môžu ísť hostia zo Skalice.

48

Mário Hollý fauloval na vlastnej polovici trávnika. DAC bude mať výhodu priameho kopu, i keď na strelu na bránku je to príliš ďaleko.

47

Skalica nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave. Problém s ramenom má však brankár Martin Junas, počas polčasovej prestávky sa usilovne rozcvičoval náhradný brankár Matěj Luksch.

46

z ihriska odchádza Ivan Dolček, prichádza Alejandro Mendez.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase hrá Dunajská Streda na domácom trávniku so Skalicou nerozhodne 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:05.

45+5

Prvý polčas sa skončil.

45+3

V MOL aréne dnes zatiaľ nevládne taká futbalová atmosféra na akú sme zvyknutí, výkon tímu zatiaľ fanúšikov príliš nenadchol.

45+2

Strela Skaličanov zo strednej vzdialenosti, Popović loptu bez problémov kryl.

45+1

Po rohovom kope DAC bude nasledovať výkop lopty od bránky Skalice v podaní Martina Junasa.

45

V prvom polčase bude hlavný rozhodca Peter Kráľovič nadstavovať minimálne 5 minút.

45

Oliver Podhorín výborným defenzívnym odkopom teraz napravil svoje zaváhanie spred pár sekúnd. DAC si zahrá tretí rohový kop v dnešnom zápase.

44

Skalica v nepresnej kombinácii pred šestnástkou DAC, nasleduje rýchla kontra domácich.

43

Vzápätí ďalšia strela domácich, obaľovačka Ramadana ale nemala šancu na úspech.

42

Obrovská šanca DAC! Matej Trusa prešprintoval v súboji Olivera Podhorína, rútil sa sám na bránku hostí, ale Martin Junas mu ďalším skvelým zákrokom pokazil radosť z vedúceho gólu!

40

Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, gól sme v Dunajskej Strede stále nevideli.

39

Na trávniku ostáva ležať otrasený hosťujúci Roman Haša, ktorý bude potrebovať ošetrenie lekárom. Haša bol v tvrdom, ale čistom súboji s Tarasom Kačarabom.

38

DAC znovu v kombinácii, avšak na vlastnej polovici trávnika.

37

Výborný obranný zákrok teraz ukázal aj nový skalický stopér Matej Hradecký, brat gólmana Bayeru Leverkusen Lukáša Hradeckého.

35

Hráči Dunajskej Stredy kombinujú stále v strede poľa, ale strácajú loptu. Bleskový návrat dozadu ukázal Taras Kačaraba, no Skalica bude zahrávať rohový kop z pravej strany.

34

Domáci znovu v kombinácii na polovici súpera.

33

DAC sa po zisku lopty dostal do rýchleho protiútoku, Ramadanova prihrávka vo finálnej fáze bola nepresná.

32

Center Moronga z ľavej strany, Popović loptu výborne vyboxoval ďaleko do poľa.

31

Záhoráci znovu kombinujú na polovici DAC, snažia sa trošku otupiť nápor domáceho celku.

30

Na Žitnom ostrove je za nami polhodina zápasu, stav je stále 0:0.

29

Vitális skúsil z priameho kopu strelu na Junasovu bránku, mieril však pomerne vysoko nad brvno.

28

DAC bude zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície. Rozohrá ho Milan Vitális.

27

Každopádne zápas už má solídne tempo a sledujeme jednu zaujímavú akciu za druhou.

26

Amar Ramadan sa dostal do zakončenia z ľavej strany cez Nagya, lopta sa po jeho strele zatrepotala len v bočnej sieti, ale z vonkajšej strany.

25

Horelo znovu aj na opačnej strane, Matej Trusa dostal prihrávku do šestnástky hostí, ale cez obrancu nedokázal vystreliť, následne Jürgens odrazenú loptu napálil vedľa pravej tyče Junasovej bránky.

24

Veľká šanca aj na strane Skalice, Daniel Smékal sa po ľavej strane dostal do šance, snažil sa podstreliť Aleksandara Popovića, ale srbský brankár bol napokon úspešný!

23

Skalica v kombinácii na polovici domáceho tímu.

22

Martin Junas znovu s výborným zákrokom, vyrazil nepríjemnú strelu Vitálisa. Skalický gólman sa však následne drží za rameno a zdá sa, že má zdravotný problém.

21

Ďalšia výborná akcia domáceho celku, Amar Ramadan sa dostal do zakončenia z ľavej strany, ale mieril vedľa skalickej bránky.

20

Dvadsať minút zápasu je za nami, v Dunajskej Strede sme gól zatiaľ nevideli.

19

Šikovný rohový kop Dolčeka pred pokutové územie hostí, do strely sa oprel kapitán Andzouana a Martin Junas musel vytiahnúť prvú bravúrnú robinzonádu v dnešnom zápase.

18

Po akcii Mateja Trusu budú domáci zahrávať rohový kop z pravej strany.

17

Súboj pred bránkou Martina Junasa, Ivan Dolček po ňom ostáva ležať na trávniku, ale pokutový kop to nebude.

16

Domáci znovu v kombinácii v strede poľa, zverenci trénera Muñoza začínajú mať loptu viac vo svojej moci.

15

Rýchla akcia domáceho celku, Ivan Dolček sa však ocitol v postavení mimo hru.

14

DAC kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

13

V MOL aréne sa stále nehrá, Milan Dimun je v opatere lekárov, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

12

Dimun znovu v ostrom vzdušnom súboji, tentoraz však s Romanom Hašom. Stredopoliar DAC ostáva ležať na trávniku poriadne otrasený.

11

Skalický Adam Morong má roztrhnutú pravú kopačku a musí si ju vymeniť, DAC teda nakrátko na trávniku v početnej výhode.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Dunajská Streda hrá so Skalicou nerozhodne 0:0.

9

Skalica je zatiaľ opticky aktívnejšia, viac drží loptu na svojich kopačkách.

8

Hra sa prelieva zo strany na stranu, obom tímom však chýba presnosť v kombinácii.

7

Ďalší stret v strede poľa, Dimun v ostrejšom súboji so Smékalom.

6

Po ďalšej štandardke hostí nasledoval center pred Popovićovu bránku, Roman Haša sa však ku zakončeniu hlavou nedostal.

5

Matej Trusa po súboji ostáva ležať na trávniku a musí byť ošetrovaný. Po pár momentoch je však už na nohách a bude pokračovať v zápase.

4

Dlhý center kapitána hostí Nagya na zadnú tyč Popovićovej bránky nenašiel adresáta v bielozelenom drese Skalice.

3

Po faule v strede poľa pôjdu dopredu futbalisti zo Záhoria.

2

V drese DAC sa dnes v základnej zostave predstavilo viacero nových hráčov – ukrajinský stopér Taras Kačaraba, Estónec Jürgens či Chorvát Ivan Dolček.

1

Úvodný výkop patrí futbalistom Skalice.

1

Čestný výkop v Dunajskej Strede obstaral fenomenálny kubánsky výškar Javier Sotomaytor, legenda svetovej atletiky.

Oba tímy už máme na trávniku MOL Arény v Dunajskej Strede.

Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Gruszkowski, Kačaraba, Brunetti, Andzouana © – Vitális, Dimun, Jürgens – Dolček, Trusa, Ramadan.
Náhradníci: Kaltsas – Mendez, Goure, Oddei, Kaša, Herc, Yapi, Angyal, Kucman.
Tréner: Xisco Muñoz

MFK Skalica: Junas – Krčík, Hradecky, Podhorin, Černek – Morong, M. Nagy ©, M. Hollý, Gaži – Haša, Smékal.
Náhradníci: Luksch – Ranko, Matejov, Thompson, Mášik, Sobczyk, Vlasko.
Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Kráľovič – Pozor, Štofik.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 19. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti DAC Dunajská Streda privítajú na domácom trávniku hráčov MFK Skalica. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné piate miesto so ziskom 29 bodov. Zverenci španielskeho trénera Xisca Muňoza odohrali počas zimnej pauzy štyri prípravné zápasy:
DAC 1904 – TSV Hartberg 1:0
Gól DAC: Jürgens

Austria Viedeň – DAC 1904 3:0

DAC 1904 – FC ŠTK 1914 Šamorín 4:1
Góly DAC: Vitális, Trusa, Krivokapić, Barišić

DAC 1904 – FC Zlín 0:1

Káder DAC opustilo viacero hráčov – Spyros Risvanis, Ioannis Niarchos, Máté Szolgai, Erik Gyurákovics a Alex Pinto. Do tímu pribudli ghanský krídelník Brian Oddei, estónsky reprezentačný útočník Oliver Jürgens, chorvátsky krídelník Ivan Dolček a ukrajinský stopér Taras Kačaraba.

Skalici patrí po jesennej časti súťaže deviate miesto so ziskom 21 bodov. Zverenci trénera Pavla Majerníka odohrali v príprave na jarnú časť súťaže až 6 zápasov:

Gól Skalice: Morong

Do kádra Záhorákov pribudol zatiaľ fínsky stopér so slovenským pôvodom Matej Hradecký (brat gólmana Bayeru Leverkusen Lukáša Hrádeckého).

Zápas sa začína o 15:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.