Naposledy zmenené pred 2 mesiacmi

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou!

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 12:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:22.

Zápas 25. kola anglické Premier League mezi Newcastlem a Bournemouthem končí za stavu 2:2.
V prvním poločase jsme tolik šancí neviděli, za vyzdvihnutí však stojí například šance Dominica Solankeho, proti kterému skvěle zasáhnul brankář Dúbravka. Newcastle na druhé straně tlačil, ale výraznější příležitost si nevypracoval.
Druhý poločas pak nabídl parádní fotbal, který musel diváka bavit. První branku utkání vstřelil v 51. minutě Dominic Solanke, který využil smolného podkluzují brankáře Dúbravky a poslal hosty vedení. Dlouho však vedení Bournemouthu nevydrželo, neboť sudí Salisbury po dlouhé komunikaci s VARem přisoudil domácímu celku penaltu, se kterou si bezpečně poradil Anthony Gordon – 1:1. Straky i nadále zůstávaly aktivnějším celkem, avšak v 69. minutě unikl domácí obraně Antoine Semenyo a svou přesnou ranou na vzdálenější tyč vrátil Cherries vedení. Poslední slovo ale měl znovu Newcastle, a to přesněji Matt Ritchie, který se prosadil hned po svém příchodu na hřiště a zapsal proti svému bývalému klubu svůj první gól od sezony 2019/20.
Oba týmy pak ještě v závěru měly své šance na rozhodnutí, avšak další branka už nepadla. Zápas tak skončil 2:2.

90+11

Konec zápasu.

90+10

Bournemouth odehrává míč do autu, Newcastle znovu míří do ofenzivy.

90+9

Brankář Dúbravka další centr vyboxoval jen ke Cookovi, který pálil, ale trefil jen dobře postaveného obránce.

90+9

Scottův centr přeletěl celým pokutovým územím.

90+9

Oběma týmům už čas utíká velmi rychle, do konce nastaveného času zbývají asi dvě minuty.

90+7

O výhře domácích teď mohl rozhodnout svou střelou Guimaraes, avšak trefil jen prostor, kde se nacházel gólman Neto.

90+7

Magpies budou po odvrácené standardce pokračovat autovým vhazováním.

90+6

Při postupu na druhou stranu byl navíc faulován Gordon Senesim, sudí Salisbury dává Newcastlu šanci v podobě standardky.

90+5

S Trippierovým dalším centrem si poradila obrana, na druhou stranu mířil Solanke, ale až ke střele se nedostal.

90+4

Lewis Cook v těsném ofsajdu, rozehrávat bude Newcastle, který dnes očividně chce tři body.

90+3

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Enes Ünal.

90+3

A domácí stále tlačí, tentokrát však Trippierův centr usměrnil Murphy jen mimo branku.

90+2

Newcastle právě vstřelil branku!
Přišel, viděl, dal gól! Ke Guimaraesově centru se i kvůli podklouznutí obránce dostal MATT RITCHIE, který svou první hlavičkou i díky teči stopera trefil jen nohu brankáře Neta, ale z dorážky se nemýlil!

90+1

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Joe White,
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Matt Ritchie.

90

Ouattara v ofsajdu, Newcastle ještě žije.

90

Bournemouth ale v posledních minutách nepouští soupeře k jakémukoli tlaku.

89

Dúbravka pomohl domácí obraně a skákavý balon odvrátil před Solankem.

88

Murphyho centr z levé strany skončil v autu, bude se odkopávat od branky Neta.

87

Domácí zadák Fabian Schär jasně zastavil Scotta za cenu faulu a vidí zaslouženou žlutou kartu.

86

Murphyho další pobídku zblokoval obránce Kelly, akce domácích pokračuje autovým vhazováním.

85

Murphy hledal hezkým balonem za obranu Longstaffa, brankář Neto ale dobře vyběhl a byl u míče dříve.

84

Bournemouth zahrává balon jen do autu, domácí ještě budou bojovat alespoň o bod.

83

Newcastle zůstal po rohu u balonu, celé snažení o ohrožení branky Neta ukončil až střelou Schär, ten však branku minul.

82

Livramento otřel balon o Ouattaru, takže uvidíme rohový kop Newcastlu.

81

A hosté vykombinovali celou akci až ke střele Cooka, proti které se musel vytáhnout brankář Dúbravka!

81

Ouattarův centr trefil jen Mileyho, Bournemouth ale zůstává v držení míče.

80

Domácí se ale standardce ubránili a hned míří do útoku.

79

Dominic Solanke si dobře prodloužil balon za sebe a nechal se faulovat Schärem, sudí Salisbury samozřejmě píská.

78

ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází Dango Ouattara.

78

Trippierův centr hledal hlavu Fabiana Schära, Cherries se ale ubránili. Nicméně Newcastle zůstává v držení balonu.

77

Guimaraesovu střelu ze střední vzdálenosti srazil jeden z hostujících obránců na rohový kop.

76

Na centr Guimaraese si nabíhal Jacob Murphy, tomu však pár čísel k zaschnutí balonu chybělo. Rozehrávat bude gólman Neto.

75

Senesi zahrává balon jen do autu, Newcastle bude vhazovat.

74

Lewis Miley zachyboval v rozehrávce a do útoku mířili hosté, chybu svého spoluhráče však odčinil Trippier, který za sebe nepustil Taverniera.

73

Na nebezpečný centr Livramenta si nabíhal Bruno Guimaraes, brazilskému záložníkovi však pár čísel k míči chybělo.

72

Newcastle teď chtěl akci až moc vykombinovat, což se nepovedlo. I tak ale zůstávají Straky u míče.

71

ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Valentino Livramento.

71

ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Alex Scott.

69

Bournemouth právě vstřelil branku!
Newcastle tlačí, Bournemouth střílí branky! Hosté podnikli rychlý brejk, Dominic Solanke předal balon na polovině hřiště ANTOINU SEMENYOVI, který si jej povedl až k šestnáctce a vystřelil. Jeho pokus na vzdálenější tyč skončil až v síti, brankář Dúbravka se natahoval marně. Asistence: Dominic Solanke.

68

Anthony Gordon si dobře převzal balon a utíkal s ním sám na branku, následně se snažil udělat kličku Netovi, což mu však nevyšlo!

67

ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Jacob Murphy.

67

Trippierův centr z pravé strany propadl až ke Gordonovi, který to však nečekal a míč nezpracoval.

66

Po rohovém kopu musel zasahovat gólman Neto, ale s projektilem Trippiera si poradil a zbytek za něj dokončila obrana.

66

Druhý poločas zatím musí diváky bavit! Rychlý brejk Newcastlu chtěl vyšperkovat Bruno Guimaraes přihrávkou na Barnese, míč však srazil ve skluzu těsně vedle tyče Senesi!

65

Hosté si vypracovali další akci, kterou zakončoval Tavernier, ale hodně tyč těsně minul!

64

Zabarnyj hledal dlouhým nákopem nabíhajícího Kluiverta, tento míč však byl příliš dlouhý i na nizozemského fotbalistu.

63

I tuto standardní situaci rozehrával Trippier, ale tentokrát žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

62

Další žlutá karta, tentokrát za faul na unikajícího Barnese. Viníkem hostující stoper Ilja Zabarnyj, který tak dohraje duel také s žlutým napomenutím.

61

Magpies podnikli rychlý brejk na druhou stranu, celou akci zakončoval pokusem Almirón, tomu však střela nesedla.

60

Bournemouth mohl rychle získat vedení zpátky! Kellyho centr zpracoval Solanke příhodně pro Kluiverta, který z voleje těsně přestřelil horní tyč Dúbravkovy branky.

59

Hosté však zase mířili do útoku, nepříjemný nástřel z pravé strany musel odvracet až Dan Burn.

58

Je vyrovnáno! ANTHONY GORDON poslal balon přesně k pravé tyči ze svého pohledu, a i když si brankář Neto vybral stejnou stranu, na dostatečně prudkou ránu nedosáhl – 1:1!

58

Míč si bere na starost Anthony Gordon.

57

Sudí Salisbury ukazuje na penaltový puntík, Straky mají k dispozici po faulu Smithe v pokutovém území penaltu!

56

A hlavní rozhodčí Salisbury si půjde celou situaci prohlédnout k videu!

54

Hlavní rozhodčí Salisbury ale ještě komunikuje s videorozhodčím.

53

Trippier rozehrával standardku, po které spadl v pokutovém území Almirón, sudí Salisbury však odpískal až následný ofsajd domácích.

52

Marcos Senesi zastavil nedovoleně ve středu hřiště Guimaraese a vidí v ruce sudího žlutou kartu.

51

Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Newcastle rozehrával z vlastní obrany, Botman poslal přihrávku brankáři Dúbravkovi, který se chystal míč odkopnout. Při pokusu o rozehrávku však podklouzl a toho využil všudypřítomný DOMINIC SOLANKE, který dorazil balon do odkryté sítě!

50

Domácí vstoupili do druhé půle velmi dobře, tentokrát našel Schär milimetrově přesným pasem Mileyho, který už ale balon nedokázal posunout dále.

49

Hezkou průtokovou přihrávku od Longstaffa dostal Miguel Almirón a navedl si míč až na střelu, kterou umístil jen těsně vedle vzdálenější tyče!

48

Newcastle zachyboval v rozehrávce a míče se zmocnil Solanke, ten však nedokázal balon předat dále.

47

Bournemouth se svým útokem také neuspěl, avšak ten bude ještě pokračovat.

46

Anthony Gordon si nábřeží pustil míč kolem Zabarného, který se ale zpátky před Angličana dostal a poté se nechal faulovat.

46

Úvodní výkop druhé půle provedli domácí fotbalisté.

46

Začal druhý poločas.

Po první půli je stav zápasu mezi Newcastlem United a Bournemouthem vyrovnaný 0:0.
V úvodu duelu byli lepší hosté, kteří si také vypracovali pár zajímavých šancí, dvakrát se ocitl v souboji proti brankáři Dúbravkovi Dominic Solanke, ale slovenského gólmana ani jednou nepřekonal. Asi po třicáté minutě pak začali diktovat tempo hry Magpies, ale příliš střel na branku soupeře nevyslali.
My tak můžeme jen doufat, že se v druhém poločase, který začíná asi v 17:05, dočkáme i branek.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Bournemouth poté zamířil do rychlého brejku a Markus Tavernier vypálil, pravou tyčku Dúbravkovy branky ale minul.

45+3

Trippierův centr propadl až k Burnovi, který to však nečekal a nedokázal zakončit. Škoda pro domácí.

45+2

Stoper Bournemouthu Marcos Senesi jednozačně zastavil unikajícího Almiróna a může být velmi rád, že jej sudí Salisbury ušetřil žluté karty.

45+1

Lewis Cook rychle rozehrál a poslal balon na Solankeho, který se však přes duo obránců Newcastlu neprosadil.

45

Bruno Guimaraes se však těžce zvedá z trávníku a my tak můžeme jen doufat, že zasáhne i do dalšího průběhu duelu.

44

Rozhodčí Salisbury teď sečetl několik zákroků Ryanu Christiemu a po zákroku na Guimaraese vidí žlutou kartu.

43

Dan Burn nepustil za sebe Semenya, avšak akce Bournemouthu pokračuje vhazováním.

42

Nákop Gordona byl dlouhý i pro Almiróna, vhazovali hosté, ti ale míč také dlouho na hrací ploše neudrželi.

41

Po dlouhé době byli v útoku i hosté, Solanke se snažil přihrávat do pokutového území, ale stoper Botman míč dobře odkopl do autu.

41

Hezká pobídka od Guimaraese hledala Barnese, který ale z relativně velké vzdálenosti hlavičkuje nad břevno.

40

Ke střele ze střední vzdálenosti se teď odhodlal Fabian Schär, gólman Neto ale dobře zasáhl.

40

Hosté v posledních minutách vůbec nemají protihru, naopak Newcastle hraje velmi dobře.

39

A znovu Almirón v akci, tentokrát se snažil zahrozit z levé strany, ale obrana Cherries jej tentokrát do zakončení nepustila.

38

Domácí skvěle vykombinovali situaci na pravé straně, následně si převzal balon Miguel Almirón a vystřelil, jeho pokusu však chybělo pár centimetrů.

36

Straky začínají svého soupeře přehrávat, tentokrát se snažil Almirón hledat nabíhajícího Trippiera, před kterým však míč odehrál do autu zadák Bournemouthu Kelly.

35

Bruno Guimaraes teď vymyslel parádní přihrávku za obranu na nabíhajícího Longstaffa, kterému chybělo jen pár centimetrů k převzetí přihrávky. Jinak by postupoval sám na brankáře Neta.

34

Straky teď chvíli obehrávali šestnáctku hostů, celé snažení ukončil až střelou Bruno Guimaraes, ten však pálil svou slabší nohou a mezi tři tyče se netrefil.

32

Newcastle se snažil zaútočit po pravé straně, kde však dobře zafungovala obrana Bournemouthu.

31

Kelly dokázal vyhrát hlavičkový souboj pro Taverniera, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.

30

Trippierův centr nebyl špatný, avšak Schär se k balonu nenatáhl a ten tak doskákal v poklidu do rukavic Neta.

29

Ryan Christie velmi ostře atakoval jednoho z domácích hráčů, což neušlo oku sudího Salisburyho. Newcastle navíc bude mít zajímavou standardku.

29

Gordonova střela mířila jen do středu branky, kde zasahuje Nebo.

28

A znovu Kluivert, který si tentokrát dobře pustil balon kolem Burna a odcentroval, avšak nedočkal se dostatečné podpory.

27

Kluivert se snažil Cookovu pobídku prodloužit za sebe, tam však byli jen domácí.

26

Schärovi se vůbec nepovedla rozehrávka a posílá balon jen do zámezí.

25

Barnes postrčil míč Guimaraesovi, který se snažil obejít Smithe, ten jej však nepustil.

24

Parádní centr z levé strany našel volného Solankeho, který v pádu zakončoval, avšak brankář Dúbravka předvedl skvělý zákrok!

23

Semenyův pokus o centr byl zblokován MIleym, Cherries budou vhazovat.

22

Kieran Trippier byl vytlačen hostující obranou až k polovině hřiště, i tak ale zůstávají Magpies u balonu.

21

Newcastle měl k dispozici rohový kop, po kterém pálili Barnes a Almirón, ani jeden však nedonutili Neta k zákroku.

19

Už to vypadalo, že Burn bude postupovat sám na branku, avšak nepohodl se se spoluhráčem.

17

A další střelu na branku Newcastlu vyslal z úrovně penalty Solanke, slovenský gólman ale chytá i jeho pokus!

16

Do odraženého balonu se opřel Marcus Tavernier, brankář Dúbravka však jeho pokus dobře zastavil.

14

Bournemouth vybojoval další roh, který rozehrával Tavernier, avšak domácí obrana se ubránila.

13

Harvey Barnes si dobře přebral balon a otočil se kolem obránce Smithe, který jej fauloval. Sudí Salisbury však situaci řeší jen domluvou.

13

Tavernier zatím zůstává na hřišti, Newcastle mezitím může kombinovat.

11

Hra je teď přerušena, neboť na trávníku zůstal po nějakém předchozím souboji sedět hostující Marcus Tavernier.

10

Domácí mířili do zajímavého brejku, ale skvěle se vrátil hostující Kelly a nadějnou akci Magpies zastavil.

9

Dominic Solanke se teď chtěl až příliš dostat k balonu a přitom fauloval obránce Newcastlu Schära.

7

Brankář Nebo teď trochu zariskoval a při svém odkopu trefil napadajícího Gordona, od něj se ale balon ke štěstí hostů odráží do zámezí.

6

Sudí Michael Salisbury má teď v úvodních minutách pilno, tentokrát mu neušel zákrok Semenya na Harveyho Barnese.

5

Poprvé se o útoku dostali také domácí, po centru Trippiera se snažil hlavičkovat Gordon, avšak zařízení netrefil.

4

Avšak i tentokrát dobře zafungovala obrana Strak a míč odvrátila do bezpečné vzdálenosti.

3

Další faul Newcastlu, tentokrát se provinil u postranní čáry stoper Schär.

2

Z rohového kopu ale hosté branku Martina Dúbravky neohrozili.

2

Po sraženém centru Semenya uvidíme první rohový kop duelu.

1

Migue Almirón zastavil nedovoleně pronikajícího obránce hostů, sudí Salisbury poprvé musí pískat.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Newcastle United: Dúbravka – Trippier ©, Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães, Miley – A. Gordon, Almirón, Barnes.
Náhradníci: Karius – Dummett, Lascelles, Krafth, Hall, Livramento, Ritchie, J. Murphy, J. White.
Trenér: Eddie Howe

AFC Bournemouth: N. Neto © – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly – Christie, Cook – Semenyo, Kluivert, Tavernier – Solanke.
Náhradníci: Randolph, Travers – Kerkez, Mepham, Kinsey-Wellings, Scott, Ouattara, Ünal.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Salisbury – West, Howson.

Tento fotbalový celek ze stejnojmenného města nezažívá zase tak špatný ročník. Po 23 odehraných zápasech se drží „The Cherries“ na 13. místě se ziskem sedmadvaceti bodů.
V poslední době však Bournemouth nezáří oslnivou formou. Poslední ligovou výhru si totiž svěřenci kouče Andoniho Iraoly připsali ještě v minulém roce, když porazili na svém trávníku Fulham 3:0. Od té doby střídá Bournemouth jen remízy a prohry.
Poslední utkání odehráli „The Cherries“ také proti Fulhamu, tentokrát však na jeho půdě. A zápas se pro hosty nezačal vyvíjet vůbec dobře už po šesti minutách, neboť hned jednu z úvodních šancí proměnil De Cordova-Reid a poslal domácí do vedení. To navíc v 36. minutě dokázal navýšit Rodrigo Muniz a bylo to už 2:0. Po změně stran sice dal Bournemouthu šanci stoper Senesi, který dorazil balon do sítě. Jakékoli naděje na dramatizaci ale nepřipustil znovu Rodrigo Muniz, který dvě minuty po Senesiho brance vrátil Fulhamu dvougólové vedení. A protože se hosté na odpověď už nezmohli, tak odjížděli zpátky na jih Anglie bez bodů a s prohrou 1:3.

Fotbalový klub z Anglie, který leží v blízkosti východní pobřeží Velké Británie, neprožívá špatné období. Po začátku sezony, kdy tým hodně kosila zranění, se Magpies dostávají znovu do formy a z průběžného sedmého místa ještě určitě budou cílit na poháry. Ztráta na čtvrtý Tottenham však činí už jedenáct bodů.
Straky patří k jedním z nejčastěji skórujícím týmům. Své postavení pak potvrzují i v posledních duelech, když za posledních 270 minut nastříleli hned deset branek.
Poslední utkání odehráli svěřenci kouče Eddieho Howea minulý víkend na půdě Nottinghamu Forest. A hostům se povedl vstup do zápasu, když si naběhl v 10. minutě na Trippierovu přihrávku Bruno Guimaraes a otevřel skóre. Nottinghamu se podařilo o šestnáct minut, když překonal slovenského gólmana Dúbravku Elanga. Vedení sice ještě dokázal v první půli strhnout zpět na stranu Magpies obránce Schär, avšak domácí dokázali i tentokrát vyrovnat. Na 2:2 srovnal v šesté nastavené minutě Hudson-Odoi. Newcastle se však nenechal rozhodit a v druhém poločase se dostal zpět do vedení, když se podruhé v utkání prosadil brazilský záložník Guimaraes. A protože domácí už tentokrát nedokázali vyrovnat, odjížděly Straky s výhrou 3:2.

Příjemné sobotní odpoledne při zápase anglické Premier League. V rámci 25. kola se utkají celky domácího Newcastlu United a hostům z Bournemouthu. Duel začíná v 16 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.