1 : 1
(1:1)
MŠK Žilina
Naposledy zmenené pred 2 mesiacmi

S konštatovaním, že v 20. kole Niké ligy remizovala Skalica na domácom trávniku so Žilinou 1:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sobotného večera. Dočítania priatelia.

90+3

90+3

V samom závere ešte šanca Skalice! Alex Sobczyk nabil pred šestnástku MŠK pre Martina Nagya. Kapitán Skalice prestrelil všetko, čo mu stále v ceste, ale minul aj priestor Belkovej bránky!

90+2

V závere sa zápas viacmenej už len dohráva, zdá sa, že oba tímy sa sústredia viac na defenzívu než na útok.

90+1

Priamy kop Skalice v nadstavenom čase zahral striedajúci Mášik. Našiel centrom Hradeckého, no fínsky stopér ukázal, že strelec z neho veru veľmi nebude. Ale na to ani na trávniku nie je určený, v obrane odvádza pre MFK zatiaľ skvelú prácu.

90+1

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Antoin Essomba).

90

V druhom polčas bude hlavný rozhodca Martin Dohál nastavovať minimálne tri minúty.

89

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Daniel Smékal, prichádza Michal Ranko.

88

Xavier Adang sa šikovne dostal do útoku po pravej strane, akcia je však prerušená pre postavenie mimo hru.

87

Nsona v útoku odzbrojený pozorným Matejom Hradeckým, zdá sa, že tento fínsky futbalista so slovenskými koreňmi bude pre tím zo Záhoria obrovskou posilou.

86

Center Skalice, tentoraz z ľavej strany, lopta znovu končí v moci Ľubomíra Belka.

85

Striedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Krisztian Bari, prichádza Tomáš Hubočan.

84

Ďalšia útočná aktivita MŠK zastavená pre postavenie mimo hru v podaní Anthoina Essombu.

83

Essomba na ľavej strane so šikovným prienikom cez troch hráčov Skalice, nabil do šance Jamborovi, ale tomu strelu obetavo zblokoval Alex Sobczyk.

82

Žilina tentoraz v kombinácii v strede poľa.

81

Skalica sa v závere zápasu nadýchla k ofenzíve, center Smékala z pravej strany však tentoraz nenašiel pred Belkom adresáta v domácom drese.

80

z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Martin Mášik.

80

Obrovská šanca Skalice! Morong na pravej strane vysunul Smékala, ten ideálne nabil na hranicu šestnástky Alexovi Sobczykovi, ktorý minul pravú tyč Belkovej bránky!

80

Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, na Záhorí máme stále nerozhodný stav 1:1.

79

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Oliver Podhorin).

79

Jambor faulovaný Podhorínom v strede poľa, obranca Skalice uvidí žltú kartu.

78

Skalica kombinuje na žilinskej polovici trávnika, oblúčik do šestnástky MŠK však Belko bez problémov vyboxoval.

77

z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Antoin Essomba.

74

Šošoni znovu so snahou o prelomenie skalickej defenzíve, domáci sú kompletne stiahnutí pred vlastnou šestnástkou.

73

Žilina znovu v kombinácii na polovici súpera.

72

Bari v kombinácii s Nsonom na pravej strane, center mladého Francúza pohodlne stiahol do svojich rukavíc Matěj Luksch.

71

z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Alex Sobczyk,
z ihriska odchádza Adam Gaži, prichádza Róbert Matejov.

70

Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Skalica hrá so Žilinou stále nerozhodne 1:1.

69

Dlhý center Martina Nagya smeroval na zadnú tyč, Belko však vo vzduchu kraľoval a loptu bez problémov skryl do svojich rukavíc.

68

Z rohového kopu hráči Skalice nedokázali ohroziť žilinskú bránku, ale ostávajú kombinovať pred šestnástkou MŠK.

68

Dnešné stretnutie sleduje 707 divákov.

67

Spoza šestnástky Žiliny pálil Roman Haša, jeho zakončenie však bolo tečované na rohový kop.

65

Práve u Nsonu začala rýchla kombinačná akcia Žiliny, pred Jamborom však hru výborne prečítal Luksch a loptu skryl do svojich rukavíc.

64

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Roman Haša).

64

z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Kélian Nsona.

63

Ndjeungoue faulovaný v strede poľa Smékalom, dopredu pôjde znovu Žilina.

62

Priamy kop Žiliny zahral Timotej Jambor, loptu však napálil len do múru brániacich hráčov.

61

Po faule Mária Hollého budú Žilinčania zahrávať priamy kop z veľmi zaujímavej pozície.

60

Rýchla kombinácia Skalice, Mário Hollý si však loptu neprebral úplne ideálne a Belko tak s jeho strelou nemám problém.

59

Na oboch striedačkách už vládne pomerne čulý ruch.

58

Eric Bile sa obtočil okolo obrancu Skalice a vystrelil, mieril však pomerne ďaleko od Lukschovej bránky.

57

Rohový kop Skalice, center z pravej strany našiel Romana Hašu, ale všetko napokon vyriešil žilinský brankár Ľubomír Belko.

56

Center Krčíka z pravej strany, domáci okamžite reklamujú hru rukou v podaní Tomáša Jašša, Martin Dohál však ostáva pokojný.

55

Rohový kop Žiliny z pravej strany zahral Dominik Javorček, loptu však zo vzduchu pohodlne stiahol do svojej náruče Matěj Luksch.

54

Rýchly kombinácia Žiliny, Jambor z pravej strany našiel Adanga, ktorý skúsil strelu, loptu však obetavo tečoval domáci kapitán Martin Nagy.

53

Patrik Iľko v spolupráci s Máriom Sauerom vyzvŕtal skalickú obranu, následne však vystrelil len do stredu domácej bránky a Luksch loptu bez problémov chytil.

52

Aktivita Skalice pokračuje, do strely sa oprel Adam Morong, ale mieril nad bránku Ľubomíra Belka.

51

Máme za sebou 50 minút zápasu, stav 1:1 sa snažil zmeniť strelou Mário Hollý, ale nemieril presne.

50

Adam Gaži sa prebíjal k žilinskej bránke po ľavej strane, snažil sa nájsť prihrávkou Hašu, ale loptu zastavil jeden zo žilinských obrancov.

49

Český kouč Žiliny Jaroslav Hynek už od postrannej čiary rázne rozdáva pokyny svojim zverencom.

48

Rýchla akcia Žiliny, priestor sa otvoril pre Timoteja Jambora, ktorý sa oprel do strely. Matěj Luksch loptu vyrazil pred Bileho, ktorý takisto vystrelil, ale Luksch loptu kryl. Eric Bile bol navyše v postavení mimo hru.

47

Prudký center Dominika Javorčeka z ľavej strany, Eric Bile sa cez Podhorína ku hlavičke nedostal.

46

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách. Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Skalice.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase máme v Skalici nerozhodný stav 1:1. Domáci išli do vedenia hneď v prvej minúte po góle Smékala. Za Žilinu skóroval v 29. minúte zápasu Dominik Javorček. Druhý polčas sa na Záhorí začne približne o 16:00.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Ndjeungoue v súboji s Hašom. Český útočník spadol na trávnik a okamžite reklamoval faul, znovu nepochodil.

43

Bariho dobrý center z pravej strany hľadal pred bránkou Skalice Jambora, no žilinskému útočníkovi chýbal povestný krok do zakončenia.

42

Hra je v týchto chvíľach pomerne rozkúskovaná.

41

Roman Haša ukazuje hlavného rozhodcovi Dohálovi, že bol faulovaný, no skúsený arbiter s ním nesúhlasí. Treba povedať, že bývalý český reprezentant dnes zatiaľ ukazuje viac hereckého než futbalového umenia.

40

Začína sa posledných 5 minút prvého polčasu, stav zápasu je nerozhodný 1:1.

39

Bile nabil do zaujímavej streleckej pozície Adangovi, strelu afrického záložníka Žiliny zblokoval Matej Hradecký.

38

Kristián Bari skúsil strelou prekvapiť skalického brankára Lukscha, pred ktorým lopta na nerovnom teréne ešte poskočila. Český gólman však napokon loptu chytil do svojich rukavíc.

37

Zaujímavá prihrávka domácich na hrot pre Daniela Smékala, kmeňový útočník Baníka Ostrava, ktorý je na hosťovaní v Skalici, sa však k lopte nedostal.

36

Skaličania sa snažia o kombináciu v strede poľa.

35

Napádanie Skalice v strede poľa spôsobuje chyby Šošonov pri rozohrávke, domáci tak v tomto momente získali loptu, ale vzápätí ju aj stratili.

34

Hra sa v týchto chvíľach prelieva zo strany na stranu, oba tímy robia chyby v kombinácii.

33

Po rohu Skalice zapracovala výborne žilinská obrana, hosťom sa dokonca črtala možnosť na rýchly protiútok, ale Skaličania si na túto situáciu dali pozor.

32

Veľká šanca Skalice! Prudký center Moronga na prednú tyč, Daniel Smékal hlavičkoval presne k ľavej tyči žilinskej bránky, ale Ľubomír Belko skvelým zákrokom loptu vyrazil na rohový kop!

31

V strede poľa faulovaný Bari, dopredu pôjdu znovu Žilina.

30

Polhodina hry je v Skalici za nami, domáci remizujú so Žilinou 1:1.

29

Žilina dala gól! Hosťom sa otvoril priestor na rýchly protitútok, strely Bileho i Iľka boli zblokované, ale strela DOMINIKA JAVORČEKA si už našla cestu do Lukschovej siete! Pre Javorčeka je to úvodný gól v aktuálnej sezóne.

29

Mário Sauer ukázal výborný sklz v obrane na hranici šestnástky Žiliny. Následný center domáceho tímu skrotil Belko vo svojich rukaviciach.

28

Eric Bile to znovu skúšal po pravej strane, Černek s Podhorínom zo zastavili výborne a čisto.

27

Žltá karta pre tím MFK Skalica (Adam Gaži).

27

Nagy centroval loptu na zadnú tyč, kde výborne zapracovala obrana Žiliny, hosťom sa následne črtal priestor na rýchly protiútok a Adam Gaži musel takticky faulovať.

26

Po faule Patrika Iľka na Adama Krčíka má Skalica výhodu priameho kopu.

25

Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Patrik Iľko).

25

Z diaľky skúsil strelu Mário Sauer, lopta však končí vedľa bránky českého gólmana Skalice Matěja Lukscha.

24

Žilina je síce znovu na polovici Skalice, ale mladí futbalisti MŠK zatiaľ nevedia nájsť recept na pozornú defenzívu Záhorákov.

23

Loptu centroval pred skalickú bránku Dominik Javorček, výborne však zapracoval v obrane Podhorín a odhlavičkoval loptu za postrannú čiaru.

22

Bile faulovaný azda 30 metrov od Lukschovej bránky, Žilina má výhodu priameho kopu.

21

Žilina opäť v kombinácii na polovici súpera.

20

Hostia spod Dubňa si zapisujú ďalší strelecký pokus, tentoraz z kopačky Xaviera Adanga, lopta však letí vedľa skalickej bránky.

20

V Skalici máme za sebou 20 minút dnešného zápasu, domáci stále vedú nad Žilinou 1:0.

19

Center Žilinčanov odvrátil z priestoru pred vlastnou bránkou domáci kapitán Martin Nagy.

18

Šošoni pokračujú v útoku, budú zahrávať priamy kop, ale z pomerne veľkej vzdialenosti.

17

Po rohovom kope padla lopta v šestnástke Skalice na trávnik, domáci ju na dvakrát dokázali odkopnúť.

16

Žilina kombinuje pred pokutovým územím Skalice, domáci sú okrem Romana Hašu všetci zaparkovaní v obrane.

15

Žilina sa však aspoň opticky už dostáva do tempa, prihrávku pre Patrika Iľka v poslednej chvíli upratal do bezpečia Adam Krčík.

14

Eric Bile sa z pravej strany šprintom dostal cez Podhorína, ktorý mu rýchlostne nestíhal. Vystrelil k ľavej tyči, ale Matěj Luksch sa nenechal prekvapiť.

14

Daniel Smékal v útoku, jeho snaha je však zastavená pre postavenie mimo hru.

13

Tentoraz kombinujú v útoku Skaličania, lopta však následne smeruje k Podhorínovi a Lukschovi.

12

Hostia znovu v kombinácii na polovici Skalice, strelecký pokus Patrika Iľka nebol márny, lopta pred Lukschom skočila, ale český brankár v službách Skalice situáciu na dvakrát zvládol.

11

Adam Morong sa na pravej strane pohodlne dostal cez Ndjeungoueho, následne posielal prudkú prihrávku pred Belkovu bránku, tam loptu upratal do bezpečia Tomáš Jaššo.

10

Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, Skalica už vedie nad Žilinou 1:0.

9

Roman Haša faulovaný v strede poľa Adangom, skúsený útočník Skalice ukázal aj čosi zo svojho hereckého umenia.

8

Žilinčania kombinujú na skalickej polovici trávnika, finálne prihrávky sú však zatiaľ nepresné.

7

Do rozohrávky MŠK sa zapája znovu aj brankár Ľubomír Belko.

6

Mário Sauer hľadal centrom z ľavej strany Kristiána Bariho, ktorý si nabiehal do voľného priestoru pri pravej čiare. Lopta na žilinského krídelníka však bola pridlhá a končí za čiarou.

5

Hollý v strede poľa fauloval Adanga, dopredu tak pôjdu hráči v žlto-zelených dresoch.

4

Eric Bile sa po pravej strane predral cez Hollého, následne však príliš dlho váhal s prihrávkou a napokon prihral presne na kopačku protihráča.

3

Záhoráci stále kombinujú na polovici súpera, žilinská obrana je však už zoradená.

2

Skalica po vedúcom góle pokračuje v ofenzíve.

1

Skalica dala gól! Mário Hollý vymyslel zo stredu poľa fantastickú prihrávku na hrot pre DANIELA SMÉKALA, ten bez problémov prešprintoval debutanta Jašša a obstrelil Ľubomíra Belka v žilinskej bránky!

1

Hneď v úvode skúsili Žilinčania dlhý nákop lopty z kopačky Belka, loptu upratal do bezpečia Hradecký.

1

Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom MŠK Žilina.

1

Premiéra v Niké lige dnes čaká žilinského stopéra Tomáša Jašša.

Na trávniku skalického štadióna máme oba tímy, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Luksch – Krčík, Hradecky, Podhorin, Černek – M. Hollý, M. Nagy ©, Gaži, Morong – Haša, Smékal.
Náhradníci: Junas – Matejov, Ranko, Mášik, Sobczyk, Vlasko, Baumgartner.
Tréner: Pavol Majerník

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Jaššo, Ndjeungoue – Bari, Sauer, Adang, Javorček – Bile, Jambor ©, Iľko.
Náhradníci: Belaník – Essomba, Nsona, Hubočan, Hranica, Mensah.
Tréner: Jaroslav Hynek

Rozhodca: Dohál – Hrmo, Bobko.

Príjemný dobrý deň zo Skalice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 20. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom MFK Skalica privíta na domácom trávniku MŠK Žilina. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Skalici patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže deviate miesto so ziskom 21 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Majerníka podľa Dunajskej Strede na jej trávniku 0:1. Najlepším strelcom tímu je Daniel Smékal, ktorý má na svojom konte 3 góly.

Žiline patrí v tabuľke Niké ligy priebežné druhé miesto so ziskom 38 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka prehrali na domácom trávniku so Slovanom Bratislava vysoko 0:4. Najlepším strelcom tímu je Dávid Ďuriš, ktorý má na svojom konte 9 gólov, no aktuálne už pôsobí v talianskom tímu Ascoli Calcio.

Zápas sa na Záhorí začína o 15:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.