4 : 1
(2:1)
ŠK Slovan Bratislava
Naposledy zmenené pred 2 mesiacmi

Slovan v prvom zápase šestnásťfinále Európskej konferenčnej ligy podľahol Grazu na jeho pôde vysoko 1:4. V druhom polčase sa na nič nezmohol, navyše od 78. minúty hral bez vylúčeného Weissa.

90+4

90+1

Sturm Graz dal gól!
Ďalší gól, ktorý nemusel byť. Lopta úplne ľahko prešla od Horvata na AMADYHO CAMARU, ktorý z hranice pokutového územia skóroval presnou strelou po zemi k ľavej žrdi.

90

Nadstavený čas: 4 minúty.

89

Po prízemnej Bövingovej prihrávke páli Horvat nad brvno.

88

Trnovský center vyboxoval, pri lopte je Graz. Slovan je v druhom polčase nulový.

88

Horvatovu strelu odvrátil Kucka hlavou na roh.

87

Gerson hral rukou, Graz bude zahrávať priamy kop. kúsok za šestnástkou z pravej strany.

86

Postupný útok Slovana na útočnej polovici, Gersonovi sa ale nepodarilo prestrčiť loptu na Kankavu do pokutového územia.

85

Camara pálil z veľkej diaľky, lopta skončila nad bránou Slovana.

83

Striedanie v tíme SK Sturm Graz:
z ihriska odchádza Alexander Prass, prichádza Amady Camara,
z ihriska odchádza Otar Kitejšvili, prichádza Stefan Hierländer,
z ihriska odchádza Jusuf Gazibegović, prichádza Max Johnston.

81

Krásna kombinácia Grazu na jeden dotyk, Horvat v gólovej šanci, no radosť mu prekazil Trnovský fantastickým zákrokom.

79

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Marko Tolić.

78

Červená karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Vladimír Weiss).

78

Takže rozhodca sa bol pozrieť na video, ruší žltú kartu pre Weissa a ukazuje mu rovno červenú!

77

Žltá karta pre tím SK Sturm Graz (Jusuf Gazibegović).

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (, Gerson Rodrigues).

76

Ľavá strana bola voľná pre Slovan, no Zmrhal so neprihral presne s Weissom a Slovan znova stráca loptu, navyše fauluje.

74

Graz zatvára všetky priestory, Slovan sa nevie dostať ďalej od vlastnej brány.

71

z ihriska odchádza Mika Biereth, prichádza Szymon Włodarczyk.

71

Gazibegovič centroval z priameho kopu, lopta neprešla na Wüthricha, ale aj tak sa pískal útočný faul.

69

Slovan sa v druhom polčase len veľmi zriedka dostáva na súperovu polovicu.

68

z ihriska odchádza Tigran Barseghjan, prichádza Vladimír Weiss.

66

Graz zvyšuje tempo, od rohovej zástavky centroval Horvat, k hlavičke sa dostal Stankovič, tesne nad.

64

OTAR KITEJŠVILI oklamal Trnovského, ktorý sa hodil na druhú stranu, zatiaľčo lopta konči v ľavom hornom rohu jeho brány. Graz vedie už o dva góly.

63

Barseghjan fauloval v šestnástke Kitejšviliho, rozhodca ukazuje na biely bod.

62

Horvat neodcentroval cez Kašiu, ten odvracia na ďalší roh.

60

Príliš dlhý pas na Bövinga, loptu kontroloval Kašia, tá prešla za bránkovú čiaru.

59

z ihriska odchádza Manprit Sarkaria, prichádza William Böving.

57

Jaroš zaváhal pri vysokom centri, ale Slovan sa do zakončenia nedostal.

56

Strelec faulovaný Gazibegovičom, belasí budú zahrávať priamy kop od ľavej postrannej čiary.

55

Slovan vhadzoval na útočnej polovici, dopredu sa snažil dostať Strelec, Wüthrich ale loptu odkopáva.

52

Graz kombinuje na útočnej polovici, udržal loptu pred postrannou čiarou, Sarkaria následne centroval, ale nepresne. Rozohráva Trnovský.

50

Slovan si nedal pozor, kolmica prešla za obranu na Sarkariu, jeho strelu z uhla ale Trnovský vyrazil.

48

Stankovič fauloval Strelca, ktorý vyvážal loptu. Slovan rozohráva z vlastnej polovice.

47

Stankovičov oblúčik pred bránu, Slovanisti ale Bieretha k lopte nepustili a lopta končí za čiarou.

46

Začal sa druhý polčas.

Graz išiel do vedenia už v 4. minúte zásluhou Bieretha, o štyri minúty neskôr vyrovnal Gerson, no do polčasu domáci udreli ešte raz, v 27. minúte sa presadil kapitán domácich Stankovič.
Druhý polčas sa začne o 19:46.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Pauschek sklepol loptu do druhej vlny Barseghjanovi, ten z nádejnej pozície míňa bránu!

45

Kolmica na Bieretha do šestnástky, včas ale z brány vyštartoval Trnovský a nepustil Bieretha do ďalšej šance.

44

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Jaromír Zmrhal).

44

Strelec najprv prihrával, potom strieľal, no jeho pokus bol zblokovaný a následne sa Slovan musel rýchlo vrátiť späť.

41

Slovan sa momentálne väčšinu času bráni a musí sa zapodievať neustálymi útokmi Grazu. Z druhej vlny nepresne zakončil Stankovič.

38

Ďalekonosný pokus Prassa z priameho kopu tesne míňa ľavú žrď Trnovského brány.

36

Pauschekov prízemný center z pravého krídla odvrátil Wüthrich.

35

Z rohu Graz nič nevyťažil a potom loptu stratil nepresným prenesením hry.

34

Prihrávka medzi dvoch hráčov Slovana, Biereth bol prekvapený, že lopta prešla, čo využil Bajrič, aby loptu odkopol na roh.

33

Po rohu zakončoval Kucka volejom, lopta mu ale nesadla tak, aby trafil Jarošovu bránu.

32

Gerson zadovkou našiel úplne voľného Zmrhala, ktorý strieľal z hranice vápna, jeho prudkú streku Jaroš vyrazil na roh!

31

Gazibegovič bol na dostrel, skúsil krížnu strelu, ktorá nebola presná.

29

Sarkariovi center nevyšiel, Slovan môže podržať loptu.

28

Prvý úspešný zákrok Trnovského, pri pravej žrdi vyráža strelu na rohový kop.

27

Po centri Sarkariu z priameho kopu hlavičkoval Affengruber, pred bránou najvyššie vyskočil kapitán Grazu JON GORENC STANKOVIČ a aj keď si Trnovský na jeho hlavičku siahol, lopta skončila pod brvnom.

26

Pauschek odvrátil center do šestnástky, následne po faule Kucku budú domáci rozohrávať.

25

Slovan mal v šestnástke súpera troch hráčov, ale Zmrhalov center zachytil Lavalée.

23

Kombinácia hráčov Grazu tesne pred šestnástkou, napokon im ale nevyšla finálna fáza a lopta im utiekla za postrannú čiaru.

22

Prass zamotal hlavy viacerým hráčom Slovana, odvracal až Pauschek.

22

Po nákope od Sakariu znova zasiahol Kašia.

21

Prudký center Prassa z ľavej strany, Kašia odvrátil na roh.

19

Po nepresnej prihrávke Bajriča vyrazil Graz do rýchleho protiútoku, ten ale dokázal včas zastaviť Kankava.

17

Barseghjan ešte z vlastnej polovice vysunul do úniku Strelca, ktorý sa snažil obísť brankára, no zamotal sa v kľučkách, prihral potom do druhej vlny Gersonovi, ktorého strelu odvrátil z bránkovej čiary jeden z domácich futbalistov. Napokon sa však ukázalo, že celá akcia bola ofsajdová.

16

Kašia zakončil hlavičkou, tá ale až na bránu neprešla.

15

Zmrhal rozohral priamy kop z diaľky, Affengruber trochu dezorientovaný odvrátil na roh.

14

Barseghjan sa nemohol zapojiť do hry, bol by v ofsajde.

12

Kašia odkopáva pred Kitejšvilim za postrannú čiaru.

10

Celkom dlho VAR skúmal, či sa nejednalo o ofsajd, našťastie pre belasých sa to nepotvrdilo, takže skóre je 1:1.

8

Slovan dal gól!
Rýchla odpoveď Slovana aj prichádza. Slovan získal loptu v strede poľa, Zmrhal ju okamžite nakopol dopredu na GERSONA RODRIGUESA, ktorý obišiel vybehnutého Jaroša a zasunul loptu do prázdnej brány.

7

Ďalšia domáca akcia, Biereth pristavil loptu spoluhráčovi, ktorému strela po zemi ale nesadla, mieril hodne vedľa pravej žrde.

6

Slovan sa musí veľmi rýchlo oklepať. Gerson manévroval s loptou v šestnástke, prihral dozadu Kuckovi, ktorý z hranice vápna prestrelil bránu.

4

Akcia začala presnou kolmicou od stopéra do útočného priestoru, prihrávku dostal MIKA BIERETH, ktorý zvnútra šestnástky skóroval pravačkou k bližšej žrdi Trnovského brány. Graz ide veľmi rýchlo do vedenia.

3

Zatiaľ sa viac fauluje, ako hrá. Druhá štandardka pre domácich, ale z polovice ihriska.

2

Strelec fauloval v stredovom kruhu Gazibegoviča, loptu má Sturm.

1

Slovan zahrával štandardku, zakončil ju volejom Rodrigues z hranice pokutového územia, mieril mimo troch žrdí.

1

Úvodné zostavy:

SK Sturm Graz: Jaroš – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Prass – Stankovič ©, Lavalée – Kitejšvili, Horvat, Sarkaria – Biereth.
Náhradníci: Marič, Wiener-Pucher – Borković, Böving, Camara, Geyrhofer, Grgić, Hierländer, Johnston, Schnegg, Serrano, Włodarczyk.

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský – Pauschek, Kašia, Bajrić, Zmrhal – Kankava, Savvidis, Kucka © – Barseghjan, Rodrigues, Strelec.
Náhradníci: Hrdina, Mikoláš – Lichý, Marcelli, Tolić, Vojtko, Weiss.

Futbalisti Slovana Bratislava odohrajú dnes od 18:45 úvodný duel šestnásťfinále Európskej konferenčnej ligy UEFA proti rakúskemu tímu Sturm Graz. Odveta je na programe o týždeň na Tehelnom poli.

V domácej lige patrí Grazu aktuálne druhá priečka so ziskom 38 bodov v osemnástich zápasoch, na vedúci Salzburg stráca dva body. Práve s ním Graz remizoval v prvom jarnom kole 1:1. V štvrťfinále rakúskeho pohára vyradil pred pätnástimi dňami Austriu Viedeň, ktorú zdolal 2:0.

Slovan vedie Niké ligu s desaťbodovým náskokom pred druhou Žilinou, ktorú v úvodnom jarnom kole zdolal 4:0.
Pre dnešný zápas nebude Slovanu chýbať V. Weiss ml., ktorého na jeseň trápilo zranenie, dokopy sa už po menšom zranení dal aj Juraj Kucka. Slovan však z rôznych dôvodov dnes nemôže počítať s Borjanom, Wimmerom, Blackmanom, Risvanisom či Sharanim.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:45.