0 : 0
(0:0)
MFK Zemplín Michalovce
Naposledy zmenené pred mesiacom

V Skalici gól nepadol, domáci si rozdelili body s Michalovcami po remíze 0:0. Bližšie ku gólu mali najmä v prvom polčase hostia, ktorí zahodili viacero sľubných šancí, postupne sa hra vyrovnala a približne od 30. minúty sa dianie odohrávalo najmä mimo pokutových území, najmä druhý polčas už veľa vzruchu pred bránkami nepriniesol. Postavenie oboch tímov v tabuľke sa nezmenilo, no Michalovčanom, zdá sa, mierne vzrastie manko na desiate Košice.
To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok dňa.

90+3

Koniec zápasu.

90+3

Jánošík sa snažil preniknúť po pravej strane, avšak Černek si s ním poradil.

90+2

Jánošík rozohral ďalší rohový kop, ktorým našiel Marcina, tomu sa ale nepodarilo prepáliť hradbu domácich tiel a po krátkej skrumáži ukončil hosťujúcu aktivitu útočný faul od Marjanoviča.

90+1

Jánošíkov center z rohového kopu nenašiel Adekunleho, po teči Nagyho ale hostia zostanú pred Junasom.

90

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
z ihriska odchádza Stanislav Danko, prichádza Saša Marjanovič.

90

Hostia chystajú striedanie, na trávnik príde Marjanovič.

89

Po súboji s Gažim ostal ležať v strede poľa Danko, ktorý sa drží za chrbát a bude musieť byť ošetrovaný.

88

Domáci majú v závere miernu prevahu a teraz z toho mohli ťažiť, Nagy odcentroval z pravej strany, svojou prihrávkou našiel Gažiho, od toho sa ale lopta odrazila mimo bránky.

87

Hlavičkový biliard v michalovskej šestnástke, okrem skrumáže ale nepriniesol nič iné, domácim sa zakončiť nepodarilo.

86

Striedanie v tíme MFK Skalica:
z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Denis Baumgartner.

85

Rankov nákop zo štandardky z veľkej diaľky odkopol Bahi.

84

Jánošíkov center z pravej strany našiel Marcina, ten však tiesnený protihráčmi poslal svoj volej nad bránku.

82

Aktivita Moronga na pravej strane, napokon ho zastavil Bahi.

81

Druhý polčas veľa futbalovej krásy neprináša, hra sa teraz odvíja najmä medzi šestnástkami.

80

Magdov pôvodne center z pravej strany zaplachtil veľmi zaujímavo a skončil na brvne, i keď treba dodať, že Junas situáciu kontroloval.

80

Vaško chcel centrom z pravej strany prihrať Jánošíkovi, toho ale odzbrojil v súboji Krčík.

79

Adekunle chcel sklepnúť loptu Jánošikovi, Krčík ale včas zasiahol razantným odkopom.

78

Nagy chcel nájsť Krčíka prihrávkou do pravej strany, tento úmysel mu však nevyšiel.

77

Jánošík odcentroval z rohového kopu z ľavej strany spôsobom, že loptu chcel krútiť do bránky, no Junas si pri bližšej žrdi postrážil celú situáciu a zasiahol.

76

Gaži odcentroval z ľavej strany, na loptu si vyskočil Smékal, bránku svojou hlavičkou tesne minul.

75

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Tornike Dzotsenidze).

75

Hostia by vzhľadom na tabuľkové postavenie potrebovali dnes zvíťaziť, avšak v posledných minútach nie sú tak aktívni, ako boli v úvode zápasu.

74

Morongov prízemný center z pravej strany odvrátil Volanakis.

74

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Issa Adekunle).

72

Jánošíkov center z pravej strany našiel Adenkunleho, tomu ale spracovanie nevyšlo optimálne, v dôsledku čoho nezakončil.

71

z ihriska odchádza Igor Žofčák, prichádza Filip Vaško,
z ihriska odchádza Enzo Mauro Arevalo Acosta, prichádza Lukáš Jánošík,
z ihriska odchádza Gino van Kessel, prichádza Issa Adekunle.

70

Hostia vybojovali viacero autových vhadzovaní z pravej strany, avšak nič vážne z nich nedokázali vytvoriť.

69

Krčíkova „malá domov“ na Junasa takmer spôsobila Skalici problémy, keďže za loptou trielil aj Marcin, napokon domáci gólman situáciu zvládol.

68

Žofčák sa snažil o vysunutie Bahiho do ľavej strany, avšak legionár v drese hostí nespracoval loptu podľa predstáv.

67

Nagy rozohral rohový kop z ľavej strany, van Kessel s Bednárom ale odvrátili loptu ďaleko od bránky.

66

Po súboji s Gažim v strede poľa avizuje zdravotné problémy Bednár, ktorý bude musieť absolvovať aj ošetrenie.

65

Bahi, ktorý hrá so žltou kartou, sa dopustil viacerých drobných faulov, bek hostí si potrebuje dávať väčší pozor na prípadné vylúčenie.

64

Dá sa povedať, že v Skalici sa hrá vyrovnaný duel, aktuálne na trávniku nedominuje ani jedno mužstvo, hoci bližšie ku gólu boli viackrát hostia, o však najmä v prvom polčase.

63

Po dlhom nákope fauloval v strede poľa Volanakis Smékala.

62

Gaži s Černekom teraz dobre zapracovali v defenzíve a zdvojením zastavili van Kessela.

61

Morong na pravej strane obišiel Bednára, no cez Volanakisa už neprešiel.

60

z ihriska odchádza Alex Sobczyk, prichádza Roman Haša,
z ihriska odchádza Róbert Matejov, prichádza Adam Gaži.

59

Domáci chystajú dvojnásobné striedanie.

58

Zdravotné problémy avizoval domáci Smékal, avšak napokon sa celá situácia zaobišla bez ošetrovania.

57

Morongovi sa otvoril priestor na pravej strane, príliš však váhal so zakončením, až mu napokon zobral loptu Bahi.

55

Herná iniciatíva je na strane hostí, ktorí v týchto minútach dominujú v strede poľa, Bahi ale teraz prerušil útočnú akciu faulom na Moronga.

54

Bednárova finálna prihrávka z pravej strany presná nebola, loptu zachytil Junas.

52

Arevalo centroval z ľavej strany, van Kessela ale týmto pasom nenašiel.

51

Krčík prenikol po pravej strane a následne presne prihral Sobczykovi, ktorého zakončenie ale dokázal bez väčších problémov zneškodniť Frelih.

51

Rohový kop zľava bol zahraný nakrátko, po Dankovom centri a odvrátenej lopte sa dokonca črtal skalický brejk, ale dobre sa vrátil Magda.

50

Po Žofčákovom centri zo štandardky vybojovali hostia rohový kop z ľavej strany.

49

Sľubná šanca hostí, van Kessel našiel Arevala, ktorý sa uvoľnil v šestnástke cez Ranka, no následne napálil loptu do bočnej siete.

47

Úvod druhej časti hry sa nesie v opatrnom duchu, teraz bol faulovaný na vlastnej polovici Podhorin.

46

Ani jeden z trénerov neurobil v polčasovej prestávke žiadnu zmenu.

46

Začal sa druhý polčas.

Na Záhorí v prvom dejstve gól nepadol, treba povedať, že bližšie k nemu mali hostia, ktorí vstúpili do duelu aktívnejšie, no vo viacerých šanciach neuspeli, a tak je skóre zatiaľ bezgólové.
Druhý polčas sa začne približne o 16.00

45

Prvý polčas sa skončil.

45

Bahi sa dostal k odrazenej lopte v hosťujúcej šestnástke, no jeho pokus ľavačkou bol zblokovaný.

44

Faul si najprv v strede poľa pýtali Skaličania, ale rozhodcovia posúdili ako nedovolený až zákrok na hosťujúceho Bednára o pár sekúnd neskôr.

43

Domáci si nerozumeli v kombinácii a lopta sa po hĺbkovej prihrávke zo stredu poľa dostala ku Frelihovi.

42

Viacero strát lôpt na oboch stranách, posledné minúty nie sú tak atraktívne ako úvod zápasu.

41

Morong sa snažil o finálnu prihrávku z pravej strany, tento úmysel mu ale zmaril Volanakis.

39

Hradecký chcel kolmicou do pravej strany vysunúť Krčíka, ktorý podporil ofenzívu a nabehol si do šestnástky, avšak skôr bol pri lopte Frelih.

37

Útočnú akciu hostí ukončil faul Marcina na Krčíka, táto dvojica sa stretla v súboji po krátkej chvíli opäť.

36

Hra je aktuálne kúskovaná viacerými prerušeniami, treba povedať, že tímom teraz veľmi nevychádzajú kombinácie.

35

Center van Kessela z pravej strany smeroval do stredu šestnástky, loptu ale odvrátil Nagy.

34

Marcinovu aktivitu na ľavom krídle zastavil jeho faul v súboji s Krčíkom.

32

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Igor Žofčák).

31

Aktívny Matejov centroval z ľavej strany, Frelih musel loptu boxovať.

30

Matejov rozohrával štandardku z pravej strany, jeho center smeroval na zadnú žrď, ale nabiehajúci Černek sa už k lopte nedostal.

29

Adam Morong skúsil šťastie z diaľky a neurobil to vôbec márne, ďalekonosným pokusom len tesne minul hornú žrď Frelihovej bránky.

28

Podhorin si vyšliapol na Arevala, ktorý sa snažil o spracovanie lopty na pravej strane.

27

Bahi tentoraz v opačnom garde, v strede poľa ho fauloval Krčík.

26

Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Franck Bahi).

25

Matejov centroval z ľavej strany a takmer prekvapil Freliha, lopta len tesne minula horné priestory michalovskej bránky.

24

Matejov rozohral štandardku z pravej strany chytro, strieľanou prízemnou prihrávkou spôsobil rozruch pred Frelihom, Smekal sa snažil z tejto skrumáže zakončiť, no lopta neprešla cez Freliha.

23

Bahi na ľavej strane defenzívy v sklze poslal k zemi Moronga, nasledovať bude skalická štandardka.

22

Krčíkov center z pravej strany nabiehajúceho Matejova nenašiel.

21

Doterajší priebeh zápasu patrí hosťom, ktorí sú herne aktívnejší a vytvorili si aj gólové príležitosti.

19

Gino van Kessel sa na pravej strane presadil cez Černeka a následne vypálil ľavačkou, Junas vytesnil loptu na rohový kop.

18

Danko sa uvoľnil v šestnástke a z pravej strany poslal strieľanú finálnu prihrávku pred bránku, na jeho smolu ale nikto zo spoluhráčov na túto ponuku nezareagoval.

17

Matejov rozohral rohový kop z pravej strany, na prednej žrdi ale odvrátil loptu van Kessel.

16

Po Bahiho teči nasleduje domáci rohový kop z pravej strany.

15

Smékal sa chcel presadiť cez Volanakisa, aby mohol ísť sám na Freliha, avšak proti gréckemu obrancovi si pomohol nedovolene rukami.

14

Černekov center z ľavej strany nebol presný.

13

Danko prenikol po pravej strane a následne kvalitným centrom na zadnú žrď našiel Marcina, ktorý však hlavičkou zo sľubnej pozície minul bránku.

12

Na Záhorí sa hrá v silnom vetre, možno aj v dôsledku toho Frelihovi nevyšla päťka, pri ktorej sa snažil o prenesenie hry na Magdu, no lopta doputovala do autu.

10

Bahi sa snažil oprieť do odrazenej lopty, volejom z diaľky ale výrazne minul bránku.

9

Center van Kessela z pravej strany smeroval na Arevala, pred ktorým v poslednej chvíli odkopol loptu Podhorin, inak michalovský odchovanec.

8

Marcin si na ľavej strane spracoval loptu, následne si ju posunul mierne do stredu a pravačkou vypálil, jeho pokus bol ale stlmený domácou obranou a k lopte sa následne dostal Junas.

7

Narážačka hostí, van Kessel si vymenil loptu s Arevalom, ale jeho pokus zblokoval Hradecký.

6

Po Žofčákovom centri z ľavej strany sa dostal k lopte Marcin, avšak nachádzal sa v ofsajdovom postavení.

5

Nagy stratil loptu v rozohrávke, van Kessel po dobrom pressingu následne vysunul Arevala, toho krížne zakončenie ale skončilo mimo.

4

Danko prízemnou prihrávkou z pravej strany našiel Žofčáka, ten ale v páde zvnútra šestnástky prestrelil.

3

Matejov centroval z ľavej strany, loptu zachytil Frelih.

1

Domáci nastúpili v bielo-zelených dresoch, hostia nastupujú v žlto-modrých farbách.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Ranko, Černek – Hradecky, M. Nagy © – Morong, Sobczyk, Matejov – Smékal.
Náhradníci: Luksch – Gaži, Haša, Baumgartner, Yao, Thompson, Alves.
Tréner: Pavol Majerník

MFK Zemplín Michalovce: Frelih – Magda, Volanakis, Dzotsenidze, Bahi – Bednár – van Kessel, Danko, Žofčák ©, Marcin – Acosta.
Náhradníci: Száraz – Shimamura, Adekunle, Marjanovič, Vaško, Tancoš, Jánošík, Karasjuk, Ramos.
Tréner: František Straka

Rozhodca: Kružliak – Pozor, Čajka

V Skalici sa odohrá zápas, ktorý má zo športového hľadiska nemalú dôležitosť, domáci deviaty celok tabuľky totiž privíta aktuálne jedenáste Michalovce. Rozdiel medzi súpermi je aktuálne 10-bodový, Skaličania doteraz nazbierali 26 bodov, Zemplínčania 16.
Treba ale povedať, že aktuálna forma je skôr na strane hostí, ktorí po februárovej trénerskej výmene evidentne pookriali – pod vedením nového kouča Františka Straku získali východniari v štyroch ligových zápasoch 10 bodov a aktuálne ťahajú sériu 3 ligových výhier v rade, pričom v týchto dueloch inkasovali len dva góly.
Skaličania zvládli pred reprezentačnou prestávkou zápas v Trenčíne, ktorý porazili 3:1 a dosiahli svoju prvú jarnú výhru. Záhoráci sa v priebehu celej sezóny môžu spoľahnúť na kvalitnú defenzívu, čoho dôkazom je 28 inkasovaných gólov – teda slušná defenzívna štatistika po 24 odohraných zápasoch.
Čo sa týka strelcov, na domácej strane je najúspešnejší Daniel Smékal, ktorý zaznamenal 4 presné zásahy, z Michaloviec sa najviac darí 8-gólovému Matúšovi Marcinovi.
Vzájomné zápasy vyšli v tomto ročníku lepšie Skaličanom – tí najprv doma vyhrali 2:1, a potom sa na Zemplíne zrodila remíza 1:1. Celkovo platí, že Skalica neprehrala proti Michalovciam v posledných 5 vzájomných zápasoch ani raz. Dôjde k zmene tejto štatistiky alebo sa trend zachová?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.