FC Porto
Naposledy zmenené pred mesiacom

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:20.

Veľmi vyrovnaný dvojzápas sa končí postupom Arsenalu Londýn. Dnešný zápas museli rozhodnúť až pokutové kopy. Tie lepšie zvládli hráši Arsenalu. Jediný gól zápase strelil ešte v prvom polčase Leandro Trossard. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.

Začína penaltový rozstrel.

Predĺženie nerozhodlo. Následovať bude penaltový rozstrel.

120+1

Druhé predĺženie sa skončilo.

119

Kai Havertz bol faulovaný v strede ihriska. Domáci zostanú pri lopte.

117

Žltá karta pre tím Arsenal FC (Kai Havertz).

116

Hráči sú už vyčerpaní. Uvidíme či ešte niekto nájde dosť síl na rozhodnutie v predĺžení.

114

Galeno fauloval zozadu Whitea. Domáci zostanú pri lopte.

112

Domáci sa snažia rozhodnúť zápas ešte v predĺžení. Obrana hostí dnes funguje perfektne.

110

Zinčenko chyboval a doslova daroval rohový kop súperovi.

108

White vysunul na pravom krídle Bukaya Saku. Ten chcel centrovať, ale opäť ho výborne zablkoval Wendell.

106

Striedanie v tíme Arsenal FC:
z ihriska odchádza Jakub Kiwior, prichádza Olexandr Zinčenko,
z ihriska odchádza Leandro Trossard, prichádza Eddie Nketiah.

106

Začalo sa druhé predĺženie.

V prvom predĺžení sme gól nevideli. Zápas je bližšie k pokutovým kopom

105+1

Nadstavenie prvého polčasu sa skončilo.

103

Kai Havertz sotil pri čiare hosťujúceho trénera. Hlavný arbiter mu rázne dohovára.

102

Striedanie v tíme FC Porto:
z ihriska odchádza Nicolás González, prichádza Stephen Eustáquio,
z ihriska odchádza Francisco Conceição, prichádza Goncalo Borges.

100

Declan Rice hľadal prihrávkou vo vápne Bukaya Saku, ale Costa zmaril šancu Arsenalu výborným výbehom.

98

Martin Odegaard potiahol akciu po pravom krídle až do vápna. Pepe ho však zablokoval a loptu poslal na rohový kop.

96

Otávio fauloval Saku na pravom krídle. Domáci budú zahrávať štandardnú situáciu z výbornej pozície.

95

Bukayo Saka bojoval na pravom krídle o loptu ako lev, ale napokon bol úspešnejší Wendell.

92

Gabriel Jesus sa obtočil okolo Otávia, ale výborne zakročil Pepe a loptu rezolútne odkopol.

91

Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Arsenal vyhral v riadnom hracom čase 1:0. O postupujúcom sa musí rozhodnúť buď v predĺžení alebo napokon až v pokutovom rozstrele.

90+8

Druhý polčas sa skončil.

90+7

z ihriska odchádza Alan Varela, prichádza Marko Grujić.

90+5

Na zemi leží hosťujúci hráč Otávio. Má kŕče.

90+3

Martin Odegaard padá v pokutovom území po súboji s Pepem, ale penalta sa pískať nebude.

90+2

Domáci zahrávali rohový kop. Bukayo Saka loptu zakrútil do vápna, ale obrana hostí bola opäť pozorná.

90

Bukayo Saka bol faulovaný v strede ihriska. Arsenal okamžite vyrazil do útoku.

88

z ihriska odchádza Evanilson, prichádza Mahdí Taremí.

86

z ihriska odchádza João Mário, prichádza Jorge Sánchez.

84

Gabriel Jesus sa dostal pred Costu a brankár hostí teraz predviedol parádny zákrok a zachránil svoje mužstvo!

83

z ihriska odchádza Jorginho, prichádza Gabriel Jesus.

81

Pri lopte sú hráči Arsenalu a zakladajú ďaľšiu útočnú akciu od brankára Rayu.

79

Žltá karta pre tím FC Porto (Francisco Conceição).

79

Wendell dohral tvrdo Jorginha. Domáci budú zahrávať štandardnú situáciu.

77

Jorginho fauloval Evanílsona. Hostia zostávajú pri lopte.

75

Odegaard posielal centrovanú loptu do pokutového územia. Nikoho zo spoluhráčov však nenašiel.

73

Žltá karta pre tím FC Porto (Pepe).

72

Na ihrisku pribúda nervozita v oboch táboroch.

69

Žltá karta pre tím Arsenal FC (Mikel Arteta tréner).

67

Domáci kapitán Martin Odegaard prekonal Costu v bráne hostí. Gól však neplatí kvôli faulu Havertza.

67

Bukayo Saka zvádza veľmi tvrdé súboje s Wendellom. Tento krát bol úspešnejší hosťujúci obranca.

66

Saka sa presadil na pravom krídle. Dostával sa do šance, ale výborne ho sklzom zastavil Pepe.

64

Aktuálny pomer streleckých pokusov 9:5.

62

Evanílson poslal k zemi Evanílsona. Domáci zostávajú pri lopte.

60

Hráči Arsenalu si vytvorili tlak. Hostia sa momentálne bránia so všetkými hráčmi.

58

Declan Rice zahrával rohový kop. Loptu zakrútil priamo do brány. Costa bolo pozorný a loptu vyboxoval.

56

White posielal centrovanú loptu do pokutového územia. Hosťujúca obrana však bola pozorná a loptu odvrátila.

54

Druhý polčas je zatiaľ opatrný z oboch strán.

51

Evanílson chcel zakončiť akrobaticky a veľmi nepríjemne padol na zem. Je však v poriadku a v zápase bude pokračovať.

49

Gabriel hľadal dlhým pasom na pravom krídle Saku. Prihrávku však poslal nepresne.

47

Ani jeden z trénerov do druhého polčasu zatiaľ nestriedal.

46

Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase vedie domáci Arsenal 1:0 po góle Leandra Trossarda. Sledujeme naozaj výborný zápas. Uvidíme či sa rozhodne v druhom polčase.

45+4

Prvý polčas sa skončil.

45+3

Kai Havertz bol faulovaný v stredovom kruhu. Domáci zostávaj pri lopte.

45

V prvom polčase sledujeme výborný futbal.

43

Gabriel poslal k zemi Pepeho. Hostia zostávajú pri lopte.

41

Arsenal FC dal gól! Domáci idú do vedenia! Parádnu robotu spravil Martin Odegaard, ktorý na seba naviazal troch hráčov a parádnou prihrávkou vysunul do šance LEANDRA TROSSARDA, ktorý chladnokrvným zakončením prekonáva Costu v bráne hostí.

41

Mário sa predieral z pravého krídla do šance, ale výborne zakročil Gabriel a od lopty ho odstavil.

39

Žltá karta pre tím Arsenal FC (William Saliba).

36

Sledujeme zatiaľ naozaj veľkú bitku na ihrisku. Zápas je vyrovnaný.

34

Bukayo Saka zahrával rohový kop. Loptu poslal na prvú tyč, ale tam bol len hosťujúci hráč Wendell.

32

White posla parádny center do vápna, kde sa nachádzal voľný Havertz, ale v poslednej chvíli výborne zakročil brankár hostí Costa.

30

Galeno sa dostával k lopte vo vápne, ale v poslednej chvíli vybehol Raya a loptu si stiahol do rukavíc.

29

Hostia sa bránia výborne. Domácim nedávajú ani centimeter voľného priestoru.

29

Trossard poslal prudký center do pokutového územia a Declan Rice zakončil hlavou. Loptu posla tesne mimo brány.

27

Hráči Arsenalu sú usadení na útočnej polovici a kombinujú.

25

Evanílson pálil spoza vápna. Výborný zákrok predviedol David Raya.

23

Aktuálny pomer držania lopty 50% : 50%.

21

Domáci sa zatiaľ nevedia presadiť. Hostia hrajú výborne.

19

Evanílson fauloval Ricea a tak domáci budú zahrávať štandardnú situáciu.

17

Evanílson dobre vypálil spoza pokutového územia. Jeho pokus tesne minul bránu Rayu.

16

Saka sa opäť presadil na pravom krídle. Centroval do vápna, ale nikoho zo spoluhráčov nenašiel.

14

Bukayo Saka sa presadil na pravom krídle. Zakončil a Costa jeho pokus len vyrazil. Následovať bude rohový kop Arsenalu.

12

Odegaard posielal centrovanú loptu do pokutového územia. Výborne zakročil Pepe a Trossarda do šance nepustil.

10

Hostia sú aktívni. Nedovolili Arsenalu dostať sa do úvodného tlaku. Domáci sa zatiaľ do ničoho nedostali.

8

Kai Havertz zahral rukou. Hostia budú zahrávať štandardnú stiuáciu.

7

Evanílson zabojoval na pravom krídle a získal autové vhadzovanie.

5

White sa dostal do zakončenia z hranice pokutového územia, ale jeho pokus tesne minul bránu Porta.

4

Evanílson fauloval Jorginha. Domáci zostávajú pri lopte.

3

Pri lopte je domáci brankára Raya, ktorý zakladá útočnú akciu.

1

Dnešný zápas rozohrali hostia z Porta.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard ©, Rice, Jorginho – Saka, Havertz, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale, Hein – Partey, G. Jesus, Smith Rowe, Nketiah, C. Soares, Tomijasu, Vieira, Nelson, Alnaní, Zinčenko.
Tréner: Mikel Arteta

FC Porto: Costa – João Mário, Pepe ©, Otávio, Wendell – N. González, Varela – Conceição, Cossa, Galeno – Evanilson.
Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Eustáquio, Grujić, Taremí, Jo. Sánchez, Jaime, Namaso, Baró, T. Martínez, Borges, Zé Pedro.
Tréner: Sérgio Conceição

Rozhodca: Turpin (FRA) – Danos (FRA), Finjean (FRA).

Arsenal FC

Zverenci Mikela Artetu majú momentálne fantastickú fromu. Aktuálne im patrí prvá priečka v Premier league. V dnešnom zápase sú hráči Arsenalu favoritom. Prvý zápas v Porte však prehrali 0:1. Doma ich teda nečaká jednoduchá úloha. Uvidíme či to domáci zvládnu a postúpia do štvrťfinále Ligy majstrov.

FC Porto

Hráči Porta si vezú z prvého zápasu náskok 1:0 a do odvety si veria. Do Londýna si prišli určite pre postup. Hosťom patrí v domácej súťaži aktuálne až tretia pozícia za mužstvami z Lisabonu. Za Sportingom a Benficou. Na prvý Sporting strácajú až 7 bodov a Lisabončania majú ešte zápas k dobru.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.