Ja-fan Wang Čína
2 : 1
6:1 , 3:6 , 6:4
Anna Karolína Schmiedlová Slovensko

Ani Anna Karolína Schmiedlová tak nepostupuje do druhého kola a pridáva sa k nešťastníkom Magdaléne Rybárikovej, Lukášovi Lackovi a Viktórii Kužmovej. V singli tak už máme zastúpenie len v podobe Dominiky Cibulkovej, ktorá sa dostane na kurt čoskoro. Aj z tohto prenosu nájdete náš prenos.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Ja-fan Wangová! Čistou hrou ukončila čínska tenistka tento zápas, vyhrala tretí set pomerom 6:4 a po veľkej trojsetovej dráme tak postupuje do druhého kola! Anna Karolína Schmiedlová spravila v rozhodujúcom sete dvojchybu v nesprávny čas, nasledovala strata podania a toto už súperka dokázala využiť. Po prvom sete a v úvode druhého to s Annou vyzeralo zle, ale musíme ju pochváliť za obrat v druhom sete. Na postup to však bolo málo.

40-0

Tri mečbaly pre Ja-fan Wangovú!

30-0

Pokračuje priamym bodom a vedie o dva fiftíny. Toto nevyzerá pre slovenskú tenistku dobre.

15-0

Dôležitý servis zahájila čínska tenistka úspešne, forhendom na čiaru.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Ja-fan Wang.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

A došlo na moje slová! Stačilo jedno zaváhanie na podaní a čínska tenistka získava ideálnu pozíciu na rozhodnutie. Ja-fan Wangová zobrala našej tenistke a za stavu 5:4 bude podávať na celkové víťazstvo! Náročná situácia pre slovenskú reprezentantku.

40-30

Siedma dvojchyba našej tenistky, takže tu je brejkbal pre jej súperku. Toto ešte môže mať fatálne následky.

30-30

Anna Karolína Schmiedlová predviedla dobrý nábeh na sieť a je to po 30 na oboch stranách. Takže sme zvedaví, čo bude ďalej nasledovať.

30-15

Wangovej ďalší presný return a vracia sa späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Slovenská tenistka nezahájila svoj servis úspešne, kedže súperka zahrala presný forhendový return.

4:4

Ďalším priamym bodom ukončila čínska tenistka túto hru a vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 4:4! Tak, teraz aj každá malé zaváhanie môže mať katastrofálne následky.

40-30

Aut z rakety našej tenistky, potvrdilo to aj jastrabie oko. Gembal pre čínsku tenistku.

30-30

Je tu však priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Nevynútená chyba podávajúcej hráčky, Anna tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Wangová úspešne zahájila tento svoj servis a tak získava fiftín.

3:4

3:4

3:4

Priamym bodom z podania ukončila Anna Karolína Schmiedlová veľmi náročný gem a ujíma sa vedenia 4:3 v rozhodujúcom sete. Vzhľadom, ako to teraz na kurte je vyrovnané, nás ešte čaká zrejme poriadne dlhá dráma.

40-A

Gembal číslo šesť pre našu tenistku.

40-40

Ale ani ten nevyužíva, Wangovej forhend dopadol presne na čiaru a vraciame sa teda na zhodu.

40-A

Úspešný dropošot našej tenistky, ktorá tak získava piaty gembal.

40-40

Nasleduje však nevynútená chyba od našej reprezentantky a tak sa vraciame na zhodu.

40-A

Štvrtý gembal pre slovenskú tenistku.

40-40

Šiesta dvojchyba našej tenistky, takže sa presúvame na zhodu 40:40! Z pohodlne vyzerajúceho gemu je z toho napokon gem dramatický.

30-40

Ani druhý pokus našej tenistky nebol úspešný, Wangová úspešne obhodila našu reprezentantku.

15-40

Čistá hra to napokon nebude, slovenskej tenistke nevyšiel druhý servis.

0-40

Anna Karolína Schmiedlová má šancu na druhú čistú hru v tomto zápase, prvýkrát však pri svojom podaní.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15

Slovenská tenistka sa na sieti prezentuje presným forhendovým volejom, úspešne tak zahájila tento svoj servis.

3:3

Troška so šťastím, ale predsa, si Wangová udržala toto podanie a vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 3:3! Zatiaľ je z toho vyrovnané dejstvo, ťažko niečo dopredu predpokladať.

40-30

Nevynútená chyba našej tenistky, takže je z toho gembal.

30-30

Ale aj štvrtá dvojchyba čínskej tenistky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Podávajúca hráčka znova vedie o jeden fiftín, je tu ďalší priamy bod z podania.

15-15

Následne však zahrala svoj forhend do autu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Wangová zahajuje tento gem priamym bodom z podania.

2:3

2:3

2:3

Tento pokus už naša tenistka využíva a ujíma sa teda vedenia 3:2 v rozhodujúcom sete! Bolo to veľmi náročné potvrdiť brejk, ale Kaja to dokázala a dostáva sa tak do výhodnejšej pozície.

40-A

Druhý gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Je tu však nevynútená chyba našej tenistky a tak sa vraciame späť na zhodu!

40-A

Druhým fiftínom v rade získava Anna Karolína Schmiedlová gembal na potvrdenie brejku!

40-40

Túto hrozbu však Anna Karolína Schmiedlová odvracia, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30

Je z toho brejkbal pre čínsku tenistku!

30-30

Priamym bodom z podania vyrovnáva naša tenistka na 30:30! Sme tak zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Wangová opäť vedie o jeden fiftín, kedže zahrala presný forhendový return.

15-15

15-0

Úvod podania teraz našej tenistke nevyšiel, Wangová umiestnila forhend presne na čiaru.

2:2

Výborne! Čistou hrou, ktorá je vôbec prvá v tomto zápase, si naša tenistka berie späť svoje stratené podanie a vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 2:2!

0-40

Anna Karolína Schmiedlová získava tri ribrejky!

0-30

Nasleduje nevynútená chyba čínskej tenistky, Anna vedie o dva fiftíny a vyzerá to, žeby mohla získať späť svoje stratené podanie.

0-15

Je tu víťazný úder našej tenistky, Wangová tak nezačala cestu za potvrdením brejku úspešne.

2:1

2:1

2:1

Druhú možnosť si už Wangová ujsť nenechala a získava prvé podanie našej tenistky v rozhodujúcom treťom sete! Dostáva sa tak do vedenia 2:1 a po krátkej pauze bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Prvú hrozbu sa podarilo našej tenistke odvrátiť druhým esom v tomto stretnutí.

40-15

Sú tu však dva brejkbaly pre súperku, úder našej tenistky končí v aute.

30-15

Priamy bodom z podania znižuje naša tenistka stav gemu na jeden fiftín.

30-0

Sledovali sme peknú výmenu z oboch strán, ale na jej konci prichádza len aut z rakety našej tenistky, takže na podaní prehráva o dva fiftíny.

15-0

Úvod tohto podania našej tenistke nevyšiel, súperka zahrala presný return z forhendovej strany.

1:1

Čínska tenistka si pomohla kvalitným druhým servisom a tak si aj ona udržala prvé podanie v rozhodujúcom sete, 1:1!

40-30

Aj slovenská tenistka však posiela svoj forhend len do pásky, Wangová získava gembal.

30-30

Anna vytiahla presný return a podávajúca hráčka reagovala len úderom do siete. Po 30 na oboch stranách a sme zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Wangová získava priamy bod z podania a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

Slovenská tenistka zahrala presný dropošt, loptičku ešte stihla súperka dobehnúť, ale jej úder už presný nebol. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Aj čínska tenistka zahájila prvé podanie v treťom sete úspešne.

0:1

Druhý pokus našej tenistky bol už úspešný, ukončila gem priamym bodom z podania a konečne si udržala svoj prvý servis, ujíma sa vedenia 1:0 v rozhodujúcom se­te!

30-40

Presným forhendovým returnom dokázala prvý gembal Wangová odvrátiť.

15-40

Slovenská tenistka využila postavenie svojej súperky a úderom do protipohybu získava dva gembaly.

15-30

Teraz však zahrala Anna svoj úder len do pásky, ale stále je na podaní v lepšej pozícii.

0-30

Úspešný nábeh našej tenistky na sieť, vedie teda o dva fiftíny.

0-15

Slovenská tenistka začína priamym bodom z podania.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0

3:6

Ďalší presný úder našej tenistky ale teraz z opačnej strany! Anna Karolína Schmiedlová zvládla náročnú situáciu z úvodu druhého setu, keď to s ňou už vyzeralo dosť biedne, ale napokon slovenská tenistka prepla na vyšší výkonnostný režim a dokázala zvíťaziť v druhom dejstve 6:3! O osude celého stretnutia tak bude rozhodovať tretí set.

15-40

Presný bekhend na čiaru v podaní našej reprezentantky a tak získava dva setbaly!

15-30

Situácia sa opakovala na druhej strane, takže čínska tenistka znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Wangovej úder zastavuje páska, Anna Karolína Schmiedlová vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Presným forhendovým returnom získava naša tenistka fiftín pri dôležitom podaní súperky.

3:5

Bolo to náročné, ale predsa len slovenská tenistka potvrdila brejk a vyhráva v prvom sete 5:3! Ja-fan Wangová tak pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete, zrejme sme ani nedúfali, žeby takáto situácia mohla nastať.

40-A

Anna Karolína Schmiedlová predviedla kvalitný druhý servis a získava tak štvrtý gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Dlhšiu výmenu zakončila naša tenistka úderom do autu, je tu teda opäť zhoda.

40-A

Tretí gembal pre slovenskú tenistku.

40-40

Ani druhý pokus našej tenistky však úspešný nebol, nasledoval presný úder čínskej tenistky na čiaru a dostávame sa na zhodu 40:40!

30-40

Tento úder z forhendu však končí len v aute, Anna tak stráca prvý gembal, má však ešte jednu loptičku na ukončenie tohto gemu.

15-40

Priamy bod pre našu tenistku a tak získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

Toto podanie však už bolo úspešnejšie a Anna opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Teraz tu však je piata dvojchyba našej tenistky v tomto zápase, po 15 na oboch stranách.

0-15

Slovenská tenistka začala podanie úspešne, forhend Wangovej nebol presný a skončil za základnou čiarou.

3:4

3:4

3:4

Treťou dvojchybou ukončila Wangová tento gem, stráca teda svoje podanie a vôbec prvýkrát v zápase vyhráva naša tenistka! Za stavu 4:3 pôjde Anna Karolína Schmiedlová podávať na potvrdenie brejku, ak to zvládne, druhý set bude mať na dosah.

30-40

Ani tento úder od Wangovej neprešiel na druhú stranu kurtu a tak Anna získava brejkbal!

30-30

Jej bekhend však teraz zastavuje páska, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Víťazný úder čínskej tenistky, ktorá tak znova vedie na svojom podaní o jeden fiftín.

15-15

Anna Karolína Schmiedlová vyťahuje presný return, po 15 na oboch stranách.

15-0

Wangová zahájila toto podanie presným úderom na čiaru a fiftín tak putuje na jej konto.

3:3

Priamym bodom z podania ukončila slovenská tento gem, potvrdila tak brejk a vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Toto je veľmi dôležitý moment pre našu tenistku, vôbec prvýkrát v zápase je vyrovnaný stav gemov.

15-40

Anna Karolína Schmiedlová získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Slovenská tenistka nezačala podanie úspešne, súperka predviedla výborný forhendový return.

3:2

3:2

3:2

Ktorý už dokázala premeniť a tak si berie späť svoje stratené podanie! Znižuje teda stav druhého setu na 2:3 a ešte to tak môže byť dráma v tomto dejstve!

40-A

Aut z rakety podávajúcej hráčky a Anna Karolína Schmiedlová získava druhý ribrejk!

40-40

Wangová však odpovedá tretím esom v zápase a presúvame sa tak na zhodu 40:40!

30-40

Teraz problémy čínskej tenistky na servise, pripisuje na svoje konto druhú dvojchybu a Anna Karolína Schmiedlová získava ribrejk!

30-30

Nevynútená chyba podávajúcej hráčky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Konečne aj naša tenistka predviedla agresívnejšiu hru a donútila tak súperku chybovať, forhend Wangovej končí na páske.

30-0

Pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva tak o dve loptičky.

15-0

Začína úspešne, presným forhendom na čiaru a tak získava fiftín.

3:1

Wangová sa na sieti prezentuje skvelým kraťasom a tak si berie späť svoje stratené podanie! Čínska tenistka vyhráva v druhom sete 3:1 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Trápenie našej tenistky na podaní stále pokračuje, takže je správna tá druhá možnosť!

30-30

Dlhý bekhend od našej tenistky končí v aute, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či ribrejk?

15-30

Anna Karolína Schmiedlová zvládla prechod na sieť a po presnom drošpote získava druhý fiftín v rade.

15-15

Teraz tu je však priamy bod z podania, po 15 na oboch stranách.

15-0

Slovenská tenistka musela ísť cez druhé podanie, čo nezvládla a jej úder končí v aute.

2:1

2:1

2:1

Úder čínskej tenistky končí za základnou čiarou a tak si Anna Karolína Schmiedlová berie späť svoje stratené podanie, čím získava prvý gem v druhom sete a znižuje na 1:2!

15-40

Presný forhend našej tenistky na čiaru a získava tak dva ribrejky!

15-30

Teraz však posiela čínska tenistka úder na pásku, Anna tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Wangová získava priamy bod z podania, po 15 na oboch stranách.

0-15

Nezačala však podanie úspešne, jej úder končí v aute a fiftín putuje na konto našej tenistky.

2:0

No a nevynútenou chybou ukončila Anna Karolína Schmiedlová tento gem, stráca tak svoje prvé podanie v druhom sete a Wangová vyhráva 2:0! Bude tak podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Štvrtá dvojchyba našej tenistky v tomto zápase a tak Wangová získava brejkbal!

30-30

Wangová na sieti vyťahuje presný bekhendový slajs a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenská tenistka si pomohla kvalitným druhým servisom a opäť tak vedie na podaní o jeden fiftín.

15-15

Wangová však odpovedá rovnakým spôsobom, po 15 na oboch stranách.

0-15

Anna Karolína Schmiedlová sa prezentuje víťazným úderom po čiare a tak zahájila toto podanie úspešne.

1:0

Čínska tenistka si udržala úvodné podanie v druhom sete a ujíma sa tak vedenia 1:0!

40-30

Druhé eso v zápase na konto Wangovej, získava tak gembal.

30-30

Je tu však priamy bod z podania pre čínsku tenistku, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Anna Karolína Schmiedlová získava druhý fiftín v rade, prezentuje sa presným forhendovým returnom.

15-15

Prvý fiftín v druhom sete aj pre našu tenistku, po 15 na oboch stranách.

15-0

Wangová zahájila prvé podanie v druhom sete úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

0:0

0:0

6:1

Druhý pokus čínskej tenistky je však už úspešný, pretože sa Anna Karolína Schmiedlová previnila treťou dvojchybou v zápase! Ja-fan Wangová jednoznačne ovládla prvý set pomerom 6:1 a ujíma sa vedenia 1:0 v tomto stretnutí! Anna Karolína Schmiedlová si neudržala ani jedno svoje podanie, ten jeden gem získala po prerazení podania súperky. Slovenská tenistka sa však musí skoncentrovať na druhý set, ktorý bude nesmierne dôležitý z jej pohľadu.

40-30

Prvú hrozbu dokázala Anna Karolína Schmiedlová odvrátiť prvým esom v zápase.

40-15

Ja-fan Wangová získava po dobrom nábehu na sieť dva setbaly!

30-15

Wangová umiestnila forhend presne na čiaru a vedie tak znova o jeden fiftín.

15-15

Anna Karolína Schmiedlová si pomohla kvalitným podaním a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Dôležité podanie nezačala slovenská tenistka úspešne, fiftín pre jej súperku.

5:1

Ja-fan Wangová predviedla dobrý nábeh na sieť a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:1! Anna Karolína Schmiedlová tak ide podávať na udržanie sa v tomto prvom sete.

40-30

Gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Víťazný úder podávajúcej hráčky a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenská tenistka však opäť vedie o jeden fiftín, na dobre umiestnenú loptičku nemala Wangová nárok.

15-15

Následne musela ísť cez druhé podanie a loptičku napálila po returne našej tenistky do pásky. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Wangová zahájila toto podania prvým esom v zápase!

4:1

4:1

4:1

Tretia nevynútená chyba našej tenistky, takže Wangová si berie späť svoje stratené podanie a vyhráva v prvom sete 4:1! Čínska tenistka tak znova vedie o tri gemy a ak zvládne svoje podanie, výrazne sa priblíži k zisku prvého setu.

A-40

Tak toto bola nádhera, ale žiaľ prichádza aj druhý ribrejk pre čínsku tenistku! Wangová úspešne reagovala na skrátený úder našej tenistky a potom jej dropšot bol už úspešnejší.

40-40

Anna však vyťahuje presný forhend na čiaru a prvýkrát v tomto zápase pôjdeme cez zhodu 40:40!

40-30

Je tu druhá dvojchyba v zápase od našej tenistky, Wangová tak získava ribrejk!

30-30

Ďalší priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Druhý fiftín v rade pre Wangovú, pohodlne reagovala na podanie našej tenistky a následný úder Schmiedlovej zastavuje páska.

15-15

Wangová vytiahla tvrdý úder na returne a potom zahrala naša tenistka len loptičku do autu. Po 15 na oboch stranách.

0-15

Slovenská tenistka zahájil servis priamym bodom.

3:1

Konečne dokázala slovenská tenistka zabrať, predviedla aktívnu hru a po ďalšej chybe súperky získava prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje na 1:3! Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-40

Wangová nezvládla prechod na sieť a slovenská tenistka tak získava dva ribrejky!

15-30

Teraz tu je však nevynútená chyba čínskej tenistky, ale rezonovala to s aktívnej hry našej hráčky. Anna Karolína Schmiedlová tak opäť vedie pri podaní súperky o jeden fiftín.

15-15

Teraz to však podávajúca hráčka napravila priamym bodom, po 15 na oboch stranách.

0-15

Wangová sa previnila prvou dvojchybou v tomto zápase, takže fiftín putuje na konto našej tenistky.

3:0

3:0

3:0

Veľmi pasívna hra našej tenistky na podaní a tak Anna Karolína Schmiedlová stráca aj svoje druhé podanie, v prvom sete už prehráva 0:3 a čaká ju náročná situácia, aby sa ešte dokázala vrátiť do tohto dejstva.

40-15

Forhend slovenskej tenistky putoval do autu, takže Wangová získava dva brejkbaly! Toto nevyzerá s našou tenistkou najlepšie, súperka začína hrať veľmi agresívne a to robí našej reprezentantke problémy.

30-15

Wangová predviedla výborný nábeh na sieť a opäť vedie o jeden fiftín pri podaní našej tenistky.

15-15

Priamy bod z podania pre našu tenistku, po 15 na oboch stranách.

15-0

Nezačala však úspešne ani toto podanie, kedže Wangová dobre returnovala z forhendu a následný úder našej tenistky končí v aute.

2:0

Gem ukončila priamym bodom z podania a po potvrdení brejku vyhráva 2:0 v prvom sete! Anna Karolína Schmiedlová tak v úvode stretnutia prehráva o dva gemy, ale stále sa to celé dá zvrátiť.

40-30

Wangová si pomohla kvalitným podaním a tretím fiftínom v rade si vybojovala gembal na potvrdenie brejku.

30-30

To však už neplatí, Ja-fan Wangová získava druhý fiftín v rade a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenská tenistka pripisuje na svoje konto druhú nevynútenú chybu a tak vyhráva už len o jeden fiftín. Stále je však v lepšej pozícii.

0-30

Trápenie Wangovej na servise pokračuje ďalej a prehráva o dva fiftíny. Žeby si Anna Karolína Schmiedlová vzala svoje stratené podanie?

0-15

Ani čínska tenistka nezačala na úvod podania úspešne, fiftín putuje na konto našej reprezentantky.

1:0

Žiaľ, ten sa jej podarilo využiť, kedže Anna Karolína Schmiedlová sa previnila prvou dvojchybou v tomto zápase a stráca tak úvodné podanie. Na prvý servis sa pripravuje Wangová, zároveň tak bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Prvú hrozbu slovenská tenistka úspešne odvrátila aj za prispenia chyby súperky. Wangovej ešte ostáva posledný brejkbal.

40-15

Wangová má však šancu preraziť hneď prvé podanie našej tenistky, v úvode stretnutia získava dva brejkbaly. Náročná situáciu pre Schmiedlovú, snáď sa jej ju podarí ustáť.

30-15

Konečne je tu prvý bod slovenskej tenistky v tomto zápase, znižuje teda na rozdiel jedného fiftínu.

30-0

Anna Karolína Schmiedlová sa prezentuje len nevynútenou chybou a prehráva tak na svojom podaní o dve loptičky.

15-0

Slovenská tenistka nezačala prvé podanie v zápase úspešne, fiftín získava je súperka.

0:0

Ako prvá začne na podaní slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. Stretnutia sa o malú chvíľu začne, prajem príjemný športový zážitok!

Ja-fan Wangová a aj Anna Karolína Schmiedlová sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie môže začať. Držme tak našej tenistke palce, aby sa jej podarilo prebojovať do druhého kola!

Prajem príjemný tenisový podvečer! Aj dnes sú na programe ďalšie tenisové stretnutia v rámci posledného grandslamu sezóny – US Open. Slovensko má ešte dvoch zástupcov v ženskom singli, Anna Karolína Schmiedlová a aj Dominika Cibulková odohrajú svoje prvé zápasy práve dnes. Ako prvá sa na kurt dostane Anna Karolína Schmiedlová, ktorú čaká podľa predpokladov vyrovnaný súboj s Ja-fan Wangovou z Číny. Verme však, že Anna Karolína Schmiedlová prelomí smolu Slovákov na tohtoročnom US Open, kedže postupne už vypadli v singli Magdaléna Rybáriková a aj Viktória Kužmová, v mužskej časti vypadol aj náš jediný zástupca Lukáš Lacko. Rybáriková a Lacko sa ešte predstavia vo štvorhre.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Ja-fan Wangová a Anna Karolína Schmiedlová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:00.

V nasledujúce dni sa zraky tenisových nadšencov upierajú na posledný grandslam sezóny – US Open. Na tomto podujatí má svoje zastúpenie pochopiteľne aj Slovensko, najpočetnejšia účasť bola v ženskom singli turnaja.

Tú však už stihla opustiť Magdaléna Rybáriková a dnes v noci sa k nej žiaľ pridala aj Viktória Kužmová. V mužskej singli sme mali zastúpenie v podobe Lukáša Lacka, ale ten takisto svoju púť v tejto časti turnaja skončil. Magdaléna Rybáriková a Lukáš Lacko sa však ešte predstavia so svojimi tenisovými partnermi aj vo štvrohre. Dominika Cibulková a Anna Karolína Schmiedlová sú tak posledné naše zástupkyne v singli a svoje zápasy odohrajú práve dnes. V tomto prenose sa detailne pozrieme na stretnutie druhej menovanej.

Ja-fan Wangová:
Táto 24-ročná tenistka z Číny sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 90. mieste. Na US Open teda nemusela hrať kvalifikáciu a v prvom kole sa stretne s celkom vyrovnanou súperkou. Pred týmto podujatím absolvovala turnaj kategórie Futures, na domácej pôde napokon skončila vo finále. Za zmienku ešte stojí štvrťfinálová účasť v Bukurešti, čo už bol turnaj z kategórie WTA. Maximum tejto tenistky na US Open je druhé kolo, vlani na tomto podujatí neštartovala.

Anna Karolína Schmiedlová:
Slovenská 23-ročná tenistka stále patrí medzi naše mladé nádeje do budúcna, pravidelne sa už zúčastňuje Fed Cupu. V rebríčku jej patrí 84. pozícia, ale v poslednej dobe sa jej až tak nedarí. Na tom istom turnaji v Bukurešti skončila v druhom kole a následne na troch turnajoch neprešla cez prvé kolo. Snáď teda opäť naštartuje dobrú formu na US Open, v prvom kole to však vyzerá na veľmi vyrovnaný súboj. Kaja to na US Open dotiahla najviac do tretieho kola, vlani však podobne v USA neštartovala.

Obe tenistky sa doposiaľ proti sebe streli raz a úspešnejšie bola Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vtedy v semifinále vyradila domácu tenistku 2:1 na sety. Dnes sa teda očakáva podobne vyrovnaný zápas. My však verme, že to opäť pre našu tenistku dopadne úspešne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.