Magdaléna Rybáriková Slovensko
0 : 2
2:6 , 2:6
Čchiang Wang Čína

Sledovali sme súboj 1.kola US Open, ktorý bol jasnou záležitosťou Čchiang Wang. V prvom sete jasne dominovala, keď dokázala zvíťaziť v pomere 6:2. Začiatok druhého bol však vyrovnaný až do momentu, keď sa Magdaléna Rybáriková musela nechať ošetriť. Po tom sa jej pohyb na kurte evidentne zhoršil, čo dobre hrajúca Číňanka dokázala využiť a získala tento set rovnako 6:2. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa.

Koniec zápasu

2:6

Magdaléna Rybáriková poslala svoj forhend mimo kurt a tak sa z víťazstva v dnešnom duely teší čínska tenistka Čchiang Wang.

30-40

A po nevydarenom nábehu na sieť od našej tenistky, je tu prvý mečbal pre čínsku tenistku.

30-30

Veľmi zlé skrátenie hry od Rybárikovej, ktoré Wang dokázala potrestať.

30-15

Teraz však loptička z jej rakety smerovala iba ďaleko do autu.

30-0

Rovnako tak si pomáha aj pri tomto fiftíne.

15-0

Dobrý prvý servis v podaní našej hráčky.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Víťazný bekhend do rohu kurtu a tak je tu ďalšia čistá hra v prospech Wang. Rybáriková teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.

0-40

Už štvrté eso v podaní Wang.

0-30

Rybáriková má evidentne problémy s pohybom a Wang získava ďalší bod.

0-15

Séria fiftínov na strane čínskej tenistky narastá.

2:4

A prichádza ďalšia strata podania od našej tenistky. Wang tak opäť vedie o dva gemy.

15-40

Tesný aut z rakety Wang. Tá ma však ešte ďalšie dva brejkbaly.

0-40

Tri možnosti na brejk pre Wang. Rybáriková poslala svoj forhend niekoľko čísel za základnú čiaru.

0-30

A nasleduje aj ďalšia dvojchyba.

0-15

Bekhend z rakety Rybárikovej bol veľmi nepresný.

2:3

Koniec prestávky, podávať bude Magdaléna Rybáriková.

2:3

2:3

Čistou hrou dokázala Wang získať už tretiu hru v tomto sete. Podávať na vyrovnanie tak ide Magdaléna Rybáriková.

0-40

V zápätí prichádza ďalší fiftín, keď dokázala potrestať zaváhanie Rybárikovej na sieti.

0-30

Víťazný forhend do protipohybu, ktorým sa prezentovala čínska tenistka.

0-15

Wang začína svoje podanie víťazným úderom.

2:2

Druhý však už Magdaléna Rybáriková využíva, keď pridáva prvé eso v zápase. Skóre tohto setu je tak opäť vyrovnané.

40-30

Prvý však po nechytateľnom bekhende tejto hráčky je už minulosťou.

40-15

Dva gembaly, keď sa Číňanka dopustila nevynútenej chyby.

30-15

Nasleduje však dobre umiestnený úder od Wang.

30-0

Wang teraz nedokázala zreturnovať servis našej hráčky.

15-0

Pekný víťazný úder od Rybárikovej z forhendovej strany.

1:2

Prichádza aj k ošetrovaniu našej tenistky a sme zvedaví, či bude môcť pokračovať v hre.

1:2

Wang poslala loptičku z forhednu mimo kurt a tak si Rybáriková dokázala svoje podanie zobrať späť.

40-30

Magdaléna Rybáriková však pritlačila na svoju súperku a tak je tu príležitosť na brejk.

30-30

A esom vyrovnáva skóre tejto hry.

30-15

Teraz si však Wang pomohla prvým dobrým podaním.

30-0

A pridáva aj druhý a tak je tu sľubná príležitosť na vrátenie strateného podania.

15-0

Magdaléna Rybáriková dokázala vybojovať tento bod.

0:2

Túto možnosť už Wang dokázala využiť. To nie je ideálny štart do tohto setu v podaní našej tenistky.

40-A

Prichádza však aj druhá možnosť pre Číňanku, po nevynútenej chybe Rybárikovej.

40-40

Je tu zhoda. Dôležitá výmena ide v prospech našej hráčky, keď Wang poslala loptičku iba do siete.

30-40

Navyše prichádza ďalší brejkbal pre Wang. Našej hráčke nepomohlo ani jastrabie oko.

30-30

Druhý bod po sebe od Wang, keď úder z rakety Rybárikovej nepreletel ponad sieť.

30-15

Magdaléna Rybáriková zahrala v ťažkej pozícii loptičku iba do autu.

30-0

Dobre prvé podanie od Rybárikovej.

15-0

Forhend čínskej tenistky si našiel cestu iba za základnú čiaru.

0:1

0:1

0:1

Prvú hru druhého setu získava Wang, keď si pomohla esom. Vstupuje tak do tohto setu rovnako dobre ako v tom prvom.

40-A

Ani dobrá defenzíva v podaní Rybárikovej teraz nestačila a tak je tu ďalší gembal.

40-40

Wang mala dobrú pozíciu na ukončenie tejto hry. Jej volej však skončil iba v sieti.

40-A

Toto bol veľmi nevydarený pokus o slajs od našej tenistky a tak je tu gembal.

40-40

Ten je však už minulosťou, keď naša tenistka spravila zbytočnú chybu.

A-40

Bekhend od Wang bol príliš dlhý a tak je tu prvý brejkbal pre Rybárikovú.

40-40

A je tu zhoda. Dlhá výmena ide v prospech našej hráčky.

30-40

Magdaléna Rybáriková však teraz perfektne zreturnovala podanie svojej súperky.

15-40

Dva gembaly pre Wang, keď forhend Rybárikovej skončil mimo kurtu.

15-30

Nasleduje aj dobré prvé podanie tejto hráčky.

15-15

Jastrabie oko opäť v akcii, tentokrát loptičku prisúdil v prospech Wang.

15-0

Dobrý úder z rakety Rybárikovej, ktorý dopadol presne na čiaru.

2:6

Túto možnosť Wang využíva a získava tak prvý set, v ktorom herne dominovala.

30-40

Prvá možnosť na ukončenie prvého setu pre Wang , keď Rybáriková v ťažkej pozície poslala loptičku do siete.

30-30

V zápätí však prichádza dobrý servis Rybárikovej.

15-30

Víťazným forhendom na sieti získava Číňanka druhý bod v tomto geme.

15-15

Po slajse od našej hráčky prichádza nevynútená chyba na strane Wang.

0-15

Tak toto bola smola v podaní Rybárikovej, ktorá nedokázala svoj volej na sieti lepšie umiestniť.

2:5

2:5

2:5

Prvé podanie súperky dokázala prelomiť aj Rybáriková a tak znižuje na rozdiel troch hier.

40-30

Prvý však Wang dokázala po dobrom prvom servise odvrátiť.

40-15

Prvé dva brejkbaly v prospech našej tenistky.

30-15

Prišlo však k skvelému skráteniu hry od Wang, na ktoré Rybáriková nestačila reagovať.

30-0

Wang poslala loptičku zo svojej rakety iba do siete.

15-0

Séria získaných bodov našej tenistky pokračuje aj pri podaní jej súperky.

1:5

Prvá hra v podaní našej tenistky je tak realitou. Dobré je, že sa vyhla výsledku 6:0.

40-0

Sú tu tri gembaly na zisk prvej hry v prospech Rybárikovej, keď sa prezentovala dobrým obhodením.

30-0

A pridáva aj dobré skrátenie hry.

15-0

A začína dobre, keď svojou trpezlivou hrou donútila súperku ku chybe.

0:5

0:5

0:5

Víťazným forhendom do protipohybu ukončuje Wang túto hru. Rybáriková tak ide podávať, aby sa vyhla nepopulárnému kanáru.

15-40

Prišla však aj jedna z mála nevynútených chýb Číňanky.

0-40

Tri gembaly, keď si opäť dokázala pomôcť skvelým prvým servisom.

0-30

Dobrý prvý servis v podaní Wang.

0-15

Slajs z rakety našej tenistky si našiel cestu iba do autu.

0:4

Čistou hrou dokázala Wang zobrať podanie svojej súperky a tak pokračuje jej dominancia v tomto sete.

0-40

Tri brejkbaly po prvej dvojchybe od Rybárikovej.

0-30

A nasleduje aj nechytateľný return čínskej tenistky.

0-15

Rybáriková teraz nedokázala svoj forhend poslať ponad sieť.

0:3

0:3

0:3

Wang dokázala vyhrať aj svoju druhu hru pri svojom podaní a tak sa ujíma vedenia už o tri gemy.

30-40

Teraz to však spravila fantasticky, keď dobrým nábehom na sieť získava fiftín.

15-40

Loptička od našej tenistky skončila iba niekoľko čísel za základnou čiarou.

15-30

Teraz však prichádza víťazný úder do protipohybu.

15-15

V zápätí však chybuje aj Wang a tak je skóre vyrovnané.

0-15

Rybáriková nedokázala dobrý servis Číňanky vrátiť späť do kurtu.

0:2

A hneď prvý dokázala využiť, keď potrestala dobrým obhodením vybehnutie Rybárikovej na sieť.

15-40

Dva brejkbaly pre Wang, po zbytočnej chybe z rakety našej tenistky.

15-30

Dobrý druhý servis, ktorý Wang nedokázala dobre zreturnovať.

0-30

V zápätí Rybáriková zahrala iba rámom rakety a tak je tu ďalší bod pre Číňanku.

0-15

Wang teraz dokázala potrestať zlé skrátenie hry našej hráčky.

0:1

Wang dokázala vyhrať prvú hru tohto zápasu, keď jastrabie oko rozhodlo v jej prospech.

30-40

Následne po zisku ďalšieho bodu získava aj gembal.

30-30

Pridáva však dobrý prvý servis.

30-15

Opäť rovnaká nevynútená chyba tejto hráčky.

15-0

Následne však loptička z jej rakety končí iba v sieti.

15-15

0-15

Prvý fiftín zápasu získava Wang .

0:0

0:0

Obe hráčky sú už na kurte a zápas tak o malý okamih začne.

Vitajte pri dnešnom online stretnutí. Štartuje nám posledný grandslamový turnaj v tomto roku US Open. V prvom kole proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Čchiang Wang. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17:00.

Magdaléna Rybáriková:
Naša tenistka ladila formu, keď nastúpila na turnaji v New Haven. V prvom kole dokázala poraziť Coco Vandeweghe, no potom ju zastavila ruská tenistka Makarova. Minulý rok na US Open dokázala postúpiť do tretieho kola, kde podľahla Španielke Muguruze. V súčasnosti sa nachádza na 29. mieste svetového rebríčka.

Čchiang Wang:
Táto dvadsaťšesť ročná Číňanka sa pripravovala na turnaji v Montreale, kde však dosiahla iba na druhé kolo, ked podľahla Rumunke Buzarnescu v dvoch setoch. Minulý rok na US Open neštartovala a aktuálne jej patrí 52. pozícia v ženskom svetovom rebríčku.

Tieto tenistky sa vo svojej kariére ešte nestretli. Stávkové kancelárie to dnes vidia na vyrovnaný boj, preto ak ste fanúšikom tenisu, určite si tento duel nenechajte ujsť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.