Martin Kližan Slovensko
2 : 0
6:2 , 6:2
Denis Istomin Uzbekistan

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Martin Kližan získava svoj šiesty titul na okruhu ATP! Ihneď po skončení výmeny si vyzliekol tričko a radostne si zakričal. Denis Istomin mu s úsmevom na perách ukázal, aby ho celé roztrhal a ihneď podáva nášmu tenistovi ruku a gratuluje mu k tomuto úspechu. Stúpajúca forma Martina Kližana tak vyvrcholila k tomuto úspechu a v rebríčku pôjde slovenský tenista opäť vyššie, ukazuje sa aj skvelá robota Dominika Hrbatého. Mimochodom, Martin teraz vyrovnal v počte ziskov ATP titulov práve Dominika. Aj touto cestou nášmu reprezentantovi gratulujeme a prajeme veľa podobných úspechov!

Koniec zápasu

6:2

GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Slovenský tenista získava druhý set rovnakým pomerom ako ten prvý, kedže Denis Istomin zahral loptičku len do siete a tak Martin Kližan vyhráva toto stretnutie hladko 2:0 na sety a stáva sa víťazom tenisového turnaja ATP Kitzbuhel!

40-0

Martin Kližan získava dva mečbaly!

30-0

Istominov dlhý úder končí v aute, Martin vedie o dva fiftíny a je krok od prvenstva na rakúskej pôde.

15-0

Martin zvládol náročnú výmenu lepšie a tak získava dôležitý úvodný fiftín.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Priamym bodom z podania sa Denis Istomin ešte udržal vo finálovom zápase, ale Martin Kližan má servis na zisk šiesteho titulu na okruhu ATP!

30-40

Aut z rakety nášho tenistu, Istomin získava gembal na udržanie sa v zápase.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Loptu získava Istomin.

15-15

Skúste uhádnuť, aký úder teraz zahral náš tenista. Bol to podľa štatistík štrnásty dropšot od Martina, po 15 na oboch stranách.

0-15

Začína priamym bodom z podania.

5:1

Čo iné, ako dropšot od nášho tenistu a tak Martin Kližan úspešne potvrdil brejk a vyhráva v druhom sete 5:1! Denis Istomin ide podávať na udržanie sa vo finálovom zápase.

40-30

Priamym bodom z podania získava Martin gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Menšie komplikácie pre slovenského tenistu, Istomin dobre returnoval a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, loptička na konte Istomina.

30-0

Na ďalší dropšot Istomin opäť nedokázal reagovať, Martin vedie o dva fiftíny.

15-0

Martin začal presným úderom na čiaru, fiftín putuje na jeho konto.

4:1

4:1

4:1

Čistou hrou berie náš tenista aj toto podanie súpera, čím sa dostáva do vedenia 4:1 v druhom sete! Martin má na dosah šiesty ATP titul, ale potrebuje teraz potvrdiť brejk a dotiahnuť to do úspešného konca.

40-0

Výborný smeč nášho tenistu a Marin získava tri brejkbaly!

30-0

Presný bekhend nášho tenistu na čiaru, Martin vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

15-0

Uzbek zahájil servis úderom za základnú čiaru, fiftín pre nášho tenistu.

3:1

Istominov forhendový volej zastavuje páska a tak Martin aj keď s veľkým šťastím potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v druhom sete! Slovenský tenista je tak už v oveľa lepšej pozícii, ale stále nieje rozhodnuté.

A-40

Martin úspešne zapracoval na sieti a získava tak gembal na potvrdenie brejku!

40-40

Výborne! Return od Istominho putuje do autu, Martin tak odvrátil aj druhú hrozbu a presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40

Priamym bodom z podania Martin prvú hrozbu odvrátil.

15-40

Martin Kližan sa previnil prvou dvojchybou v tomto zápase a jeho súpera tak získava dva rebrejky!

15-30

Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, Istomin získava druhý fiftín v rade.

15-15

Tento Martinov úder zastavuje páska, po 15 na oboch stranách.

15-0

Slovenský tenista začína priamym bodom z podania.

2:1

2:1

2:1

Ten sa mu podarilo aj úspešne využiť a tak prerazil prvé podanie súpera v tomto dejstve a ujíma sa vedenia 2:1! Zopakovala sa tak situácia z prvého setu, snáď sa to bude aj podobne ďalej vyvíjať.

40-30

Istomin to skúsil cez bekhend, ale ten zastavuje páska a tak Martin získava prvý brejkbal v druhom sete!

30-30

Dlhý úder Uzbeka končí v aute, po 30 na oboch stranách.

15-30

Priamy bod z podania a tak Istomin vedie opäť o jeden fiftín.

15-15

Martin a jeho úspešný return, po 15 na oboch stranách.

0-15

Istomin zahájil servis štvrtým esom v tomto zápase.

1:1

Slovenský tenista musel ísť cez druhé podanie, čo však zvládol a aj on si udržal úvodný servis v druhom sete, vyrovnáva jeho stav na 1:1!

40-15

Martin Kližan získava dva gembaly.

30-15

30-0

Na presný smeč nášho tenistu súper nedokázal reagovať, Martin vyhráva na podaní o dva fiftíny.

15-0

Martin a jeho dropšoty sú dnes ukážkové, slovenský tenista úspešne zahájil prvé podanie v druhom sete.

0:1

Prvý servis v druhom sete zvládol Istomin s prehľadom a ujíma sa vedenia 1:0!

15-40

Forhend slovenského tenistu zastavuje páska, Istomin má k dispozícii dva gembaly.

15-30

Prvý bod nášho tenistu v druhom sete, loptičku teraz poslal za základnú čiaru Istomin.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, Martin zahral loptičku do autu.

0-15

Denis Istomin zahájil druhý servis svojim tretím esom!

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Denis Istomin.

0:0

6:2

Priamym bodom z podania ukončil Martin prvý set, ktorý získava pomerom 6:2! Výborný prvý set nášho tenistu, skvelo podával, využil brejkbalové možnosti a dokázal aj odvrátiť dva brejkbaly súpera. Uvidíme, čo nám prinesie druhý set, snáď ho slovenský tenista zvládne podobným spôsobom.

A-40

Slovenský tenista zvládol ísť cez druhé podanie a po chybe súpera získava druhý setbal v tomto zápase!

40-40

Martin však zahral loptičku do autu a tak stráca prvý setbal, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30

Ďalším priamym bodom z podania získava Martin setbal!

30-30

Je tu priamy bod z podania a Martin zrovnáva stav tejto hry. Príde setbal či brejkbal?

15-30

Istomin dobre returnoval a získava druhý fiftín v rade. Žeby sme ešte boli svedkami drámy?

15-15

Slovenský tenista sa pokúsil o skrátený úder, čo mu však nevyšlo a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Presný úder na čiaru v podaní nášho tenistu, Martin začal podanie úspešne.

5:2

5:2

5:2

Martin sa pokúsil obhodiť svojho súpera, čo sa mu však nepodarilo a tak Denis Istomin znižuje stav prvého setu na 2:5 a zatiaľ sa udržal v tejto sade hry. Slovenský tenista má však k dispozícii servis na zisk prvého setu!

30-40

Esom získava Istomin gembal na udržanie sa v prvom sete!

30-30

Pokazený úder podávajúceho hráča končí v aute, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

15-30

Priamy bod z podania pre Uzbeka, Istomin vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Teraz to je však aut z rakety Martina, po 15 na oboch stranách.

15-0

Dropšoty dnes nášmu tenistovi idú ukážkovo, Istomin nezačal dôležité podanie úspešne.

5:1

Druhý esom v zápase ukončil Martin tento náročný gem, v ktorom čelil dvom brejkbalom, ale napokon dokázal potvrdiť získané podanie súpera a vyhráva v prvom sete 5:1! Denis Istomin tak musí podávať na udržanie sa v prvom sete!

A-40

Dlhý úder Uzbeka končí v aute, gembal na potvrdenie brejku.

40-40

Zhoda! Ďalšia presná práca nášho tenistu na sieti.

30-40

Prvé eso na konte nášho tenistu, Martin odvracia prvú hrozbu!

15-40

Denis Istomin získava dva rebrejky! Martin tak v prvých vážnejších problémoch, ale určite je v jeho sile, aby sa z toho dostal.

15-30

Martin dobre zapracoval na sieti a úderom do protipohybu znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Prvé problémy Martina na podaní, súper dobre zapracoval na sieti a vedie o dva fiftíny. Ešte však náš tenista nemá nič v tomto geme stratené.

0-15

Tento pokus o dropšot v podaní nášho tenistu úspešný nieje, loptička končí na sieti a fiftín putuje na konto súpera.

4:1

4:1

4:1

Výborne! Martin Kližan po chybe súpera využíva aj druhý brejkbal v zápase a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:1! Po krátkej prestávke tak pôjde podávať na potvrdenie brejku, čo už môže byť výrazný krok k zisku prvého setu.

40-30

Aut z rakety podávajúceho hráča, druhý brejkbal v zápase pre nášho tenistu!

30-30

Return nášho tenistu bol úspešný, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Priamy bod z podania pre Uzbeka, ktorý sa tak dostáva do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Martin stihol zareagovať na kraťas súpera, ale jeho následný úder už opúšťa dvorec. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Ďalší krásny dropšot od nášho tenistu, takže Istominovi úvod podania nevyšiel, fiftín pre Martina Kližana.

3:1

Priamym bodom z podania ukončil Martin tento gem, čím potvrdil brejk a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:1! Super Martin, len takto pokračovať ďalej.

40-15

Aj od siete vie náš tenista zahrať presný úder a získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

Situácia sa zopakovala a tak Marin vedie o jeden fiftín na podaní.

15-15

Úspešný forhend nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

0-15

Cestu za potvrdením brejku nezačal Martin úspešne, jeho dlhý úder končí v aute.

2:1

2:1

2:1

Výborne! Istominov úder zastavuje páska a Martin Kližan prerazil prvé podanie svojho súpera, čím sa dostáva do vedenia 2:1 v prvom sete! To je teda úspešný štart nášho tenistu, teraz potrebuje získaný brejk potvrdiť.

40-30

Prvý dvojchyba v tomto zápase na konte Uzbeka a tak Martin získava prvý brejkbal!

30-30

Forhend presne na čiaru a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Bekhend podávajúceho hráča smeruje za základnú čiaru, Martin získava druhý fiftín v rade.

15-15

O dropošt sa teraz pokúsil aj Uzbek, ale to mu nevyšlo a je to po 15 na oboch stranách.

0-15

Istomin zvládol ísť cez druhé podanie, následne loptičku umiestnil presne na čiaru a získava fiftín na svoje konto.

1:1

Denis Istomin sa presunul na sieť, ale tam len chyboval a tak Martin Kližan udržal prvé podanie a vyrovnáva na 1:1!

40-15

Veľký potlesk si vyslúžil náš tenista, ktorý sa prezentuje tretím dropšotom v rade a získava tak dva gembaly.

30-15

Martin si dropšot zopakoval a získava druhý fiftín v rade, čím vedie na podaní o jednu loptičku.

15-15

Úspešný dropšot nášho tenistu a Martin získava prvý fiftín vo finále, po 15 na oboch stranách.

0-15

Martin nezačal prvé podanie úspešne a stále čaká na prvý bod vo finálovom zápase, jeho úder zastavuje páska.

0:1

Skvelý úvodný servis Istominho, čistou hrou sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

0-40

Denis Istomin pripisuje na svoje konto prvé eso a získava tak tri gembaly.

0-30

Priam bod z podania pre Istominho, podávajúci hráč vedie o dva fiftíny.

0-15

Istomin zahájil prvé podanie úspešne, úder nášho tenistu končí v aute.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie naplno rozbehne. Ako prvý začne na servise Denis Istomin z Uzbekistanu!

Držme Martinovi teda palce, aby do svojej zbierky pridal šiesty titul na okruhu ATP, zároveň aj prajem príjemný športový zážitok.

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Martin Kližan má dnes šancu získať svoj šiesty titul na okruhu ATP, v rakúskom Kitzbuheli mu v tejto ceste bude stáť Denis Istomin z Uzbekistanu. Kližan si zahrá prvé finále na hlavnom okruhu od Hamburgu 2016, vo finálových zápasoch má však vynikajúcu bilanciu – 5:0 a jeho súčasná forma mu určite dáva veľkú šancu získať spomínaný šiesty titul na okruhu ATP. Veľkým prekvapením tohto turnaja je aj Denis Istomin, ktorý sa takisto ako náš tenista prebojoval do finále cez úspešnú kvalifikáciu.

Kto z úspešných kvalifikantov sa dnes bude radovať z titulu na ATP 250 v Kitzbüheli? Držme palce, aby to bol náš tenista! Začiatok stretnutia sa mierne posunie opäť sa vám tak prihlásime, keď budú obaja tenisti prítomní na kurte.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Denis Istomin. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00.

Dnes vyvrcholí tohtoročné tenisové podujatie ATP Kitzbuhel v Rakúsku a vo finálovom zápase bude mať účasť aj Slovensko! Stúpajúca forma Martina Kližana znamená, že rodák z Petržalky má šancu zabojovať o historický šiesty titul na okruhu ATP, čím by vyrovnal svojho trénera a nehrajúceho kapitána nášho Davis Cupového tímu Dominika Hrbatého.

Po tri a pol roku sa stalo, že si finálové stretnutie na okruhu ATP zahrajú úspešní kvalifikanti. Martin Kližan a aj Denis Istomin zvládli túto náročnú úlohu a určite tak budeme svedkami veľmi zaujímavého stretnutia.

Čo sa týka Istomina, tak ten doposiaľ vyhral dva turnaje na okruhu ATP, bude to však jeho prvé antukové finále. Na ceste do finále vyradil Martin Kližan jednotku tohto podujatia, domáceho tenistu Dominica Thiema, ktorému patrí ôsma pozícia vo svetovom rebríčku a takisto si poradil v dramatickom zápase so silným Lajovičom. Aj Istomin za sebou nechal zvučné mená, napríklad turnajovú dvojku Philippa Kohlschreibera z Nemecka či šiesteho nasadeného hráča Maximiliana Marterera.

Vo vzájomnej bilancii je na tom lepšie Denis Istomin z Uzbekistanu, ktorý vedie 2:1. Zaujímavosťou tohto tenistu je, že svoje stretnutia hrá v okuliaroch.

Finálové stretnutie tak určite nemá favorita, ale my verme, že Martin Kližan sa bude radovať so šiesteho titulu na okruhu ATP. Jeho súper je však veľmi nevyspytateľný, môžme sa teda tešiť na veľmi kvalitné stretnutie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.