Dominika Cibulková Slovensko
2 : 0
6:2 , 6:2
Elise Mertensová Belgicko

Veľké prekvapenie sa zrodilo v zápase Halepová – Hsiehová, kde svetová jednotka podľahla tenistke z Taiwanu 1:2 na sety!

V osemfinále tak Dominika Cibulková narazí práve na Hsiehovú a podľa postavenia v rebríčku by mala byť favoritkou tohto zápasu. Na to sa však nehrá, ale verme, že Dominika pôjde turnajom čo najďalej.

To je už z mojej strany všetky, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec zápasu

6:2

GEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Forhend podávajúcej hráčky zastavila páska a Dominika sa stáva víťazkou druhého setu rovnakým pomerom ako ten prvý 6:2 a po výhre 2:0 na sety postupuje do osemfinále tohtoročného Wimbledonu! Aj v tomto prípade slovenská tenistka roztrhala papierové prognózy, podala ďalší vynikajúci výkon a Elise Mertensová sa musí s turnajom rozlúčiť.

A-40

Dominika Cibulková získava piaty mečbal v zápase!

40-40

Mertensová ho odvracia úspešným volejom! Dominika má problémy s posledným krokom, ktorý ju delí od postupu ďalej.

A-40

Po úspešnom returne tu je štvrtý mečbal pre slovenskú tenistku!

40-40

Úder belgickej tenistky zastavuje páska, zhoda 40:40!

40-A

Mertensová získava ďalší gembal.

40-40

Aj ten ostáva nevyužitý, pretože Dominike nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare.

A-40

Tretí mečbal v zápase pre slovenskú tenistku!

40-40

Dlhý úder podávajúcej hráčky končí v aute, takže nevyužíva ani tretí gembal a je tu zhoda 40:40!

30-40

Aj ten druhý, Mertensová však má stále možnosť ukončiť túto výmenu úspešne.

15-40

Nasleduje víťazný úder našej tenistky, ktorá tak odvracia prvý gembal.

0-40

Tri gembaly pre Mertensovú.

0-30

Pokračuje kvalitným podaním a vyhráva o dve loptičky.

0-15

Mertensová zahajuje podanie úspešne, na sieti sa prezentuje víťazným úderom.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Elise Mertensová.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Ten už aj belgická tenistka využíva, odolala dvom mečbalom našej hráčky a znižuje stav druhého setu na 2:5! Je tu teda ešte menšia dráma, ale stále má Dominika výhodnejšiu pozíciu.

40-A

Tretí brejkbal pre Mertensovú!

40-40

Je tu dvojchyba našej tenistky, takže napínavý gem pokračuje ďalej.

A-40

Druhý mečbal pre slovenskú tenistku!

40-40

Jej dlhý úder však končí v aute a tak sme späť na zhode 40:40!

40-A

Opäť presný úder Mertensovej na čiaru, čím získava druhý brejkbal!

40-40

Mertensová vyťahuje víťazný úder a tak odvracia túto hrozbu.

A-40

Po chybnom údere súperky získava Dominika mečbal!

40-40

Ten sa podarilo Dominike odvrátiť priamym bodom z podania, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40

Dlhý úder našej tenistky končí v aute, je tu brejkbal pre Mertensovú!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Príde mečbal či brejkbal?

15-30

Mertensová predviedla presný prechod na sieť a vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Slovenská tenistka nezačína servis úspešne, jej forhend doputoval za základnú čiaru.

5:1

Výborne! Dominika vyťahuje presný úder na čiaru a využíva tak hneď prvý brejkbal! Slovenská tenistka vyhráva v druhom sete 5:1 a pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase!

40-15

Mertensová nezvládla prechod na sieť a Dominika sa dostáva k dvom brejkbalom!

30-15

Loptu získava Mertensová.

30-0

Ďalší nepresný úder podávajúcej hráčky, ktorá tak pri svojom podaní prehráva o dve loptičky.

15-0

Mertensovej úder putuje do autu, fiftín ide zase na konto našej tenistky.

4:1

4:1

4:1

Hneď ten prvý aj využíva a tak vyhráva v druhom sete 4:1! Dominika si stále drží svoj servis a je už na najlepšej ceste za víťazstvom v tomto zápase.

40-15

Dominika získava dva gembaly.

30-15

Víťazný úder našej tenistky, ktorým vyhráva pri svojom podaní o jeden fiftín.

15-15

0-15

Úvod podania našej tenistke nevyšiel, fiftín pre jej súperku.

3:1

Dlhý úder našej tenistky končí v aute a tak Elise Mertensová získava prvý gem v druhom sete, ktorým znižuje na 1:3!

15-40

S prispením pásky získava Mertensová dva gembaly.

15-30

Bekhend podávajúcej hráčky končí v aute.

0-30

Znova priamy bod z podania pre belgickú tenistku.

0-15

Mertensová zahajuje servis priamym bodom z podania.

3:0

3:0

3:0

Výmenu ukončila Dominika priamym bodom z podania a tak potvrdzuje brejk, čím sa dostáva do vedenia 3:0! Slovenská tenistka znova odvrátia dva brejkbaly súperky a predvádza výborný tenis z jej strany. Nič však ešte nezakríknime.

A-40

Ďalší víťazný úder po čiare od našej tenistky, takže získava gembal.

40-40

V správny moment prichádza prvé eso našej tenistky, zhoda 40:40!

30-40

Víťazným úderom z forhendu však Dominika odvracia prvú hrozbu.

15-40

Dvojchyba našej tenistky, Mertensová má dva pokusy vziať si späť svoje stratené podanie!

15-30

Druhý fiftín v rade pre Mertensovú.

15-15

Škoda tohto úderu od našej tenistky, ktorá mala dobrú pozíciu na sieti, ale jej razantný úder končí v aute.

15-0

Forhend od Mertensovej zastavuje páska, Dominika začína servis úspešne.

2:0

Dlhý úder belgickej tenistky opúšťa dvorec a tak Dominika získava aj toto podanie súperky, čím v druhom sete vyhráva 2:0! Výborne, len tak ďalej.

40-30

Prvý brejkbal v druhom sete pre našu tenistku!

30-30

Po 30 na oboch stranách, nepresný úder aj na strane podávajúcej hráčky.

15-30

Dominike nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare a tak prehráva o jeden fiftín.

15-15

Mertensová si pomohla kvalitným podaním, po 15 na oboch stranách.

15-0

Ani belgickej tenistke nevychádza úvod podania a tak je fiftín na konte našej hráčky.

1:0

Ďalší aut z rakety Mertensovej, takže Dominika ustála hneď v úvode druhého setu veľmi náročnú situáciu, keď odvrátila dva brejkbaly a napokon ide do vedenia 1:0!

A-40

Opäť sa situácia zopakovala a tak Dominika získava gembal.

40-40

Mertensovej dlhý úder končí v aute, zhoda 40:40!

30-40

Dominika vyťahuje ďalší presný forhend a prvú hrozbu odvracia.

15-40

Forhend slovenskej tenistky zastavuje páska, Mertensová hneď v úvode druhého setu získava dva brejkbaly!

15-30

Teraz si však Dominika pomáha kvalitným servisom a získava prvý fiftín v druhom sete.

0-30

Ďalší nepresný úder našej tenistky, takže Mertensová vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Na úvod prvého podania v tomto sete musela ísť Dominika cez druhé podanie, čo jej nevyšlo, keď nedokázala úspešne zareagovať na kraťas súperky.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

0:0

6:2

Mertensovej bekhend skončil na páske a tak Dominika prelamuje aj druhé podanie súperky, takže vyhráva prvý set pomerom 6:2! Slovenská tenistka zatiaľ pokračuje vo výborných výkonoch na tohtoročnom Wimledone, už dlhú dobu nestratila svoje podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v tomto zápase. Ešte však nieje o ničom rozhodnuté, dôležitý bude druhý set.

40-30

Tretia dvojchyba Mertensovej v tomto zápase a tak Dominika získava setbal!

30-30

Následne jej však nevyšiel prechod na sieť, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

30-15

Mertensová však svoj forhend posiela do siete a tak Dominika vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Dominika opäť predvádza silný forhend.

0-15

Pri tejto dôležitej výmene sa vymenili loptičky, úder našej tenistky zastavuje páska.

5:2

5:2

5:2

Výborne! Dominika sa prezentuje čistou hrou a vyhráva v prvom sete 5:2! To teda znamená, že Elise Mertensová pôjde podávať na udržanie sa v prvej sade.

40-0

Ďalší víťazný úder našej tenistky po peknej výmene a tak môže získať na svoje konto prvú čistú hru v tomto zápase.

30-0

Dominika pokračuje víťazným forhendom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Slovenská tenistka si na úvod pomáha kvalitným podaním a získava fiftín.

4:2

Druhý pokus už jej po chybe našej tenistky vyšiel a tak Elise Mertensová znižuje stav v prvom sete na 2:4!

30-40

Na svoje konto si však belgická tenistka pripisuje druhú dvojchybu.

15-40

Dlhý úder slovenskej hráčky končí v aute, Mertensová získava dva gembaly.

15-30

Dominika sa prezentovala skráteným úderom, ale Mertensová stihla dobehnúť na sieť a potom nasledovala chyba našej tenistky.

15-15

Po 15 na oboch stranách, úder belgickej tenistky opustil dvorec.

0-15

Mertensová na sieti úspešne skrátila hru a ide do vedenia o jeden fiftín.

4:1

4:1

4:1

Situácia sa zopakovala aj teraz a tak Dominika s menšími komplikáciami potvrdila brejk. V prvom sete vyhráva slovenská tenistka 4:1 a je na najlepšej ceste ho aj získať, ale nepredbiehajme!

40-30

Je tu gembal pre podávajúcu hráčku, úder od Mertensovej končí na páske.

30-30

Po 30 na oboch stranách, Dominika umiestnila forhend presne na čiaru. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Teraz však jej return končí v aute, Dominika znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Mertensová predviedla víťazný forhend po čiare a vyhráva pri podaní našej tenistky o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku nezačína Dominika úspešne, jej úder išiel von z dvorca.

3:1

Úder podávajúcej hráčky zastavila páska a tak Dominika berie prvýkrát v tomto zápase svojej súperke podanie, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:1!

A-40

Presným prechodom na sieť získava Dominika tretí brejkbal!

40-40

Ten však Dominika odvracia presným forhendom na čiaru, je tu teda druhá zhoda.

40-A

Tretím fiftínom v rade získava belgická tenistka gembal.

40-40

Druhé eso v rade od Mertensovej, dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-30

Prvú hrozbu odvrátila belgická tenistka prvým esom v zápase.

40-15

Mertensová si pripisuje na konto prvú dvojchybu v zápase a to prináša dva brejkbaly pre Dominiku!

30-15

Slovenská tenistka sa prezentuje presným lobom a vyhráva opäť o jeden fiftín.

15-15

Dominika sa previnila nevynútenou chybou, po 15 na oboch stranách.

15-0

Mertensovej nevychádza úvod podania a tak tu je fiftín pre našu tenistku.

2:1

2:1

2:1

Dominika predviedla úspešný úder na sieti a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete! Zatiaľ teda sledujeme vyrovnané stretnutie, po zmene strán pôjde na druhý servis v zápase Elise Mertensová.

40-15

Na jej konto sa však pripisuje prvá dvojchyba v zápase, čím teda stráca prvý gembal.

40-0

Dlhý úder belgickej tenistky končí v aute, slovenská hráčka má šancu na čistú hru!

30-0

Slovenská tenistka pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Aj v tomto prípade musela Dominika zahajovať servis cez druhé podanie, čo však zvládla a úder súperky končí v sieti.

1:1

Mertensová sa prezentovala úspešným skráteným úderom a tak druhý gembal už úspešne využíva, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

40-A

Výhoda a gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40

Ktorý sa jej však nepodarilo odvrátiť po úspešnom returne našej tenistky! Zhoda.

30-40

Elise Mertensová predviedla úspešný prechod na sieť a odtiaľ sa prezentuje presným volejom, čím získava gembal.

30-30

Situácia sa zopakovala aj na druhej strane a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Dlhý úder podávajúcej hráčky končí v aute, slovenská tenistka tak vyhráva pri podaní súperky o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Dominika vytiahla presný forhend na čiaru.

0-15

Mertensová takisto zahajuje svoje podanie úspešne a získava fiftín.

1:0

Teraz však už nasledoval úspešný forhend po čiare a tak sa Dominika ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30

Nasledoval však chybný úder našej tenistky a tak stráca prvý gembal.

40-15

Situácia sa zopakovala a tak sú tu dva gembaly pre slovenskú tenistku.

30-15

Po víťaznom údere vyhráva Dominika opäť o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, forhend našej tenistky zastavila páska.

15-0

Dominika musela ísť na úvod cez druhé podanie, čo zvládla a return súperky končí v aute. Slovenská tenistka získava prvý fiftín v zápase.

0:0

Prajem príjemné sobotné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Slovenskú vlajku na treťom grandslame sezóny, teda na Wimbledone drží už len Dominika Cibluková, ktorú dnes čaká zápas tretieho kola v ženskom singli.

Slovenskú tenistku čaká veľmi ťažká prekážka, belgická tenistka Elise Mertensová. V minulom zápase však Dominika predviedla parádny výkon proti domácej Kontaovej a tak sú podla mňa šance v tomto stretnutí vyrovnané.

Obe tenistky už sú prítomné na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže začať. Držme teda našej tenistke palce, aby zvládla náročnú prekážku a postúpia do ďalšieho kola.

Ako prvá začne na servise práve slovenská tenistka, pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového Wimbledonu. Slovenské farby reprezentuje vo dvojhre už len Dominika Cibulková, na ktorú dnes čaká súboj tretieho kola. Jej súperkou bude Belgičanka Elise Mertensová. Predbežne je začiatok zápasu naplánovaný na 14:30.

Dominika Cibulková je aktuálne 33. hráčkou svetového rebríčka. V All England Clube predvádza veľmi dobré výkony, o čom svedčia skalpy súperiek zvučného mena. V prvom kole zdolala Alizé Cornetovú 7:6, 6:1 a predvčerom vyprevadila z turnaja aj vlaňajšiu semifinalistku Johannu Kontovú. Po zápase s domácou hráčkou má Slovenka právo byť sebavedomá, veď najmä na servise bola takmer neomylná. Stratila len jedenásť z 52 loptičiek a k postupu jej stačili dva využité brejkbaly. Zverenka Mateja Liptáka sa prezentuje agresívnym štýlom hry, a tak je iba deväť nevynútených chýb vynikajúca bilancia. S Elise Mertensovou si dvakrát zmerali sily v roku 2017. V New Havene vyhrala hladko 6:1, 6:3, ale v Pekingu sa jej Belgičanka za prehru revanšovala. Tretie kolo Wimbledonu nie je pre Cibulkovú príliš obľúbené, keďže až päťkrát sa pre ňu stalo osudným.

Elise Mertensová zažíva vynikajúcu sezónu. Vyhrala už tri turnaje, zahrala si v semifinále Australian Open a v rebríčku WTA poskočila na 15. priečku. Generálka pred Wimbledonom nedopadla práve najlepšie, ale v All England Clube sa Belgičanke veľmi dobre darí. V štyroch setoch stratila dokopy len deväť gemov a poľahky si poradila s Danielle Collinsovou a Sachiou Vickeryovou. Zo štatistických ukazovateľov možno vyzdvihnúť 70-percentnú úspešnosť prvého podania a takisto efektívne využívanie brejkbalových šancí. V dvoch kolách ich mala trinásť, pričom využila až desať. Na konte má 40 víťazných úderov a sama priznala, že sa na tráve cíti lepšie a lepšie. Mertensová sa opiera najmä o svoj forhend a nebojí sa ani prechodu na sieť.

Podľa stávkových kancelárii je miernou favoritkou Mertensová, ale osobne si myslím, že obe hráčky majú rovnaké šance na postup. Čo však je už dopredu zaručené, že nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.