Alizé Cornetová Francúzsko
0 : 2
6:7 , 1:6
Dominika Cibulková Slovensko

Dominika Cibulková sa tak pridáva k Lukášovi Lackovi a obaja sa predstavia aj v druhom kole. S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec zápasu

1:6

GEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Slovenská tenistka ukončila tento zápas úspešným prechodom na sieť a druhý set ovládla jednoznačným pomerom 6:1 a zaslúžene tak postupuje do druhého kola tohtoročného Wimbledonu, keď sa dokázala otriasť z zbabraného úvodu zápasu, ale potom to už celé dotiahla do úspešného konca.

30-40

Prvú hrozbu francúzska tenistka odvracia.

15-40

Dva mečbaly pre slovenskú tenistku!

15-30

Po chybe súperky sa Dominika vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Dominika na sieti obhodila svoju súperky a získava tak fiftín.

1:5

Čistou hrou potvrdzuje Dominika Cibulková brejkbal a tak vyhráva v druhom sete 5:1! Alizé Cornetová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

0-40

Úspešný smeč na sieti od našej tenistky, ktorá tak získava šancu na čistú hru.

0-30

Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.

0-15

Dominika zahajuje aj tento servis úspešne.

1:4

Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

1:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:4

Výborne! Dominika využíva po ďalšej chybe súperky brejkbal a vyhráva v prvom sete 4:1! Slovenská tenistka má na dosah postup do druhého kola, ale ešte nepredbiehajme.

40-A

Brejkbal pre slovenskú tenistku!

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sme na zhode 40:40!

40-30

Napokon tu je gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

Cornetovej úder zastavila páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Dominika chybovala na sieti a tak jej súperka znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0

Cornetová zahajuje servis ziskom fiftínu.

1:3

Výborne! Dominika sa prezentuje čistou hrou a vyhráva v druhom sete 3:1!

0-40

Slovenská tenistka získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

0-30

Po chybe súperky vyhráva naša tenistka o dva fiftíny.

0-15

Dominika Cibulková zahajuje svoje servis úspešne.

1:2

1:2

1:2

Gembal francúzska tenistka využíva a prvým gemom znižuje stav v druhom sete na 1:2!

A-40

Výhoda a gembal pre Cornetovú.

40-40

Po dlhom bekhende za základnú čiaru ho však nevyužíva a gem sa presúva na zhodu 40:40!

30-40

Francúzska tenistka sa pokúsila skrátiť hru, čo jej však nevyšlo a tak tu je brejkbal pre našu hráčku!

30-30

Cornetová sa prezentuje presným forhendom na čiaru a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Po chybe súperky získava Dominika druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Cornetová zahajuje toto podanie úspešne a získava fiftín.

0:2

Tretí gembal je už využitý, Dominika potvrdila brejk a vyhráva v druhom sete 2:0!

30-40

Ani druhý gembal naša tenistka nevyužíva, ostáva jej tak posledná možnosť na potvrdenie brejku a ujať sa vedenia o dve hry.

15-40

Slovenská tenistka posiela svoj úder len do pásky a tak stráca prvý gembal.

0-40

Cornetová sa snažila prehodiť našu tenistku, to sa jej však nepodarilo a tak Dominika získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Dominika získava druhý fiftín v rade.

0-15

Cornetovej úder zastavila páska, fiftín na konte našej tenistky.

0:1

Ďalšiu však už nie, kedže Dominika ukázala presný prechod na sieť a tak v úvode druhého setu berie svojej súperke podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

15-40

Prv hrozbu francúzska tenistka odvracia.

0-40

Dominika Cibulková hneď v úvode druhého setu získava tri brejkbaly!

0-30

Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.

0-15

Cornetová nezačína svoj prvý servis v druhom sete úspešne.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Alizé Cornetová.

0:0

6:7

Cornetová zakončila výmenu úderom do pásky a tak Dominika získava prvý set po tajbrejku, v ktorom pustila súperke len tri body a tak sa ujíma vedenia v tomto zápase 1:0! Jeho úvod však pre Dominiku nevyzeral dobre, prehrávala 1:3, ale napokon zabrala a po veľkej dráme získava dôležitú prvú sadu! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

3-6

Tri setbaly pre slovenskú tenistku!

3-5

Minibrejk sa jej však nepodarilo potvrdiť.

2-5

Druhý minibrejk pre našu tenistku! Dominika sa prezentuje drop shotom a je už blízko k zisku prvého setu.

2-4

2-4

2-4

Loptu získava Cornetová.

1-4

Cornetová posiela svoj forhend von z dvorca a tak je už Dominika v nádejnej pozícii na zisk prvého setu. Ale, ešte nepredbiehajme.

1-3

Výborne! Dominika potvrdzuje minibrejk a vyhráva v skrátenej hre o dve loptičky.

1-2

Minibrejk! Cornetová posiela svoj forhend von z dvorca a tak sa Dominika dostáva do menšej výhody.

1-1

Situácia sa zopakovala aj na druhej strane, úvod tajbrejku je vyrovnaný.

0-1

Cornetovej úder zastavuje páska, prvý bod v tajbrejku pre našu tenistku.

6:6

Po chybe našej tenistke sa jej ho podarilo využiť a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 6:6 a o jeho osude bude musieť rozhodnúť tajbrejk!

A-40

Priamym bodom z podania získava Cornetová druhý gembal na udržanie sa v prvom sete.

40-40

Zatiaľ sa však tak nestáva, jej úder zastavuje páska. Zhoda.

40-30

Napokon je z toho gembal pre Cornetovú, ktorým sa môže udržať v prvom sete.

30-30

Štvrtá dvojchyba v zápase od francúzskej tenistky, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

30-15

Loptu získava Cibulková.

30-0

Francúzska tenistka vyhráva o dve loptičky.

15-0

Úvod dôležitého podania Cornetová zvládla.

5:6

5:6

5:6

Tento pokus však už našej tenistke vyšiel a ujíma sa vedenia 6:5 v prvom sete! Alizé Cornetová pôjde druhý krát podávať na udržanie sa v prvom sete a vynútenie si tajbrejku.

30-40

Cornetová presným úderom na čiaru odvracia prvý gembal.

15-40

Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

15-30

Dominika si pomáha kvalitným podaním a získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Slovenskej po dlhšej dobe nevyšiel úvod podania.

5:5

Cornetová sa prezentuje ďalším úspešným drop shotom a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 5:5 a toto dejstvo bude písať svoje ďalšie pokračovanie!

A-40

Štvrtý gembal pre francúzsku tenistku.

40-40

Ani ten sa je však nepodarilo využiť, Dominika cíti šancu na zisku prvého setu, ale je to v tejto hre veľmi vyrovnané.

A-40

Tretí gembal pre Cornetovú.

40-40

Cornetovej úder zastavila páska a dostávame sa teda na zhodu 40:40!

40-30

Je tu však tretia dvojchyba v zápase na strane francúzskej tenistky.

40-15

Dominika sa pokúsila o skrátenie hry, ale Cornetová včas reagovala a následne vyťahuje presný forhend po čiare. Získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-15

Dvojchyba podávajúcej hráčky.

30-0

Následne úspešne prehodila na sieti našu tenistku a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Cornetová umiestňuje loptičku presne na čiaru a dôležité podanie zahajuje úspešne.

4:5

4:5

4:5

Ten sa jej už podarilo aj využiť a tak sa ujíma vedenia 5:4 v prvom sete! Alizé Cornetová pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade, čo zrejme po úvode prvého dejstva čakal málokto.

40-A

Cornetovej nevyšiel pokus o drop shot a je tu tretí gembal pre slovenskú tenistku.

40-40

Forhend našej tenistky zastavila páska a tak sme na zhode 40:40! Nuž, razom sa to celé obrátilo.

30-40

Tretia dvojchyba v zápase na konto našej tenistky, čím stráca prvý gembal.

15-40

Dva gembaly na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku.

15-30

0-30

Darí sa však našej tenistke, ktorá sa prezentuje úspešným forhendom po čiare a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Francúzska tenistka teraz kazí zbytočne svoje ľahké údery a opäť končí loptička na páske. Cornetová na znak zúfalstva pustila raketu na zem.

4:4

Cornetovej úder zatavila páska a tak Dominika prvýkrát v tomto zápase berie svojej súperke podanie a vyrovnáva stav prvého setu na 4:4! To môže byť zlomový moment tejto sady, ale ešte nepredbiehajme.

15-40

Teraz jej však nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare a tak stráca prvý brejkbal.

0-40

Výborne! Dominika teraz na kurte dominuje a získava tri brejkbaly!

0-30

Slovenská tenistka získava druhý fiftín v rade.

0-15

Sledovali sme peknú a dlhú výmenu, na konci ktorej umiestnila Dominika loptičku presne na čiaru a získava tak fiftín.

4:3

4:3

4:3

Veľmi náročný gem napokon slovenská tenistka zvládla, odvrátila brejkbal súperky a napokon si udržala toto podanie, čím znižuje na 3:4 v prvom sete. Stále to však z jej pohľadu nieje ideálna situácia.

40-A

Cornetovej úder zastavuje páska, Dominika získava gembal.

40-40

Od siete prichádza nepresný úder Cornetovej a tak sa hra presúva na zhodu 40:40!

40-30

Dominika posiela svoj úder do pásky a tak ide čeliť brejkbalu!

30-30

Teraz však vyťahuje úspešný krížny bekhend a vyrovnáva na 30:30! Menšie problémy pre slovenskú tenistku pri jej podaní.

15-30

Cornetová sa pokúšala o víťazný forhend po čiare, čo jej však nevyšlo a tak prehráva o jednu loptičku.

15-15

Dlhý forhend francúzskej tenistky dopadol do autu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Obe tenistky sa presunuli na sieť, kde však bola úspešnejšia Cornetová, ktorá získava prvý fiftín tejto hry.

4:2

Po presnom údere na čiaru sa Cornetová dostáva v prvom sete do vedenia 4:2!

40-15

Cornetová získava dva gembaly.

30-15

Francúzska tenistka sa prezentuje úspešným lobom a tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0

Cornetová zahajuje servis úspešne.

3:2

3:2

3:2

Forhend francúzskej tenistky končí za základnou čiarou a tak Dominika znižuje stav v prvom sete na 2:3 z jej pohľadu!

40-A

Po chybe súperky získava Dominika druhý gembal.

40-40

Cornetová na sieti úspešne obhodila našu tenistku a tak tu máme zhodu 40:40!

30-40

Po tvrdom boji na sieti získava Dominika gembal.

30-30

Druhá dvojchyba našej tenistky v tomto zápase, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Cornetová pokazila ľahký úder a tak znova prihráva pri podaní našej tenistky o jeden fiftín.

15-15

Teraz tu však je aut z jej rakety, po 15 na oboch stranách.

0-15

Slovenská tenistka po peknom prechode na sieť zahajuje podanie úspešne.

3:1

Forhend slovenskej tenistky zastavuje páska a tak Cornetová po využití gembalu vyhráva v prvom sete 3:1, čím sa dostáva do lepšej pozícii. Dominika potrebuje zvládnuť svoj servis a pokúsiť sa potom vziať ten súperkin.

40-15

Cornetová sa prezentuje víťazným bekhendom po čiare a dostáva sa k dvom gembalom.

30-15

Na dvojchyby to je 1:1, Cibulková znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-0

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.

15-0

Francúzska tenistka po úspešnom začiatku podania získava fiftín.

2:1

2:1

2:1

Situácia sa zopakovala a tak Dominika získava svoj prvý gem v tomto zápase, čím znižuje stav prvého setu na 1:2 z jej pohľadu!

30-40

Sledovali sme peknú a dlhú výmenu, ktorú Cornetová zakončila do siete. Takže tu je gembal pre našu tenistku.

30-30

Aut z rakety našej tenistky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenská tenistka si pripisuje na svoje konto prvú dvojchybu v tomto zápase.

0-30

Následne si pomáha druhým kvalitným podaním a vyhráva o dve loptičky.

0-15

Úvod podania Dominika zvládla a získava prvý fiftín tejto hry.

2:0

Ukážkový drop shot v podaní francúzskej tenistky, ktorá odvrátila brejkbal súperky a následne sa jej podarilo potvrdiť získané podanie. Alizé Cornetová vyhráva v prvom sete 2:0!

A-40

Dlhý bekhend slovenskej tenistky skončil v aute, gembal na potvrdenie brejku pre Cornetovú.

40-40

Jej forhend však zastavuje páska a je tu teda zhoda 40:40!

30-40

Dominika Cibulková sa prezentuje úspešným smečom na sieti a má tak šancu vziať si späť svoje stratené podanie!

30-30

Po nevynútenej chybe slovenskej tenistky to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Cornetová musela ísť cez druhé podanie a to jej nevyšlo, prezentovala sa len neúspešným drop shotom a tak pri svojom servise prehráva o jeden fiftín.

15-15

Aut z rakety slovenskej tenistky, po 15 na oboch stranách.

0-15

Dlhý forhend podávajúcej hráčky končí v aute, Cornetovej nevyšiel úvod prvého servisu v zápase.

1:0

Ten sa jej aj podarilo využiť a to je teda zlý začiatok pre našu tenistku, ktorá stráca svoje úvodné podanie! Alizé Cornetová pôjde podávať na potvrdenie brejku.

A-40

Cornetová znova ukázala presný prechod na sieť a získava tretí brejkbal v úvode zápasu!

40-40

Dominika odvracia aj túto druhú hrozbu, keďže si na svoje konto pripisuje úspešný winner.

A-40

Je tu však druhý brejkbal pre francúzsku tenistku!

40-40

Cornetová nedokázala reagovať po údere na telo a loptička opustila dvorec. Zhoda 40:40!

40-30

Forhend našej tenistky zastavuje páska a tak hneď v úvode zápasu získava Cornetová brejkbal!

30-30

Dominika sa rozhodla pre prechod na sieť, ale tam už úspešná nebola a Cornetová po presnom údere na čiaru vyrovnáva na 30:30.

15-30

Slovenskej tenistky nevyšiel pokus o víťazný forhend a tak svoj prvý fiftín na tohtoročnom Wimbledone získava Cornetová.

0-30

Pokračuje kvalitným podaním, úder jej súperky zastavuje páska.

0-15

Dominika zahajuje úvodné podanie úspešne a získava fiftín na svoje konto.

0:0

Ešte raz želám pekné popoludnie! Alizé Cornetová a Dominika Cibulková sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom, po ktorej sa toto stretnutie môže začať. Tak teda verme, že to bude so šťastným koncom pre našu tenistku.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON!

Po včerajšom prvom hracom dni však už má Slovensko len dvoch zástupcov. Do druhého kola sa po veľkom a utrápenom boji prebojoval včera ako jediný Lukáš Lacko, ktorý porazil Benjamina Bonziho a čaká ho veľký sviatok, keďže sa stretne v ďalšom kole proti Rogerovi Federerovi.

Dnes sa do akcie dostane posledný slovenský zástupca na tomto podujatí, približne o 12:30 sa na kurt dostane aj Dominika Cibulková. Tá má pred sebou náročnú prekážku, Francúzsku Alizé Cornetovú. Držme teda palce, aby sa našej tenistke darilo a úspešne prenikla do druhého kola.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, znova sa tak prihlásime, keď už obe tenistky budú na kurte. Zatiaľ teda prajem pekný deň.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Alizé Cornetová a Dominika Cibulková. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 12:30!

Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon.

Slovenskí priaznivci však už taký dôvod na radosť nemajú. V prvom kole už vypadli hneď štyria naši tenisti a to Rybáriková, Kužmová, Schmiedlová a Gombos. Po veľkom trápení postúpil len Lukáš Lacko, ale proti hráčovi, ktorý patrí do druhej stovky rebríčka ATP to nebol nijak presvedčivý výkon a po výhre 3:1 na sety ho čaká jednotka turnaja Roger Federer.

V utorok sa predstaví posledný slovenský zástupca na Wimbledone a to Dominika Cibulková. Tá hneď v prvom kole bude čeliť náročnej prekážke z Francúzska.

Alizé Cornetová:.
28-ročná tenistka z Francúzska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 44. mieste. Momentálne však disponuje veľmi kolísavou formou, na poslednom turnaji nepostúpila cez prvé kolo, ale má určite šancu na reparát. Hneď na úvod však bude čeliť vyššie postavenej hráčke v rebríčku.

Dominika Cibulková:
29-ročná tenistka zo Slovenska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 33. mieste, aj našej tenistke však posledné zápasy moc nevyšli, ale dúfajme, že ešte potiahne aj ona slovenskú vlajku na tomto podujatí.

Postavenie v rebríčku tak favorizuje v tomto stretnutí našu tenistku, ale skôr môžme očakávať vyrovnané stretnutie. Snáď, to však bude s úspešným koncom pre našu tenistku.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.