Lukáš Lacko Slovensko
3 : 1
4:6 , 6:3 , 7:6 , 6:4
Benjamin Bonzi Francúzsko

Lukáš Lacko tak dnes ako jediný zo slovenských tenistov vyhral svoj zápas a dostáva sa do druhého kola. Zajtra sa predstaví ešte v prvom kole Dominika Cibulková a sme tak zvedaví, či sa pridá k Lukášovi a postúpi ďalej, alebo takisto na tomto podujatí skončí takto skoro.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Súperom Lukáš Lacko v druhom kole bude Roger Federer! To bude teda veľká škola pre nášho tenistu a určite aj veľký sviatok. Uvidíme, ako sa slovenský tenista s touto situáciou popasuje.

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Lukáš Lacko! Benjamin Bonzi ukončil tento zápas úderom do siete a tak slovenský tenista vyhráva štvrtý set pomerom 6:4 a po výhre 3:1 na sety postupuje do druhého kola na tohtoročnom Wimbledone. Aj táto sada bola veľmi vyrovnaná a dlho sme čakali na zaváhanie na jednej či druhej strane. Benjamin Bonzi napokon nezvládol najdôležitejšie podanie a tak sa po veľmi sympatickom výkope musí s turnajom rozlúčiť, ale ako veľký outsider zápasu poriadne vytrápil nášho tenistu, ktorý si musí z tohto zápasu vziať ponaučenie.

40-30

Lukáš Lacko získava mečbal!

30-30

Benjamin Bonzi však vyrovnáva po presnom údere na 30:30! Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Teraz prinútil súpera k chybe a dostáva sa v tomto geme do výhodnejšej pozície.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Lukáš sa snaží o agresívnejšiu hru na kurte.

0-15

Úvod tohto dôležitého podania zvláda a získava fiftín na svoje konto.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Benjamin Bonzi.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Výborne! Lukáš sa čistou hrou dostáva vo štvrtom sete do vedenia 5:4 a to znamená, že Benjamin Bonzi ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!

40-0

Slovenský tenista získava šancu na čistú hru.

30-0

Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča.

15-0

Lukáš teraz potrebuje zvládnuť toto podanie, ale jeho úvod mu vyšiel a tak získava fiftín na svoje konto.

4:4

Hneď ten prvý aj využíva po presnom údere na čiaru a tak vyrovnáva stav vo štvrtom sete na 4:4!

15-40

Benjamin Bonzi získava dva gembaly.

15-30

Loptu získava Lacko.

0-30

Aj tento fiftín putuje na konto francúzskeho tenistu.

0-15

Bonzi však opäť začína svoj servis úspešne.

4:3

4:3

4:3

Ten sa mu aj podarilo využiť a tak s problémami udržal toto podanie a dostáva sa do vedenia 4:3! Snáď tento moment Lukáša nakopne a už dotiahne zápas do víťazného konca.

A-40

Výhoda a gembal pre slovenského tenistu.

40-40

Lukáš však túto hrozbu odvracia, je tu zhoda 40:40!

30-40

Je tu brejkbal pre francúzskeho tenistu.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Loptu získava Bonzi.

30-0

Lukáš získava druhý fiftín v rade.

15-0

Slovenský tenista po chybe súpera zahajuje servis úspešne.

3:3

Čistou hrou vyrovnáva Benjamin Bonzi stav vo štvrtom sete na 3:3! Takýto priebeh zápasu sa určte nečakal, už dávno malo byť podľa predpokladov vymaľované a Lukáš mal oddychovať na hoteli.

0-40

Benjamin Bonzi so šancou na čistú hru.

0-30

Lukáš sa previnil nevynútenou chybou a tak jeho súper vyhráva o dva fiftíny.

0-15

3:2

3:2

3:2

Zatiaľ je štvrtý set vyrovnaný a pri každom podaní sa opakujú tie isté situácie. Lukáš teda vyhráva 3:2, čakáme na prvú stratu podania v tomto sete.

40-15

Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

30-15

Po úspešnom podaní vyhráva náš tenista o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Lukáš zahajuje ďalšie podanie úspešne.

2:2

Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav štvrtého setu na 2:2!

15-40

15-30

Kvalitné podanie od francúzskeho tenistu, ktorý tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

0-15

Úvody podania zatiaľ obom protagonistom vychádzajú.

2:1

2:1

2:1

Po kvalitnom podaní sa ňou aj prezentuje a tak vyhráva vo štvrtom sete 2:1!

40-0

Lukáš získava opäť šancu na čistú hru.

30-0

Druhá loptička v rade pre nášho tenistu.

15-0

Lukáš zahajuje druhé podanie vo štvrtom sete úspešne.

1:1

A aj sa ňou prezentuje! Stav vo štvrtom sete je vyrovnaný 1:1!

0-40

Bonzi má takisto šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Aj Bonzi zahajuje úvodný servis tohto setu úspešne.

1:0

Na druhý pokus to už nášmu tenistovi vyšlo a tak sa ujíma vedenia 1:0 vo štvrtom sete!

40-15

Čistá hra to už nebude.

40-0

Tri gembaly a šanca na čistú hru pre slovenského tenistu.

30-0

Lukáš získava druhú loptičku v rade.

15-0

Prvý fiftín v štvrtom sete pre nášho tenistu.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Lacko.

0:0

7:6

Dlhý forhend francúzskeho tenistu opustil dvorec a tak Lukáš vyhráva tretí set v tajbrejku a ujíma sa vedenia 2:1 v tomto zápase! Teraz musíme slovenského tenistu pochváliť, pretože mal už túto sadu stratenú, ale zomkol sa a napokon získava druhý set v rade a tak ho už len jedno dejstvo delí od postupu do druhého kola, čím by zachránil dnešnú česť Slovákov na Wimbledone.

6-5

Bonziho úder zastavuje páska, setbal pre slovenského tenistu!

5-5

Podobnú situáciu predviedol aj Lukáš, takže tajbrejk je stále vyrovnaný.

4-5

Bonzi predviedol krásny prechod na sieť a jeho volej bol nad sily nášho tenistu.

4-4

Podobne aj jeho náprotivok.

4-3

Lukáš Lacko si udržal svoje podanie.

3-3

Benjamin Bonzi zbytočne chyboval na sieti a tak aj Lukáš potvrdil minibrejk a vyrovnáva stav v tajbrejku na 3:3!

2-3

Teraz však aj Francúz stráca svoje podanie.

1-3

Minibrejk je potvrdení, Benjamin Bonzi vyhráva v tajbrejku o dve loptičky.

1-2

Prvý minibrejk! Bonzi aj za prispením pásky dostal loptičku na stranu nášho tenistu.

1-1

Francúzsky tenista posiela loptičku do siete, Lukáš Lacko si takisto podržal prvé podanie.

0-1

Bonzi úspešne prešiel na sieť a tak zvládol prvé podanie.

6:6

Hneď ten prvý aj využíva, vyrovnáva na 6:6 a o osude tretieho setu bude musieť rozhodnúť tajbrejk!

40-15

Bonzimu nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare a tak Lukáš získava dva gembaly na záchranu v treťom sete.

30-15

Chyba francúzskeho tenistu na sieti, Lukáš získava druhý fiftín v rade.

15-15

0-15

Slovenský tenista nezačína svoje podanie úspešne a stráca tak túto loptičku.

5:6

5:6

5:6

A ten už aj využíva a tak ide v treťom sete do vedenia 6:5! Lukáš Lacko tak ide znova podávať na udržanie sa v tomto sete a vynútenie si tajbrejku.

40-A

Dlhý forhend nášho tenistu končí za základnou čiarou, ďalší gembal pre Bonziho.

40-40

Teraz sa však francúzsky tenista pošmykol a tak stráca gembal. Dostávame sa na zhodu 40:40!

30-40

Bonzi bol úspešný na sieti a po skrátení hry získava gembal.

30-30

30-15

Bonziho úder zastavuje páska, Lukáš získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Bonzimu nevyšiel pokus o skrátenie hry.

0-15

Po dlhšej dobe zahajuje Bonzi svoje podanie úspešne.

5:5

Výborne! Lukáš hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 5:5! Zo strateného setu dokázal Lukáš úspešne vykľučkovať a je stále v hre o jeho zisk.

40-15

Dva gembaly na potvrdenie brejku pre slovenského tenistu.

30-15

Lukáš Lacko predviedol úspešný prechod na sieť a donútil súpera chybovať.

15-15

15-0

4:5

4:5

4:5

No a hneď ten prvý aj využíva, takže znižuje stav tohto dejstva na 4:5 a pôjde podávať na potvrdenie brejku!

40-15

Benjamin Bonzi sa snažil prehodiť nášho tenistu, čo sa mu však nepodarilo a tak Lukáš získava dva brejkbaly na záchranu v treťom sete!

30-15

30-0

Ani druhý pokus nieje úspešný, keďže jeho drop shot putuje do pásky.

15-0

Úvod podania mu však nevychádza.

3:5

Ten aj využíva a tak znižuje jeho stav na 3:5! Benjamin Bonzi však ide podávať na víťazstvo v tejto sade.

40-30

Úspešný volej od nášho tenistu na sieti, ktorým si vybojoval záchrany gembal v treťom sete.

30-30

15-30

Bonzi vyhráva po chybe nášho tenistu o jednu loptičku.

15-15

0-15

Dôležité podanie tretieho setu však nezačína úspešne, fiftín na konte jeho súpera.

2:5

2:5

2:5

Forhend slovenského tenistu končí v aute a tak Bonzi vyhráva v treťom sete pomerom 5:2! Lukáš Lacko pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry.

30-40

Lukáš chyboval pri pokuse o víťazný forhend po čiare a tak jeho súper získava gembal.

30-30

15-30

Na druhej strane posiela Lukáš svoj bekhend za základnú čiaru, takže Bonzi vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Dlhý forhend na sieti končí od Bonziho v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

V poslednej dobe ani jednému tenistovi nevychádzajú úvody podania.

2:4

Bonzi chyboval na sieti a tak Lukáš využíva hneď prvý gembal a znižuje stav v treťom sete na 2:4!

40-15

Po presnom údere na čiaru získava Lukáš dva gembaly.

30-15

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-15

0-15

No a nevychádza mu úvod podania a tak fiftín získava jeho dnešný súper.

1:4

1:4

1:4

Ten sa mu aj podarilo využiť a tak sa v treťom sete ujíma vedenia 4:1! Slovenskému tenistovi sa v tejto sade hry absolútne nedarí a jeho súper je kúsok od získania tohto setu.

30-40

Bonzi získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30

30-15

Následne Lukáš vyťahuje presný forhend po čiare a vyhráva o jednu loptičku.

15-15

15-0

Bonzi chyboval na sieti a tak ani on nezačína tento servis úspešne.

1:3

Tú druhú však už nie a tak ani v tomto prípade nevidíme potvrdenie brejku a Bonzi si berie späť svoje stratené podanie, čím sa v treťom sete dostáva do vedenia 3:1!

30-40

Prvú hrozbu slovenský tenista odvrátil.

15-40

Benjamin Bonzi získava dva brejkbaly!

15-30

0-30

Bonzi vyhráva pri podaní nášho tenistu o dva fiftíny.

0-15

Ani úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel, fiftín na konto jeho súpera.

1:2

1:2

1:2

Ten aj využíva a tak si berie ihneď naspäť svoje stratené podanie a znižuje stav tretieho setu na 1:2!

40-30

Lukáš Lacko napokon získava brejkbal.

30-30

Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0

Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

15-0

Francúzsky tenista nezačína tento servis úspešne.

0:2

Ktorý sa mu aj podarilo využiť a tak vyhráva v treťom sete 2:0! Opakuje sa tak situácia z prvého dejstva, Lukáš je teda v ďalších problémoch.

40-A

Benjamin Bonzi získava brejkbal!

40-40

A už aj tretia možnosť je minulosťou, dostávame sa na zhodu 40:40!

40-30

Francúzsky tenista odvracia aj druhý gembal nášho tenistu.

40-15

40-0

30-0

15-0

Lukáš Lacko zahajuje prvé podanie v treťom sete úspešne a tak získava fiftín.

0:1

Hneď ten prvý aj využíva a tak sa v treťom sete ujíma vedenia 1:0!

15-40

15-30

15-15

15-0

Bonzimu nevychádza úvod podania v treťom sete, fiftín na konte nášho tenistu.

0:0

0:0

6:3

Esom na záver ukončil Lukáš Lacko druhý set, ktorý získava pomerom 6:3 a vyrovnáva stav zápasu na 1:1! Už teraz je teda jasné, že uvidíme minimálne štyri sety v tomto zápase. Slovenský tenista konečne napĺňa úlohu favorita a snáď mu to vydrží až do konca stretnutia.

40-15

Bonzi predviedol ďalší úspešný drop shot a tak prvý setbal odvracia.

40-0

Lukáš Lacko získava tri setbaly!

30-0

Druhý fiftín v rade pre Lukáša, znova si pomohol kvalitným podaním.

15-0

Začína priamym bodom z podania.

5:3

Čistou hrou sa francúzsky tenista udržal v druhom sete a jeho stav znižuje na 3:5! Lukáš Lacko však pôjde podávať na víťazstvo v tejto sade hry.

0-40

Tri gembaly na udržanie sa v druhom sete pre Bonziho.

0-30

Piate eso v zápase na konto francúzskeho tenistu.

0-15

Bonzi zahajuje dôležité podania úspešným drop shotom.

5:2

5:2

5:2

Čistou hrou potvrdil Lukáš brejk a tak vyhráva v druhom sete 5:2! Benjamin Bonzi pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade.

40-0

Slovenský tenista získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

30-0

Druhý fiftín v rade pre Lukáša.

15-0

Úvod podania Lukáš zvládol a získava fiftín.

4:2

Hneď ten prvý aj využíva a tak si berie späť svoje stratené podanie a v druhom sete vyhráva 4:2!

40-15

Lukáš Lacko získava dva brejkbaly!

30-15

30-0

Na jeho konto putuje aj ten druhý, kedže Bonzi sa na sieti previnil nevynútenou chybou.

15-0

Lukáš predviedol úspešný prechod na sieť a získava prvý fiftín tohto gemu.

3:2

3:2

3:2

Bonzi však vyťahuje presný volej, na ktorý Lukáš nedokázal reagovať a tak stráca prvé podanie v druhom sete! Benjamin Bonzi ide za stavu 2:3 podávať na potvrdenie brejku.

0-40

Ďalšia nevynútená chyba od slovenského tenistu, ktorý bude čeliť trom brejkbalom!

0-30

Opäť chyba od nášho tenistku, takže jeho súper vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Úvod tohto podania slovenský tenista nezvládol, fiftín na konte jeho súpera.

3:1

Ktorý sa mu aj podarilo využiť a tak znižuje stav v druhom sete na 1:3!

30-40

Napokon tu je gembal pre podávajúceho hráča.

30-30

15-30

0-30

Francúzsky tenista vyťahuje presný drop shot a tak vyhráva pri svojom podaní o dva fiftíny.

0-15

Bonzi zvládol úvod podania a získava tak fiftín.

3:0

Tento gembal už Lukáš Lacko využíva a tak po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 3:0! Konečne náš tenista začína napĺňať úlohu favorita, ale ešte to nezakríknime.

A-40

Gembal pre slovenského tenistu.

40-40

Je tu však dvojchyba slovenského tenistu, takže sa gem presúva na zhodu 40:40!

40-30

Napokon tu je gembal na potvrdenie brejku pre nášho tenistu!

30-30

15-30

Bonzi získava druhý fiftín v rade po chybe nášho tenistu.

15-15

15-0

Cestu za potvrdením brejku zahajuje úspešne.

2:0

Bonzi posiela svoj úder do siete a tak Lukáš v druhom sete prvýkrát berie svojmu súperovi podanie v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:0 v druhom sete!

40-15

Dva brejkbaly pre nášho tenistu!

30-15

Lukáš predviedol úspešný prechod na sieť a opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0

Lukáš úspešne obhodil svojho súpera a tak fiftín putuje na jeho konto.

1:0

Ktorý už dokázal po kvalitnom servise využiť a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

A-40

Priamym bodom z podania získava Lukáš druhý gembal.

40-40

Ale ten sa mu nepodarilo po nevynútenej chybe využiť a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30

Napokon po úspešnom údere na čiaru získava Lukáš gembal.

30-30

15-30

Bonzi predviedol úspešný prechod na sieť a pri podaní nášho tenistu znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Aut z rakety francúzskeho tenistu, prvý fiftín v druhom sete pre Lukáša Lacka.

0-15

Úvod podania nášmu tenistovi nevychádza, prvý fiftín v druhom sete pre Bonziho.

0:0

0:0

4:6

Druhý setbal už Benjamin Bonzi využíva a tak prekvapivo získava prvý set pomerom 6:4! Lukášovi nevyšiel hlavne úvod zápasu, potom sa síce chytil, ale to už bolo neskoro a tak prehráva v tomto zápase ako veľký favorit 0:1! Ešte má však dosť priestoru, aby to celé odčinil.

15-40

Prvú hrozbu Lukáš odvracia, ale stále je vo veľkých problémoch.

0-40

Úder nášho tenistu zastavuje páska a tak jeho súper získava tri setbaly!

0-30

Po kvalitnom podaní vyhráva francúzsky tenista o dva fiftíny.

0-15

Bonzi začína servis úspešne a získava fiftín.

4:5

4:5

4:5

Priamy bod z podania aj pre nášho hráča, ktorý tak znižuje stav prvého setu na 4:5! Benjamin Bonzi však má servis na víťazstvo v tejto sade.

40-15

Dva gembaly na udržanie sa v prvom sete pre slovenského tenistu.

30-15

30-0

15-0

Dôležitý servis však začína úspešne a získava prvý fiftín tohto gemu.

3:5

Priamy bod z podanie pre Bonziho, ktorý sa tak čistou hrou dostáva do vedenia 5:3 v prvom sete! Lukáš Lacko pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete, zatiaľ veľmi zlý výkon slovenského tenistu v tejto sade.

0-40

Tri gembaly a šanca na čistú hru pre podávajúceho hráča.

0-30

Víťazný forhend po čiare, Bonzi vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Lukášovi nevyšiel prechod na sieť, fiftín získava jeho dnešný súper.

3:4

3:4

Prvým esom v zápase ukončuje tento gem a stav v prvom sete znižuje na 3:4!

40-15

V zápätí sa dostáva k dvom gembalom.

30-15

Aj tento úder francúzskeho tenistu končí na sieti, Lukáš pri svojom podaní vyhráva o jednu loptičku.

15-15

15-0

Bonziho forhend zastavuje páska, fiftín pre nášho tenistu.

2:4

Benjamin Bonzi vytiahol presný forhend na čiaru a po využitý gembalu vyhráva v prvom sete 4:2!

30-40

Druhým fiftínom v rade získava Bonzi gembal.

30-30

Bonzi sa prezentuje esom a je to po 30 na oboch stranách.

30-15

Víťazný forhend po čiare od nášho tenistu, ktorý opäť pri súperovom podaní vyhráva o jednu loptičku.

15-15

15-0

Na úvod podania outsider zápasu zlyháva.

2:3

2:3

2:3

Bonzov úder zastavuje páska, Lukáš znižuje stav prvého setu na 2:3!

40-15

Dlhý bekhend Bonza opustil dvorec a tak slovenský tenista získava dva gembaly.

30-15

Pokus o krížny forhend Bonzovi nevyšiel, Lukáš tak opäť pri tomto podaní vyhráva o jednu loptičku.

15-15

15-0

Úvod podania slovenský tenista zvládol a získava tak fiftín.

1:3

Benjamin Bonzi ustál náročnejšiu situáciu a dostáva sa po využitý gembalu do vedenia 3:1 v prvom sete! To je teda veľmi zaujímavá situácia, Lukášovi sa ako veľkému favoritovi v úvode zápasu nedarí.

30-40

30-30

30-15

30-0

Lukáš pri súperovom podaní vyhráva o dve loptičky.

15-0

Úvod tohto podania Bonzovi nevyšiel, fiftín na konte nášho tenistu.

1:2

1:2

1:2

Ten sa mu aj podarilo využiť a tak prvým gemom v zápase znižuje stav v prvom sete na 1:2!

40-30

Napokon tu je gembal pre slovenského tenistu.

30-30

30-15

30-0

15-0

Servis zahajuje úspešne a tak získava fiftín.

0:2

A ten už aj využíva a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! Prekvapivý začiatok zápasu, ale Lukáš ešte nemá nič stratené. Musí sa však teraz dostať do zápasu po svojom podaní.

40-A

Druhý gembal pre podávajúceho hráča.

40-40

Ten sa mu však nepodarilo využiť a tak aj pri jeho prvom podaní tu je zhoda 40:40!

30-40

Gembal na potvrdenie brejku pre Bonziho.

30-30

30-15

Presným úderom na čiaru získava Lukáš druhý fiftín v rade.

15-15

0-15

Bonzi zahajuje svoj prvý servis v zápase úspešne a získava tak fiftín.

0:1

Do tretice všetko dobre! Benjamin Bonzi hneď na úvod zápasu prekvapuje, kedže prelamuje podanie nášmu tenistovi a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

40-A

Tretí brejkbal v úvode zápasu pre Bonza!

40-40

Ale ten sa mu nepodarilo využiť a tak tu je tretia zhoda pri jeho prvom podaní.

A-40

Druhým fiftínom v rade získava gembal.

40-40

Aj ten však Lukáš odvracia, ďalšia zhoda.

40-A

Druhý brejkbal pre Bonziho!

40-40

Túto hrozbu však Lukáš odvracia, zhoda 40:40!

30-40

Hneď v úvode zápasu tu je brejkbal pre Bonziho!

30-30

15-30

Bonzi získava druhý fiftín v rade, takže vyhráva o jednu loptičku pri podaní nášho tenistu.

15-15

15-0

Lukáš Lacko zahajuje svoj prvý servis úspešne a získava fiftín na svoje konto.

0:0

Obaja tenisti sú už prítomný na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom, po ktorej sa toto stretnutie môže začať. Ako prvý začne na servise slovenský tenista Lukáš Lacko.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemný večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON!

Slovensko bude mať v prvom hracom dni hneď štvornásobné zastúpenie. Do akcie sa dostanú Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Lukáš Lacko, Norbet Gombos a Anna Karolína Schmiedlová. Držme teda našim tenistom a tenistkám palce, aby sa dostali cez prvého kolo a mohli sme tak čo najdlhšie sledovať tento biely šport aj so slovenskou účasťou.

Žiaľ, po 1. kole už končia na tomto podujatí Magdaléna Rybáriková a Viktória Kužmová. Norbert Gomos ešte bojuje proti Kevinovi Andersonovi, ale nevyzerá to ani s ním dobre. Anna Karolína Schmiedlová bojuje proti Kristíne Mladenovicovej, zatiaľ vyhráva 1:0 na sety.

Ako posledný sa tak dnes na tomto podujatí predstaví Lukáš Lacko, ktorého čaká povinná jazda, ale nič nesmie podceniť.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne mierne posunie, znova sa vám teda prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte. Zatiaľ vám teda prajem pekný deň.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Lukáš Lacko a Benjamin Bonzi. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 16:00!

Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon. Na tomto turnaji sa predstaví aj hneď niekoľko tenistov zo Slovenska. V mužskej časti turnaja budú bojovať Norbert Gombos a Lukáš Lacko, v ženskej časti sa predstavia Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová a Dominika Cibulková. Verme teda, že sa našim zástupcom bude dariť čo najlepšie.

V tomto prenose sa zameriame na stretnutie Lukáša Lacka, ktorý v prvom kole mužskej časti turnaja bude čeliť francúzskemu tenistovi Bonzovi.

Lukáš Lacko:
30-ročný slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza 94. mieste. Lukáš disponuje výbornou poslednou formou, na turnaju v Eastbourne do dotiahol až do finále, kde siahal na historický titul na okruhu ATP, ale napokon sa mu ho nepodarilo získať. Ak sa mu však podarí preniesť výbornú formu aj na toto podujatie, môže to dotiahnuť ďaleko.

Benjamin Bonzi:
22-ročný francúzsky tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 285. mieste, takže je v tenisovom svete neznámym pojmom. Absolvoval však náročnú kvalifikáciu na toto podujatie a už to si určte zaslúži obdiv. Veľké ambície sa mu však nekladú, očakáva sa jeho vypadnutie v prvom kole.

Postavenie v rebríčku a aj posledná forma favorizuje nášho tenistu. Sme teda zvedaví, ako toto stretnutie dopadne, snáď s úspešným koncom pre nášho hráča, ktorý má pred sebou ľahkú prekážku, ale určite nesmie súpera podceniť.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.