Tour de Suisse - 3. etapa

11.06.2018 o 14:00

Sonny Colbrelli (Bahrain Merida)

Tretia etapa cyklistických pretekov Tour de Suisse 2018 mala očakávaný priebeh. V prvej polovici trate sa vytvoril únik, ktorého snaha sa skončila až osem kilometrov pred cieľom. Potom sa dostali k slovu tímy s kvalitnými šprintérmi a v náročnom závere pripravovali pozície pre svojich lídrov. V cieľovej rovinke boli najsilnejší Sonny Colbrelli, Fernando Gaviria a Peter Sagan. Všetci traja prešli páskou takmer na jednej úrovni, no najrýchlejší bol napokon prvý menovaný Talian. Druhé miesto patrilo Gaviriovi a tretie Saganovi.

Priebežné poradie po 3. etape:

 1. Stefan Küng (BMC) 8:50:15 hod.
 2. Greg Van Avermaet (BMC) + 3 s
 3. Richie Porte (BMC) + 3 s
 4. Tejay Van Garderen (BMC) + 3
 5. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) + 16 s

Konečné poradie 3. etapy:

 1. Sonny Colbrelli (Bahrain Merida) 4:39:51 hod.
 2. Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) – všetci rovnaký čas
 3. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)
 4. Michael Albasini (Mitchelton-Scott)
 5. Magnus Cort Nielsen (Astana)

Tretia etapa Tour de Suisse 2018 sa práve skončila.

cieľ

Peter Sagan sa zavesil za zadné koleso Fernanda Gaviriu, ale nemal dostatok priestoru, aby sa pretlačil cez dvojicu pretekárov. Slovenský cyklista sa napokon musel uspokojiť tesne s treťou priečkou. Víťazom sa stal Talian Sonny Colbrelli.

1 km

Peter Sagan má pred posledným kilometrom k dispozícii dvoch tímových kolegov. V pelotóne zostalo množstvo kvalitných šprintérov, takže okruh favoritov je širší.

2 km

Sören Kragh Andersen na chvíľu odišiel z balíka, ale nemal záujem pokračovať v samostatnom úniku. Radšej počkal na kolegov.

3 km

Tri kilometre pred cieľom vidíme na úplnej špici pelotónu dvojicu pretekárov z tímu Sunweb. Peter Sagan sa drží na výhodnej pozícii.

5 km

Peter Sagan vyprovokoval konkurentov k väčšej aktivite, ale väčšina favoritov na víťazstvo v etape sa udržala v balíku, takže bude rozhodovať až záver.

5,5 km

Peter Sagan zobral všetko do vlastných rúk a zaútočil. Za ním sa vydali dvaja pretekári Sunwebu, ale už sa pridávajú aj ďalší.

6 km

Balík sa začína rozpadávať a vpredu zostávajú len najväčší favoriti. Na zadnom kolese Petra Sagana sa pozorne drží Fernando Gaviria.

7 km

Cyklisti začali stúpať na Hagenfirst a viacero pretekárov sa snaží dostať do úniku. Tímy z pelotónu ihneď reagujú.

8 km

Únik je minulosťou. Pelotón pohltil trojicu vpredu a mieri na posledný kopec dnešného dňa. Stúpanie Hagenfirst meria 2,1 kilometra a má priemerný sklon 6,1 %.

10 km

Čaká nás záverečných desať kilometrov. V balíku začali pracovať všetky tímy, ktoré dnes chcú pomýšľať na etapové prvenstvo. Náskok úniku sa zmenšil na dvadsať sekúnd.

13 km

Peter Sagan je už trinásť kilometrov pred cieľom úplne vpredu. Na špici pelotónu mu robia spoločnosť dvaja tímoví kolegovia.

15 km

Do vrcholu posledného stúpania na Hagenfirst zostáva desať kilometrov. Vedúca trojica je stále pokope a drží si štyridsaťsekundový náskok.

17 km

Stále husto prší a cyklistov čaká po záverečnom kopci ešte nepríjemný zjazd do cieľa, ktorý povedie úzkymi cestami.

20 km

Od cieľa dnešnej etapy nás delí už iba posledných dvadsať kilometrov. Vedúca trojica na rovine dobre spolupracuje, ale jej náskok sa pohybuje stále iba na úrovni štyridsiatich sekúnd.

23 km

Tím BMC Racing zvýšil tempo v kopci, ale pokračuje aj v zjazde. Preto sa strata pelotónu znížila na štyridsať sekúnd.

26 km

Fabien Grellier ovládol aj štvrtú vrchárskú prémiu dnešného dňa. Na kopci Bürersteig za sebou nechal tesne Zaccantiho aj Juula-Jensena. Balík stráca už iba minútu.

27 km

Christopher Juul-Jensen striasol Calvina Watsona a pripojil sa k vedúcej dvojici. Unikajúci pretekári si udržiavajú konštantný náskok pred pelotónom.

28 km

Pelotón momentálne stráca na čelo pretekov minútu a pol. Balík je naďalej pohromade a doterajšie tri stúpania ho vôbec nepreriedili.

30 km

Zaccanti s Grellierom prešli cieľovým priestorom a čaká ich posledný tridsaťkilometrový okruh. Za nimi sa sformovala dvojica Juul-Jensen a Watson, ktorá stráca približne tridsať sekúnd.

32 km

Pelotón v zjazde spomalil, keďže úzke uličky a dážď sú ideálnou kombináciou na pád. Využívajú to jazdci v úniku, ktorí získavajú sekundy.

35 km

Tri body na vrchárskej prémii získal do tretice Fabien Grellier, ktorý odolal ataku Filippa Zaccantiho a teraz si musí dávať pozor v daždivom zjazde.

36 km

Christopher Juul-Jensen zaútočil v druhom stúpaní na Hagenfirst. Dánsky pretekár unikol z pelotónu a snaží sa dostihnúť vedúcu trojicu.

39 km

Trojica v úniku dobre spolupracuje a ide naplno. Pelotón však výrazne zrýchlil zásluhou Bory a znížil svoju stratu na 2 minúty a 15 sekúnd.

43 km

Bora prebrala kontrolu nad tempom v pelotóne. Na čelo sa dostal výborný časovkár Maciej Bodnar, ktorý poriadne natiahol balík a znížil stratu na únik.

47 km

Calvin Watson si poistil prvé miesto v bodovacej súťaži. Pretekár tímu Aqua Blue Sport bol v úniku aj včera a takisto triumfoval na rýchlostných prémiách.

50 km

Pelotón ide konštantným tempom a zatiaľ sa nikam neponáhľa. Skupina v úniku si preto udržiava náskok 3 minút a 15 sekúnd.

54 km

Calvin Watson zase stratil kontakt v kopci, ale vedúca dvojica ho počkala, pretože do cieľa zostáva ešte veľa kilometrov a v trojici sa spolupracuje lepšie.

56 km

Únik má za sebou aj druhú vrchársku prémiu dnešného dňa, keď prvýkrát vystúpal na kopec Bürersteig. Tri body si pripísal Fabien Grellier, ktorý opäť zdolal Filippa Zaccantiho.

58 km

Všetci jazdci prešli cieľovým priestorom a teraz ich čakajú dva približne tridsaťkilometrové okruhy, na ktorých sú pripravené dve stúpania. Rozdiel medzi skupinami sa zvýšil, únik má k dobru viac ako tri minúty.

61 km

Grellier a Zaccanti išli v zjazde veľmi opatrne, pretože na mokrej vozovke hrozí nebezpečenstvo pádu. Využil to Calvin Watson, ktorý sa opäť zapojil do skupiny.

65 km

Pretekári v úniku práve prešli prvou vrchárskou prémiou Hagenfirst. Vpredu sa vytvorila dvojica Fabien Grellier – Filippo Zaccanti, naopak zostal Calvin Watson.

70 km

Pelotón dnes pozorne kontroluje vedúcu skupinu a nedáva jej priestor na úspešný únik. Balík stiahol svoju stratu pod tri minúty.

75 km

Cyklisti majú za sebou už viac ako sto kilometrov dnešnej etapy, ale najdôležitejšie momenty ich ešte len čakajú. Čoskoro príde na rad päť vrchárských prémií tretej kategórie za sebou. Trikrát sa pôjde kopec Hagenfirst a dvakrát Burersteig. V oboch prípadoch ide o krátke, no prudké stúpania.

82 km

Situácia na trati zostáva pokojná a nemenná. Vpredu stále pracuje trojica cyklistov v zložení Calvin Watson (Aqua Blue Sport), Fabien Grellier (Direct Energie) a Filippo Zaccanti (Nippo-Vini Fantini). Jej náskok pred pelotónom klesol na 3 minúty a 45 sekúnd.

89 km

Na čele balíka sa logicky objavujú aj zástupcovia BMC Racing. Americký tím má vo svojom strede priebežného lídra Stefana Künga, ale aj druhého Grega Van Avermaeta, tretieho Richieho Porta a štvrtého Tejaya Van Garderena. Preto by si rád udržal žltý dres až do úplného konca pretekov.

95 km

Tempo v pelotóne diktuje nemecký tím Bora-Hansgrohe, ktorý touto aktivitou ukazuje, že má veľký záujem o dnešnú etapu. Náskok úniku sa pohybuje stále okolo štyroch minút.

100 km

Cyklisti musia dnes absolvovať ešte presne sto kilometrov. Na trati nemajú ideálne podmienky, pretože im situáciu komplikuje dážď, ktorý sa očakáva aj v cieľovom meste.

108 km

Odstup medzi vedúcou trojicou a pelotónom sa teraz výraznejšie znížil. Strata balíka je momentálne pod úrovňou štyroch minút.

115 km

Podľa informácií z Twittera spadol tímový kolega bratov Saganovcov Gregor Mülhberger. Rakúsky pretekár je však späť na bicykli a vrátil sa do pelotónu.

120 km

Šprintéri či klasikári majú dnes predposlednú možnosť získať pre seba nejakú etapu na Tour de Suisse 2018. V nasle­dujúcich štyroch dňoch sú totiž pripravené trate pre vrchárov, na ktorých sa bude rozhodovať o prvenstve v celkovom poradí. V sobotu príde na rad jemne zvlnená etapa a na záver je pripravená individuálna časovka.

128 km

Pelotón trochu zvoľnil a ponúkol unikajúcej trojici väčší priestor. Vedúca skupina má momentálne k dobru 5 minút a 12 sekúnd.

134 km

Peter Sagan je rekordérom v počte víťazstiev na pretekoch Okolo Švajčiarska. Včera triumfoval v šprinte na dlhej rovinke, kde zdolal favorizovaného Fernanda Gaviriu. Dnes by mohol opäť útočiť na víťazstvo, pretože do cieľa pravdepodobne príde poriadne vyselektovaný pelotón.

140 km

Cyklisti majú za sebou úvodnú hodinu v sedle, počas ktorej stihli prejsť 42,5 kilometra. V úniku sa nachádzajú traja jazdci (Calvin Watson, Fabien Grellier a Filippo Zaccanti), ktorí majú pred pelotónom viac ako štvorminútový náskok.

Textový on-line prenos z tretej etapy cyklistických pretekov Tour de Suisse 2018 sa práve začal.

Oficiálny štart etapy je naplánovaný na 12:45 hod. Náš podrobný on-line prenos bude dostupný od 14:00 hod.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z tretej etapy cyklistických pretekov Tour de Suisse 2018, ktorá povedie z Oberstammheimu do Gansingenu.

Jazdcov dnes čaká 183-kilometrová trať, ktorá je zasadená do zvlneného profilu. Preto počas nej nastúpajú až 1986 výškových metrov. V prvej polovici etapy bude pripravených viacero kopcov, no tie nebudú kategorizované. V záverečných 65 kilometroch je však na programe až päť horských prémií tretej kategórie. Dvakrát cyklisti absolvujú stúpanie Burersteig (dĺžka 2 km, sklon 7,1 %) a trikrát Hagenfirst (dĺžka 1,8 km, sklon 7,8 %). Posledný prejazd druhým menovaným kopcom sa nachádza päť kilometrov pred cieľom, následne príde krátky zjazd a rozhodujúci finiš. Medzi ašpirantov na víťazstvo preto bude patriť aj Peter Sagan.

Trojnásobný majster sveta včera ukázal svoje šprintérsky kvality, keď na cieľovej rovinke zdolal Fernanda Gaviriu a nadviazal na dobrý výkon z tímovej časovky. Momentálne je Peter Sagan v celkovom poradí na piatej priečke s mankom dvadsiatich sekúnd. Jeho brat Juraj figuruje na 123. mieste.

Priebežné poradie TdS 2018:

 1. Stefan Küng (BMC) 4:10:24 hod.
 2. Greg Van Avermeat (BMC) + 3 s
 3. Richie Porte (BMC) + 3 s
 4. Tejay Van Garderen (BMC) + 3 s
 5. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) + 20 s

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:00.

34,99
Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

Sweet farebné ruže,gerbery a tulipány

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk