Arina Sobolenková Bielorusko
2 : 0
6:3 , 6:4
Anna Karolína Schmiedlová Slovensko

Stav medzi Bieloruskom a Slovenskom je teda 2:1 a približne o 20 minút by malo začať veľmi dôležité stretnutie medzi Aleksandrou Sasnovičovou a Viktóriou Kužmovou. Aj z toho prenosu vám ponúkame online textový prenosu!

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Arina Sobolenková! Aj v tomto sete hrala domáca hráčka lepšie a pripustila len menšie zaváhania. Sobolenková tak vyhráva 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:4 a agresívnou, ale presnou hrou tak získava veľmi dôležitý druhý bod Bieloruska.

40-15

Esom získava domáca hráčka dva mečbaly!

30-15

Sobolenková vytasila presný forhend a vyhráva tak o jednu loptičku.

15-15

Presný úder domácej reprezentantky a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Kaja ukázala dobré obhodenie a získava tak fiftín.

5:4

Kaja vytiahla krásny bekhend po čiare a tak znižuje stav v druhom sete na 5:4! Arina Sobolenková však teraz ide podávať na víťazstvo v zápase.

15-40

Čistá hra to už po presnom forhende domácej hráčky nebude.

0-40

Nevynútená chyba domácej hráčky a tak Kaja má šancu na čistú hru.

0-30

Druhý fiftín v rade pre našu hráčku.

0-15

Kaja zahajuje dôležité podanie ziskom fiftínu.

5:3

Teraz to už domácej hráčke vyšlo a tak sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:3! Anna Karolína Schmiedlová tak ide podávať na udržanie sa v tomto zápase a to sú už naozaj veľké komplikácie.

A-40

Po presnom údere do protipohybu získava Sobolenková ďalší gembal.

40-40

Kaja však ukázala skvelý forhend a tak ešte v tomto geme pokračujeme.

A-40

Sobolenková si pomohla kvalitným podaním a získava tak ďalší gembal.

40-40

Ten sa však podarilo našej tenistke po kvalitnom bekhende odvrátiť a dostávame sa tak na zhodu 40:40.

40-30

Gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Toto podanie však už Sobolenková zvládla a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Dvojchyba domácej hráčky, takže Kaja vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Výborný prechod našej tenistky na sieť a získava tak fiftín.

4:3

Ponúknutú možnosť Kaja využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:3! Na podanie však pôjde domáca hráčka, ktorá sa tak môže priblížiť k celkovému prvenstvu v tomto zápase.

30-40

Úspešné obhodenie od našej tenistky a tak sa dostáva ku gembalu.

30-30

Teraz však naša tenistka zahrala loptičku do autu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.

15-30

Kaja pokračovala kvalitným podaním a vyhráva tak o jednu loptičku.

15-15

Eso našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0

Sobolenková vytiahla víťazný úder po čiare a fiftín tak putuje na jej konto.

4:2

Toto skrátenie už domácej hráčke vyšlo a tak aj s ťažkosťami potvrdila brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 4:2!

A-40

Druhá loptička v rade pre domácu hráčku po Kajinej chybe, Sobolenková s ďalším gembalom.

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť a sme tak opäť na zhode.

40-A

Sobolenková posiela svoj forhend von z kurtu a tak Kaja získava brejkbal!

40-40

Ďalší aut od domácej reprezentantky a tak sme na zhode 40:40!

40-30

Ani teraz to domáca hráčka neukončila, z jej strany prišla len nevynútená chyba.

40-15

Sobolenkovej teraz nevyšiel pokus o skrátenú hru a tak stráca prvý gembal.

40-0

Ďalšie eso domácej hráčky, ktoré jej prináša šancu na čistú hru.

30-0

Pokračuje esom a vyhráva tak o dve loptičky.

15-0

Ani tento úvod podania domáca hráčka nepokazila a získava tak fiftín.

3:2

Presný volej na sieti od domácej reprezentantky, ktorá si tak zobrala späť svoje podanie a ide do vedenia 3:2 a bude podávať na potvrdenie brejku!

A-40

Nuž a je tu brejkbal pre domácu hráčku, po ďalšom presnom forhendovom údere.

40-40

Tretí fiftín v sérii pre domácu hráčku, jej úder dopadol presne na čiaru a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

30-40

Ani druhý gembal naša hráčka nevyužíva, aj teraz skončila loptička z jej rakety v aute.

15-40

Čistá hra to však už nebude, Kaja zahrala svoj bekhend do autu.

0-40

Kvalitné podanie našej reprezentantky prináša šancu na čistú hru.

0-30

Sobolenková chybovala na sieti a tak získava naša hráčka druhú loptičku v rade.

0-15

Kaja teraz ukázala presné obhodenie a získava tak fiftín na svoje konto.

2:2

Druhý brejkbal však už Kaja využíva a tak si berie späť svoje podanie! Vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

30-40

Kaja poslal loptičku do siete, takže prvú možnosť stráca.

15-40

Tento bekhend domácej hráčky však putuje do autu a tak sú tu dva brejkbaly pre Kaju!

15-30

Víťazný smeč domácej hráčky, znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

0-15

Úvod podania domácej hráčke nevyšiel, previnila sa dvojchybou.

2:1

Do tretice všetko dobre, Sobolenková víťazným riternom využíva tento brejkbal a v druhom sete sa dostáva do vedenia 2:1! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

A-40

V zapätí prichádza presný volej na sieti a je tu tretí brejkbal!

40-40

Sobolenková ako veľká hráčka poslal loptičku do opačnej strany a v tomto geme tak stále pokračujeme.

40-A

Kaja ukázala vynikajúce obhodenie a tak sa dostáva k výhode.

40-40

Aj ten však Kaja odvracia, naša hráčka si pomohla kvalitným podaním.

A-40

Sobolenková ukázala znova silný forhend a tak získava ďalší brejkbal.

40-40

Túto hrozbu sa však Kaje presným úderom na čiaru podarilo odvrátiť a tak sme späť na zhode.

A-40

Pekná výmena z oboch strán, ale pri loptičke bola skorej domáca hráčka, ktorá sa tak dostáva k brejkbalu!

40-40

Ten sa jej však nepodarilo využiť, Sobolenková znova ukázala dobrý prechod na sieť. Gem tak putuje do zhody 40:40.

30-40

Kaja musela ísť cez druhý servis, čo však úspešne zvládla a získava tak gembal.

30-30

V zápatí však prišiel presný Kajin bekhend a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Druhý fiftín v rade pre reprezentantku Bieloruska, Kaja sa dopustila nevynútenej chyby.

15-15

Presný úder od protipohybu od domácej hráčky, po 15 na oboch stranách.

0-15

Loptu získava Schmiedlová.

1:1

Situácia sa zopakovala aj teraz a tak Sobolenková vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

40-15

Úspešný forhend od Sobolenkovej a tak domáca hráčka získava dva gembaly.

30-15

30-0

Presný úder na čiaru od domácej reprezentantky a tak Sobolenková vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Aj domácej hráčke vyšiel úvod podania.

0:1

Sobolenkovej bekhend išiel von z kurtu a tak Kaja vstupuje do druhého setu úspešne a ziskom gemu sa ujíma vedenia 1:0!

15-40

Prichádza však dvojchyba našej tenistky, takže Sobolenková s prvým fiftínom v druhom sete.

0-40

Nevynútená chyba domácej hráčky, takže Kaja má šancu na čistú hru.

0-30

Výmena sa musela opakovať, ale aj tak Kaja získava druhý fiftín v rade.

0-15

Úvod servisu naša tenistka zvládla a po chybe súperky získava fiftín.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:3

Hneď prvý setbal Sobolenková využíva a tak sa teda stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:3! Bieloruska bola jednoznačne na kurte lepšia, v úvode už vyhrávala o tri gemy a napokon to úspešne dotiahla do konca. Kaja sa potom síce chytila, ale už náskok súperky nestihla vyrovnať. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhý set.

40-0

Chyba našej tenistky prináša domácej hráčke tri setbaly!

30-0

Bieloruska musela ísť cez druhé podanie, čo však úspešne zvládla a približuje sa tak k zisku prvého setu.

15-0

Úspešný prechod na sieť od domácej hráčky, ktorá tak získava fiftín.

5:3

Výborne! Kaja čistou hrou znižuje na 5:3 a ešte sa tak udržala v prvom sete. Arina Sobolenková však ide teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-40

Kvalitné podanie našej tenistky a ďalšia šanca na čistú hru.

0-30

Prvé eso v zápase našej tenistky, Kaja tak vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Bekhend od domácej hráčky putoval do autu, fiftín pre našu tenistku.

5:2

No a aj sa tak stáva, domáca reprezentantka sa čistou hrou dostáva do vedenia 5:2 a tak ide Kaja podávať na udržanie sa v prvom sete. Bieloruska teraz jasne dominuje, ale naša tenistka to určite ešte nevzdáva.

40-0

V zápätí je tu úspešný bekhend po čiare od Sobolenkovej a tak aj domáca hráčka má šanci na čistú hru.

30-0

Príliš krátky ritern od našej tenistky a tak reprezentantka Bieloruska vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Sobolenková sa úspešne presunula na sieť a po presnom voleji získava fiftín.

4:2

Druhú možnosť však už naša tenistka úspešne zvládla a tak po potvrdení brejku znižuje stav v prvom sete na 4:2!

15-40

Čistá hra to už nebude, Sobolenková vytiahla presný bekhend.

0-40

Bieloruska sa previnila ďalšou nevynútenou chybou a Kaja tak získava šancu na čistú hru.

0-30

Nevynútená chyba domácej reprezentantky a tak Kaja vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Víťazný úder od našej tenistky.

4:1

Teraz to však už našej tenistke vyšlo a tak získava prvý gem v tomto zápase! Znižuje teda na 1:4 z jej pohľadu a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-40

Kaje nevyšiel teraz ritern, ktorý doputoval do autu, takže prvý brejkbal je už minulosťou.

0-40

Aut z rakety domácej reprezentantky a tak naša tenistka získava tri brejkbaly!

0-30

Kaja vytiahla presný forhend a tak vyhráva o dve loptičky pri podaní súperky.

0-15

Úvod podania jej však nevychádza a tak je tu fiftín pre našu tenistku.

4:0

Výmena sa musela opakovať, ale Sobolenková prinútila Kaju k chybe a tak sa domáca reprezentantka dostáva do vedenia 4:0 a pôjde druhýkrát podávať na potvrdenie brejku!

40-15

V zápätí posiela naša tenistka loptičku len do siete a tak sú tu dva brejkbaly pre jej súperku!

30-15

Po dlhšej dobe tu je nevynútená chyba domácej reprezentantky, takže Kaja získava prvý fiftín pri tomto svojom podaní.

30-0

Zlý ritern od našej tenistky, takže Kaja prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.

15-0

Presný bekhend v podaní domácej reprezentantky a tak Kaja nezačína svoj servis úspešne.

3:0

Sobolenková si pomohla veľmi kvalitným podaním a tak sa po potvrdení brejku dostáva do vedenia 3:0! Veľmi zlý začiatok našej tenistky, ale ešte nič nie je stratené.

40-30

Napokon prichádza gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

Sobolenková si pripisuje druhé eso v zápase a tak to je po 30 na oboch stranách.

15-30

V zápätí je tu dvojchyba domácej hráčky a tak Kaja vyhráva o jednu loptičku.

15-15

Teraz však prišla nevynútená chyba a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod tohto podania domáca reprezentantka zvláda a pripisuje si tak fiftín.

2:0

Túto možnosť už Sobolenková využíva a po presnom krížnom bekhende využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 2:0! Bieloruska tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

A-40

Druhý brejkbal pre domácu hráčku, aj Kaja sa dopustila nevynútenej chyby!

40-40

Forhend domácej hráčky putuje von z kurtu a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Náročnú výmenu poslal napokon Kaja len do siete a tak získava jej súpera brejkbal!

30-30

Po 30 na oboch stranách! Uvidíme teda, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Sobolenková vytiahla presný forhend a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Nevynútená chyba domácej hráčky a tak tu je druhý fiftín v rade pre našu tenistku.

0-15

Úvod podanie našej tenistke vyšiel a fiftín tak putuje na jej konto.

1:0

Teraz sa už podarilo Sobolenkovej ukončiť tento gem a s veľkými problémami si podržala svoje úvodné podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0! Uvidíme, ako si na prvom podaní bude počínať Kaja.

A-40

Ďalší gembal pre domácu hráčku.

40-40

Anna Karolína Schmiedlová si vyžiadala čas na ošetrenie! Snáď bude naša reprezentantka v poriadku.

40-40

Výborné obhodenie súperky predviedla naša Kaja a tak sme opäť na zhode!

A-40

Prvým esom v zápase si domáca tenistka vybojovala tretí gembal.

40-40

Ani ten však nevyužíva! Kaja skvelo zapracovala na sieti a sme tak na ďalšej zhode.

A-40

Tento bekhend domácej hráčke už vyšiel podľa predstáv a tak sa Sobolenková dostáva k druhému gembalu.

40-40

Kaja však teraz nezvládla veľmi ťažkú výmenu a jej loptička skončila hlboko v sieti. Sme tak späť na zhode.

40-A

Ďalšia nevynútená chyba od domácej reprezentantky a tak získava Kaja brejkbal!

40-40

Sobolenková nebola na sieti úspešná, dopustila sa nevynútenej chyby a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Tretím fiftínom v rade získava domáca hráčka gembal.

30-30

Následne sme boli svedkami presného bekhendu Sobolenkovej a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Kaje nevyšiel ritern a tak je tu prvý fiftín v zápase pre domácu reprezentantku.

0-30

Sobolenková poslal loptičku z forhendu do autu a tak už prehráva pri svojom podaní o dva fiftíny.

0-15

Domáca hráčka nezačala úspešne, Kaja dobre lobovala a tak získava svoj prvý fiftín v zápase.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Obe tenistky už absolvovali svoje rozcvičky a tak sa prvý set čoskoro začne! Úvodný servis bude patriť Sobolenkovej.

Opäť nastáva zmena v našom tíme! Na prvý zápas opäť nastupuje Jana Čepelová, tak ako tomu bolo aj včera, keď nahradila Annu Karolínu Schmiedlovú.

Príjemné nedeľné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný program barážového stretnutia o svetovú skupinu Fed Cupu medzi Bieloruskom a Slovenskom odštartuje súboj medzi Arinou Sobolenkovou a Janou Čepelovou. V našom tíme tak opäť došlo k zmene, Čepelová znova nahradila Schmiedlovú. Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný 1:1 a toto stretnutie tak môže veľmi veľa povedať o ďalšom vývoji, pretože tím, ktorý toto stretnutie vyhrá sa dostane k zápasovému mečbalu. Nám už len ostáva veriť, že to bude Jana Čepelová, ktorá toto stretnutie zvládne a poskytne nám veľkú šancu na návrat do svetovej skupiny.

Príjemné nedeľné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný program barážového stretnutia o svetovú skupinu Fed Cupu medzi Bieloruskom a Slovenskom odštartuje súboj medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný 1:1 a toto stretnutie tak môže veľmi veľa povedať o ďalšom vývoji, pretože tím, ktorý toto stretnutie vyhrá sa dostane k zápasovému mečbalu. Nám už len ostáva veriť, že to bude Kaja, ktorá toto stretnutie zvládne a poskytne nám veľkú šancu na návrat do svetovej skupiny.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Arina Sobolenková a Anna Karolína Schmiedlová. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 11:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Tento víkend sa bude niesť v znamení Fed Cupu. Naše reprezentantky budú bojovať v baráži o svetovú skupinu a los im vybral za súpera Bielorusko. Toto veľmi dôležité stretnutie odohráme na pôde súpera, čiže nás čaká veľmi náročná úloha.

Bielorusko sa navyše v minulom ročníku dostalo až do finále, v tomto roku však nášho súpera čakajú záchranárske práce. Náš súper je aj zároveň favoritom tohto zápolenia.

Po prvom hracom dni je stav vyrovnaný! Najprv sa do vedenia 1:0 dostalo Bielorusko, keď Aleksandra Sasnovičová zdolala Janu Čepelovú 2:0 na sety. Za stavu 1:0 pre súperku viedla Jana v druhom sete 5:1, ale Sasovičová získala šesť gemov v rade a vybojovala tak pre Bielorusko prvý bod. Pôvodne sa v tomto zápase mala predstaviť práve Schmiedlová, ale tá odohrá napokon toto stretnutie.

Veľká zodpovednosť tak padla na plecia mladú a neskúsenú Viktóriu Kužmovú, ktorá však previedla fantastický výkon a vo veľmi dramatickom zápase zdolala 2:1 na sety Arinu Sobolenkovú, keď sa o všetkom rozhodovalo v tajbrejku v poslednom treťom sete. Viktória teda získala pre Slovensko prvý bod a naša nádej teda stále žije!

Nedeľňajší program by malo odštartovať stretnutie medzi Arinou Sobolenkovou a Annou Karolínou Schmiedlovou. Pôjde o veľmi dôležité stretnutie, pretože v prípade výhry sa jeden z celkov výrazne priblíži k celkovému víťazstvu.

Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Držme teda aj v tomto programe našim dievčatám palce, aby sme sa po 4 rokoch mohli vrátiť do svetovej skupiny!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.