A. Martin, I. Zelenay
0 : 2
2:6 , 4:6
M. Bašić, T. Brkić

Po štvorhre je teda Bosna a Hercehovina vo vedení 2:1! Zanedlho sa začne súboj medzi Martinom Kližanom a Damir Džumhurom a úloha pre nášho tenistu je teda jasná, musí jednoznačne zvíťaziť, aby sme ešte mali nádej na víťazstvo v tomto ťažkom boji.

Na teraz je to teda všetko, ale o malú chvíľu sa znova stretneme pri prenose zo stretnutia medzi Martinom Kližanom a Damirom Džumhurom.

Koniec zápasu

4:6

GEM, SET, ZÁPAS pre Mirzu Bašiča a Tomislava Brkica! Druhý mečbal teda už náš súper využíva a vyhráva druhý set pomerom 6:4! V druhom sete naši chlapci hru oveľa zlepšili, dlho sme sledovali vyrovnaný priebeh a zdalo sa, že to naši chlapci vyrovnajú na 1:1, ale bosnianska dvojica sa vrátila k hre z prvého setu a dotiahla tak túto štvorhru do úspešného konca.

15-40

Prvú hrozbu odvraciame vďaka presnému voleju od Igora Zelenaya.

0-40

A sú tu tri mečbaly pre nášho súpera!

0-30

Druhá loptička v rade pre súpera, ktorý je už blízko k zisku druhého bodu pre svoj tím.

0-15

Bašič začína presným podaním a fiftín putuje na konto súpera.

4:5

Presný return od nášho súpera a tak strácame podanie v dôležitej fáze druhého setu. Bosniaci vyhrávajú v druhom sete 5:4 a idú podávať na víťazstvo v tejto štvorhre. To už pre naše farby nevyzerá dobre.

40-A

Ďalší brejkbal pre súpera, Bašič sa prezentoval presným volejom.

40-40

Odvraciame však aj túto hrobu, Igorov bekhend dopadol presne na čiaru.

40-A

Je tu však ďalší brejkbal pre nášho súpera.

40-40

Ale aj ten je odvrátený! Postaral sa o to opäť Andrej, keď donútil súpera chybovať na sieti.

30-40

Andrej to však teraz celé odčinil presným úderom na čiaru, súper má však k dispozícii ešte jeden brejkbal.

15-40

A súper sa teraz dostáva k dvom brejkbalom! Andrejovi nevyšiel prechod na sieť a dostávame sa tak do komplikovanej situácie.

15-30

Brkić teraz vytiahol krásny úder z bekhendu a loptička skončila snáď presne na milimeter na základnej čiare.

15-15

Igor si teraz pomohol kvalitným servisom a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Bašič vytiahol dobrý return a tak získava fiftín na stranu súpera.

4:4

Brkić dobre zapracoval na sieti a napokon Igor poslal loptičku len do autu. Stav v druhom sete je tak vyrovnaný 4:4, podávať teraz pôjde Igor Zelenay.

15-40

Andrejovi teraz nevyšiel jeho return a tak sa súper dostáva k dvom gembalom.

15-30

Druhá loptička v rade pre nášho súpera, Bašičov bekhend dopadol presne na základnú čiaru.

15-15

Zbytočná chyba našich chlapcov a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Brkič musel ísť cez druhé podanie, napokon Igor dobre zapracoval na sieti a na jeho volej nemal súper nárok.

4:3

Áno! Chlapci čistou hrou potvrdili brejk a dostávame sa v druhom sete do vedenia 4:3! Konečne začína chybovať aj náš súper, našli zlepšili hru, darí sa im v returne a snáď druhý set sa vyvinie v náš prospech.

40-0

Parádny prechod Igora na sieť a naši chlapci majú šancu na čistú hru!

30-0

Skvelé podanie nášho tenistu a dostávame sa do vedenia o dve loptičky.

15-0

Andrej zahajuje svoj servis úspešne, konečne sa našim chlapcom darí v prechode na sieť.

3:3

Výborne! Igor Zelenay si počkal na sieti a krásnym volejom využil hneď prvý brejkbal nášho tímu a vyrovnávame stav v druhom sete na 3:3! Snáď nás ta´to situácia poriadne nakopne.

40-15

Paráda! Je tu prvý brejkbal pre našu dvojicu, Igor Zelenay vytiahol skvelý volej a snáď sa teraz naši chlapci chytia.

30-15

Skvelý return od Andreja a dostávame sa tak do vedenia o jednu loptičku.

15-15

Po dlhej dobre prišla zbytočná chyba nášho súpera, Bašič poslal loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Bašič sa prezentoval dobrým returnom a vybojoval pre svoj tím fiftín.

2:3

Igor Zelenay poslal loptičku do siete a tak strácame prvé podanie v druhom sete. To teda znamená, že bosnianska dvojica ide do vedenia 3:2 a Bašić pôjde podávať na potvrdenie brejku. Sú to tak opäť komplikácie pre našu dvojicu.

40-A

Bašič poslal svoj bekhend presne na čiaru a získava pre svoj tím brejkbal!

40-40

Nuž a napokon aj ten druhý, Brkić dobre returnoval a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Igor sa teraz pokúšal o rýchly volej na sieti, ale loptičku napálil len do siete a tak prvý gembal strácame.

40-15

Igor však pomohol nášmu tímu kvalitným podaním a tak sa dostávame k dvom gembalom.

30-15

Podobnou chybou sa však teraz prezentoval aj Andrej Martin.

30-0

Bašič posiela loptičku len do siete a tak vyhrávame o dva fiftíny.

15-0

Igor zahajuje svoj servis úspešne.

2:2

Brkić teraz na podaní jasne dominoval a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 2:2! Oba tímy si tak držia svoje podania. Na servis teraz pôjde Igor Zelenay.

0-40

Bašič vytiahol parádny volej na sieti a tak získava náš súper šancu na čistú hru.

0-30

Andrejov bekhend končí v aute a tak súper vyhráva v tejto výmene o dve loptičky.

0-15

Kapitán súpera Brkic začína svoje podanie úspešne.

2:1

Nevynútená chyba prišla od nášho súpera a tak sa naša dvojica dostáva do vedenia 2:1 v druhom sete. Konečne sa začína dariť aj našim chlapcom, ale druhý set sa ešte len rozbieha.

40-15

Skvelý servis od Andreja a dostávame sa tak ku dvom gembalom.

30-15

Andrej teraz dobre returnoval a tak sa vraciame späť do vedenia o jednu loptičku.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Igor Zelenay sa prezentuje presným volejom a tak ide fiftín na našu stranu.

1:1

Bašič predviedol ďalší kvalitný servis a súper teda vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1! Na podanie sa už teraz chystá Andrej Martin.

0-40

Zbytočná chyba od Andreja Martina a súper získava šancu na čistú hru.

0-30

Brkić predviedol presný prechod na sieť a jeho volej išiel presne na čiaru.

0-15

Aj náš súper začína podanie v druhom sete úspešne.

1:0

Andrej Martin sa prezentoval presným returnom a tak prvý gem v druhom sete patrí našim chlapcom. Ideme tak do vedenia 1:0 a podávať pôjde náš súper.

40-0

Igor Zelenay sa na úvod prezentuje presným podaním a sme tak blízko k zisku prvého gemu v druhom sete.

30-0

Druhá loptička v rade pre našich chlapcov, konečne ide aj nám kvalitný servis.

15-0

Úvodný fiftín v druhom sete pre našu dvojicu.

2:6

Andrej Martin posiela loptičku len do siete a tak náš súper využíva hneď prvý setbal! Bosniaci jasne dominovali v prvom sete, ovládli všetky štatistiky, pomáhali si kvalitným podaním a úspešným prechodom na sieť. Prvý set sme teda prehrali 2:6 a snáď sa do druhého setu naši chlapci zlepšia.

15-40

Bašič dobre zapracoval na sieti a získava tak pre svoj tím dva setbaly!

15-30

Súper si pomáha kvalitným podaním a vracia sa tak späť do vedenia o jednu loptičku v tejto výmene.

15-15

Andrej Martin vytiahol takisto presný volej na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Brkić musel ísť cez druhé podanie, čo však úspešne zvládol a následne vytiahol víťazný volej.

2:5

Výborne! Andrej Martin sa prezentuje čistou hrou a znižujeme stav v prvom sete na 2:5! Náš súper sa však teraz dostáva k podaniu, ktoré môže rozhodnúť o ich víťazstve v prvom sete.

40-0

Bašič posiela loptičku zo siete do autu a tak naši chlapci majú šancu na čistú hru.

30-0

Aj táto loptička putuje na konto našej dvojice, konečne začína chybovať aj náš súper.

15-0

Andrej si na úvod pomáha kvalitným servisom a získavame tak fiftín.

1:5

Ďalší výborný gem nášho súpera, ktorému dnes vychádza hra na sieti. Bosniaci sa tak dostávajú v prvom sete do vedenia 5:1 a tak musí Andrej Martin podávať na udržanie sa našej dvojice v prvom sete.

15-40

Bašič to však teraz celé odčinil dobrým servisom a bosnianska dvojica tak získava dva gembaly.

15-30

Teraz však prišla chyba nášho súpera, Bašičov bekhend doputoval len do autu.

0-30

Brkićovi teraz pomohla páska a náš súper sa tak dostáva do vedenia o dve loptičky v tejto výmene.

0-15

Bašič začína esom!

1:4

Konečne! Slovenská dvojica získava prvý gem v tomto zápase, postaral sa o to Igor Zelenay svojim ďalším kvalitným podaním. Stav je teda znížený na 1:4 a podávať pôjde náš súper, ktorý môže teraz spraviť dôležitý krok k zisku prvého setu.

40-15

Po nevynútenej chybe to už čistá hra nebude, ale stále máme k dispozícii dva gmebaly.

40-0

Brkić chyboval pri údere z bekhendu a loptičku poslal do autu. Naši chlapci tak majú šancu na čistú hru.

30-0

Skvelá práca našich chlapcov na sieti a získavame tak druhú loptičku v rade.

15-0

Igor začína svoje podanie úspešne a získavame tak fiftín na svoju stranu.

0:4

A poslednú možnosť napokon už náš súper využíva, Igor Zelenay teraz poslal svoj volej mimo základnú čiaru a tak bosnianska dvojica vyhráva už 4:0! Snáď sa to našim chlapcom podarí ešte zlomiť.

30-40

Aj táto loptička patrí našej dvojici! Andrej Martin teraz dobre returnoval, ale bosnianska dvojica má stále ešte jeden gembal.

15-40

Konečne je tu fitín aj pre našu dvojicu, Igor Zelenay opäť ukázal svoj úspešný úder z voleja.

0-40

Sledovali sme teraz peknú výmenu, ale so šťastným koncom pre nášho súpera. Brkić sa prezentoval presným forhendom.

0-30

Náš súper zatiaľ jednoznačne pôsobí na kurte a po dobrom prechode na sieť vyhráva v tejto výmene o dva fiftíny.

0-15

Hrajúci kapitán nášho súpera odštartoval svoje podanie úspešne a následne sa prezentoval presným volejom.

0:3

Nuž a to sa im nepodarilo! Tomislav Brkić znova výborne returnoval a hneď prvý brejkbal tak náš súper využíva. Bosnianska dvojica nám teda berie aj druhé podanie a dostáva sa do vedenia 3:0! To je na úvod teda veľká komplikácia, ale ešte nič nie je v prvom sete stratené.

15-40

Brkić skvelým úderom na sieti vybojoval pre svoj tím dva brejkbaly! Naši chlapci tak musia odvracať ďalšie nebezpečenstvo.

15-30

Andrej Martin sa však teraz previnil dvojchybou!

15-15

Podobný úder však už teraz Igorovi vyšiel a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Ani on však nezačína úspešne, pretože volej od Igora Zelenaya končí v aute.

0:2

Aj sa tak stáva, čistou hrou potvrdila bosnianska dvojica brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:0! Za nás teraz pôjde podávať Andrej Martin.

0-40

Tretia loptička v rade pre nášho súpera, ktorý tak získava šancu na čistú hru.

0-30

Aj táto loptička patrí nášmu súperovi, Bašić si opäť pomohol dobrým podaním.

0-15

Bašić pokračuje kvalitným podaním zo včera a vybojoval fiftín.

0:1

Túto možnosť však už súper využíva a naša dvojica tak stráca hneď prvé podanie. Igor Zelenay podával dobre, ale Bašič s Brkicom predviedli agresívnu hru a dostávajú sa do vedenia 1:0!

40-A

Ďalší brejkbal pre nášho súpera! Brkić teraz predviedol dobrý return a naša dvojica je opäť v ťažkej situácii.

40-40

Andrej Martin však teraz lepšie zapracoval na sieti a prezentoval sa dobrým volejom. Ideme tak späť na zhodu.

40-A

Brkic predviedol dobrý prechod na sieť a jeho bekhend dopadlo presne na čiaru. Súper má k dispozícii tretí brejkbal.

40-40

Volej od Andreja Martina však končí za základnou čiarou a tak sme späť na zhode. Na úvod sledujeme teda veľmi vyrovnanú výmenu.

A-40

Ďalší výborný servis Igora Zelenay a dostávame sa tak k výhode.

40-40

Výborne! Igor Zelenay si pomohol kvalitným podaním a odvraciame tak aj druhý brejkbal. Dostávame sa tak na zhodu 40:40.

30-40

Prvú hrozbu sa nám však podarilo odvrátiť, postaral sa o to na sieti Igor Zelenay.

15-40

A problém hneď v úvode! Zbytočná chyba našej dvojice a náš súper získava dva brejkbaly!

15-30

Teraz sa snažil Andrej zahrať úder z voleja, ale loptička opustila základnú čiaru.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Igor Zelenay vybojoval prvý fiftín po kvalitnom podaní.

0-15

Úvodný fiftín tohto zápasu však patrí bosnianskej dvojici, Andrej Martin zahral loptičku do autu.

0:0

Zápas sa už o malú chvíľu začne, podávať začne ako prvý Igor Zelenay!

Začiatok zápasu sa troška posunie.

Príjemné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia jeho sledovaním. Už dnes sa rozhodne o tom, kto si zahrá baráž o svetovú skupinu Davis Cupu. Po prvom hracom dni je stav zápasu 1:1 a dnešný program teda odštartuje štvorhra, ktorá veľa napovie do ďalšieho vývoja. Na kurte sú už prítomní všetci aktéri tejto štvorhry a to na našej strane Andrej Martin a Igor Zelenay, na strane nášho súpera Mirza Bašič a Tomislav Brkic.

Všetci tenisti ešte absolvujú krátku rozcvičku a po nej sa môže táto dôležitá štvorhra začať. Ešte raz pripomeniem nový formát, hrá sa len na dva víťazné sety. Po štvorhre bude nasledovať súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damir Džumhur. Držme dnes teda všetkým naším reprezentantom palce, aby sme si po dlhej dobe mohli zahrať baráž o svetovú skupinu.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na štvorhru, v ktorej proti sebe nastúpia dvojice Andrej Martin, Igor Zelenay a Mirza Bašič, Tomislav Brkic. Predbežne je zápas naplánovaný na 14:00.

V nasledujúcich dvoch dňoch pokračujú boje v Davis Cupe. Našu reprezentáciu čaká súboj proti Bosne a Hercegovine v rámci 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny. Všetky stretnutia sa odohrajú na slovenskej pôde, konkrétne na antuke pod zatiahnutou strechou bratislavského NTC.

Po prvom hracom dni je stav série medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou 1:1! Prvý bod pre Bosnu a Hercegoviny vybojoval najprv Damir Džumhur, keď zdolal Norberta Gombosa 2:0 na sety po hrách 6:4 a 6:1. Na predbežných 1:1 však dokázal v nasledujúcom zápase vyrovnať Martin Kližan, keď zdolal Mirzu Bašiča 2:0 na sety po hrách 7:6 a 6:1.

Dnešný program zahajuje štvorhra. V našom tíme sa napokon objavil aj Igor Zelenay, ktorý je práve špecialistom na štvorhru a tak nahradil Lukáša Lacka, ktorý antuku moc neobľubuje. Práve naša dvojica Andrej Martin a Igor Zelenay hrávajú spolu štvorhru najčastejšie ako v reprezentácii tak aj na turnajoch. V poslednom období sa im však až tak nedarí. Podobne často spolu nastupujú aj Mirza Bašič a Tomislav Brkic.

Táto štvorhra teda určite veľa napovie, ako sa bude séria vyvíjať. Dajú sa potom očakávať aj rošády v predbežne nasadených hráčoch. Držme teda palce našim chlapcom, aby sa im podarilo pre Slovensko vybojovať druhý bod.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.