SP - preteky s hromadným štartom žien, 12,5 km, Ruhpolding

14.01.2018 o 14:40

Kaisa Mäkäräinenová (Fínsko)

Štadión: Ruhpolding (Nemecko)

Konečné výsledky pretekov s hromadným štartom:

 1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 34:05,6 min
 2. Laura Dahlmeierová (GER) + 0,8 s
 3. Veronika Vítková (CZE) + 4,6 s
 4. Rosanna Crawfordová (CAN) + 5,2 s
 5. Denise Herrmannová (GER) 16,7 s
 6. Darja Domračevová (BLR) + 23,7 s
 7. Lisa Vittozziová (ITA) + 25,8 s
 8. Selina Gasparinová (SUI) + 31,7 s
 9. Anaïs Chevalierová (FRA) + 42,8 s
 10. Vita Semerenková (UKR) + 45,7 s

-----
23. Anastasia Kuzminová (SVK) + 1:47,5 min.

Dramatické preteky žien s hromadným štartom sa stali korisťou Fínky Kaisy Mäkäräinenovej, ktorá bola najrýchlejšia v záverečnom bežeckom kole a v cieli predstihla Nemku Lauru Dahlmeierovú. Na víťazstvo siahala po štvrtej streľbe Rosanna Crawfordová, Kanaďanka mala obrovský náskok, ale v závere jej došli sily a skončila na štvrtej pozícii. Tretie miesto získala na poslednú chvíľu Češka Veronika Vítková.

Anastasia Kuzminová dnes nebojovala o celkový triumf, pretože na prvých troch streľbách až šesťkrát minula a prepadla sa na chvost výsledkovej listiny. V záverečných dvoch bežeckých kolách sa však prebojovala na konečnú 23. pozíciu. Slovenka prišla o svoju líderskú priečku v celkovom hodnotení Svetového pohára, no je aktuálne druhá o 19 bodov za Mäkäräinenovou.

Skončili sa preteky s hromadným štartom žien v rámci podujatia Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

cieľ

Anastasia Kuzminová dnes doplatila na šesť streleckých chýb. Slovenská reprezentantka však v závere zabojovala a z predposlednej pozície po tretej položke sa posunula na 23. priečku.

cieľ

Bola to dráma do posledných metrov. Na cieľovej rovinke nastúpila Fínka Kaisa Mäkäräinenová a o necelú sekundu prekonala Nemku Lauru Dalhmeierovú. Češka Veronika Vítková prenikla tesne na tretiu priečku.

11,8km

Laura Dahlmeierová a Kaisa Mäkäräinenová sa pobijú o víťazstvo v dnešných pretekoch. Crawfordová má na chrbte Vítkovú a bude súperiť o stupne víťazov.

11,8km

Laura Dahlmeierová a Kaisa Mäkäräinenová predvádzajú neskutočný bežecký výkon v poslednom kole. Crawfordová nedokázala odolať ich tlaku a stratila svoj obrovský náskok.

4. str

Anastasia Kuzminová absolvovala až štvrtú streľbu bez jedinej chyby. Slovenka je priebežne na 25. pozícii, no môže sa ešte posunúť o niečo vyššie.

10,7km

Rosanna Crawfordová beží za víťazstvom. Kanadská biatlonistka má pred druhou Vítkovou komfortný náskok dvadsiatich sekund. Tá navyše musí odolávať rýchlejšej dvojici konkurentiek.

4. str

Daria Domračevová chybovala až dvakrát, čo ju odsunulo na priebežné siedme miesto. Bieloruska nebude ani na stupňoch víťazov.

4. str

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová museli absolvovať jedno trestné kolo, takže sa prepadli na tretiu resp. štvrtú priečku. Na druhom mieste je Češka Veronika Vítková.

4. str

Rosanna Crawfordová využíva chybné výstrely svojich konkurentiek. Kanaďanka bola na štvrtej streľbe bezchybná a môže dnes vyhrať.

9,3 km

Crawfordová na ďalšom medzičase nestačila tempu rýchlejších bežkýň. Na čele sa vytvorila trojčlenná skupina v zložení Laura Dahlmeierová, Kaisa Mäkäräinenová, Daria Domračevová, ktorá sa drží pokope.

8,2 km

Kanaďanka Crawfordová zostáva na prvej pozícii. Zatiaľ si udržiava na čele malý päťsekundový náskok.

3. str

Anastasia Kuzminová sa vrátila z troch trestných okruhov a figuruje s odstupom dvoch minút na predposlednej 29. pozícii. Slovenka dnes strieľa najhoršie zo všetkých.

3. str

Kuzminová sa dnes trápi na streľbe. Z pätnástich pokusov minula až šesť a bude naďalej klesať priebežným poradím.

3. str

Domračevová sa nevyhla jednej chybe, takže príde o svoju líderskú pozíciu. Na prvé miesto sa dostala Crawfordová, druhá je Dahlmeierová a tretia Mäkäräinenová.

6,8 km

Anastasia Kuzminová stráca stále približne jednu minútu. Slovenka sa však pomaly posúva a už je na konci druhej desiatky.

6,8 km

Posledný medzičas pred treťou streľbou eviduje na prvej priečke Dariu Domračevovú, ktorá má pred súperkami k dobru už sedemnásť sekúnd.

6,3 km

Pretekárky sa dostali do druhej polovice trate. Po dvoch streľbách v ľahu má najlepšiu pozíciu Bieloruska Daria Domračevová.

5,7 km

Domračevová potvrdzuje svoje bežecké kvality. Na krátkom úseku po druhej streľbe zvýšila svoj náskok pred Kanaďankou Crawfordovou na päť sekúnd. Kuzminová poskočila o dve priečky vyššie.

2. str

Anastasia Kuzminová má za sebou už tri trestné okruhy v rámci dvoch streleckých položiek. Slovenská reprezentantka je aktuálne na 23. priečke s takmer minútovým odstupom.

2. str

Daria Domračevová zostáva strelecky bezchybná. Bieloruska je preto na prvej priečke, za ňou sa nachádzajú Crawfordová a Wiererová. Kuzminová musí absolvovať dve trestné kolá.

4,3 km

Daria Domračevová figuruje aktuálne na prvej pozícii, tesne za ňou sa nachádza Marte Olsbuová. Anastasia Kuzminová sa dostala už na ôsmu pozíciu s pätnásťsekundovou stratou.

4,0 km

Víťazka prvého masáku v dnešnej sezóne Justine Braisazová je aktuálne na poslednej pozícii. Francúzka na prvej streľbe trikrát zaváhala.

3,8 km

Vpredu sa sformovala šestica žien, ktorá je na čele pretekov. Najrýchlejšia z nich je Bieloruska Daria Domračevová.

3,2 km

Kuzminová síce na streľbe raz minula, ale jej štvrtý výstrel nepadol iba tesne. Slovenka však rýchlo beží a posúva sa na jedenástu pozíciu.

1. str

Na prvej streľbe sa viaceré favoritky z čela pretekov nevyhli chybám. Jeden výstrel mimo terča poslala aj Anastasia Kuzminová, ktorá je priebežne dvanásta so stratou šestnástich sekúnd.

1. str

Favoritky prichádzajú na úvodnú streľbu spolu. Po nej by sa malo pole trochu vyselektovať a rozostupy medzi pretekárkami budú väčšie.

1,8 km

Anastasia Kuzminová v žltom drese líderky Svetového pohára predvádza kvalitný bežecký výkon. V prvom kole sa však držia všetky ženy relatívne pokope.

0,7 km

Pretekárky sa objavili na úvodnom medzičase po sedemsto metroch. Kuzminová sa drží na prvej priečke, no zatiaľ je to veľmi vyrovnané.

štart

Anastasia Kuzminová vyštartovala z prvej pozície a dá sa očakávať, že bude od začiatku diktovať tempo v popredí.

Začali sa preteky s hromadným štartom žien na 12,5 kilometra v nemeckom biatlonovom stredisku Ruhpolding.

Do pretekov s hromadným štartom sa musia jednotlivé biatlonistky nominovať prostredníctvom umiestnenia vo Svetovom pohári. Do „masáku“ sa dostane iba najlepšia 25-ka, ktorá je doplnená ďalšími piatimi pretekárkami na základe výkonov v danom kole Svetového pohára. Ženy dnes absolvujú päť bežeckých kôl s dĺžkou 2,5 kilometra a štyri streľby.

Preteky s hromadným štartom žien uzavrú biatlonový program v nemeckom Ruhpoldingu. V dejisku Svetového pohára vládnu príjemné podmienky. Teplota sa pohybuje okolo nuly a fúka iba slabý vietor.

Štartová listina:

 1. Anastasia Kuzminová (SVK)
 2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
 3. Dorothea Wiererová (ITA)
 4. Justine Braisazová (FRA)
 5. Denise Herrmannová (GER)
 6. Julija Džimová (UKR)
 7. Vita Semerenková (UKR)
 8. Veronika Vítková (CZE)
 9. Laura Dahlmeierová (GER)
 10. Anais Bescondová (FRA)
 11. Lisa Vittozziová (ITA)
 12. Valj Semerenková (UKR)
 13. Darja Domračevová (BLR)
 14. Franziska Hildebrandová (GER)
 15. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
 16. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS)
 17. Iryna Kriuková (BLR)
 18. Marte Olsbuová (NOR)
 19. Nadežda Skardinová (BLR)
 20. Vanessa Hinzová (GER)
 21. Maren Hammerschmidtová (GER)
 22. Selina Gasparinová (SUI)
 23. Synnøve Solemdalová (NOR)
 24. Celia Aymonierová (FRA)
 25. Eva Puskarčíková (CZE)
 26. Rosanna Crawfordová (CAN)
 27. Baiba Bendiková (LAT)
 28. Anaïs Chevalierová (FRA)
 29. Darja Virolajnenová (RUS)
 30. Anastasija Merkušinová (UKR)

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z pretekov s hromadným štartom žien na 12,5 kilometra v rámci podujatia Svetového poháru v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

Preteky s hromadným štartom boli na programe v aktuálnej sezóne iba raz. Vo francúzskom Annecy sa najviac darilo domácej biatlonistke Justine Braisazovej, ktorá vyhrala pred Bieloruskou Irynou Kriukovou a Nemkou Laurou Dalhmeierovou. Anastasia Kuzminová obsadila štvrtú pozíciu, kde ju odsunuli až štyri chybné výstrely. Nikto vtedy nepredviedol viac zaváhaní na strelnici, no Slovenka napriek tomu bojovala o „medailové“ umiestnenie, ktoré jej ušlo necelých šesť sekúnd.

V celkovom hodnotení Svetového pohára je zatiaľ líderkou Anastasia Kuzminová, ktorá nazbierala 454 bodov a pripísala štyri víťazstvá a viacero pódiových priečok. Na druhej pozícii sa momentálne nachádza Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá má na svojom konte 429 bodov. S väčším odstupom je na treťom mieste Talianka Dorothea Wiererová, ktorá získala 378 bodov.

Biatlonistky v nemeckom Ruhpoldingu absolvovali menej tradičnú kombináciu disciplín. Namiesto šprintu a stíhačky boli pripravené vytrvalostné preteky na 15 kilometrov, v ktorých sa Kuzminová umiestnila na deviatej priečke a stratila niečo zo svojho komfortného náskoku. Včera navyše pomáhala aj slovenskej ženskej štafete.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:40.

Štartová listina::
1. Anastasia Kuzminová (SVK)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
3. Dorothea Wiererová (ITA)
4. Justine Braisazová (FRA)
5. Denise Herrmannová (GER)
6. Julija Džimová (UKR)
7. Vita Semerenková (UKR)
8. Veronika Vítková (CZE)
9. Laura Dahlmeierová (GER)
10. Anais Bescondová (FRA)
11. Lisa Vittozziová (ITA)
12. Valj Semerenková (UKR)
13. Darja Domračevová (BLR)
14. Franziska Hildebrandová (GER)
15. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL)
16. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS)
17. Iryna Kriuková (BLR)
18. Marte Olsbuová (NOR)
19. Nadežda Skardinová (BLR)
20. Vanessa Hinzová (GER)
21. Maren Hammerschmidtová (GER)
22. Selina Gasparinová (SUI)
23. Synnøve Solemdalová (NOR)
24. Celia Aymonierová (FRA)
25. Eva Puskarčíková (CZE)
26. Rosanna Crawfordová (CAN)
27. Baiba Bendiková (LAT)
28. Anaïs Chevalierová (FRA)
29. Darja Virolajnenová (RUS)
30. Anastasija Merkušinová (UKR)
59,99
Letana 1

Letana 1

34,99
Perla tulip pink

Perla tulip pink

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk