Norbert Gombos Slovensko
3 : 0
6:1 , 6:2 , 6:4
Kamil Majchrzak Poľsko

Norbert Gombos zvládol pomerne náročnú úlohu s veľkým prehľadom, keď v súboji jednotiek zdolal Kamila Majchrzaka po absolútne dominantnom výkone 3:0 na sety. Rozhodol tak o tom, že slovenský daviscupový tím si tak aj v budúcej sezóne zahrá v 1. skupine euro-africkej zóny. Pre túto chvíľu je to odo mňa všetko, lúči sa s vami Jakub Kocourek!

Koniec zápasu

6:4

Je to tam! Norbert Gombos ukončuje zápas, ako inak, víťazným úderom! Slovensko tak zvláda úlohu favorita a zdoláva Poľsko 3:1 na zápasy!

A-40

Norbert Gombos sa svojou veľkou trpezlivosťou a vďaka chybe Kamila Majchrzaka dostáva k tretiemu mečbalu! Tak verme, že tentokrát to už vyjde!

40-40

Skvelý Gombos! Slovenská rebríčková jednotka si v tomto mimoriadne náročnom momente dovolila zahrať eso. Aj keď sa tento verdikt čiarového rozhodcu jeho súperovi nepáči.

40-A

Tak pozor! Norbert Gombos akoby znervóznel a v tomto momente ponúka Kamilovi Majchrzakovi brejkbal a šancu vyrovnať na 5:5!

40-40

Tak to je neuveriteľné. Norbert Gombos spravil teraz ďalšiu zbytočnú chybu z forhendu v momente, keď to už vyzeralo, že zápas ukončí víťazným úderom.

40-30

Tak to je obrovská škoda. Znova to mal Gombos veľmi dobre rozbehnuté v tejto výmene, no loptička z jeho rakety dopadla len niekoľko centimetrov za základnú čiaru.

40-15

Skvelé prvé podanie zo strany Norberta Gombosa znamená prvý mečbal pre slovenského tenistu!

30-15

Norbert Gombos sa ale naozaj nenecháva vyviesť z miery. Slovák je už len dve loptičky od víťazstva v tomto zápase.

15-15

Tak to je veľká škoda. Norbert Gombos si veľmi dobre odkryl veľkú časť dvorca, následne však jeho forhend skončil veľmi tesne v aute. Stav desiateho gemu je tak vyrovnaný.

15-0

Vyzeralo to na nie úplne ideálny nadhod pri prvom servise, ani to však Kamil Majchrzak využiť nedokázal a svoj return poslal len ďaleko za základnú čiaru.

5:4

Tak bohužiaľ. Na prvý mečbal si bude musieť Norbert Gombos musieť ešte počkať, keď tentokrát poslal loptičku od základnej čiary z bekhendu len do siete. Slovenský tenista však ide na podanie, tak verme, že to už dotiahne do úspešného konca.

30-40

Následne prichádza aj ďalšia nepresnosť z rakety našej jednotky. Kamil Majchrzak tak má šancu znížiť stav tretieho setu.

30-30

Prvý mečbal však zatiaľ neprichádza, keď aj slovenský tenista vyrobil jednu z mála chýb v dnešnom stretnutí.

30-15

Priznám sa, dávno som nevidel zo strany Norberta Gombosa takýto mimoriadne koncetrovaný a takmer bezchybný výkon. Zdá sa, že koniec zápasu sa nenávratne blíži.

15-15

Norbert Gombos ale reaguje rovnakou mincou a čoraz viac sa približuje k víťazstvu v tomto zápase.

0-15

Do nasledujúcej hry ale lepšie vstupuje podávajúci Kamil Majchrzak, ktorý výmenu ukončuje víťazným úderom, ktorých dnes z jeho strany nebolo až tak veľa.

5:3

Výborne! Norbert Gombos zvláda tento pomerne náročný gem pri vlastnom servise a k víťazstvu v tomto zápase mu chýba už len jediný gem!

40-30

Mimoriadne dôležitú výmenu však zvláda Norbert Gombos skvele, keď ju ukončuje ďalším víťazným úderom a dáva tak zabudnúť na predchádzajúcu školácku chybu.

30-30

Tak to je obrovská škoda. Norbert Gombos mal túto výmenu ideálne rozohratú, pri pokuse o víťazný volej však vyrobil zatiaľ asi najväčšiu chybu v tomto zápase, keď netrafil takmer celý odkrytý dvorec.

30-15

Prichádza však aj zbytočná chyba zo strany Norberta Gombosa, ktorý dostáva Kamila Majchrzaka v tomto geme predsa len na kontakt.

30-0

Výmena takmer ako cez „kopirák“, keď Slovák skvelým bekhendovým úderom zatlačil svojho menej skúseného súpera do neriešiteľnej defenzívy.

15-0

Norbert Gombos zahnal svojho súpera ďaleko za základnú čiaru a Kamil Majchrzak sa už z hlbokej defenzívy nedokázal dostať. Loptička z jeho bekhendu končí len na sieti.

4:3

Kamil Majchrzak sa nevzdáva a v treťom sete znižuje na 3:4 zo svojho pohľadu. Na podanie však ide Norbert Gombos, ktorý zatiaľ na svojom servise najmä v treťom sete doslova exceluje.

15-40

Tak teraz mal Kamil Majchrzak aj trochu šťastia, keď jeho forhend spadol presne na základnú čiaru Norberta Gombosa, na čo Slovák už nedokázal zareagovať.

15-30

Norbert Gombos sa teraz nechal čiastočne rozhodiť dotykom loptičky o sieť a následne vyrába tak trochu nešťastnú chybu, keď sa loptička z jeho bekhendu dotkla len pásky.

15-15

O niečo podobné sa pokúsil slovenský tenista aj tenokrát, v tomto prípade však loptička končí v aute a stav v tomto geme je tak vyrovnaný.

15-0

Tak poľský tenista začína byť proti bezchybne hrajúcemu Slovákovi absolútne bezradný. Norbert Gombos predviedol exkluzívny nechytateľný return.

4:2

No a tak sa aj stáva. Expresne rýchlo zvyšuje slovenský tenista znova na rozdiel dvoch gemov. Vyhráva 4:2 a podávať pôjde Kamil Majchrzak.

40-0

Norbert Gombos je na servise stále viac suverénny a má šancu pripísať si na svoju stranu ďalšiu čistú hru pri vlastnom podaní.

30-0

Tak toto je svetový výkon zo strany slovenskej rebríčkovej aj zápasovej jednotky. Gombos zaznamenáva druhé eso za sebou.

15-0

Norbert Gombos začína nasledujúci gem najlepšie, ako sa dá, a to ďalším esom na svojom konte.

3:2

Norbert Gombos pridáva aj ďalší pokazený return zo svojej rakety. Nevadí, stále má jeden brejk navrch a ak nezaváha pri vlastnom servise, dokráča k víťazstvu v tomto stretnutí.

30-40

Brejkbal však zatiaľ neprichádza. Naopak, Kamil Majchrzak môže po pokazenom returne Gombosa znížiť stav tretieho setu na 2:3.

30-30

Navyše, Kamil Majchrzak pomáha Norbertovi Gombosovi dvojchybou a tak je tu predsa len šanca na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.

15-30

Slovák sa nevzdáva za žiadneho stavu. Táto výmena ide na jeho konto a stav je tak 15:30 z jeho pohľadu.

0-30

Prichádza aj prvé Poliakovo eso v treťom sete. Tak uvidíme, či aj v tomto geme dokáže Norbert Gombos ešte zabojovať.

0-15

Kamil Majchrzak na úvod piateho gemu skrátil hru, čo mu snáď po prvýkrát v zápase vyšlo a dostáva sa tak do vedenia.

3:1

Výborne! Je to tak. Norbert Gombos pokračuje vo veľmi koncentrovanom výkone a zvyšuje v treťom sete na 3:1.

40-0

Podobne tomu bolo aj teraz, keď sa Kamil Majchrzak za touto loptičkou mohol len obzrieť. Bude z toho čistá hra pre nášho tenistu?

30-0

Pri svojom servise pôsobí slovenský tenista mimoriadne koncetrovane a dokáže výmeny ukončovať nechytateľnými víťaznými údermi.

15-0

Tak toto bola veľmi pekná výmena z oboch strán. Norbert Gombos si musel prísť po loptičku až na sieť, kde ale zahral veľmi pekný krížny úder, a tak prinútil svojho súpera k chybe z forhendu.

2:1

Poliakovi sa napokon toto podanie podarilo napriek výrazným problémom udržať. Znižuje na 1:2 zo svojho pohľadu, na podanie však ide Norbert Gombos.

40-A

Kamil Majchrzak zatiaľ k ďalšiemu brejkbalu nášho tenistu nepúšťa a dostáva sa do výhody v treťom geme tretieho setu.

40-40

Bohužiaľ, tento brejkbal zostáva nevyužitý, keď Slovák spravil v dobre rozohratej výmene pomerne zbytočnú chybu. Uvidíme, či príde aj ďalšia príležitosť.

40-30

Následne ale prichádza ďalšia skvelá výmena zo strany Norberta Gombosa, ktorý dnes predvádza jeden zo svojich životných výkonov.

30-30

Tak teraz prišlo predsa len aj trošku netrpezlivosti na strane Norberta Gombosa, ktorý tento return zbytočne uponáhľal a robí chybu.

30-15

Kamil Majchrzak je ale evidentne psychicky dole a akonáhle sa dostane aspoň trochu do výmeny, tak ju väčšínou ukončí nevynútenou chybou. Tak ako v tomto prípade.

15-15

Ani Norbert Gombos však nie je neomylný a aj on občas spraví nejakú tú pomerne zbytočnú chybu.

15-0

Kamil Majchrzak ale nezačína túto hru vôbec dobre, keď si zaznamenáva ďalšiu zo série zbytočných nevynútených chýb na svojej strane.

2:0

No a obrovskú pohodu na svojej strane potvrdzuje Gombos tým najlepším možným spôsobom – prvým esom v treťom sete. Vedie 2:0, na podanie ide jeho súper.

40-15

Slovenský tenista ukazuje obrovskú silu vo svojom forhende a výmenu za výmenou nim ničí svojho súpera na opačnej strane kurtu.

30-15

Norbert Gombos ale má tých víťazných úderov omnoho viac ako jeho súper a ďalší z nich si pripisuje po ideálnej hernej kombinácii servis-volej.

15-15

Tentokrát ale aj Kamil Majchrzak ukázal, že tenis hrať vie, keď pomerne dlhú výmenu ukončil elegantným víťazným úderom k základnej čiare.

15-0

Kamil Majchrzak sa vôbec netrafil do svojho returnu, čo prináša pre Norberta Gombosa priamy bod zo servisu a vedenie v druhom geme tretieho setu.

1:0

Výborne! Tak dnešný výkon Norberta Gombosa znesie aj tie najprísnejšie kritéria. Norbert Gombos ukončuje úvodný gem tretieho setu presným forhendom, vedie 1:0 a pôjde podávať. Ideálny úvod tretieho setu!

40-15

Tak žeby z toho bol ideálny začiatok? Po ukážkovom tvrdom returne je z toho dvojica brejkbalových príležitostí pre Norberta Gombosa!

30-15

Navyše prichádza aj ďalšia úspešná výmena zo strany slovenského tenistu, ktorý tak nepoľavuje zo svojho mimoriadne koncetrovaného výkonu.

15-15

Norbert Gombos sa však nenecháva vôbec vyvodiť z miery a následne reaguje víťazný úderom z bekhendovej strany rakety.

0-15

Tretí set tohto stretnutia začína kuriózne, keď Kamilovi Majchrzakovi pomohlo aj to povestné tenisové „prasiatko“ k zisku úvodného fiftínu.

6:2

Hráme ešte len niečo viac ako hodinu a Norbert Gombos už vedie nad Kamilom Majchrzakom 2:0 na sety. Slovenský daviscupový tím tak delí už len jeden set od udržania sa v 1. skupine euro-africkej zóny!

40-15

Skvelé podanie bolo základom k zisku dvoch setbalov na stranu Norberta Gombosa, ktorý tak kráča pevným krokom za víťazstvom v druhom sete.

30-15

O niečo podobné sa pokúsil aj teraz, no táto exhibičná vložka mu už nevyšla. Napriek tomu mu chýbajú k zisku druhého setu už len dve loptičky.

30-0

Norbert Gombos dnes skutočne v niektorých momentoch predvádza tenis hodný exhibície. Podobne tomu bolo aj teraz, keď ukázal v ťažkej pozícii nechytateľný forhend.

15-0

No a tento dôležitý gem začína slovenský tenista absolútne ideálne, a to ďalším esom na svoje konto.

5:2

Fantázia! Norbert Gombos hrá dnes mimoriadne koncetrovane a trpezlivo, čo mu prinieslo veľký úspech aj v tomto prípade, keď si po sérii presných úderov počkal na chybu Kamila Majchrzaka. O malú chvíľu tak bude podávať na vedenie 2:0 na sety!

A-40

Výborne! Norbert Gombos získava tretiu výmenu za sebou na svoju stranu a je tu ten vytúžený brejkbal pre slovenskú tenisovú jednotku!

40-40

Výborne! Norbert Gombos sa dokonca dostáva až na zhodu, a tak je tu šanca aj na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.

30-40

Proti Norbertovi Gombosovi to však dnes nemá vôbec jednoduché. Norbert Gombos bojuje o každú loptičku a dostáva sa aj v tejto hre na kontakt.

15-40

Kamil Majchrzak rozbehal slovenského tenistu a napokon sa dostáva k dvom šanciam na zníženie nepriaznivého stavu v druhom sete.

15-30

Tentokrát ale ani ideálny return nepomohol slovenskému tenistovi k zisku fiftínu, keď jeho súper na druhej strane kurtu predviedol ideálnu defenzívu.

15-15

Norbert Gombos sa okamžite po returne dostal do ofenzívy, Kamil Majchrzak na to nedokázal absolútne reagovať a napokon loptičku posiela len do autu.

0-15

Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť. Teraz mal však Poliak veľké šťastie, keď bekhend z rakety nášho tenistu skončil len tesne v aute.

4:2

Je to dobré. Norbert Gombos predviedol absolútne ideálnu dĺžku úderov, keď niekoľkokrát trafil presne čiaru, až prišiel ďalší nechytateľný forhend z jeho strany!

40-30

Táto výmena sa musela opakovať, čo ale Norbertovi Gombosovi neuškodilo a pripisuje si ďalší víťazný úder z forhendovej strany rakety.

30-30

Kamil Majchrzak teraz poslal na druhú stranu ideálnu loptičku pod nohy nášho tenistu, ktorý na to už nedokázal zareagovať.

30-15

Na tú ale nadväzuje Norbert Gombos ideálnym spôsobom – esom.

15-15

Následne ale prichádza ďalšia zbytočná chyba zo strany slovenského tenistu, ktorý ich v druhom sete robí predsa len o niečo viac.

15-0

Norbert Gombos musel ísť cez druhé podanie, napriek tomu dokázal pritlačiť svojho súpera ďaleko za základnú čiaru, až prišiel nechytateľný víťazný úder z jeho strany.

3:2

Poliak túto príležitosť využíva. Norbert Gombos v tomto geme nevyužil tri brejkbaly, napriek tomu stále vedie 3:2 a v nasledujúcom geme bude znova podávať.

40-A

Tentokrát z toho brejkbalová príležitosť nebude, Norbert Gombos posiela loptičku znova do autu a je tu výhoda pre podávajúceho Kamila Majchrzaka.

40-40

Ani ten však slovenský tenista nepremieňa, keď jeho nepresný úder za základnú čiaru musel prísť potvrdiť až empajrový rozhodca.

A-40

Norbert Gombos ale nerobí viac chýb v sérii. Teraz si pekne pripravil prechod na sieť a dobrým bekhenodvým volejom sa dostáva aj k tretiemu brejkbalu.

40-40

Tak to je veľká škoda. Norbert Gombosa sa pripravuje vlastnou chybou aj o druhý brejkbal, keď tentokrát loptičku poslal len do autu.

40-30

O prvý brejkbal sa Gombos pripravil sám, keď loptičku od vlastnej základnej čiary poslal len do siete. Dostane však aj druhú príležitosť.

40-15

Vynikajúci úder zo strany slovenského tenistu priamo pod nohy súpera spôsobil chybu Majchrzaka, a tak sú tu ďalšie dva brejkbaly pre Norberta Gombosa!

30-15

Kamil Majchrzak teraz využil kvaltiný servis, pripravil si útok, ktorý následne presne zakončil po ideálnom prechode až na sieť.

30-0

Tak toto je doslova exhibičné predstavenie zo stran rodáka z Galanty. Ten na druhú stranu kurtu posiela jeden víťazný úder za druhým a získava tak fiftín za fiftínom.

15-0

Norbert Gombos je na skvelej vlne a nasledujúci gem na príjme začína nechytateľným forhenodvým víťazným úderom do protiľahlej časti kurtu.

3:1

Skvelý výkon Slováka pokračuje. Norbert Gombos odvracal dva brejkbaly, napriek tomu dokázal potvrdiť zisk súperovho servisu z predchádzajú­ceho gemu.

A-40

Tak toto je skvelý výkon zo strany slovenskej jednotky. Gombos získava tretí fiftín v rade a dostáva sa tak do výhody pri vlastnom servise.

40-40

Norbert Gombos sa nenecháva ovplyvniť tiahou okamihu. Druhý brejkbal odvracal cez veľmu dlhú výmenu, ktorú ale zvládol v podstate ideálne.

30-40

Prvý brejkbal pri vlastnom servise ale slovenský tenista dokázal odvrátiť. Treba sa však sústrediť aj na ten druhý.

15-40

Tak pozor! Norbert Gombos akoby si spomenul na prvý set, keď aj tenokrát ponúka Kamilovi Majchrzakovi dve brejkbalové príležitosti.

15-30

Bohužiaľ, ale túto výmenu Norbert Gombos nedokázal dotiahnuť do úspešného konca napriek tomu, že ju mal veľmi sľubne rozohratú.

15-15

Následne už Slovák triafa ideálny prvý servis, ktorý jeho súper nedokázal poslať na druhú stranu kurtu.

0-15

Kamil Majchrzak dokázal využiť slabšie druhé podanie Norberta Gombosa, ktorý zostal prekvapený jeho presným returnom na základnú čiaru.

2:1

Je to skvelé! Slovenský tenista poslal na druhú stranu nechytateľný return, získava podanie Kamila Majchrzaka, a tak pôjde o malú chvíľu podávať na potvrdenie brejku.

40-15

Výborne! Norbert Gombos dnes zatiaľ predvádza veľmi trpezlivý tenis a dostáva sa k dvom brejkbalovým príležitostiam pri servise poľského tenistu.

30-15

Kamil Majchrzak má ale veľké problémy nájsť recept na trpezlivú hru zo strany slovenskej jednotky a aj v tejto výmene robí ďalši pomerne zbytočnú chybu.

15-15

Následne však na to nedokázal Slovák nadviazať a aj on predvádza nepresnosť z forhendovej časti svojej rakety.

15-0

Navyše, na úvod ďalšieho gemu donútil Gombos svojho súpera k ďalšej chybe, a tak prvý fiftín ide na jeho stranu.

1:1

Slovenský tenista ale žiadne komplikácie nepripúšťa a bez väčších problémov si drží svoj úvodný servis v druhom sete.

40-15

Čistá hra na strane Slovenska z toho ale nebude, keď Poliak v tejto výmene využil menšie pošmyknutie Norberta Gombosa.

40-0

Kamil Majchrzak sa teraz pokúsil skrátením hry zmeniť tempo výmeny, loptička však pristála mimo vymedzeného priestoru, a tak je z toho fiftín pre slovenského tenistu.

30-0

Slovák si teraz poriadne rozbehal súpera, prišiel si po loptičku na sieť, odkiaľ poslal ďalší ideálne umiestnený forhend na druhú stranu kurtu.

15-0

Norbert Gombos musel ísť cez druhý servis, bola z toho dlhá bekhendová prestrelka, ktorú trpezlivý Gombos ukončil nekompromisným forhendom do protiľahlého rohu kurtu.

0:1

Ďalšie komplikácie už ale Poliak nepripustil a po prvý raz v zápase si drží servis a ide do vedenia v druhom sete 1:0.

30-40

Norbert Gombos ale dokázal využiť nie príliš ideálne postavenie súpera na základnej čiare a zakončil výmenu ďalším víťazným úderom.

15-40

No a v tejto chvíli má Poliak k dispozícii po presnom forhende k dispozícii dva gembaly na vedenie v druhom sete.

15-30

Kamil Majchrzak si v tomto zápase ešte ani raz neudržal vlastný servis, v tomto momente je však k tomu blízko, keď mu chýbajú už len dve loptičky.

15-15

Následne ale prichádza chyba z rakety slovenského tenistu, ktorý poslal loptičku len za základnú čiaru.

15-0

Druhý set začína na servise Kamil Majchrzak, Norbert Gombos si však pripisuje nádherný forhendový víťazný úder, proti ktorému nemal jeho súper žiadnu šancu.

6:1

Výborne! Podarilo sa. Norbert Gombos získava prvý set v súboji tímových jednotiek na svoju stranu jednoznačným pomerom 6:1, keď Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi s výnimkou pár výkyvov v podstate nič nedovolil.

A-40

Norbert Gombos ale v tomto geme zatiaľ svojho súpera k brejkbalu nepúšťa, naopak, dostáva sa k štvrtému setbalu. Tak snáď to tentokrát vyjde!

40-40

Tak to je nepríjemné. Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť, čo predviedol aj v tejto zatiaľ najdlhšej výmene zápasu a vymazal aj tretí setbal slovenského tenistu.

40-30

Ani druhý setbal Norbert Gombos zatiaľ nevyužíva. Verme, že toto neprinesie nervozitu na raketu slovenského tenistu.

40-15

Kamil Majchrzak ešte skúša zabojovať, keď si zapisuje vôbec prvý víťazný úder v tomto zápase.

40-0

No a po ďalšej bezchybnej výmene je z toho trojica setbalov pre Norberta Gombosa.

30-0

Slovenský tenista v posledných minútach doslova nerobí chyby a zisk prvého setu je skutočne len otázkou času.

15-0

Norbert Gombos mal pri vlastnom servise jedno zaváhanie, keď oň prišiel, odvtedy však absolútne dominuje a kráča pevne za ziskom prvého setu.

5:1

Norbert Gombos si túto šancu už nenechal úsť a v nasledujúcom geme bude podávať na zisk prvého setu!

40-15

Prvý brejkbal v tomto geme slovenský tenista ešte vlastnou menšou netrpezlivosťou ešte nevyužíva, má však ďalšie dve príležitosti.

40-0

Tak toto je úžasné predstavenie od Norberta Gombosa na príjme. Ten núti presnými údermi k základnej čiare svojho poľského súpera k stále väčšiemu poštu chýb.

30-0

Tak vyzerá to, že Poliak sa začína psychicky lámať, keď Norbert Gombos v posledných minútach na krute stále viac dominuje.

15-0

Kamil Majchrzak znova musel zapojiť druhý servis, čo využil Norbert Gombos ideálne, keď si zapisuje ďalší presný forhendový úder do odkrytej časti kurtu.

4:1

Následne ale Norbert Gombos predviedol skvelý pohyb, ideálne čítanie hry a po krásnej výmene sa dostáva už do vedenia 4:1 v prvom sete, čo vyzerá nádejne!

40-30

Potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry však z toho zatiaľ nebude, keďže prichádza lacná chyba z rakety rodáka z Galanty.

40-15

Gombos je pri vlastnom servise tentokrát pomerne koncetrovaný a zaznamenáva aj druhý forhendový víťazný úder za sebou.

30-15

Norbert Gombos sa zatiaľ snaží meniť rytmus hry a tentokrát mu to vyšlo ideálne, keď výmenu ukončil presným víťazným úderom.

15-15

Následne ale nedokázal Slovák zabodovať, a tak Kamil Majchrzak vyrovnáva stav tohto gemu.

15-0

Navyše, nasledujúcu hru začína slovenský tenista nepríjemným podaním, ktoré nedokázal Kamil Majchrzak poslať na druhú stranu dvorca.

3:1

Skveá úspešnosť slovenského tenistu pri podaní súpera pokračuje. Druhý brejkbal a druhý úspech Norberta Gombosa. Slovák zvyšuje v prvom sete na 3:1!

40-30

Výborne. Norbert Gombos znova zvolil trpezlivú hru, pripravil si ideálnu pozíciu, nabehol na sieť a nechytateľne zakončil!

30-30

Našťastie mu v nasledujúcej výmene pomáha jeho súper pomerne lacnou chybou od základnej čiary a vo štvrtej hre prvého setu je tak stále všetko otvorené.

15-30

Norbert Gombos má v doterajšom priebehu zatiaľ celkom veľké problémy s dĺžkou svojich úderov. Aj tentokrát poslal svoj forhend len tesne za základnú čiaru.

15-15

Kamil Majchrzak musel ísť cez druhý servis, čo Slovák využil ideálne, keď zahral Majchrzakovi nepríjemný return priamo pod nohy, ktorý poslal poľský tenista len do siete.

0-15

Tak toto bolo tesné. Norbert Gombos si Poliaka dobre rozpohyboval a pokúsil sa o presný forhendový víťazný úder, loptička však skončila v tesnom aute.

2:1

No a bohužiaľ, Kamil Majchrzak okamžite túto ponuknutú príležitosť využíva a znižuje stav prvého setu na 1:2 zo svojho pohľadu. Navyše, pôjde podávať.

30-40

Tak toto je nepríjemné. Norbert Gombos začína robiť viacero chýb a daruje tak Kamilovi Majchrzakovi šancu na zisk svojho strateného servisu späť na svoju stranu.

30-30

Tak to je škoda. Ďalšiu dlhšiu výmenu už Slovák stráca. Ukázal síce dlhé nohy, tentokrát bol ale o niečo trpezlivejší a presnejší Kamil Majchrzak, ktorý donútil Gombosa k chybe.

30-15

No a okamžite prichádza aj prvé esto tohto stretnutia, ktoré si pripisuje na svoje konto Norbert Gombos a otáča tak vývoj tohto gemu.

15-15

Následne ale okamžite slovenská jednotka reaguje pekným víťazným úderom z forhendu, keď dokázala zložiť reparát z forhendovej strany rakety.

0-15

Ďalšiu hru na servise ale nezačína Gombos úplne ideálne, keď spravil snáď prvú lacnejšiu chybu z forhendu.

2:0

A tak sa aj stáva! Slovák získava hneď prvý servis Kamila Majchrzaka a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0 v prvom sete!

40-30

Výborne! Tretí fiftín v rade pre slovenského tenistu znamená hneď prvý brejkbal. Norbert Gombos má šancu odskočiť poľskému tenistovi.

30-30

Skvelé. Norbert Gombos vyrovnáva stav tohto gemu na 30:30, keď znova vyčkal na to, čo spraví jeho súpera a aj tentokrát sa to vyplatilo.

15-30

Videli sme najdlhšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Na našu radosť ide na konto Norberta Gombosa, ktorý si trpezlivo počkal na chybu svojho súpera.

0-30

Ani tentokrát slovenská rebríčková jednotka netrafila loptičku tak, ako potrebovala, a tak je z toho druhý fiftín v rade pre poľského tenistu.

0-15

Kamil Majchrzak teraz vytiahol Noberta Gombosa na sieť, ktorý sa tam trošku podkĺzol, a tak nezvládol zahrať úder podľa svojich predstáv.

1:0

Ideálny úvod pre slovenskú jednotku, ktorá ukončuje prvý gem pri vlastnom servise víťazným úderom a ujíma sa rýchlo vedenia 1:0.

40-0

Tentokrát Gombosovi pomohol aj jeho súper Kamil Majchrzak, keď loptičku zo svojho forhendu od základnej čiary poslal len do siete.

30-0

Tentokrát už musel ísť slovenský tenista cez druhý servis, ani to ho však nezastavilo na ceste za ziskom ďalšieho ďalšieho fiftínu na svoje konto.

15-0

Norbert Gombos začal stretnutie na podaní a odštartoval ideálne. Priamym bodom zo servisu.

0:0

Norbert Gombos s Kamilom Majchrzakom v tejto chvíli prichádzajú na dvorec Národného tenisového centra. O malú chvíľu absolvujú žreb, krátku rozcvičku a zápas sa bude môcť začať.

Vážení fanúšikovia!

Tenisový Davis Cup má dnes na programe záverečné dvojhry. V stretnutí o postup do 1. skupiny euroafrickej zóny vedie Slovensko nad Poľskom 2:1 na zápasy, no k postupovej definitíve potrebuje získať ešte jeden bod. O ten zabojuje aj v našom textovom prenose Norbert Gombos, ktorého v súboji jednotiek čaká Kamil Majchrzak.

NORBERT GOMBOS

Norbert Gombos je v rebríčku ATP momentálne na 85. mieste. Sezónu začal v druhej stovke, no svojimi dobrými výkonmi sa vypracoval na post slovenskej jednotky. V tejto pozícii nastupuje v Davis Cupe prvýkrát, no v piatok to na jeho výkone nebolo znať. Svoju bilanciu v tímovej súťaži upravil vo dvojhre na 3–7, keď po viac ako dvojhodinovej bitke zdolal Huberta Hurkacza. V prvých dvoch dejstvách dominoval, potom prišla možno menšia strata koncentrácie, ale napokon to zverenec Ladislava Šimona zvládol v štyroch setoch. Po druhom servise súpera získal 64% loptičiek, čo bol jeden z kľúčov k cennému víťazstvu. Sedemkrát obral poľského tenistu o podanie a tiež ťažil z toho, že len 20-ročný mladík spravil až pätnásť dvojchýb. Norbert Gombos tak prerušil sériu štyroch prehier, ktorá sa začala na Rogers Cupe v kanadskom Montreale. V dnešnom zápase bude favoritom a veríme, že pre Slovensko získa potrebný tretí bod.

KAMIL MAJCHRZAK

Kamilovi Majchrzakovi patrí v rebríčku ATP aktuálne 267. miesto. Pozíciu poľskej tímovej jednotky pri neúčasti Jerzyho Janowicza ale nezvládla podľa svojich predstáv. V piatok prehral s Andrejom Martinom 1:3 na sety, čo môže byť kľúčový výsledok v rámci celého stretnutia. Poliak začal výborne, získal hneď úvodné podanie súpera, no následne brejk nedokázal potvrdiť. Zápas bol veľmi vyrovnaný a rozhodovali detaily. Kamil Majchrzak sa často snažil o zmenu rytmu, skracoval výmeny a často mu to aj vychádzalo. Postupom času ale začal pôsobiť unavene a robil zbytočné chyby. Po vyhranom druhom sete už nedokázal získať podanie Andreja Martina a celkovo využil len dva zo siedmich brejkbalov. V zápase sa zaskvel 40 víťaznými údermi, ale zaznamenal aj 33 nevynútených chýb. Proti Norbertovi Gombosovi v kariére ešte nehral, keďže vo veku 21 rokov sa prevažne predstavuje na challengeroch a turnajoch kategórie Futures.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.