7 : 6
(2:3, 4:0, 1:3)
Nórsko
Naposledy zmenené pred rokom

Góly a asistencie: 16. Gál (Gašparík), 20. Gašparík (Dudovič), 23. Dudovič (Gál), 31. Gál (Dudovič), 34. Dudovič (Gašparík), 40. Ujhélyi (Dudovič), 54. Dudovič (Pažák) – 5. Frafjord (Hamrin), 8. Terjesen (Pedersen), 13. Lingjerdet (Kronberg), 52. Gidske (Normann), 58. Hjemgard (Olesen), 60. Lindgjerdet (Pedersen). Vylúčenie: 2:4. Rozhodca: S. Zurbuchen, Wehinger.

Slováci nakoniec porážajú Nórsko po veľmi dramatickom priebehu 7:6. Naši florbalisti ťažili najmä zo skvelej druhej tretiny, ktorú ovládli pomerom 4:0. Ich výhre potom nezabránila ani nervózne tretie dejstvo, ktoré skončilo 1:3. Jednoznačne najlepším hráčom nášho tímu bol Michal Dudovič, ktorý dal 3 góly, na 3 prihral a bol aj vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu.
Slovensko sa tak vďaka víťazstvu posúva na tretie miesto tabuľky a na štvrté miesto odsúvajú Nórov.

Koniec zápasu.

59:51

V závere zápasu sa Slovákom konečne podarilo odpáliť loptičku až ku nórskej bráne a o osude duelu by tak malo byť rozhodnuté.

59:40

Nórsko dalo gól!
Nóri nakoniec využívajú presilovku, keď po dobrej prihrávke dokázal strelou z prvej prekonať Kohúta MARKUS LINDGJERDET. Záver zápasu tak bude ešte veľmi napínavý.
Asistencia: M. Pedersen

59:30

Oslabenie sa zatiaľ našim hráčom darí brániť dobre. Nehilovi sa podarilo ušetriť pár sekúnd.

59:05

Gidskeho strela končí vedľa brány.

58:45

Šimon Hatala sa teraz previnil proti pravidlám a Nóri si v závere zápasu zahrajú presilovku dokonca o dvoch hráčov.

57:39

PATRICK HJEMGARD už z tejto jasnej pozície nezaváhal a z polovice odkrytú bránu po peknej prihrávke už trafil. Nóri tak znižujú na 5:7 a na vyrovnanie majú ešte niečo vyše dve minúty.
Asistencia: O. M. Olesen

56:35

Hráči Nórska momentálne poriadne pritlačili a hrá sa takmer výlučne pred našou bránou. Aspoň nateraz ale môže byť náš brankár v kľude, keďže sa loptičku podarilo vyhodiť preč od brány.

55:30

Nóri sa rozhodli odvolať svojho brankára a takmer okamžite sa im to vyplatilo. Kohútovi však opäť pomohla tyčka.

54:56

Po peknej kombinácii Nórov sa v stopercentnej príležitosti ocitol Hjemgard. Jeho koncovka však minula odkrytú bránu o pár desiatok centimetrov.

53:51

Jeden z nórskych hráčov vypálil prudko z pomerne väčšej vzdialenosti. Táto strela preletela cez všetko, čo jej stálo v ceste, no našťastie skončila iba na tyčke.

53:06

Slovensko dalo gól!
MICHAL DUDOVIČ teraz dostal skvelú prihrávku rovno pred bránu od Pažáka. Dudovič potom prudkou strelou dokázal rozvlniť sieť a zavŕšil svoj hetrik.
Asistencia: M. Pažák

52:20

Ďalší gól v oslabení mohol pridať Kronberg. Vynikajúci zákrok však predviedol Kohút, ktorý tak náš tím dokonale podržal.

51:51

DANIEL GIDSKE využil pri svojom protiútoku nedôraznosť v našej obrane a po nenápadnej strele zo strednej vzdialenosti prekonal nášho brankára. Nóri sa tak vďaka tomuto gólu dostávajú späť do hry.
Asistencia: M. Normann

51:10

Mirt sa dostal hneď po rozohrávke do veľkej príležitosti, ale jeho pokus z malej vzdialenosti zachytil brankár Jelsnes.

51:05

Martin Kvisvik zastavil Hatalov prienik nedovolene a Slováci tak dostanú príležitosť v podobe presilovky.

49:25

Nóri začínajú čím ďalej tým viac ohrozovať našu bránu. Gronliho pokus švihom však narazil iba na jedného z našich obrancov.

48:10

Jeden z nórskych hráčov teraz posielal pred bránu vysokú prihrávku, ktorá bola pre Kohúta veľmi nepríjemná. Nakoniec sa však slovenskému brankárovi podarilo loptičku vyraziť pred seba a zabránil tak potenciálnej šanci.

46:30

Do veľkej šance sa teraz mohol dostať Gidske. Ten sa totiž mohol rútiť sám na brankára, no v poslednej chvíli mu loptičku dokázal vypichnúť Košarišťan.

45:17

Túto presilovku sa nám síce využiť nepodarilo, ale aspoň ubehli ďalšie minúty z časomiery.

45:10

V samom závere početnej výhody to skúsil individuálne Gašparík. Ten bol však zastavený dvoma nórskymi obrancami.

44:17

V prvej minúte presilovky sú naši hráči síce po celý čas nasťahovaní pred súperovou bránou, ale k zakončeniu zatiaľ nedošlo.

43:17

Solheimovi bolo odpískané sekanie a Slováci sa tak v najbližších momentoch pokúsia využiť už svoju tretiu presilovku.

43:04

Po protiútoku Slovákov zakončoval Dudovič, ale jeho pokus bol zblokovaný.

42:10

Až teraz poslal tvrdú strelu na bránu Pedersen, no do priestoru medzi troma tyčami sa netrafil.

41:35

Nóri od začiatku tretej tretiny pôsobia aktívnejšie, ale ku zakončeniu sa zatiaľ nedostali.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina bola v jasnej réžii nášho tímu a výrazne sa to podpísalo aj na celkovom skóre. Vďaka Dudovičovi sa nám podarilo skoro vyrovnať a po ďalších presných zásahoch Gála, Ujhélyiho a opäť Dudoviča tak celkovo vedieme už pomerne jasne 6:3. Zápas však ešte nie je rozhodnutý a dúfame, že podobný výkon sa našim hráčom podarí podať aj v treťom dejstve.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:51

Michal Dudovič teraz ukázal svoj prehľad na ihrisku a peknou prihrávkou cez stred ihriska teraz našiel úplne voľného LUKÁŠA UJHÉLYIHO. Ten potom zakončením z prvej prekonal Jelsnesa už po šiestykrát v dnešnom duely a vedieme tak 6:3.
Asistencia: M. Dudovič

39:18

Joachim Terjesen ide kvôli faulu na trestnú lavicu a Slováci tak budú mať ďalšiu presilovku.

38:49

Ladislav Gál sa snažil posúvať loptičku pred bránu, no našiel iba jedného z Nórskych hráčov.

37:15

Aj táto akcia Slovenska skončila až na finálnej prihrávke, po ktorej by mohol jeden z našich útočníkov zakončovať do odkrytej brány.

36:05

Slovákom sa podarilo dostať do rýchleho breaku, ale finálna prihrávka na Petra Nehilu bohužiaľ neprešla.

35:10

Nóri sa už teraz viac snažia útočiť, no cez slovenskú defenzívu sa im zatiaľ dostať nepodarilo.

33:59

MICHAL DUDOVIČ dokázal z voleja trafiť letiacu prihrávku Gašparíka. Jeho prudký pokus už Jelsnes nedokázal zastaviť a Slovensko tak predsa len vedie o dva góly.
Asistencia: R. Gašparík

33:38

Slováci naďalej tlačia na svojho súpera, ale do výraznejšej šance sa zatiaľ nedostali. Aj táto Ujhélyiho strela však končí iba nad bránou.

33:06

Po dlhšom čase sa dostal ku strele Dudovič. Jeho pokus ale iba preletel ponad bránu.

32:04

Marius Pedersen je hráčom, ktorý putuje na trestnú lavicu a Slováci tak dostanú ideálnu príležitosť na to, aby sa dostali do dvojgólového vedenia.

31:40

Jeden z Nórov sa previnil proti pravidlám a Slovensko si tak zahrá prvú presilovku.

30:55

Na ľavej strane ihriska dostal prihrávku do voľného priestoru Ladislav Gál. Jeho strela z prvej potom mierila rovno do pravého horného rohu bránky a Slovensko tak vedie už 4:3.

30:00

Prvá polovica v druhej tretiny je takmer jasne v našej réžii. Nóri od vyrovnávacieho gólu pôsobia pomerne zakríknuto.

28:51

Ďalekonosná strela Michala Miškeho preletela tesne nad súperovou bránou.

27:50

Ani tento ofenzívny výpad Nórov neskončil zakončením, keďže v defenzíve dobre zapracoval Miške s Dudovičom.

26:40

Loptička je v druhej tretine hlavne v moci našich hráčov a momentálne máme bližšie k tomu, aby sme išli do vedenia.

24:45

Nóri sa pokúsili prekvapiť slovenskú obranu prudkou a dlhou prihrávkou pred Kohútovu bránu. Zakončenie sa ale jednému z nórskych útočníkov nepodarilo načasovať ideálne a náš brankár tak mohol ostať pokojný.

24:03

Kvasnica pálil švihom z pravej strany ihriska. Loptička z jeho hokejky však neprešla cez jedného z brániacich hráčov.

22:42

MICHAL DUDOVIČ dostal prihrávku pred bránu a z krkolomnej pozície dokázal backhandom loptičku doklepnúť do siete. Zápas je tak vyrovnaný a začínať sa môže odznova.
Asistencia: L Gál

22:26

Rýchly protiútok Nórov skončil kvôli spracovaniu loptičky vysokou hokejkou.

21:45

Loptičku mali na hokejkách dlhší čas naši hráči, ale ku zakončeniu nakoniec nedošlo.

20:22

V úvode druhého dejstva pálil z prvej Kronberg. Strela mu ale nesadla a loptička preletela mimo brány.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Slovenskí florbalisti prehrávajú po prvej tretine s hráčmi Nórska tesne 2:3 . Nóri vstúpili do zápasu jednoznačne lepšie, keď ťažili najmä zo skvelej efektivity a po 13 minútach viedli už 3:0. V záverečnej päťminútovke sa však zásluhou Gála a Gašparíka podarilo Slovákom znížiť na 2:3 a pred druhou tretinou je tak všetko otvorené.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Prakticky z ničoho teraz RONALD GAŠPARÍK nájsť kúsok priestoru medzi hromadou tiel nórskych hráčov a šikovnou strelou prepálil aj brankára Jelsnesa. Prvá tretina tak nakoniec skončí pomerne vyrovnane.
Asistencia: M Dudovič

19:30

V závere tretiny sa už ani jeden z tímov príliš nepúšťa do útočných výpadov a s týmto stavom sa už asi pôjde do kabín.

18:35

Asi trojica našich hráčov napádala nórsku rozohrávku. Nórom sa však podarilo šikovne prejsť do útoku, no našťastie sa Slovákom podarilo v defenzíve rýchlo zareagovať.

17:05

Ku loptičke sa po dlhšom čase dostali aj Nóri. Tí sa teraz snažia hru upokojiť a vymieňajú si skôr defenzívnejšie prihrávky.

16:20

Slovákom vstrelený gól pomohol a na svojho súpera naďalej tlačia.

15:15

Gašparík dokázal spoza brány prihrať do skvelej pozície LADISLAVOVI GÁLOVI, ktorý sa už nemýlil a presnou strelou k tyčke strieľa prvý slovenský gól v dnešnom zápase.

15:05

Gašparík skúsil svoje strelecké šťastie až na dvakrát, no oba jeho pokusy skončili iba na jednom z brániacich Nórov.

14:10

Miške sa pokúsil vystreliť až takmer z polovice ihriska, ale ohroziť Jelsnesa sa mu nepodarilo.

12:50

Tréner slovenského tímu sa rozhodol využiť oddychový čas.

12:50

Po nahodení loptičky na bránu z väčšej vzdialenosti sa podarilo MARKUSOVI LINGJERDETOVI tečovať loptičku do brány a Nóri tak vedú nad Slovenskom už 3:0.
Asistencia: K. Kronberg

11:04

Naša štvorica nakoniec prečkala súperovu početnú výhodu pomerne skúsene a Nórov nepustila do nejakej väčšej príležitosti. Oba tímy už hrajú v plnom počte.

09:45

Gidske skúsil zakončiť príklepom z väčšej vzdialenosti. Loptička ale slovenskú bránu minula o niekoľko desiatok centimetrov.

09:04

Gašparík sa previnil pomerne zbytočne proti pravidlám a Slováci budú hrať v oslabení.

08:00

JOACHIM TERJESEN si teraz prebral dobrú prihrávku od Pedersena a peknou strelou prekonal brankára Klobučníka po druhýkrát v dnešnom zápase.

07:38

Janses využil slabšiu rozohrávku našich hráčov a vyrazil do rýchleho protiútoku. Vo finálnej časti akcie sa ale nepodarilo prihrať ani jemu.

06:35

Strelecké pokusy Miškeho aj Gašparíka boli zablokované a brankár Jelsnes tak mohol ostať v kľude.

05:10

Hneď prvé striedanie po inkasovanom góle sa Slovákom vcelku vydarilo. Po strele jedného z našich útočníkov dokonca aj zazvonila tyčka, no gól z toho bohužiaľ nebol.

04:19

FREDRIK FRAFJORD dostal dobrú prihrávku na pravej strane ihriska, kde bol prakticky nechránený. Odtiaľ potom vyslal presnú strelu k vzdialenejšej tyči a Klobučník ostal bezmocný.
Asistencia: M Hamrin

2:56

Peter Nehila teraz dobre napádal rozohrávku Nórov a dostal aj priestor v blízkosti súperovej brány. Nakoniec mu ale zakončenie nevyšlo.

2:25

Po prihrávke Dudoviča mal skvelú šancu Miške. Jeho pokus však skončil iba mimo brány.

01:28

Po prvýkrát majú loptičku na hokejkách aj naši florbalisti. Zatiaľ toho však na súperovej polovici príliš veľa nepredviedli.

00:30

Nóri sa po víťaznom buly postupnými prihrávkami dostali do prvej šance, no finálna prihrávka sa im nepodarila.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Klobučník (Kohút) – Bačinský, Cvacho, Dudovič, Gál, Gašparík, Hatala, Kelemen, Košarišťan, Kozák, Kubovič, Kvasnica, Mirt, Miške, Nehila, Pažák, Ujhélyi, Virga
Tréner: R. Mrazek

Nórsko: Jelsnes (Halvorsen) – Bye, Fauskanger, Frafjord, Gidske, Gronli, Hamrin, Hjemgard, Jansen, Kronberg, Kvisvik, Laasonen, Lindgjerdet, Normann, Olesen, Pedersen, Solheim, Terjesen, Vestby
Tréner: D. Ericsson Frej

Rozhodca: S. Zurbuchen, Wehinger.

Slovensko: Klobučník (Kohút) – Bačinský, Čvacho, Dudovič, Gal, Gašparik, Hatala, Kelemen, Košarišťan, Kozák, Kubovič, Kvasnica, Mirt, Miske, Nehila, Pazak, Ujhelyi, Virga

Všetkým fanúšikom florbalu prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Majstrovstiev sveta. V druhom zápase skupinovej fázy na seba narazia Slovensko a Nórsko.

Slovenská reprezentácia sa na majstrovstvách sveta stretne v skupine A s Fínskom, Nórskom a Švajčiarskom. Prvé dva tímy v skupine si zaistia priamy postup a posledné dve priečky budú znamenať postup do osemfinále. Fíni patria k favoritom na celkový triumf a podľa papierových predpokladov by si mali prvé dve miesta rozdeliť so Švajčiarskom. Slovensko zas bude s Nórskom bojovať o tretiu priečku

Slováci svoj prvý zápas šampionátu prehrali proti Fínsku 1:8, zatiaľ čo Nóri remizovali so Švajčiarskom 4:4.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.